Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bangladéš Tajhat Palace

Dovolenka Bangladéš Tajhat Palace


Bangladéš, krajina v juhovýchodnej Ázii, je čoraz populárnejšou turistickou destináciou. Pokiaľ hľadáte exotické miesta, ktoré sú menej navštevované, skúste sa pozrieť na Tajhat Palace - krásny až rajský palác, ktorý sa nachádza v Rangpure, v najsevernejšej oblasti Bangladéša.

Tajhat Palace je krásny palác postavený v 20. storočí a dnes slúži ako múzeum, ktoré si môžu návštevníci pozrieť od utorka do nedele. Toto krásne sídlo bola pôvodne rezidencia kráľov z ríše Koch, ktorá vládla tejto oblasti počas 16. až 18. storočia.

Palác je postavený v tradičnom indickom a bangladéšskom štýle a je bohatý na kultúrnu históriu tohto regiónu. Interiéry sú čarovné so vzácnymi zbierkami umeleckých diel a artefaktov súvisiacich s históriou tradičného života. Návštevníci si tu môžu prezrieť niekoľko rôznych miestností, kde sú vyrobené nádherné rukodielné práce a užasné výrobky. Hosťa tiež uvítajú impozantné a veľkolepé stĺpy postavené z mramoru.

Okrem samotného paláca sú tu opulentné záhrady a parky, ktoré návštevníkom ponúkajú relaxačné prostredie pri prechádzkach. Záhrady sú zdobené kvetmi a rozličnými druhmi stromov, ktoré sú pestované už stáročia.

Rangpur je taktiež domovom množstva chutného ovocia a zeleniny. Množstvo trhov a obchodíkov ponúka návštevníkom možnosť ochutnať tieto miestne špeciality.

Vikendová dovolenka v Tajhat Palace môže byť pre návštevníkov unikátnym zážitkom. Cesta do Rangpuru trvá pomaly celý deň a je to preto ideálna možnosť pre tých, ktorí chcú prejsť niečo iné ako obvyklé turistické atrakcie. Rangpur je tiež známy ako miesto slávnosti Darbar Sahebjiu, a takže na týchto slávnostiach, na ktorých sa stretne miestne obyvateľstvo s turistami, si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a kultúrne tradície.

Keďže toto miesto nie je ešte privítať mnoho turistov, plánujte si pobyt dopredu, aby ste sa uistili, že budete mať k dispozícii všetko potrebné pre Váš výlet. Návšteva Tajhatu Palace s úžasnou kultúrou a históriou môže byť skvelou príležitosťou pre Váš romatický víkend alebo rodinnú dovolenku.


Počasie Bangladéš Tajhat Palace


V Bangladéši, práve v severnej oblasti, sa nachádza mesto Rangpur, kde sa nachádza malebné miesto s názvom Tajhat Palace. Ak hľadáte zaujímavé miesto v Bangladéši, kde sa môžete dozvedieť niečo o histórii a zároveň zažiť nádherné počasie, Tajhat Palace je tým správnym miestom.

Tajhat Palace je starobylý palác, ktorý sa datuje späť do 17. storočia. Nachádza sa vzhľadom k západnej strane mesta Rangpur a je obklopený hustým lesom, ktorý v lete prináša príjemné chladenie. Celý palác bol postavený z lokálnych kamenných blokov a zdobený štítmi a arkýrou. V strede paláca sa nachádza veľký otvorený sad, ktorý prináša osvieženie v horúcich letných mesiacoch.

Počasie v Tajhat Palace je v podstate rovnaké ako počasie v celom Rangpure. Leto medziaprímu a septembru by ste mohli zažiť najvyššie teploty, ktoré prichádzajú na 35 stupňov Celzia. V noci však teploty klesajú na príjemných 24 stupňov.

Jeseň a zima majú obvykle príjemné teploty a nie je príliš horúco alebo studené. V tomto období môžete vidieť, ako sa kvety rozkvitajú a dávajú palácu veľmi krásny vzhľad. Teploty sa pohybujú na približne 23 stupňoch cez deň a 15 stupňov cez noc.

Ak sa chystáte navštíviť Tajhat Palace, odporúčame navštíviť miesto predovšetkým v jarných mesiacoch, kedy sa celý palác a oblasť okolo neho prebúdza k životu. V tomto období môžete zažiť najpríjemnejšie počasie a vychutnať si krásu miesta.

V Tajhat Palace nájdete aj arboretum, ktorého súčasťou je šesť stoviek stromov a kríkov rôznych druhov, ktoré prinášajú príjemné chladenie v lete. Ak máte radi rôzne kvety, stanete sa okamžite fanúšikmi kvetinovej záhrady, ktorá sa tu nachádza. Vtipujúci vták hovorí o tejto záhrade, že sa tu nachádzajú kvety, ktoré nevidel ani v najlepšom parížskom záhonie.

Celkovo, Tajhat Palace vám prináša vynikajúce miesto na výlet a kým si môžete vychutnať krásu a bohatú históriu tohto paláca, môžete tiež zažiť príjemné počasie. Ak hľadáte miesto pre výlet v Bangladéši, neváhajte a navštívte Tajhat Palace. Bude to určite nezabudnuteľná skúsenosť pre celú rodinu.


Najčastejšie otázky a odpovede Bangladéš Tajhat Palace


Otázka: Aké sú ceny ubytovania v Tajhat Palace?
Odpoveď: Ceny ubytovania v Tajhat Palace sa líšia podľa typu izby a sezóny. Ceny sa pohybujú od 2000 Taka (asi 20 $) až do 8000 Taka (asi 80 $) za noc.

Otázka: Aké sú možnosti stravovania v Tajhat Palace?
Odpoveď: Tajhat Palace má reštauráciu, kde sa podávajú miestne a medzinárodné jedlá. Okrem toho je k dispozícii aj raňajkový bufet a izby majú minibar.

Otázka: Môžem zarezervovať izbu v Tajhat Palace cez internet?
Odpoveď: Áno, izbu v Tajhat Palace môžete zarezervovať online na webovej stránke hotela alebo na stránkach rezervácií ubytovania.

Otázka: Aké sú možnosti trávenia voľného času v Tajhat Palace?
Odpoveď: V Tajhat Palace je k dispozícii bazén, posilňovňa a masáže. Okrem toho môžete tiež prejsť cez záhradu, pozrieť si múzeum v blízkosti a navštíviť miestne pamiatky.

Otázka: Je v Tajhat Palace k dispozícii bezplatné parkovanie?
Odpoveď: Áno, v Tajhat Palace je k dispozícii bezplatné parkovanie pre hostí hotela.

Otázka: Aké sú dostupné prostriedky na cestovanie v okolí Tajhat Palace?
Odpoveď: V okolí Tajhat Palace sú k dispozícii taxi služby, miestne autobusy aj rikšovia. Okrem toho, môžete si aj prenajať auto alebo motorku na cestovanie po okolí.

Otázka: Poskytuje Tajhat Palace transfer z letiska?
Odpoveď: Áno, Tajhat Palace poskytuje transfer z letiska za poplatok a na požiadanie hostí.

Otázka: Môžem si v Tajhat Palace prenajať konferenčnú miestnosť?
Odpoveď: Áno, v Tajhat Palace sú k dispozícii konferenčné miestnosti pre organizovanie podnikových stretnutí, seminárov a iných podujatí.

Otázka: Aký je check-in a check-out čas v Tajhat Palace?
Odpoveď: Check-in v Tajhat Palace je o 14:00 hod a check-out je do 12:00 hod. Ak potrebujete neskôr odísť z hotela, môžete o to požiadať a snažia sa vám vyhovieť.

Otázka: Môžem platiť v Tajhat Palace kreditnou kartou?
Odpoveď: Áno, v Tajhat Palace môžete platiť kreditnou kartou.

Otázka: Má Tajhat Palace bezplatné Wi-Fi pripojenie?
Odpoveď: Áno, Tajhat Palace má pre hostí bezplatné Wi-Fi pripojenie k internetu.


Ubytovanie Bangladéš Tajhat Palace


Bangladéš je tradične známy ako krajina s bohatou kultúrou a históriou. V rámci tejto histórie patrí medzi najvýznamnejšie miesta palác Tajhat, nachádzajúci sa v severovýchodnej časti krajiny. Tento majestátny palác je dôležitou atrakciou pre návštevníkov z celého sveta, ktorí sa chcú dozvedieť viac o kultúre Bangladéšu a jeho vznešenej minulosti.

Tajhat Palace, ktorý sa nachádza v meste Rangpur, bol postavený v 19. storočí. Palác je výnimočným príkladom architektúry tej doby a je jedným z najväčších palácov v Bangladéši. Jeho návštevníci môžu obdivovať krásne zdobené steny, dvere a stropy, ktoré sú zdobené pozoruhodnými motivmi a obrázkami. V súčasnosti je Tajhat Palace využívaný ako múzeum a jeho expozície ponúkajú fascinujúci pohľad na históriu a kultúru Bangladéšu.

Okrem toho, že Tajhat Palace predstavuje mimoriadne miesto pre návštevu, ponúka aj luxusné ubytovanie pre návštevníkov. Palác bol zrekonštruovaný tak, aby poskytoval pohodlie a komfort, ktoré očakávajú hostia. Sú tu k dispozícii rôzne typy izieb, ktoré sú elegantne zariadené a ponúkajú moderné vybavenie. Každá izba má svoje vlastné kúpeľne a WC, klimatizáciu a káblovú televíziu.

Okrem toho, návštevníci sa budú môcť tešiť aj z iných zariadení, ktoré sú dostupné priamo v Tajhat Palace. Sú tu reštaurácie, bary a kaviarne, kde môžu hostia ochutnávať miestne špeciality a rôzne medzinárodné jedlá. K dispozícii sú aj konferenčné miestnosti, fitnes centrum a obchody.

Pre tých, ktorí chcú vidieť viac ako iba Tajhat Palace a jeho okolie, existuje aj možnosť zorganizovať výlety na viaceré miesta vo vnútri Bangladéša. Môžu sa zúčastniť exkurzií do miest ako Dháka, Chittagong alebo Sylhet, kde môžu vidieť ďalšie zaujímavé atrakcie, alebo sa môžu vydať do Bangladéšska, kde sa nachádza veľa historických miest.

Všetko však závisí od toho, aké sú vaše záujmy a potreby. Aj keď Tajhat Palace ponúka luxusné ubytovanie a pohodlie v centre historického miesta, určite bude stáť za to preskúmať aj ďalšie miesta v Bangladéši. Pre tých, ktorí hľadajú útechu, únik od každodenného zhonu a zážitok z oslavy histórie a kultúry, nie je lepšie miesto na návštevu ako Tajhat Palace.


Letenka Bangladéš Tajhat Palace


Bangladéš, krajina s fascinujúcou históriou a kultúrou, ponúka množstvo skrytých klenotov, ktoré stále čakajú na objavenie. Jedným z týchto skvostov je Tajhat Palace, záhradný palác postavený v druhej polovici 19. storočia.

Tajhat Palace sa nachádza v Rangpuru, hlavnom meste rovnomenného okresu v severovýchodnej časti Bangladéša. Palác bol postavený v rokoch 1890-1910, počas britskej koloniálnej éry, ako letná rezidencia pre miestneho kráľa a jeho rodinu.

Palác je jednou z najzachovalejších príkladov architektúry a dizajnu z konca 19. storočia v Bangladéši. Dominantan prvok paláca je jeho rozsiahly záhradný park, ktorý sa rozprestiera na ploche 64 akr. Park je plný exotických rastlín, ako sú oranžovníky, mangovníky a palmové stromy, ako aj kvetinové záhony.

Samotný palác má päť „chattri“, teda stupňovité strešné kúpele v tradičnom miestnom štýle, ktoré symbolizujú rôzne rasy a náboženstvá, ktoré sú zastúpené v Bangladéši. Palác navyše obsahuje klasickú európsku architektúru s veľkou terasou, vysokými stropmi a zdobením z kameňa a mramoru.

Tajhat Palace v súčasnosti slúži ako múzeum, ktoré zachováva históriu, kultúru a tradičné umenie Rangpuru a celého severovýchodu Bangladéša. Vzhľadom k jeho významu a hodnote bol v roku 1985 vyhlásený za národnú pamiatku.

Ak ste zvedaví na ukryté klenoty Bangladéša, návšteva Tajhat Palace by určite mala byť na vrchole vašeho zoznamu. Najbližším letiskom je letisko Shah Makhdum v Rádže Šáhí, ktoré je 67 kilometrov od Rangpuru. Na internete je veľa stránok, ktoré ponúkajú letenky do tejto krajiny. Ak plánujete navštíviť Rangpur, nezabudnite si urobiť rezerváciu vopred a poriadiť si turistickú vízu. Nakoniec nezabudnite, že Tajhat Palace nie je len miesto, kde sa môžete oboznámiť s históriou a kultúrou Bangladéša, ale tiež skvelé miesto pre dokonalú fotografiu.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky