Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Francúzsko Colmar

Letenka Francúzsko Colmar


Francúzsko je jednou z najkrajších krajín na svete a ponúka množstvo miest na objavovanie. Jedným z nich je aj Colmar, ktoré je známe svojimi útulnými uličkami a starobylou architektúrou.

Pre cestovateľov z Európy, letenka do Colmaru v Alsasku je jednoduchá. Najlepšie miesto, kde začať svoju cestu, je do francúzskeho mesta Štrasburg. Letisko v Štrasburgu sa nachádza len 60 km od Colmaru, preto sa mnoho cestovateľov rozhodne pre letenku do Štrasburgu. Z letiska v Štrasburgu môžete ľahko prechádzať do Colmaru vlakom alebo autobusom, ktoré jazdia každú hodinu. Letenky do Štrasburgu sú dostupné z mnohých miest ako Paríž, Londýn, Zurich, Viedeň, Miláno atď.

Colmar je známe svojim historickým stredom, ktorý je plný starobylých budov a uličiek. Najlepšie je po meste sa prechádzať pešo, aby ste mohli vidieť krásne fasády a malé potôčiky, ktoré pretekajú mesto. Medzi najzaujímavejšie miesta, ktoré by ste nemali prehliadnuť, patria kamenný most Pont des Tanneurs, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na okolité budovy spolu s riečkou, ktorá preteká pod mostom. Ďalšou turistickou atrakciou je kopec na východnom konci mesta, kde sa nachádza kaplnka Chapelle Sainte-Croix.

Okrem historického centra mesta, môžete navštíviť aj Alsatian Wine Route, ktorá prechádza cez krásnu krajinu s vinicami a malými dedinkami. Tento okruh vám umožní ochutnať nejeden lahodný almaj. Nezabudnite si tiež prezrieť množstvo trhov, ktoré sú typické pre mesto. Na trhoch nájdete veľa miestnych produktov ako napríklad syry, vína a množstvo rôznych suvenírov.

Keď už budete v Colmare, určite navštívte aj katedrálu svätého Martina. Táto gotická katedrála bola postavená v 13. storočí a ponúka nádherný výhľad na mesto a okolitú krajinu.

V Colmare vás čakajú neskutočné zážitky a krásy, ktoré vám navždy zostanú v pamäti. Tak neváhajte a zarezervujte si letenku do Francúzska a objavte jeden z najkrajších kútov sveta.


Počasie Francúzsko Colmar


Colmar je mesto nachádzajúce sa na východnom pobreží Francúzska v regióne Alsasko. Jeho poloha a nadmorská výška ovplyvňujú počasie na mieste, pričom sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia.

Letá v Colmar majú tendenciu byť teplé a vlhké s priemernými dennými teplotami dosahujúcimi 25°C. Je to ideálne počasie na objavovanie zaujímavostí v meste a okolí, ako napríklad pozorovať architektúru, záhrady a parky.

Jeseň v Colmar je miernou a skôr suchou sezónou s teplotami klesajúcimi na približne 10°C. Navštívenie mesta v tomto období má svoje výhody, pretože turisti sú menej častí a život v meste sa vracia do normálu po horúcich letoch.

Zima v Colmar je chladná s teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 0°C. Aj keď mesto nie je najlepšou zimnou destináciou, návšteva Colmaru v tomto období je oceňovaná pre bohaté vianočné trhy a okolie mesta s rozmanitým zimným šarmom.

Jar v Colmar má mierne teploty s priemernými dennými teplotami okolo 15°C. Môžete si vychutnávať zelené údolia a kvitnúce kvety, ktoré sa objavujú v okolí.

Celkovo je počasie v Colmaru na väčšinu roka ideálne na objavovanie mesta a okolia. Navštívenie mesta závisí od vašich záujmov a preferencií, ale nezáleží na tom, kedy vás na miesto privádza. Je to krásne mesto, ktoré obdivujete počas každej ročnej doby.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Colmar


Otázky:
1. Aké je najlepšie časové obdobie na návštevu Colmaru?
2. Ako sa dostanem z letiska do centra mesta?
3. Kde sa nachádza najlepší trh s potravinami v Colmare?
4. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v meste Colmar?
5. Kde možno nájsť najlepšie reštaurácie v Colmare?

Odpovede:
1. Najlepšie obdobie na návštevu Colmaru je v lete alebo na jeseň, keď sa konajú rôzne slávnosti a festivaly.
2. Najjednoduchšou možnosťou pre dopravu z letiska do centra mesta je taxi alebo špeciálne autobusy.
3. Najlepší trh s potravinami v Colmare sa nachádza v historickom centre mesta, na ulici Rue des Marchands.
4. Najlepšie miesta na nákupy v meste Colmar sú Rue des Clefs, Rue du Sauvage a Rue des Teinturiers, kde možno nájsť rôzne butiky a obchody.
5. Najlepšie reštaurácie v Colmare sa nachádzajú v historickom centre mesta, kde je možné ochutnať tradičné francúzske jedlá ako napríklad jedlá z rybieho mäsa alebo quiche. Medzi najlepšie reštaurácie mesta patria L'Epicurien, Le Comptoir de Georges a La Table du Brocanteur.


Dovolenka Francúzsko Colmar


Francúzske mesto Colmar, nachádzajúce sa na pobreží Rýna vo východnej Francúzsko, ponúka dovolenkárom mnoho možností pre zábavu, oddych aj pre objavovanie kultúrnych pamiatok.

Jednou z prvých vecí, ktoré návštevníci Colmaru musia skúsiť, je prechádzka historickým centrom mesta. Svojou arhitektúrou pripomínajúcou stredoveké mestečko nikoho nezanechá chladným. V centre mesta môžu návštevníci obdivovať mnoho historických budov, katedrálu sv. Martina či radnicu. Popri nich sa nachádza množstvo útulných kaviarní a reštaurácií, kde si môžu turisti vychutnať tradičnú francúzsku kuchyňu a ochutnať skvelé vína z regiónu Alsasko, kde sa Colmar nachádza. Výborným spôsobom objavovania mesta je aj prechádzka po malých uličkách a návšteva rôznych obchodov a trhov.

Pre tých, ktorí si radi užívajú krásnu prírodu a zároveň chcú spoznať bohatú históriu regiónu, ponúka Colmar množstvo výletov. Napríklad splavovanie rieky Rýn na kánoi alebo raftingu na rieke Lauch. Taktiež stojí za to navštíviť obľúbený regionálny park Vogézy alebo jazerá dokola. V zime ponúka oblasť množstvo lyžiarskych stredísk.

Nezabudnuteľným zážitkom pre návštevníkov mesta je aj ochutnávka miestneho vína alebo zimného pohára slnečného hrozna, ktorý sa každoročne koná v okolí mesta. Okrem toho sa v Colmare nachádza množstvo múzeí, ako napríklad muzeum Unterlinden, kde si môžete vychutnať umelecké diela od renesancie po súčasnosť, ale aj muzeum hračiek či muzeum Bartholdi, ktoré predstavuje najväčšie diela sochára Auguste Bartholdiho.

Colmar je tiež miestom kde sa nachádza jedna z najväčších trhov vo Francúzsku, kde sa takmer 200 stánkam z celého sveta predáva všetko od klasických vianočných darčekov až po miestne produkty ako sýr, víno alebo med. Počas obdobia od 24. novembra až do konca decembra, mesto tiež stvárňuje príbeh o Štedrom duchovi, ktorý vždy prichádza v ten večer, aby obdaroval všetky dobré deti. Uvítanie štedrého ducha sa stalo tradíciou a stáva sa prirodzenou súčasťou prázdnin.

Celkovo, Colmar je miestom na dovolenku, kde je možné okrem zaujímavých kultúrnych pamiatok nájsť aj mnoho zábavy a aktívnej dovoľovacej zóny. Očarí nielen výbornou kuchyňou, ale aj malebnými uličkami, plytkými riadkami viniča, historickými stavbami, veľkými oceneniami a nádhernou prírodou. Všetky tieto faktory robia Colmar miestom, kde sa určite oplatí zastaviť a pozrieť sa blízko na to, čo všetko ponúka. Cítiť, že Francúzsko má všetko, čo by ste mohli očakávať od najromantickejšieho a najkrajšieho miesta na svete!


Ubytovanie Francúzsko Colmar


Colmar je krásne mesto nachádzajúce sa vo východnej Francúzsku v pohorí Vosges. Mesto je známe svojimi krásnymi historickými budovami, ktoré sa datujú až do 14. storočia a jeho umiestnením na vinohradníckej ceste Alsasko.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie, Colmar ponúka pestré možnosti. Od romantických boutique hotelov po cenovo dostupné hostely a apartmány, nájdete tu ubytovanie pre každý rozpočet a vkus.

Jedným z najkrajších hotelov v meste je La Maison des Têtes. Tento krásny hotel s veľkými izbami, ktoré sú zariadené v historickej atmosfére, sa nachádza v blízkosti všetkých hlavných atrakcií mesta. Za zmienku stojí aj Hotel le Maréchal, ktorý sa nachádza v historickom centre mesta a ponúka izby s výhľadom na rieku.

Ak preferujete lacnejšie ubytovanie, v Colmar nájdete pestrú ponuku hostely a apartmány. Hostel Bartholdi sa nachádza v centre mesta a ponúka jednotlivé izby, ktoré sú prevažne zdieľané. V okolí mesta nájdete aj mnoho apartmánov a domov na prenájom na krátkodobé alebo dlhodobé pobyty.

Jeden z najfunnejších spôsobov, ako preskúmať mesto a jeho okolie, je pobyt v karavane. Spoločnosť Yelloh! Village Burgundskej perly ponúka karavany v blízkosti Colmaru. Okrem ubytovania vás čakajú aj mnohé zábavné aktivity, ako napríklad bazén, animačný program a kompletné vybavenie pre grilovanie.

Colmar ponúka skvelé možnosti na ubytovanie pre každého cestovateľa. Bez ohľadu na vaše preference a rozpočet, nájdete tu vhodné miesto na pobyt, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku v tomto kúzelnom meste.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky