Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Česko Slavonice

Počasie Česko Slavonice


České Slavonice je mesto v južnej časti Česka, a často sa považuje za jedno z najteplejších miest v tejto oblasti. Počasie v Českých Slavonicách je ovplyvnené kontinentálnym podnebím a prechodnými oblasťami medzi teplými a chladnými zónami. Tento fakt znamená, že počasie tu môže byť veľmi variabilné a náhle sa meniť.

V lete je počasie v Českých Slavonicách zvyčajne teplé a suché. Teploty dosahujú priemerné maximálne hodnoty okolo 25°C a minimálne hodnoty okolo 10°C. Letné dni môžu byť však aj veľmi horúce a teploty sa môžu vyšplhať až k 30°C. I napriek tomu, je tu vždy dostatok chladných noci, aby sa človek mohol poriadne vyspať.

Jeseň v Českých Slavonicách prináša chladné a daždivé dni. Teploty klesajú až na priemerné maximálne hodnoty okolo 10°C a minimálne hodnoty okolo 0°C. Zrážky sú v tomto období mnohé a často prichádza aj k búrkam. Na druhej strane, jesenné farby prírody sú úžasné a okolité lesy a vinice majú žiarivý vzhľad.

Zima môže byť v Českých Slavonicách veľmi drsná. Teploty klesajú až k -10°C a sneg a ľad sú častými spoločníkmi. Aj napriek tomu je tu vždy možné sa v týchto oblastiach pobaviť, pretože tu sú najlepšie strediská zimného športovania.

Naopak, jar sa v Českých Slavonicách vyznačuje počasím, ktoré sa pomaly zahrieva a je skôr chladnou a málokedy daždivou. Teploty sa pohybujú okolo priemerných maximálnych hodnôt okolo 15°C a minimálnych hodnôt okolo 5°C. Práve toto obdobie je najlepšie pre prechádzky a pozorovanie prírody.

Celkom hovoriac, počasie v Českých Slavonicách je dosť variabilné, ale ročné obdobia prinášajú úplne nezameniteľnú krásu a zážitok. Bez ohľadu na to, kedy plánujete navštíviť toto mesto, musíte sa pripraviť na každú sezónu a užiť si krásu, ktorú túto oblasť dokáže ponúknuť.


Ubytovanie Česko Slavonice


Česko Slavonice je kúzelné malé mesto situované v južnej časti Českej republiky. Jeho mnohé historické budovy a zachovalý architektonický charakter prilákali množstvo turistov, ktorí sem sú pritiahnutí za účelom poznávania histórie a kultúry. Ak máte v pláne navštíviť Česko Slavonice, budete zrejme potrebovať aj ubytovanie.

V meste nájdete niekoľko možností, ktoré vám poskytnú pohodlie a príjemné prostredie, v ktorom sa budete môcť zrelaxovať po náročnom dni plnom turistických zážitkov.

Jedna z možností je ubytovanie priamo v centre mesta. Hotel Landstejn, ktorý sa nachádza v historickom centre mesta, poskytuje komfortné a moderne zariadené izby, ktoré sa nachádzajú v krásnych historických budovách. V hoteli sa okrem iného nachádza aj reštaurácia, kde si môžete vychutnať tradičné české jedlá a regionálne špeciality.

Ďalšou možnosťou sú penzióny a apartmány, ktoré sa nachádzajú v okolí mesta. Penzión Macha, ktorý sa nachádza asi 3 km od centra mesta v blízkosti rybníka a parku, ponúka jednoducho zariadené, no útulné izby a apartmány. Na poschodí penziónu sa nachádza aj spoločenská miestnosť so stolným tenisom a ihriskom pre deti.

V prípade, že hľadáte pokojnejšie a romantické ubytovanie, budete radi vítaní v rustikálnom penzióne Eriška, ktorý sa nachádza asi 5 km od mesta. Penzión disponuje dvoj- a trojlôžkovými izbami so súkromnou kúpeľňou a kuchyňkou. Na dvore sa nachádza aj grilovacia plocha, kde si môžete vychutnať grilované jedlá.

V neposlednom rade, ak hľadáte ubytovanie pre vašu rodinu alebo skupinu priateľov, môžete sa rozhodnúť pre apartmán v blízkosti mesta. Apartmány U Ryanovcov sa nachádzajú asi 4 km od mesta a ponúkajú ubytovanie v dvoj- a trojlôžkových apartmánoch s kompletným zariadením. V areáli sa nachádza aj sauna a malý wellness.

Ako vidíte, Česko Slavonice ponúka množstvo možností ubytovania, ktoré uspokoja všetky typy cestovateľov. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie nájdete v tomto kúzelného meste ubytovanie, ktoré bude umocňovať vaše zážitky a dojem z tohto miesta.


Letenka Česko Slavonice


Letenky do Česka a na jeho okolí patří mezi nejvyhledávanější letenky pro turisty z celého světa. Jedním takovým městem je Slavonice. Město Slavonice je malebné město, které se nachází v jihovýchodní části České republiky v kraji Jihočeský. Nabízí návštěvníkům spoustu malebných uliček a staveb, a proto je rušno letenek z celého světa.

V současné době se na lety do Česka a Slavonic můžete vydat s více aeroliniemi. Mezi nejvyhledávanější patří Czech Airlines, Lufthansa, Ryanair, easyJet a British Airways. Každá z těchto společností nabízí své specifické ceny a podmínky. Let z Prahy do Slavonic trvá přibližně tři hodiny a cena za letenku se pohybuje od 1000 korun.

Pokud hledáte nejlevnější letenku do Slavonic, doporučujeme využít nabídky nízkonákladových aerolinií. Tyto společnosti nabízejí levnější lety, ovšem mnohdy musíte počítat s omezeným prostor pro zavazadla a s dalšími omezeními v letecké přepravě.

Pro cestovatele, kteří preferují velké a pohodlné letadlo při cestování do Slavonic, jsou ideální nabídky od společností jako Lufthansa, British Airways nebo Czech Airlines. Tyto aerolinie nabízejí široký výběr letů s velkou flexibilitou a větším množstvím služeb a palubního vybavení.

Letenky do Slavonic jsou však mnohdy vysoké nejen kvůli velké vzdálenosti, ale také kvůli tomu, že se jedná o turisticky velmi vyhledávanou oblast. Pokud nechcete utrácet moc peněz za let, poohlédněte se po slevách na letenky během mimo sezónu nebo využijte speciální akce a nabídky jednotlivých aerolinií.

V každém případě, pokud chcete prozkoumat krásy jihovýchodní části České republiky, neváhejte využít letenky do Slavonic. Nabízejí vám krásné a uklidňující okolí, bohatou historii, mnoho kulturních památek a nezapomenutelných zážitků.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Slavonice


1. Aké je vzdialené mesto Slavonice od hlavného mesta Prahy?
- Slavonice sa nachádzajú približne 150 kilometrov juhozápadne od Prahy.

2. Sú v Slavoniciach nejaké historické pamiatky?
- Áno, v Slavoniciach sa nachádza mnoho historických pamiatok, ako napríklad hrad, kostol a rôzne historické budovy.

3. Je v Slavoniciach možné ubytovanie pre turistov?
- Áno, v Slavoniciach nájdete rôzne možnosti ubytovania pre turistov, ako sú hotely, penzióny, apartmány a kempy.

4. Sú v Slavoniciach možnosti na turistiku a outdoorové aktivity?
- Áno, v Slavoniciach nájdete mnoho možností na turistiku a outdoorové aktivity, ako sú turistické chodníky, cyklotrasy, jazda na koňoch a vodné športy.

5. Kedy sa v Slavoniciach konajú trhy a kultúrne podujatia?
- V Slavoniciach sa konajú rôzne trhy a kultúrne podujatia počas celého roka, ako napríklad Vlčí jarmok a Slavnosti nachytaných ryb.

6. Je v Slavoniciach možné ochutnať miestne jedlá a nápoje?
- Áno, v Slavoniciach sa nachádzajú rôzne reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a nápoje.

7. Aké je počasie v Slavoniciach v letných mesiacoch?
- V letných mesiacoch je v Slavoniciach teplé a slnečné počasie s priemernými teplotami okolo 25 stupňov Celzia.

8. Je v Slavoniciach možné nakúpiť suveníry?
- Áno, v Slavoniciach nájdete mnoho obchodov s rôznymi suvenírmi, ako sú keramika, ľudové umenie a klenoty.


Dovolenka Česko Slavonice


Možno si ešte len teraz premýšľate, kam sa vybrať na letné prázdniny. Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť od ruchu veľkých miest a zároveň spoznať krásy prírody, určite nevynechajte mesto Česko Slavonice.

Česko Slavonice je malebné mesto, ktoré sa nachádza v južnej časti Českej republiky, v blízkosti česko-rakúskej hranice. Je známe pre svoje pamiatky, ako napríklad kostol sv. Václava, ktorý stojí na námestí, množstvom historických budov a kamennými domčekmi s červenými strechami. Okrem toho, v meste sa nachádza aj zámok, ktorý bol postavený v barokovom štýle podľa návrhu architekta J. B. Santiniho.

Mesto je obklopené krásnou prírodou a je ideálne miesto pre milovníkov turistiky. V blízkosti mesta sa nachádzajú nádherné lesy a kopce, ktoré ponúkajú skvelé výhľady na okolitú krajinu. Najznámejšou turistickou atrakciou je rozhľadňa Vítkův kámen, ktorá stojí na vrchole 837 metrov vysokého vrchu. Z rozhľadne sa ponúka krásny výhľad nielen na Česko Slavonice, ale aj na pohraničnú oblasť s Rakúskom.

Pre tých, ktorí sa chcú na dovolenke aktívne oddychovať, je v okolí mesta niekoľko cyklistických a turistických trás. Môžete si tiež prenajať kanoe a preplávať sa po rieke Dyji, ktorá preteká blízko mesta.

Mesto Česko Slavonice je ideálne aj pre rodiny s deťmi. V blízkosti mesta sa nachádza zábavný park Jindřichův Hradec, kde sa deti môžu zabaviť na atrakciách alebo si pozrieť zvieratá v zoo.

V letných mesiacoch sa v meste organizuje množstvo kultúrnych podujatí, ako napríklad slávnosti na námestí, koncerty v kostole a iné. Priamo v meste sa tiež nachádza niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať české špeciality, ako sú knedľa s mletým mäsom alebo uzeným bôčikom.

Ak sa teda chystáte na dovolenku v Česku a hľadáte miesto na oddych v prírode s bohatou históriou a množstvom pamiatok, určite nevynechajte mesto Česko Slavonice.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky