Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Austrália The Kimberley (Západná Austrália)

Dovolenka Austrália The Kimberley (Západná Austrália)


The Kimberley je región Západnej Austrálie, ktorý sa nachádza na severozápade krajiny. Tento región je obklopený červenými skalnami, divokými riekami a biele piesočné pláže. Je to skutočný klenot Austrálie, ktorý si zaslúži pozornosť aj medzinárodných turistov.

The Kimberley je obrovský a takmer nedotknutý región, ktorý ponúka úžasné príležitosti na dovolenku. Má toho veľa ponúknuť, vrátane návštevy národných parkov, rybolovu, kanoistiky, treking na divoké pláže, obdivovanie zvierat a mnoho ďalšieho. Tento región je skutočnou pereľou Austrálie a výlety sem sú veľa čoho plné.

Národný park Purnululu leží v srdci The Kimberley a ponúka fascinujúce scenérie. Jaskyne, ktoré si môžete pozrieť, sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Táto oblasť je jednou z najkrajších južného pologule. Taktiež sa tu nachádza Bungle Bungle Range, ktoré je obľúbené medzi turistmi.

Za návštevu stojí aj mesto Kununurra, ktoré je základnou staniciou pre návštevu regiónu. Mesto je situované pri rieke Ord, ktorá je jednou z najväčších sladkovodných riek v tejto časti Austrálie. Má veľa obchodov, ktoré ponúkajú kvalitné suveníry, galerie a reštaurácie s miestnou kuchyňou.

Druhou atrakciou, ktorá sa sem hodí, sú cascades Mitchell Falls, tieto vodopády sú naozaj úchvatné. Kúpate sa v jazero v blízkosti vodopádu a vychutnávate si scenériu z iného uhla.

Ďalšou oblasťou, ktorá stojí za návštevu, je Derby, ktoré je obklopené vrchmi a divokými plážami. Tento priestor je obľúbeným miestom rybárov z celej krajiny, čo mu dáva punc idyly a pokojného dňa s rybačkou v lone prírody.

Pre turistov, ktorí chcú vidieť životné prostredie a vidieť miestne zvieratá, môžu sa vydať na prehliadača zvierat v divočine. Unikátnou druhovou je koala - môžete sa jej dotknúť, objať a stretávať sa s nimi v ich prirodzenom prostredí.

Západná Austrália, najmä The Kimberley, je regiónom s celoročne príjemným počasím, a tak sa sem môžete vydať kedykoľvek počas roka. Ochutnajte miestnu kuchyňu, ktorá pripravuje vynikajúcu kvalitu chuti a v celej Austrálii na ňu nikdy nezabudnete.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália The Kimberley (Západná Austrália)


1. Kam presne patrí The Kimberley?

The Kimberley je oblasť v Západnej Austrálii.

2. Aký je najlepší čas na návštevu The Kimberley?

Najlepší čas na návštevu The Kimberley je v období od mája do septembra, kedy je tam suché obdobie s prijateľnými teplotami.

3. Čo je hlavnou atrakciou The Kimberley?

Hlavnou atrakciou The Kimberley je prírodná krása oblasti, vrátane jaskýň, vodopádov, skalnatých formácií, pláží a unikátnej flóry a fauny.

4. Môžete navštíviť The Kimberley autami?

Áno, môžete navštíviť The Kimberley autom, ale niektoré časti oblasti sú neprístupné a vyžadujú použitie vozidiel s pohonom na 4 kolesá alebo vodcu.

5. Potrebujem víza na návštevu The Kimberley?

Ak ste zahraničným návštevníkom, potrebujete austrálske vízum na vstup do krajiny a teda aj do The Kimberley.

6. Ako sa dostanete do The Kimberley?

Môžete sa tam dostať letecky alebo po pozemných cestách, ktoré vedú do oblasti z južnej časti Austrálie.

7. Existuje nejaká oblasť, ktorú by som sa mal vyhnúť počas návštevy The Kimberley?

Mali by ste sa vyhnúť oblastiam, kde žijú divé zvieratá, ako sú krokodíly alebo hady, a to buď sledovaním z bezpečnej vzdialenosti alebo úplným vynechaním týchto oblastí.

8. Aké ubytovanie je dostupné v The Kimberley?

Ubytovanie v The Kimberley zahŕňa kempy, hotely, chaty a stanové kempy. Existuje veľa možností pre rôzne typy cestovateľov.

9. Môžem si tam požičať auto?

Áno, môžete si tam požičať auto, ale niektoré cesty vyžadujú špeciálny typ vozidla s pohonom na 4 kolesá.

10. Musím byť fyzicky fit pre návštevu The Kimberley?

Mnoho aktivít v The Kimberley vyžaduje relatívnu fyzickú zdatnosť, vrátane túr, výstupov a plavieb. Je vhodné, aby ste pred návštevou zvážili svoju fyzickú kondíciu a zvolili aktivity, ktoré si užijete.


Počasie Austrália The Kimberley (Západná Austrália)


Austrália The Kimberley, nachádza sa na západe Austrálie a ponúka nádherné scenérie sústavy riek, kaňonov a vodopádov. Avšak, počasie v tejto oblasti je dosť extrémne a podlieha veľkým kolísaniam.

The Kimberley má subtropické a suché podnebie s miernymi zimami a horúcimi letami. Teploty sú najvyššie v období prázdnin, od novembra do apríla, keď sa teploty môžu pohybovať od 30 až do 40 stupňov Celzia. Naopak, v období zimy, od júna do augusta, sú teploty nižšie, okolo 15-20 stupňov Celzia.

V daždivých oblastiach Kimberley sa vlhkosť môže zvýšiť až na 80% a môže sa tu vyskytovať hojné zrážky a silné búrky. Obdobie dažďov v Kimberley sa zvykne vyskytovať v období od decembra do marca.

To však neznamená, že by bolo v tejto oblasti vždy len daždivo alebo extrémne horúco. Často sa tu vyskytujú krásne jasné dni a priaznivé počasie, ktoré umožňujú turistom vychutnať si nádhernú prírodu The Kimberley.

V lete si treba na túry a výlety priniesť dostatok vody, chrániť sa pred slnkom a dbať na hydratáciu, aby nedošlo k dehydratácii a úpalom. V zime, keď sú teploty nižšie, je potrebné sa teplejšie obliecť a pripraviť sa na chladnejšie nočné teploty.

Celkovo, počasie v oblasti The Kimberley je extrémne a podlieha veľkým zmenám. Pre návštevníkov a turistov je dôležité mať na pamäti tieto zmeny a pripraviť sa na návštevu v závislosti od obdobia v roku. S prípravou sa dá však zaistiť pohodlný a nezabudnuteľný zážitok z návštevy tejto krásnej a fascinujúcej oblasti Austrálie.


Letenka Austrália The Kimberley (Západná Austrália)


Ak hľadáte miesto, ktoré je prírodnou oázou krajiny, kde možno objaviť všetky druhy zvierat a rastlín, potom je Austrália presne tým miestom. Západná Austrália, najväčší ale zároveň najmenej obývaný štát, má toho veľa skrytého v útrobách. Jedným z najkrajších miest, ktoré určite stojí za návštevu, je The Kimberley, ktorý sa nachádza na severe Austrálie.

The Kimberley je známa svojou nádhernou prírodou, kde sa stretáva tropická vegetácia s púštnou krajinou, kde sa vlnia rieky, jazerá a starobylé rokliny. To je presne dôvod, prečo je to miesto, ktoré by vám nemalo uniknúť, ak plánujete cestu do Austrálie. Avšak, pretože The Kimberley je vzdialená od najbližšieho veľkomesta, Perthu, približne 2 300 km, cesta autom trvá približne 24 hodín, takže letecká doprava je pravdepodobne jedinou praktickou a efektívnou možnosťou.

Letenky na The Kimberley sú dostupné z mnohých miest v Austrálii. Letisko v The Kimberley sa nachádza v mestečku Broome, ktoré sa nachádza na juh od miesta, kde sa stretávajú rieky Fitzroy a Ord, v úpätí pohoria Halls Creek. Broome je známe svojimi bledými pobrežiami, historkou z obdobia „Zlatých let“ a nádhernými výhľadmi na Indický oceán.

Už samotné lietanie nad The Kimberley je veľmi impozantné. Lietadlo by malo preletieť Horným Karijinyínskym prielivom, ktorý je zároveň najširšou riekou v Austrálii a pozerať si nádherné scenérie, ktoré krajina ponúka.

Være si v Broome alebo The Kimberley, určite navštívte nezabudnuteľné miesta, ako sú Cable Beach, Bungle Bungles, Milibinyarri (Windy) grotto, Horizontal falls či Chuulangun (Cruel) hlbočiny Fitzroy River. The Kimberley sa, okrem toho, pochváli mnohými kultúrnymi a histórickými zaujímavosťami, ako sú napríklad posvätné miesta pôvodných obyvateľov kimberlyských západných celách, čo je jedna z najstarších kultúr v Austrálii.

Výlety do The Kimberley dovolia tým, ktorí hľadajú príležitosť pre objavovanie prírodných krás, teda sú ideálnou možnosťou pre všetkých dobrodruhov. Austrália je domovom mnohých nezvyčajných druhov zvierat a rastlín a prírodné krásy Kimberley len umocňujú tento fakt ešte viac.

The Kimberley je skutočne oblasťou, ktorá stojí za pozretie a vážne zváženie návštevy. Preto neváhajte a kúpte si letenku do Austrálie a navštívte túto krásnu oblasť Západnej Austrálie.


Ubytovanie Austrália The Kimberley (Západná Austrália)


The Kimberley je jedným z najkrásnejších a najoddanejších regiónov Západnej Austrálie so stovkami kilometrov kilometrov nedotknutej divočiny. Korunovať jej nádheru sa nám ponúka každú noc pozorovaním hviezd na jasnom nebi. Ak ste milovníkom prírody a hľadáte duchovnú túru, určite si nesmiete nechať ujsť možnosť stráviť pár dní alebo týždňov v tomto krásnom území.

Ubytovanie v regióne Kimberley sa môže javiť trochu obmedzené. Vyhľadávateľom prírodných krás sa však naskytá množstvo možností.

Jednou možnosťou sú kempy, ktoré vám umožnia skúsiť si primitívnejšie ubytovanie s minimálnymi hazardmi. Napríklad kemp na úpätí bariéry kaloty v bezprostrednej blízkosti brány do Kattho Gorge ponúka krásne zariadené miesta pre stany a karavany. Poskytuje vám to najlepšiu príležitosť objaviť fascinujúcu históriu, flóru a faunu Kimberley.

Ak vám nevyhovuje kempovanie, môžete si skúsiť vyhľadať ubytovanie v nejakej z osád okolo mestečka Broome, ako sú napríklad Derby či Fitzoroy Crossing. Tieto mestá sú prvotriednymi turistickými centrami a skláňajú sa pred luxusnými hotelmi a relaxačnými rezortmi, ktoré vám poskytnú všetko, o čom snívate.

Zážitkom pre seba sú Zaujímavé či extravagantné ubytovanie na farmách, kde mnohí z rodinných farmárov ponúkajú útulné a pohodlné ubytovanie v súkromí. Ak hľadáte niečo, čo vám umožní spoznať život jednoduchých domácich hostiteľov, nie je nič lepšie, ako stráviť čas s rodinou a pozerať sa na zvieratá alebo pomôcť pri poľnohospodárskych prácach na farme.

Avšak, čo je už aj vo svete austrálskej divočiny, väčšina z týchto miest nemá žiadne siete pre mobilné telefóny ani Wi-Fi. Ak teda hľadáte špičkové zariadenia a internetové pripojenie, musíte ísť do mesta.

Ubytovanie v The Kimberley vás môže stáť tisíce dolárov, niektoré prvotriedne rezorty stojí aj viac než 10 000 dolárov za noc. Avšak pre väčšinu cestovateľov je táto oblasť krásnym miestom na relaxáciu od rýchleho tempa mesta a to ani nemusí zabaliť celú banku.

The Kimberley je miestom, ktorý uchváti srdce každého návštevníka, nielen krásnou prírodou, ale aj množstvom možností ubytovania pre každý rozpočet. Tak sa nebojte vykročiť do neznáma, kde príroda otvára svoje dvere pre vás, aby ste sa mohli cítiť skutočne zmätení každým dychom a kamenu v tomto nezvyčajnom kúsku Zeme.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky