Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Chorvátsko Makarska

Dovolenka Chorvátsko Makarska


Makarska je jedno z najkrajších miest v Chorvátsku, kde sa môžete užívať na dovolenke. Toto mestá je známe svojimi čistými plážami, ktoré sú obklopené nádhernou scenériou hor a mora. Takže ak hľadáte miesto na oddych a relax, určite sa oplatí navštíviť toto krásne mesto.

Príďte buď autom alebo lietadlom a začnite túrať po meste. Makarska je plná turistických atrakcií ako napríklad historické pamiatky, múzeá, parky, ale aj moderné bary, reštaurácie, ktoré priťahujú mnoho turistov z celého sveta.

Ak sa rozhodnete stráviť čas na pláži, Makarska má mnoho možností. Jednou z najkrajších sú pláže v Brela, které sú oddelené od seba skalami. Vyberte si "kúsok" kde sa cítite najlepšie. Plážové stánky s občerstvením ako aj stánky s vodnými športami sú všade okolo.

Ak ste športový typ, Makarska má tiež množstvo možností. Môžete sa ísť potápať k útesom, zdolať nejaký ten bicykel alebo sa vydať na turistiku. Večer si potom môžete dopriať zabávu v niektorom z mnohých klubov s živou hudbou alebo si užiť romantickú večeru so svojimi blízkymi v nejakom z priestranných reštaurácií. Ponuka jedál je veľká, od tradičnej chorvátskej kuchyne až po iné medzinárodné kuchyne.

Makarska je tiež známa svojimi každoročnými festivalami ako napríklad "Cryšpaj", ktorý sa koná v júli a auguste a zameriava sa na kultúrnu scénu chorvátskeho pobrezia. Na festivale si túto chorvátsku kultúru užijete v celom jej rozsahu.

Celkovo ak hľadáte miesto, kde sa môžete relaxovať, ale aj veľa činností na dovolenke, Makarska určite nie je zlé miesto pre vás. Môžete to celé absolvovať na vlastnú päsť alebo s cestovkou, ktorá vám zabezpečí všetko podľa contractu. Takže si pripravte svoju rezerváciu a užite si slnečnú dovolenku na chorvátskom pobřeži.


Počasie Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je obľúbenou dovolenkovou destináciou mnohých turistov, ktorí vyhľadávajú slnečné pláže, krásne prírodné scenérie a príjemnú atmosféru. Makarska, jedno z najobľúbenejších miest v Chorvátsku, ponúka vynikajúce možnosti pre turistov, ktorí hľadajú dokonalú kombináciu prirodzených krás a moderného životného štýlu.

Makarska sa nachádza na juhu Chorvátska, na úpatí hôr Biokovo a pri samotnom brehu Jadranského mora. Toto miesto je známe pre svoje klenoty, ako sú čisté pláže, malé zátoky, vynikajúce reštaurácie, bary a nočný život.

Počasie v Makarske je veľmi príjemné. Letné mesiace sú teplé a slnečné, pričom teploty sa pohybujú v rozmedzí 25-30 ° C. Teploty mora dosahujú až 25 ° C, čím sa umožňuje kúpanie a vodné športy.

V septembri a októbri môže byť počasie v Makarske stále teplé, s teplotami okolo 20 ° C. Toto obdobie obvykle nie je ako vysoké sezóny a je skvelým časom pre návštevu turistom, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným plážam a reštauráciám.

Zima v Makarske prináša nižšie teploty, s maximami dosahujúcimi 10-15 ° C. Morské teploty sa v tomto období pohybujú okolo 14 ° C. Zima v Chorvátsku je však stále lákavá pre turistov, ktorí vyhľadávajú pokojnejšiu atmosféru a zážitky z bežkovania a ostatných zimných športov.

Ak hľadáte dokonalú dovolenku súčasne s vynikajúcim počasím a krásou prírody, potom je Makarska v Chorvátsku tou správnou voľbou. S jej rôznymi aktivitami a príležitosťami na uvoľnenie sa, Makarska je jedným z najlepších miest pre rodinnú dovolenku.


Ubytovanie Chorvátsko Makarska


Ak hľadáte miesto, kde sa môžete osviežiť v krásnej a slnečnej riviére s modrým morom a očarovávajúcimi scénami, potom nie je lepšie miesto ako Makarska v Chorvátsku. Makarska je jedno z najkrásnejších miest v Chorvátsku. Je to krásne mesto s mnohými skvostmi, ktoré si môžete vychutnať. Tu sa nachádzajú aj niektoré z najlepších hotelov a apartmánov v celom Chorvátsku. V tomto článku vám predstavíme ubytovanie v Makarske.

-Rodinné hotely a apartmány:

Pre páry a malé rodiny bude najlepším riešením, ak si vyberú ubytovanie v rodinných hotely a apartmánoch. Sú to súkromné ubytovania, ktoré poskytujú pohodlie a súkromie, aké si zaslúžite. Sú tiež cenovo dostupné. Rôzne druhy apartmánov s rôznymi výhľadmi na mesto či more poskytujú pohodlné a príjemné bývanie. Niektoré z nich sa nachádzajú iba pár krokov od pláže a skvelých reštaurácií. Našou najobľúbenejšou voľbou je apartmán Kovač v blízkosti pláže, kde máte prekrásny výhľad na more.

-Luxusné hotely:

V Makarske nájdete tiež niekoľko luxusných hotelov, ktoré ponúkajú výhľad na more, prevažne bazény a mnoho rôznych služieb s najvyššou kvalitou. Medzi nimi nájdete aj doslova priamo pri pláži umiestnený elegantný hotel Park Makarska, ktorý okúzli aj náročných hostí. Ceny sú samozrejme vyššie, ale zážitok a kvalita za to stoja.

-Camping:

Pre túlavých turistov a dobrodruhov, ktorí chcú stráviť čas v prírode a nechcú stráviť veľa peňazí na ubytovanie, môže byť camping ideálnou voľbou. V okolí Makarske sa nachádza niekoľko kempov, kde si môžete postaviť stan alebo prenajať karavan. Tento druh ubytovania, samozrejme, ponúka najmenšie zázemie.

V každom prípade, trávenie dovolenky v Makarske vám poskytne neuveriteľný zážitok a výber ubytovania máte veľký. Bude to však veľké rozhodnutie. Môžete si vybrať medzi cenovo dostupnými rodinnými apartmánmi, luxusnými hotely s nádherným výhľadom alebo taktiež campingom, ak ste dobrodružný typ. Tak neváhajte a naplánujte si dovolenku v tomto krásnom mieste, kde sa budete môcť tešiť z krásnych pláží, úchvatných scenérií, kultúry a mnoho ďalších zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Makarska


Otázka: Ako sa dostanem z letiska do Makarske?
Odpoveď: Z letiska Split môžete použiť dopravné linky autobusových spoločností, súkromných taxíkov alebo si prenajať auto. Vzdialenosť medzi letiskom a Makarskou je asi 80 km.

Otázka: Kde sa môžeme ubytovať v Makarske?
Odpoveď: V Makarske nájdete množstvo ubytovacích možností, od luxusných hotelov a apartmánov až po súkromné izby a penzióny. Väčšina ubytovania sa nachádza v blízkosti pláží a centra mesta.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže v Makarske?
Odpoveď: Makarska ponúka množstvo pláží so zlatistým pieskom a čistým morom. Najznámejšie sú pláže Baška Voda, Tučepi a Brela. Pláža Nugal je krásna divoká pláž s prírodnými skalami a úchvatnou krajinou.

Otázka: Aké turistické atrakcie musím vidieť v Makarske?
Odpoveď: V Makarske je množstvo turistických atrakcií. Môžete navštíviť historické pamiatky, ako je Kostol sv. Marka a samostan františkánov, alebo si prezrieť miestne múzeá a galérie. Z centra mesta sa dá dostať na vrchol hory Biokovo, odkiaľ je úžasný výhľad na celú Makarsku rivieru.

Otázka: Kde sa môžem najesť v Makarske?
Odpoveď: V Makarske nájdete množstvo reštaurácií a bistro, ktoré ponúkajú tradičné chorvátske jedlá a svieže morské plody. Môžete sa stravovať v blízkosti pláže, v centre mesta alebo v menej frekventovaných oblastiach.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Makarske?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Makarske je od mája do septembra, keď je teplota vody dostatočne príjemná na kúpanie. V týchto mesiacoch je mesto aj najrušnejšie, pretože prichádza veľa turistov. Ak preferujete pokojnejšie prostredie, môžete navštíviť Makarsku v inej dobe, ako napríklad v apríli alebo októbri.


Letenka Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je stále viac a viac populárnou destináciou pre turistov z celého sveta a Makarska je jedno z najkrásnejších miest tohto pobrežia. Letenky do Chorvátska a konkrétne do Makarskej sú stále lacnejšie a mnohí turisti sa rozhodujú že tamojší pobyt bude naozaj nezabudnuteľný.

Makarská, ležiaca na južnom pobreží Chorvátska, je známa svojou krásnou plážou, plytkými vodami a zaujímavými okolitými mestami. Je to ideálna destinácia pre rodiny s deťmi a aj pre páry hľadajúce romantiku v pohodlí pri nádherných výhľadoch na more a pohorie Biokovo.

Let z Bratislavy do Makarskej trvá cca 1 hodinu a 10 minút. Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú lety s prestupom. Letenky do Chorvátska nájdete na mnohých internetových stránkach alebo si môžete nechať poradiť v cestovnej kancelárii. Ceny leteniek môžu kolísať vzhľadom na sezónu, počet cestujúcich, dátum odletu a priestorovú časť vo vzduchu.

Makarská ponúka širokú škálu ubytovania a reštaurácií pre turistov, ktorí chcú zažiť celkom nový druh dovolenky. Začnite s prechádzkou po Makarskej promenáde v smere k plážam na východnej strane mesta. Potom si môžete vziať miestnu hromadnú dopravu a preskúmať množstvo historických pamiatok, ktoré sa nachádzajú v okolí Makarského.

Ak radi objavujete prírodu, určite by ste si nemali nechať ujsť pohorie Biokovo, ktoré je dokonalým miestom pre turistov, ktorí si chcú vychutnať nádherné scenérie a náročnú turistiku. Nájdete tam tiež jaskyne a vodopády, ktoré určite stojí za návštevu.

Makarská ponúka aj množstvo možností na vodnú zábavu, vrátane vodných športov a plážovo. Pláže sú dokonalým miestom na opaľovanie, prechádzky po brehu alebo dokonca na beh aj pre tých, ktorí sa chcú zapojiť do verejných plaveckých súťaží.

Ak sa chystáte na Chorvátsko, Makarska je miestom, ktoré by ste rozhodne mali navštíviť. Nabíja vás energiou a ponúka množstvo krásnych miest na objavovanie. Je to dokonalá destinácia pre tých, ktorí chcú prežiť relaxačnú a nezabudnuteľnú dovolenku pri najkrajších plážach Jadranu.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky