Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bhután Kichu Lhakhang

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Kichu Lhakhang


Otázka: Čo je Bhután Kichu Lhakhang?
Odpoveď: Bhután Kichu Lhakhang je budhistický chrám nachádzajúci sa v kraji Paro v Bhutáne. Je považovaný za jeden z najstarších a najdôležitejších chrámov v Bhutáne.

Otázka: Kedy bol Bhután Kichu Lhakhang postavený?
Odpoveď: Bhután Kichu Lhakhang bol postavený v 7. storočí kráľom Songstenom Gampo ako súčasť jeho plánu na šírenie budhizmu v regióne.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie Bhután Kichu Lhakhang?
Odpoveď: Hlavnými atrakciami Bhután Kichu Lhakhang sú zub Dharmakáje, soška Guru Rinpochého a množstvo starobylých budhistických artefaktov.

Otázka: Aké sú vstupné poplatky do Bhután Kichu Lhakhang?
Odpoveď: Vstupné poplatky do Bhután Kichu Lhakhang sa môžu líšiť v závislosti od toho, či ste miestny občan alebo zahraničný návštevník. Obvykle si môžete zakúpiť vstupenky na mieste.

Otázka: Kedy je vhodné navštíviť Bhután Kichu Lhakhang?
Odpoveď: Bhután Kichu Lhakhang je prístupný pre návštevníkov po celý rok, ale najlepší čas na návštevu by je v období od marca do mája alebo od septembra do novembra, kedy je počasie priaznivé a zvyčajne sa konajú aj rôzne kultúrne festivaly.

Otázka: Môžem si v Bhután Kichu Lhakhang rezervovať prehliadku?
Odpoveď: Áno, v Bhután Kichu Lhakhang si môžete zabezpečiť aj prehliadku s miestnym sprievodcom, ktorý vám užitočné informácie o budhizme a histórii chrámu.

Otázka: Aké náboženstvo sa praktizuje v Bhután Kichu Lhakhang?
Odpoveď: V Bhután Kichu Lhakhang sa praktizuje vajrajánový budhizmus, ktorý je jedným z hlavných náboženstiev v Bhutáne.

Otázka: Aké sú ďalšie turisticky atraktívne miesta v okolí Bhután Kichu Lhakhang?
Odpoveď: V okolí Bhután Kichu Lhakhang sa nachádza množstvo iných turisticky atraktívnych miest, ako napríklad budhistický chrám Taktshang Goemba, letisko Paro, Národný múzeum Bhutánu a mnoho ďalších.


Ubytovanie Bhután Kichu Lhakhang


Bhután je krajina, ktorá ponúka návštevníkom jedinečné zážitky, bohatú kultúru a krásnu prírodu. Medzi mnohé miesta, ktoré by ste si mali určite pozrieť v Bhutáne, patrí aj ubytovanie Kichu Lhakhang.

Kichu Lhakhang je historický chrám a súčasne aj ubytovacia jednotka, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Paro. Jeho história sa začína v 7. storočí, keď sa prvýkrát objavil na mieste, kde sa nachádza dodnes. Dnes je Kichu Lhakhang zbavený posvätných relikvií, ale stále je možné sa tu dostať do útrob chrámu a obdivovať historické umenie a architektúru, ktoré je typické pre bhutánske chrámy.

Samotná ubytovacia jednotka ponúka niekoľko typov izieb, vrátane deluxe izieb a izieb s výhľadom na okolitú prírodu. Vynikajúce služby vás urobia v ubytovaní pohodlne a komfortne. Všetky izby sú vybavené moderným nábytkom, klimatizáciou, minibarom, kávovarom, TV a poskytujú výhľad na okolitú prírodu a chrám.

Okolo Kichu Lhakhang sa nachádza množstvo turisticky atraktívnych miest, ako napríklad Paro Taktsang, Zemplínsky kláštor, ako aj rôzne turistické trasy, ktoré vás ponoria do nádherných zákutí bhutánskej prírody.

Ak plánujete zájsť do Bhutanu, určite si nezabudnite na plánovaní zahrnúť aj návštevu tohto jedinečného ubytovania. Vybavte si svoje cestovné prihrádky a uistite sa, že si užijete nezabudnuteľnú dovolenku, ktorú ponúka Bhután a jeho Kichu Lhakhang.


Letenka Bhután Kichu Lhakhang


Ak ste záujemcom o cestovanie a máte radi miesta s bohatou kultúrnou históriou, určite by ste nemali prehliadnuť návštevu Bhutánu. Toto kráľovstvo v Himalájach je naozaj jedinečné a skrýva mnoho klenotov, medzi ktorými sa nachádza aj svätyňa Kichu Lhakhang.

Kichu Lhakhang sa nachádza v údolí Paro a je jednou z najstarších budhistických svätýň v Bhutáne. Navštíviť ju môžete počas celého roka, avšak obzvlášť je populárna a navštevovaná počas obdobia jarného festivalu Paro Tsechu v marci.

Svätyni Kichu Lhakhang pripisujú založenie dvaja slávni králi z Bhutánu - prvý kráľ, Lhasey Tsangma, a jeho vnuk, Songtsen Gampo, ktorý sa pýši mnohými podobnými zrúcaninami v iných krajoch Himalájí. Podľa legendy, táto svätyňa bola postavená na vyše 6500 drahokamov, ktoré mnohí považujú za posvätné kamene.

Kichu Lhakhang bol postavený ako jeden z dvoch chrámov, ktoré mali upevniť buddhizmus v Bhutáne v 7. storočí. Druhý chrám sa nachádza v Bumthang, na severovýchode krajiny. Tieto dva svätostánky sú medzi významnými symbolmi bhutánskej kultúry a sú zahrnuté v zozname UNESCO ako svetové dedičstvo.

Celá stavba Kichu Lhakhangu nadväzuje na tradičnú tibetskú architektúru s jej charakteristickými drevenými panelmi, zdobenými farbami a symetrickými tvarmi. Vnútro chrámu je ešte zaujímavejšie s jeho klenutým stropom a farebnými stenami, na ktorých sú zachytené scény z buddhistických legendách.

Ku svätyne vedie krátky chodník cez zeleň parku a prechádza sa cez viacero schodov. Pri vstupe do chrámu je potrebné si vyzliecť topánky. Okrem Kichu Lhakhang si môžete pri ceste do Paru pozrieť množstvo ďalších historických pamiatok, tradičných domov a nádherných výhľadov na okolité hory.

Návšteva svätyni Kichu Lhakhang je vynikajúcou príležitosťou na prehliadnutie kultúry Bhutánu dávnymi časmi a zoznámenie sa s richstitulárnej atmosférou, ktorá tu vládne. Nechajte sa očariť krásou miesta, okúzlením tajomno a pokojom a odovzdajte sa oplatkám a modlitbám tak ako to robia aj obyvatelia Bhutánu.


Dovolenka Bhután Kichu Lhakhang


Bhután je malá, ale krásna krajina v juhozápadnej Ázii, ktorá ponúka návštevníkom jedinečné zážitky. Medzi najzaujímavejšie miesta Bhutánu patrí Kichu Lhakhang, ktorý je jedným z najstarších budhistických chrámov na svete.

Kichu Lhakhang, tiež známy ako Kyichu Lhakhang, sa nachádza v údolí Paro, asi 10 kilometrov západne od hlavného mesta Thimphu. Budova chrámu bola postavená v 7. storočí, a odvtedy prechádza neustálymi úpravami a renováciami. Chrám je dôležitým miestom pre náboženské púte a pre mnohých buddhistických veriacich a turistov.

Pri príchode na miesto, turisti obdivujú okolitú prírodu a vzdialené vrcholy. Exteriéry chrámu sú pozoruhodne krásne, s mnohými červenými stenami a zlatými ozdobami. Pri vstupe turisti na seba obliekajú návleky na topánky, aby uchránili interiéry chrámu pred prachom a nečistotami.

Vnútorný priestor budovy je ešte krajší, s množstvom mramorových stien a zaujímavých obrazov. Turisti nájdu mníchov modliacich sa a právidielne sa vyučujúcich učení. Vedľa chrámového interiéru sa turistom odporúča navštíviť aj okolité záhrady, kde sa dozvedia viac o miestnej flóre a faune.

Práve kontakty s miestnymi obyvateľmi sú dôležitou súčasťou cestovania do Bhutánu. Počas návštevy Kichu Lhakhang organizuje miestne turistické združenie taktiež stretnutie s rodinou pôvodných stavebníkov budovy. Táto rodina sa stará o chrám a uchováva v ňom množstvo nepostrádateľných cenností.

Bhután je známy tým, že ho prezývajú „Krajina šťastia“. Návšteva Kichu Lhakhang predstavuje zároveň aj návštevu územia, kde sa skutočné šťastie skrýva v miestnej kultúre a prírodných klenotoch. Dovolenka v Bhutáne prináša neuveriteľný zážitok a obohacuje návštevníkov o hodnoty a myšlienky, ktoré sa stali súčasťou mnohých cestovateľských zážitkov.


Počasie Bhután Kichu Lhakhang


Bhután Kichu Lhakhang je nádherné miesto nachádzajúce sa v Bhutáne, ktoré sa môže pochváliť tropickým a vlhkým podnebím počas celého roka. Toto miesto sa nachádza vo vysokých horách Himalájí a je obklopené krásnou prírodou, ktorá je charakteristická typickou flórou a faunou.

Počasie v Bhutáne Kichu Lhakhang sa vplyvom vysokej nadmorskej výšky a polohy môže meniť. Vzhľadom na to, že sa nachádza v oblasti tropickích pralesov a horúce počasie prevláda počas celého roka, dostávajú sa sem turisti z celého sveta nielen kvôli krásnym prírodným scenériám, ale aj kvôli teplu a vlhkosti.

Najteplejšími mesiacmi v tomto regióne sú mesiace máj a jún, kedy teploty môžu dosiahnuť až 30 °C. V týchto mesiacoch sa najčastejšie vyskytujú záplavy a silné dažde, ktoré sú spôsobené monzúnovými prúdmi.

Po výskyte monzúnov nastáva obdobie sucha, kedy dochádza k poklesu teplôt a zmenšeniu vlhkosti v ovzduší. Toto obdobie býva pre turistov ideálne, keďže môže byť príjemný čas pre turistiku a návštevu miestnych pamiatok či atrakcií.

Bez ohľadu na ročné obdobie, Bhután Kichu Lhakhang je miestom, ktoré ponúka úžasné scenérie, zaujímavé miestne zvyklosti a tradície, okrem jedla a hudby. Toto miesto je pre turistov dokonalým miestom pre oddych, relaxáciu a pre jedinečné zážitky.

Okrem toho treba však brať na vedomie, že vysoká nadmorská výška, na ktorej sa Bhután Kichu Lhakhang nachádza, môže spôsobiť návštevníkom zdravotné problémy. Preto by návštevníci mali byť pri svojom plánovaní veľmi opatrní a konzultovať to s miestnymi odborníkmi alebo stretnutí s lekárnikom, aby si zaručili bezpečnosť a pohodlie počas svojho pobytu.

V každom prípade, Bhután Kichu Lhakhang s nekonečnými krásami a možnosťami skrýva v sebe to najlepšie z juhovýchodnej Ázie. Pre tých, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a vychutnať si pokoj a ticho, ktoré tu prevláda, je toto miesto rozhodne miestom, ktoré by malo byť na zozname každého turistu.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky