Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Fínsko Loviisa

Letenka Fínsko Loviisa


Fínsko je jednou z najkrajších a najzaujímavejších krajín na svete. Krajina je známa svojimi jazerami, bohatou históriou a netradičnou kultúrou. Loviisa je jedno z malých mestečiek, ktoré sa nachádza juhovýchodne od Helsínk, hlavného mesta Fínska. Ak plánujete navštíviť toto mesto, môžete si rezervovať letenku do mesta Loviisa.

Letecká spoločnosť Finnair ponúka pravidelné lety z rôznych miest v Európe do letisk Helsínky. Od letiska Vantaa v Helsinkách môžete použiť rôzne druhy dopravy, ako sú autobusy, taxi alebo dovybaviť si požičanie vozidla pre cestu do Loviisy.

Loviisa je prístavné mesto so zaujímavou históriou a architektúrou. Staré ulice s romantickými námestiami sú veľmi priateľské pre turistov. V Loviise nájdete mnoho historických budov, ktoré sú dôkazom toho, že mesto má celkom bohatú históriu. Pre milovníkov kultúry a umenia, je Loviisa skutočným rajom. Mesto ponúka rôzne kultúrne podujatia počas celého roka.

Okrem toho, Loviisa je tiež obľúbenou turistickou destináciou pre svoje jazerá. Turisti sa môžu tešiť na aktivitu pri jazere Orijärvi, kde je možné sa kúpať, rybať ale aj si prenajať vodný bicykel.

Loviisa je krásne miesto na návštevu a turisti si užijú skvelý zážitok v krásnom prostredí. Ak plánujete navštíviť Fínsko a Loviisu, nezabudnite predistiť svoje plány riadnym rezervovaním letenky a ubytovania. Môžete si byť istí, že to bude jedna z najkrajších dovoleniek v oblasti.


Dovolenka Fínsko Loviisa


Fínsko si už niekoľko rokov udržiava svoje miesto medzi obľúbenými letoviskami v Európe. Jediným problémom pre mnohých turistov je však, že väčšinu z nich veľmi láka len Helsinky alebo Laplandia. Ak však túžite po skutočnom odpočinku na pobreží Baltského mora a k tomu radi spoznávate malé mestečká, určite navštívte Loviisu.

Loviisa je malé prímorské mesto na juhovýchode Fínska. Svoje meno získalo po cisárovi Alexandrovi I., ktorý pomenoval mesto po svojej manželke Louiši. Mesto založili Švédovia na začiatku 18. storočia, no v priebehu svojej histórie sa striedali pod kontrolou Švédska a Ruska. Táto bohatá histórie sa odráža v architektúre mesta, ktorá je plná farebných domčekov a historických budov.

Jedným z najväčších lákadiel Loviisy sú jej pláže. Mesto leží na pobreží Baltského mora, takže sa môžete tešiť na čistú vodu a pekný piesok. Najlepšie pláže sú v okolí obce Valko a Svartholma, ktoré sú vzdialené len pár kilometrov od Loviisy. Pokojné a tiché prostredie na týchto plážach je ideálne na to, aby ste si oddýchli od ruchu veľkých miest.

Ďalšou obľúbenou aktivitou je prechádzka po meste. Loviisa je známa svojimi nádhernými historickými domami, ktoré sú takmer nemenené od svojho vzniku. Ak ste nadšencom histórie a architektúry, určite sa vám bude páčiť prechádzka po meste a obzvlášť navštívenie katedrály sv. Petra.

Okrem toho má Loviisa aj mnoho zaujímavých obchodov so suvenírmi a miestnymi produktmi, ktoré sa zídu ako skvelé darčeky domov. A ak ste fanúšikom fínskej kuchyne, určite vyskúšajte miestne ryby a morské plody, ktoré sú označované ako najlepšie na celom pobaltskom regióne.

V neposlednom rade, Loviisou vedie aj cyklotrasa Vyborg- Loviisa, ktorá spája mesto s ruským pohraničím v oblasti Leningradu. Cyklistické trasy sa považujú za jedny z najlepších spôsobov, ako spoznať mesto a jeho okolie.

Dovolenka v Loviise je ideálny spôsob, ako sa dostanete mimo hlavného prúdu turistov a úplne sa pohltíte do autentického fínskeho zážitku. Loviisa ponúka dokonalý mix histórie, kultúry a prírody a určite si ho zamilujete!


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Loviisa


19.08.2021

Otázka 1: Aké je hlavné mesto Fínska?
Odpoveď: Hlavné mesto Fínska je Helsinki.

Otázka 2: Kde sa nachádza Loviisa?
Odpoveď: Loviisa sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Fínska, asi 80 kilometrov východne od Helsínk.

Otázka 3: Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Loviise?
Odpoveď: Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Loviise, sú autobusom, autom alebo vlakom.

Otázka 4: Aké sú najlepšie miesta na vidieku v Loviise?
Odpoveď: Na vidieku v Loviise nájdete mnoho krásnych miest, ako napríklad jazero Lapinjärvi alebo prirodzené rezervácie v Kukuljärvi a Kaunissaari.

Otázka 5: Čo môžete vidieť a robiť v Loviise?
Odpoveď: V Loviise môžete vidieť a navštíviť mnoho historických pamiatok, ako napríklad zámok a kostol. Môžete sa tiež vydať na prechádzku po prírodnom parku a návštevu múzea.

Otázka 6: Aké sú miestne jedlá a pitie, ktoré by ste mali skúsiť v Loviise?
Odpoveď: V Loviise môžete skúsiť tradičné fínske jedlá, ako sú jelenie mäso, ryby a huby. Môžete si tiež vychutnať miestne nakladané uhorky a korenie ako čiernoškoricový likér.

Otázka 7: Kedy je najlepší čas na návštevu Loviise?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Loviise je v lete, keď teploty sú teplé a počasie je priaznivé na venkovné aktivity a prechádzky po prírode.


Počasie Fínsko Loviisa


Fínsko je krajinou, ktorá sa skladá z niekoľkých regiónov a týchto regiónov sa vyznačujú rôznymi klimatickými podmienkami. Jedným z takýchto regiónov je aj Loviisa, ktorý sa nachádza v juhovýchodnej časti Fínska a má pomerne mierne podnebie.

Loviisa je možné nájsť približne 90 km na východ od Helsínk a nachádza sa na pobreží Baltského mora. Tento regionálny centrum je známe pre svoju krásnu prírodu, ktorá obsahuje rôzne druhy rastlín a zvierat. V zime je možné vidieť snehové štíty, zatiaľ čo v lete sú tu rôzne druhy kvetov a dolinky.

Klima v Loviisa je mírná, avšak pomaly sa stáva čoraz teplejšou. Priemerné teploty sa pohybujú v lete od 17°C do 20°C, zatiaľ čo v zime sú priemerné teploty okolo -5°C. V lete sa môžu teploty dostávať až na 30°C, zatiaľ čo najchladnejšie dni v zime dosahujú teploty až -20°C.

Najteplejšie obdobie v tomto regióne sa zvyčajne vyskytuje od júna do septembra, kedy teploty dosahujú maximum a zvyšujú sa príležitostne aj vyššie ako 20°C. Na druhej strane, najchladnejšie obdobie nastáva v januári, keď sú teploty najnižšie a najväčšia je pravdepodobnosť sneženia.

Z dôvodu blízkosti pobrežia má Loviisa vysokú vlhkosť. Pravdepodobnosť dažďa sa tu vyskytuje počas celého roka, pričom najvlhkejším mesiacom je september. Celkový ročný priemer zrážok dosahuje približne 700 mm.

Výhodou tohto regiónu je, že pri miernej klíme sa môžete tešiť z krásnej prírody, ktorá Loviisa obklopuje. Okrem dýchajúcej scenérie nájdete v Loviise aj rozsiahle lesy, pláže Baltského mora a množstvo cyklo-turistických trás.

V závislosti od toho, aký druh aktivity chcete vykonávať, v Loviise nájdete priaznivé klimatické podmienky po celý rok. Napriek tomu sa odporúča, aby ste sa pri plánovaní návštevy regiónu riadili sezónnymi faktormi, pretože niektoré aktivity sú v lete alebo zime výhodnejšie ako v ostatných ročných obdobiach.


Ubytovanie Fínsko Loviisa


Fínsko je krajina plná nádherných miest, ktoré sa dajú navštíviť. Loviisa je jedno z takých miest, ktoré ponúkajú jedinečné zážitky a zaujímavosti. Ak sa plánujete navštíviť Loviisu, je dôležité zabezpečiť si vhodné ubytovanie. V nasledujúcom článku si preto predstavíme, aké možnosti ubytovania v Loviise môžete využiť.

Hotel Degerby

Hotel Degerby je jediný hotel v centre Loviisy a nachádza sa len pár minút pešo od vlakovej stanice a od rôznych reštaurácií a obchodov. Hotel ponúka 51 izieb, z ktorých väčšina má balkón s výhľadom na okolitý park alebo do centrálnej ulice. Izby sú pohodlné a útulné s moderným nábytkom a sú vybavené klimatizáciou, minibarom a bezplatným Wi-Fi pripojením. V hoteli sa tiež nachádza kaviareň, bar a reštaurácia s tradičným fínskym jedlom.

Apartmány Villa Baumgartner

Ak preferujete trochu viac súkromia a priestoru, môže byť pre vás ideálnym riešením ubytovanie v apartmánoch Villa Baumgartner. Nachádzajú sa v súkromnej vile z roku 1903, ktorá bola kompletným zrenovovaná a má jeden apartmán s jednou spálňou a jeden apartmán s dvomi spálňami. V apartmánoch nájdete plne vybavenú kuchyňu, obývaciu izbu s TV, široký výber DVD, stolný futbal a či plážový volejbal. V blízkom okolí apartmánov sa nachádza nádherná pláž a rôzne cyklotrasy.

Kemping a chatky

Pre tých, ktorí vedia oceniť kempovanie, je kemping Loviisa ideálnym miestom, kde sa môžu ubytovať počas letnej sezóny. Nachádza sa priamo pri pláži a ponúka vybavené stany, karavany a chatky rôznych veľkostí podľa potrieb. Kemping má všetky potrebné zariadenia a vybavenie, vrátane spoločných sprchov a WC, grilov a detských ihrísk. Tu si môžete užiť prírodný pobyt na plnom výkone a začleniť ho do svojich plánov.

Keď príde čas, aby ste sa ubytovali v Loviise, máte na výber rôzne možnosti. Hotel Degerby, apartmány Villa Baumgartner a kemping ponúkajú rôzne možnosti a zariadenia, aby naplnili potreby každého hosta. Takže neváhajte a pripravte sa na dovolenku v krajine tisícov jazier, ktorá je určite nezabudnuteľná.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky