Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bahrajn Awali Park

Najčastejšie otázky a odpovede Bahrajn Awali Park


1. Kedy je park otvorený?

Park je otvorený každý deň od 8:00 ráno do 22:00 večer.

2. Koľko stojí vstup do parku?

Vstup do parku je zdarma pre všetkých.

3. Je v parku možné grilovať?

Áno, v parku sú grilovacie plochy a návštevníci si môžu priniesť svoje vlastné grilovacie pomôcky a jedlo.

4. Je v parku možné robiť piknik?

Áno, park je vybavený sústavou piknikových stolov a návštevníci si môžu priniesť svoje jedlo.

5. Je v parku povolené mať so sebou domácich miláčikov?

Domáci miláčikovia nie sú v parku povolení.

6. Sú v parku organizované sprievodcovské túry?

Áno, v parku sú organizované sprievodcovské túry pre skupiny návštevníkov.

7. Sú v parku k dispozícii toalety?

Áno, v parku sú k dispozícii verejné toalety.

8. Je v parku možné jazdiť na bicykli?

Áno, park je vhodným miestom na bicyklovanie a iné športové aktivity.

9. Má park detské ihriská?

Áno, park má detské ihriská pre deti všetkých vekových kategórií.

10. Sú v parku k dispozícii miesta na parkovanie?

Áno, v parku je k dispozícii veľké parkovisko pre návštevníkov.


Počasie Bahrajn Awali Park


V Bahrajne je panujúce subtropické suché a horúce podnebie, ktoré ovplyvňuje suchý vietor, známy ako "chamsin". Je to príjemné počasie pre tých, ktorí majú radi slnko a teplo, ale turistom môže byť ťažké zvládnuť horúčavy v lete.

V Awali Parku, ktorý sa nachádza vo vnútri územia Bahrajnu, sa teploty môžu v horúcich mesiacoch dostávať až do 40 stupňov Celzia. Avšak v zime sú teploty veľmi príjemné a pohybuje sa v rozmedzí 20 až 25 stupňov.

Z pohľadu zrážok sa Bahrajn považuje za suchý až extrémne suchý región, čo znamená, že väčšina zrážok spadne len zriedkavo alebo vôbec nie. Awali Park je ovplyvnený touto suchosťou a väčšinu času panuje bezvetrie. Táto kombinácia sucha a radiačnej teploty môže byť pre niektorých návštevníkov príjemná, ale pre iných môže byť nepríjemná.

V Awali Parku môžete nájsť ovocné stromy a rastliny, ktoré sú prispôsobené miestnemu podnebiu s minimálnou potrebou zrážok. V parku sa nachádza aj veľké jazero, ktoré slúži ako miesto pre množstvo chodiacich, joggingu alebo piknikov. Návštevníci môžu užívať toto príjemné miesto v horúcich mesiacoch, aj keď vezmú na vedomie, že by mali dodržiavať opatrenia pre ochranu proti slnečnému žiareniu a piť dostatok vody.

V záverečnom hodnotení, ak si plánujete návštevu Awali Parku v Bahrajne, odporúčame sa plne pripraviť na miestne podnebie. To znamená, že by ste si mali obliecť vhodné oblečenie a obuv, aby ste boli pohodlní, zaviazať si klobúk alebo čiapku a mať s sebou dostatok vody. Celkovo je Awali Park príjemným miestom na návštevu pre tých, ktorí majú radi teplo, slnečné svetlo a prírodu.


Letenka Bahrajn Awali Park


Bahrajn je malá krajina s množstvom zaujímavých miest, ktoré stojí za to navštíviť. Medzi jedno z nich patrí aj Awali Park, ktorý je považovaný za jedno z najvýznamnejších miest v Bahrajne.

Awali Park sa nachádza v oblasti Awali, ktorá sa nachádza asi 25 kilometrov juhozápadne od Manamy, hlavného mesta Bahrajnu. Park bol založený v roku 1977 a svojou rozlohou a výnimočnou prírodou sa stal obľúbeným miestom pre turistov aj miestnych obyvateľov.

Park je obklopený púšťou a typickým bahrajnským kameňovým skalnatým terénom. Jeho rozloha dosahuje viac ako 4 km², takže návštevníci majú veľa miesta na objavovanie a skúmanie. V parku sa nachádza množstvo rôznych druhov rastlín a stromov.

Okrem svojej nádhernej prírody má Awali Park tiež veľa zaujímavých atrakcií. Najvýznamnejšou z nich je Bahrajnské archeologické a etnografické múzeum, ktoré sa nachádza v parku. Toto múzeum poskytuje návštevníkom úžasný pohľad na históriu a kultúru Bahrajnu. Návštevníci tu môžu vidieť rôzne exponáty, ako napríklad staroveké zbrane, nástroje a nádoby.

Park má tiež zaujímavé prechádzkové trasy, ktoré vedú okolo jazier a fontán. Tieto trasy umožňujú návštevníkom parku vidieť a zažiť jeho nádheru vo všetkej jej kráse a rozmanitosti.

Keďže park sa nachádza v púštnom prostredí, môže byť v lete veľmi horúce. Najlepšie obdobie na návštevu parku je v zime, kedy teploty sú oveľa príjemnejšie. V parku sa tiež nachádza reštaurácia a kaviareň, kde si návštevníci môžu oddýchnuť a osviežiť sa.

Ak sa chystáte navštíviť Bahrajn, Awali Park by mal byť zahrnutý na vašom zozname miest, ktoré by ste si chceli pozrieť. Stojí za to vidieť jeho krásy a zázraky, ktoré ponúka. Zabezpečte si letenky do Bahrajnu a prežite deň strávený v jednom z najzaujímavejších parkov v krajine!


Ubytovanie Bahrajn Awali Park


Bahrajn Awali Park je jedným z najkrajších miest v Bahrajne a jedným z najobľúbenejších miest medzi turistami a miestnymi obyvateľmi. Tento park sa nachádza v oblasti Awali, ktorá je známa pre svoju prírodnú krásu a historické pamiatky. Ak hľadáte miesto na oddych alebo vonkajšiu činnosť v Bahrajne, určite sa nechajte zlákať na návštevu Bahrajn Awali Park.

Ubytovanie v Bahrajn Awali Park

Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, máte na výber viaceré možnosti. Niekoľko hotelov a apartmánových komplexov sa nachádza v blízkosti parku Awali. Jedným z najlepších možností je napríklad The Grove Hotel & Conference Centre, ktorý sa nachádza v blízkosti parku a ponúka luxusné izby a apartmány, ako aj moderné zariadenia a vybavenie.

Ďalšou možnosťou je Bin Faqeeh Tower, ktorý sa nachádza v centru Awali a ponúka štýlové a luxusné apartmány s plne vybavenou kuchyňou a súkromným balkónom s výhľadom na park a údolia.

Ďalšie možnosti ubytovania v tejto oblasti zahŕňajú napríklad Somerset Al Fateh Bahrain, The Westin Bahrain City Centre a Dragon Hotel and Resort.

Aktivity v Bahrajn Awali Park

Bahrajn Awali Park je ideálnym miestom pre rôzne vonkajšie aktivity a zábavu. Park sa rozprestiera na ploche 2,5 milióna metrov štvorcových a ponúka mnoho zelene a miest na piknik a rodinné aktivity. K dispozícii sú tiež štrkové cesty a cyklistické trasy pre tých, ktorí chcú prejsť nádhernou krajinou.

Ďalšou atrakciou je návšteva jazdeckého klubu Awali, ktorý ponúka prenájom koní a jazdenie v zelených a jaristých lúkach. Taktiež môžete využiť bazény, tenisové kurty a iné športové vybavenie, ktoré sa nachádza v parku.

Nenechajte si ujsť návštevu Bahrajn Awali Park a jeho okolia. Je to úžasné miesto na oddych a zároveň ponúka aj množstvo prírodných a historických pamiatok, ktoré stoja za to vidieť. A s takými skvelými možnosťami ubytovania môžete stráviť ešte viac času, ktorý vám umožní spoznať nádherné miesta v oblasti Awali.


Dovolenka Bahrajn Awali Park


Bahrajn je krajina exotických dovoleniek a turistických atrakcií. V Bahrajne sa nachádza množstvo miest, ktoré stojí za návštevu, vrátane Bahrajnského múzea, Al-Fatehovej mešity, Royal Camel Farm, Al-Muharraq, Pearl Island a mnoho ďalších. Okrem toho Bahrajn ponúka aj nádherné pláže a parky, kde si môžete oddýchnuť a užívať si dovolenku.

Ak hľadáte pláže a parky, doporučujeme navštíviť Awali park, ktorý sa nachádza na okraji hlavného mesta Manama a je obľúbeným miestom pre rodiny a turistov, ktorí hľadajú pokojné miesto na relax. Park vznikol v roku 1973 a odvtedy sa stal jedným z najkrajších a najpopulárnejších parkov v Bahrajne. Park je otvorený každý deň od 8:00 do 23:00 hodiny.

Awali park má rozlohu 20 hektárov a je plný zelene, kvetov a stromov. Má množstvo čistých a upravených trávnikov, kde si môžete ľahnúť a relaxovať, a tiež je tu množstvo cestičiek prechádzajúcich okolo fontán a jazier. Skvele sa tu dajú stráviť popoludnia s rodinou alebo priateľmi na pikniku alebo grilovaní.

Okrem príjemného prostredia ponúka Awali park aj množstvo aktivít pre návštevníkov. Má k dispozícii ihriská na basketbal, hádzanú, futbal i tenisové kurty. K dispozícii sú aj detské ihriská s preliezkami a šmýkačkami pre deti.

Park ponúka aj výborne vybavené kúpeľné zariadenia. Okrem klasických plaveckých bazénov je tu k dispozícii aj vodné ihrisko s atrakciami pre deti. K dispozícii sú aj moderné sprchy, prevliekacie kabínky, kaviarne či obchody so suvenírmi.

Ak plánujete dovolenku v Bahrajne, odporúčame stráviť deň alebo dva v Awali parku. Tento park poskytuje návštevníkom únik z rušnej mestkej atmosféry a ponúka príjemné prostredie pre oddych a relaxáciu. Má veľmi dobré hodnotenia od návštevníkov a určite stojí za to ho navštíviť počas vašej dovolenky v Bahrajne.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky