Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Brazília Paraty

Ubytovanie Brazília Paraty


Brazília Paraty je malebné mestečko ležiace na juhu Brazílie, ktoré je obklopené nádhernou prírodou a prekrásnymi plážami. Tento kút sveta je jedným z najvyhľadávanejších miest pre turistov, ktorí sa radi oddávajú plávanie, potápanie, surfovanie a iným vodným aktivitám. Pre tých, ktorí sa rozhodli navštíviť Brazíliu Paraty a radi by si užili svoj pobyt v najvyššom komforte, ponúka sa široká škála ubytovania.

Prvou možnosťou sú hotely, ktoré sa nachádzajú v centre mesta. Tieto hotely sú obvykle umiestnené na krásnych miestach so záhradami a terasami, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na okolitú prírodu. V hoteloch sú k dispozícii rôzne typy izieb od jednoduchých po luxusné, ktoré sú vybavené klimatizáciou, TV, minibarom a vlastným kúpeľňou. Mnoho z týchto hotelov ponúka aj vonkajší bazén, bar a reštauráciu s plnou penziou.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré je bližšie pri plážach, potom by ste mali zvážiť kempingové chatky. Táto alternatíva je najvhodnejšia pre tých, ktorí radi cestujú s rodinou a chcú si urobiť vlastnú stravu. Chatky sú zvyčajne vybavené výčapom, kúpeľňou a kuchynskými príslušenstvami, aby mohli cestovatelia pripravovať jedlá.

Pre tých, ktorí majú radi kozmopolitné prostredie, sú k dispozícii ubytovania v apartmánových domoch. Tieto ubytovania sú obvykle vybavené moderným nábytkom, kuchynskými spotrebičmi, klimatizáciou a balkónom, kde si hostia môžu vychutnať panorámu na okolitú prírodu.

Okrem toho sú k dispozícii aj lacnejšie možnosti ako hostely a penzióny. Penzióny sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie ubytovanie s jednoduchými zariadeniami a vybavením na základné potreby. Hostely sú skvelou alternatívou pre tých, ktorí sa chcú stretnúť s ostatnými cestovateľmi a spoznať nových ľudí.

V Brazílii Paraty nájdete ubytovanie pre každého - od luxusu po ekonomickú možnosť. Dôležité je, aby ste si zvolili ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám a bude vám poskytovať najlepšie možné zážitky. Týmto spôsobom si bude môcť každý turista užiť svoju dovolenku v Brazílii Paraty naplno a zapamätať si ju na celý život.


Počasie Brazília Paraty


Brazília Paraty je pomerne malé mestečko nachádzajúce sa na juhu Brazílie. Toto miesto je známe svojou krásnou prírodou a úchvatnými plážami, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Počasie v tejto oblasti je teplé a vlhké, s typickým tropickým podnebím celého juhu Brazílie.

Paraty leží v oblasti, ktorá je ovplyvnená Atlantickým oceánom a pohorím Serra do Mar. V lete (december-február) sú teploty medzi 25°C až 32°C a vlhkosť môže byť dosť vysoká, čo môže byť pre niektorých ľudí ťažké. V zime (jún-august) sa môžu teploty ochladiť na približne 18°C. Zvyčajne je v Paraty veľa dažďov, najmä v lete. Avšak v zime môžu byť dni slnečnejšie a suchejšie.

Aj keď to môže vyzerať ako veľa dažďa, nebojte sa, pretože v Paraty môžete využiť aj mnoho vnútorných aktivít spojených s vodou, ak by sa turistom veľa nepodarilo užiť si plážové kúpanie. Vhodné pre rodiny s deťmi predstavujú zaujímavé vodopády Toboga i Tarzan. Ďalej si môžete vyskúšať riečne kajakovanie alebo si užiť nádheru podvodných svetov s barvami rôznych rýb, ktoré sa ukážu vám počas potápania.

V neposlednom rade, ak si turisti chcú uložiť niekoľko peňazí, na jeseň (marc-november) býva v Paraty menej turistov a ceny sú nižšie. Takže celkovo, Paraty má skvelé počasie pre tých, ktorí hľadajú tropickú destináciu plnú prírodných krás a zážitkov.


Letenka Brazília Paraty


Brazília, krajina futbalových majstrov a karnevalu, ponúka turistom množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Jedným z miest, ktoré by ste určite nemali vynechať, je aj malebné prímorské mesto Paraty.

Ak hľadáte zaujímavé destinácie, v ktorých sa môžete tešiť z krásnej prírody, histórie a kultúry, Paraty by mohlo byť vašou ideálnou voľbou. Toto mestečko v juhovýchodnej Brazílii sa nachádza iba päť hodín jazdy od mesta São Paulo a je obľúbeným cieľom mnohých turistov, ktorí prichádzajú z celého sveta.

Ak plánujete navštíviť Paraty, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je cez letisko v meste Rio de Janeiro. Let z Európy do Ria de Janeiro trvá zhruba 12 hodín, takže si na cestu určite pripravte dostatok času a pohodlie.

Keďže Brazília je veľmi rozsiahla krajina, nie je preto možné dostať sa z Ria de Janeiro priamo do Paraty. Najlepšou možnosťou je cesta autobusom z Ria de Janeiro cez mesto Angra dos Reis, ktorá trvá zhruba tri hodiny. To však môže byť pre turistov, ktorí sú zvyknutí na komfort a atraktivity cestovania, nevhodnou možnosťou.

Alternatívou je preto letenka z Ria de Janeiro do mesta São Paulo a z neho následne letectvo do mesta Paraty. Let do Sao Paula trvá zhruba 45 minút a z tejto destinácie je možné sa do Paraty dostať autobusom alebo taxíkom.

Cena letenky na úseku Rio de Janeiro - São Paulo sa pohybuje medzi 70 a 100 eurami a let z Sao Paula do Paraty trvá zhruba 45 minút. Cena letenky závisí na sezóne a na spoločnosti, u ktoré sa rozhodnete letieť. Najobľúbenejšie spoločnosti, ktoré letia do Brazílie, zahŕňajú Aerolíneas Argentinas, Azul, GOL a LATAM.

Paraty vás určite očarí svojou starobylou architektúrou a romantickou atmosférou. Po celom meste sa nachádza množstvo historických budov, ktoré vás vrátia do minulosti. Mesto je obkolesené krásnymi plážami a pobrežím Atlantického oceánu.

Milovníci adrenalinových zážitkov sa môžu tešiť na možnosti rôznych outdoorových aktivít, ako sú surfovanie, jachting a scuba diving. Tí, ktorí majú radi prírodu, sa môžu vybrať na turistiku a skúmať okolité národné parky a pralesy.

V Paraty sú tiež popredné festivaly a tradície, ktoré si turisti určite nenechajú ujsť. Najväčším z nich je karnaval, ktorý sa koná v februári a ponúka návštevníkom skvelú príležitosť stráviť nezabudnuteľné večery s tancom, hudbou a úžasnou atmosférou.

Ak teda chcete prežiť nezabudnuteľné dovolenky v Juhoafrickej republike, Paraty je ideálnou voľbou. Skúste to a uvidíte, že vás toto malebné mestečko neomrzí a ponúkne vám množstvo zážitkov!


Dovolenka Brazília Paraty


Napriek tomu, že Brazília je najväčšou krajinou v Južnej Amerike, mnohí turisti sa orientujú iba na najznámejšie miesta, ako sú Rio de Janeiro alebo Sao Paulo. Paraty, malé mestečko v oblasti Rio de Janeiro, však ponúka jedinečnú atmosféru a príťažlivosti, ktoré si zaslúžia pozornosť.

Paraty má prekrásne pláže, skvelú gastronómiu a čarovnú atmosféru koloniálneho mestečka. Mesto má bohatú históriu, ktorú môžete objavovať počas prechádzky po jeho úzkych uličkách a návštevou miestnych atrakcií, ako sú kostoly a múzeá.

Mnohé z pláží v okolí sú tiché a malé, čím sa predchádza preplneniu turistami. Najväčšiu pláž nájdete v Bonní, kde môžete stráviť celý deň užívaním si morských vĺn. Turisti tiež môžu navštíviť ostrovy, ako sú Ilha do Araújo a Ilha da Conceição, ktoré sú obklopené tyrkysovými vodami.

Okrem nádherných pláží a čarovnej atmosféry, Paraty je známe tým, že poskytuje skvelú kuchyňu. Mnohé z miestnych reštaurácií sú známe svojimi morskými špecialitami, plnými exotických prísad a chutí.

Maličké mestečko Paraty a jeho dedinské korene poskytujú turistom príležitosť zažiť skutočný Brazil. Svojim návštevníkom ponúka skutočnú prírodu, krásne pláže a skvelú gastronómiu. Pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť turistickej rušnote a zároveň chcú objaviť nové a zaujímavé miesta, je Paraty ideálne. Z nezabudnuteľného zážitku v Paratye sa budú určite tešiť každý turista.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Paraty


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Brazílie Paraty sú:

1. Ako sa dostanem do Paraty?
Odpoveď: Paraty sa nachádza asi 4 hodiny jazdy od Sao Paula a Rio de Janeira. Môžete použiť autobusové alebo taxikárske služby.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Paraty?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Paraty je od mája do septembra, keď je suché obdobie.

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Paraty?
Odpoveď: Najlepšie miesta na návštevu v Paraty sú historické centrum, pláže a ostrovy, Cachoeira do Tobogã, vodopády a trek na Pico do Pão de Açúcar.

4. Aké jedlá sú typické pre Paraty?
Odpoveď: Typické jedlá pre Paraty sú ryby, krevety, feijoady, moqueca a caipirinha.

5. Kde sa dá získať ubytovanie v Paraty?
Odpoveď: V Paraty sa dá získať ubytovanie v hoteli, hosteli, apartmáne alebo penzióne.

6. Musím mať vízum na pobyt v Paraty?
Odpoveď: Ak ste občanom EÚ, USA alebo Kanady, nemusíte mať vízum na pobyt v Brazílii po dobu max. 90 dní. Musíte však mať platný pas a letenku naspäť do svojej krajiny.

7. Môžem bezpečne cestovať v Paraty?
Odpoveď: Paraty je pomerne bezpečné miesto na cestovanie, ale ako v každom inom meste alebo krajine, mali by ste dodržiavať základné opatrenia na bezpečnosť, ako je sledovanie svojho majetku a presné informovanie o miestnej kultúre a zvykoch.

8. Ako sa dá behom Paraty prepravovať?
Odpoveď: Behom Paraty sa môžete prepraviť pešo, autobusom, taxikom alebo lodiou.

9. Aké sú najlepšie pláže v okolí Paraty?
Odpoveď: Najlepšie pláže v okolí Paraty sú Praia do Sono, Praia dos Antigos, Praia do Meio, Praia do Cepilho a Praia da Trindade.

10. Koľko dní by som mal/la stráviť v Paraty?
Odpoveď: Na úplné preskúmanie Paraty a jeho okolia by si turista mal zhruba vyčleniť 4 až 5 dní, no záleží to aj na osobných preferenciách.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky