Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)

Ubytovanie Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt je známy svojimi nádhernými pamiatkami a jednou z nich je aj chrám Horusa, ktorý sa nachádza v meste Edfu. Ak si plánujete navštíviť Edfu a chrám Horusa, musíte sa najprv rozhodnúť, kde sa ubytujete.

V Edfu nájdete rôzne druhy ubytovania, od luxusných hotelov až po jednoduché penzióny. Výber závisí od vašich preferencií a financií.

Niektoré z najlepších hotelov v Edfu sú napríklad Steigenberger Nile Palace, Sofitel Legend Old Cataract a Hilton Luxor Resort & Spa. Tieto hotely ponúkajú úchvatné výhľady na rieku Níl a majú všetky moderné zariadenia a vybavenie.

Ak by ste radšej zvolili niečo jednoduchšie a lacnejšie, potom sa pozrite po miestnych penziónoch, ktoré sú zabudované do klasických egyptských domov. Tieto penzióny sú zvyčajne veľmi čisté a útulné a ponúkajú jednoduchú stravu, ktorá je typická pre egyptskú kuchyňu.

Keď sa ubytujete, na vašom zozname návštev by sa mal nachádzať aj chrám Horusa, ktorý je jedným z najlepšie zachovalých chrámov v Egypte. Chrám bol postavený v období od 237 až do 57 pred n.l. a slúžil na uctievanie boha Horusa.

Stojí na námestí a jeho stenové reliéfy a farebné malby vám priblížia egyptskú históriu a mytológiu. Projekt na jeho rekonštrukciu trval niekoľko desaťročí a v súčasnosti je to jedno z najobľúbenejších miest medzi turistami.

V chráme Horusa si určite nezabudnite pozrieť nádherne zdobené stĺpy a záhrobné kaplnky. Práve tu sa nájdu aj zvyšky Mamtovy kaple, ktorá stála pred chrámom a bola zničená.

Keď už ste sa s chrámom Horusa poriadne zoznámili, určite navštívte aj okolie Edfu a objavte krásy tohto miesta. Môžete sa napríklad vydať na prechádzku po miestnych trhoch a zakúpiť si originálne suveníry pre svojich priateľov a rodinu.

Ak sa rozhodnete zúčastniť sa miestneho festivalu ísu, môžete sledovať tradičné tanečné kroky a počúvať miestnu hudbu. Je to skvelý spôsob, ako sa zoznámiť s kultúrou a tradíciami Egypta.

Takže ak sa chystáte navštíviť Edfu a chrám Horusa, môžete si byť istí, že to bude nezabudnuteľná cesta. A s kvalitným ubytovaním a skvelými zážitkami vás tieto pamiatky určite nadchnú a prekvapia.


Počasie Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt Edfu sa nachádza v severnom Egypte a je domovom slávneho chrámu Horusa, jedného z najväčších a najdôležitejších chrámov v celej krajine. Ako turista, ktorý prichádza navštíviť tento miestny skvost, je dôležité mať na pamäti počasie Edfu.

Väčšina oblastí Egypta, vrátane Edfu, má typicky veľmi horúce a suché počasie. Počas letných mesiacov (jún až august) sa teploty môžu vystúpiť aj nad 40°C, čo môže byť pre turistov veľmi nepríjemné. Na druhej strane, v zimných mesiacoch sa teploty zvyčajne pohybujú medzi 20°C a 25°C, čo je oveľa príjemnejšie a ideálne pre turistické aktivity.

Okrem horúčavy je dobre si uvedomiť aj fakty o vetre v oblasti. Väčšina Edfu a okolitých oblastí sa nachádza na juhozápadnom pobreží Núbie, kde sa vyskytujú pravidelné a silné predvetrové vetry z oblasti Sahary. Tieto vetry môžu byť pre turistov dosť nepríjemné, pretože ich vietor silno fúka cez oblasť a prach a piesok vystupujú do vzduchu. Avšak, väčšina turistov sa na toto rýchlo zvykne a sú pripravení na to, že budú musieť často očistit hrdlo a nos.

Napriek tomu, že Edfu je miesto navštevované počas celého roka, najlepší čas na návštevu chrámu Horuse a okolitých pamiatok je počas jarných a jesenných mesiacov (marec, apríl, október a november). Teploty sú vtedy príjemné a počasie je najmenej prchavé.

Ak sa chystáte návštevu Edfu a chrámu Horuse, nezabudnite si zobrať slnečné okuliare, klobúk alebo čapicu a dostatok vody, aby ste sa zabezpečili proti horúčave. Pre turistov, ktorí sa planujú v tomto archeologickom meste stráviť niekoľko dní, je odporúčané zabezpečiť si vhodné ubytovanie s klimatizáciou, ktoré Vám poskytne príjemný únik z horúčavy počas návratov z výletov a návštevou chrámu Horuse.


Dovolenka Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt je krajina, ktorá ponúka množstvo historických, kultúrnych a turistických atrakcií. Mnoho turistov sa rozhoduje navštíviť Egypt práve pre jeho historické dedičstvo. Edfu, mesto na juhu Egypta, sa nachádza na brehu rieky Nil a ponúka turistom úžasné zážitky pozostávajúce z návštevy chrámu Horuse v Edfu.

Chrámový komplex Horuse je jedným z najlepšie zachovaných starovekých chrámov v Egypte. Tento chrámový komplex je zasvätený Horusovi, bývalému egyptskému bohu slnka, ktorý je považovaný za ochrancu Egypta. Chrám Horuse je jednou z najväčších stavieb v Egypte. Jeho steny a sloupy sú pokryté jemne rytými zobrazovaniami, ktoré vypovedajú o dejinách Egypta a oddanosti k bohu.

Chrámový komplex sa skladá z niekoľkých častí, ako sú napríklad vestibul, nádvorie, funkčné miestnosti a hranolová pyramída. Návštevníci môžu vidieť aj pozoruhodné umenie a architektúru, ktoré sa používali pri výstavbe chrámu Horuse. Medzi najdôležitejšie časti patrí hala s 18 sloupoch, kde každý zástupca faraónov z predchádzajúcej dynastie staval svoj kameň, aby tak predstavil svoj dar k stavbe chrámu.

Okrem jedinečného chrámu, návštevníci Edfu môžu pozrieť aj malebné uličky, trhoviská, kde sa predávajú miestne suveníry a čaje, alebo navštíviť jednotlivé pamiatky, ako sú napríklad antické náhrobné kamene a monumenty. Je to jedno z miest v Egypte, kde si môžete užívať nádherný výhľad na starobylé zvyky, skvelé jedlo a nádherný jazerá s lode získavajúce záujem návštevníkov z celého sveta.

Dovolenka v Egypte, práve v meste Edfu, ponúkne turistom možnosť vidieť niečo, čo sa nedá vidieť nikde inde. Tu sa spája história, kultúra a turizmus do jedného. Je to skutočne úžasné miesto, kde si môžete užiť krásu Egypta, ako ju poznáme len z obrazov, ale aj preslávené gastromomické špeciality. Je to miesto, kde si návštevníci môžu vychutnať okamihy s tými, ktorých milujú a majú potešenie z poznania nových kultúr a ľudí. Egypt, najlepšie zachované klenoty starovekého sveta.


Letenka Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Egypt je krajina, plná tajomstiev a pokladov, ktorá je zároveň dobrým miestom na dovolenku pre kultúrneho turistu, ako aj pre milovníkov morských športov. Egypt Edfu je jedno z najnavštevovanejších miest turistického ruchu, kde sa môžete pozrieť na prekrásny chrám Horuse a oboznámiť sa s históriou starovekého Egypta.

Aby ste sa mohli pozrieť na tento krásny chrám v Edfu, musíte sa tam dostať. Najlepšie a najpohodlnejšie možnosťou je cestovanie letom. Väčšina leteckých spoločností ponúka letenky do Egypta Edfu, ktorý sa nachádza v kráľovskej oblasti horného Egypta. Po pristátí v Káhire, kde sa nachádza medzinárodné letisko, si môžete zabookovať letenku smerom do Edfu. Pred príchodom do Edfu sa uistite, že máte všetky potrebné doklady, vrátane platného cestovného pasu a víza. Pri príchode do Edfu budete požiadaní o uhradenie poplatkov za víza a na potvrdenie hotela, v ktorom bude vaše ubytovanie zabezpečené.

Edfu je známe prekrásnym chrámom Horuse, ktorý sa nachádza v centre mesta. Chrám Horuse je jedným z najväčších a najlepšie zachovaných chrámov starovekého Egypta. Tento chrám bol postavený faraónom Ptolemaiosom III. na počesť boha Horusa. Chrám pozostáva z niekoľkých nádvorí a posvätných komôr, v ktorých sa môžete pozrieť na obrazy a súsošia bohov a faraónov. Chrám bol v minulosti použitý aj ako miesto, kde sa slávila rôzne náboženské obřady. Od roku 1979 bol chrám zahrnutý do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Edfu ponúka aj mnoho ďalších zaujímavosti a pamiatok, ako napríklad muzeum, staroveké hrobky, niekoľko kráľovských palácov a rozsiahlu obchodnú zónu. Pri prechádzaní sa centrom mesta môžete zastaviť v niektorom z množstva miestnych obchodov a ochutnať tradičnú egyptskú kuchyňu. Medzi známe jedlá patria grilované opekané ovocie, falafel a obľúbené egyptské nápoje, ako je čaj a káva.

Samotná návšteva chrámu Horuse v Edfu je však zážitkom, ktorý by ste si nemali nechať ujsť. Tento krásny a majestátny chrám ponúka jedinečný pohľad na historickú a kultúrnu hodnotu, ktorú Egypt ponúka. Letenka do Egypta Edfu je teda tá správna voľba pre tých, ktorí chcú objaviť krásy a tajomstvá starovekého Egypta.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Edfu (vrátane chrámu Horuse)


Q: Kde sa nachádza Edfu?

A: Edfu sa nachádza v Egypte, asi 110 km južne od Luxoru.

Q: Čo je chrám Horuse?

A: Chrám Horuse je staroveký egyptský chrám v Edfu, zasvätený bohovi Horusovi.

Q: Aké je otváracie hodiny chrámu Horuse?

A: Chrám Horuse je otvorený denne od 9:00 do 17:00 hod.

Q: Je vstup do chrámu Horuse platený?

A: Áno, vstup do chrámu Horuse je platený. V roku 2021 bol vstupný poplatok 80 egyptských libier.

Q: Ako sa dostať do Edfu z Luxoru?

A: Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Edfu z Luxoru, vrátane autom, autobusom alebo lodiou.

Q: Aké pamiatky môžem vidieť v Edfu okrem chrámu Horuse?

A: Okrem chrámu Horuse sa v Edfu nachádza aj staroveký cintorín, kde je možné vidieť egyptské náhrobníky, ako aj trh s miestnymi produkty a suvenírmi.

Q: Aké je klima v Edfu?

A: Edfu má typické púštne klima s vysokými teplotami počas dňa a s nízkymi teplotami v noci. Najlepší čas na návštevu je v zime, keď je počasie chladnejšie a menej horúce.

Q: Potrebujem víza na návštevu Egyptskeho chrámu Horuse?

A: Áno, väčšina návštevníkov musí mať víza na vstup do Egyptu. Víza je možné získať na egyptských konzulátoch alebo na letiskách v Egypte pri príchode.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky