Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary

Dovolenka Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary


Ghana je fascinujúcim kúskom Afriky a ponúka nekonečné možnosti pre turistov, ktorí hľadajú dobrodružstvo a príležitosť zažiť niečo nové a exotické. Jedným z najzaujímavejších miest na návštevu v Ghane je Wli-Todzi Monkey Sanctuary, ktorý sa nachádza v regióne Volta v juhovýchodnej časti krajiny. Ak sa chystáte na dovolenku do Ghany, určite si toto miesto nemôžete nechať ujsť.

Wli-Todzi Monkey Sanctuary je zaujímavým miestom z niekoľkých dôvodov. Prvým z nich je, že je to jediné miesto v Ghane, kde môžete vidieť opice v ich prirodzenom prostredí. Tento park zahrnuje viac ako 17 000 hektárov pralesa, ktorý slúži ako domov pre viac ako 600 jedincov štyroch druhov opíc, vrátane kólera, mona a kolobehov.

Druhým zaujímavým faktorom Wli-Todzi Monkey Sanctuary je, že sa jedná o chránené územie, kde sa snažia zachovať životné prostredie pre množstvo zvierat a rastlín, ktoré tam žijú. Tento park je preto vynikajúcim miestom na jedenie, prechádzky a pozorovanie zvierat všetkých druhov.

Keď navštívite Wli-Todzi Monkey Sanctuary, môžete sa tešiť z mnohých vecí, vrátane prechádzok po prírode, pozorovania opíc vo voľnej prírode a možnosti vidieť iné zvieratá, ako sú motýle, hady či rôzne druhy vtákov. Krásne a rušné džungle a obrovské stromy, ktoré tvoria krajiny, sú tiež okúzľujúcou súčasťou tohto miesta a robia ho skutočne jedinečným.

Ak sa rozhodnete pre návštevu Wli-Todzi Monkey Sanctuary, mali by ste si byť vedomí, že vo všetkých oblastiach parku sa vyžaduje sprievodca. Ide o bezpečnostné opatrenia, ktoré zabezpečujú ochranu pre turistov aj opice, ktoré sú tam doma. Býva to veľmi zaujímavá forma spoznávania kultúry a prírodných krás Ghany a je to skutočne jedinečná príležitosť pre každého nadšeného cestovateľa.

Wli-Todzi Monkey Sanctuary je teda skutočne jedinečným miestom dovolenky, kde si môžete vychutnať krásy prírody a zároveň sa venovať pozorovaniu opíc vo voľnej prírode. Ak plánujete návštevu Ghany a chcete sa zúčastniť niečoho mimo obvyklých turistických atrakcií, môže byť Wli-Todzi Monkey Sanctuary skvelou voľbou. S vynikajúcimi prírodnými krásami a opicami, ktoré sa s nadšením veseľujú a tancujú vo vašej blízkosti, budete mať určite nezabudnuteľný zážitok z exotickej dovolenky v Ghana.


Počasie Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary


Ghana je považovaná za jednu z najteplejších krajín v západnej Afrike, kde prevláda tropické podnebie. V oblasti Wli-Todzi Monkey Sanctuary, nachádzajúcej sa v juhovýchodnej časti krajiny, sa teploty pohybujú medzi 20 a 30 °C počas celého roka, s vyššími teplotami na jeseň a zimu.

V tento čas roka (september – december) je v oblasti Ghana zvyčajne suché obdobie, s minimálnou zrážkovou činnosťou. Obdobie sucha je ideálne pre turistov, ktorí chcú navštíviť Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary. Na druhej strane, od januára do mája nastáva obdobie dažďov, kedy môže byť cesta do oblasti komplikovaná a niektoré časti sú pre turistov uzavreté.

Wli-Todzi Monkey Sanctuary sa nachádza v oblasti vysokej nadmorskej výšky, kde je podnebie mierne a vlhké. Táto oblasť je známa svojimi bujnými lesmi a zelenými plániami, kde sa stretávajú rôzne druhy zvierat, vrátane opíc, vtákov, motýľov a iní. Počas návštevy je dôležité byť pripravený na vlhkosť a pohyb v teréne.

Pre turistov, ktorí chcú navštíviť Wli-Todzi Monkey Sanctuary, sú k dispozícii rôzne dopravné možnosti, ako napríklad odvoz z letiska alebo doprava verejnou dopravou. Návštevníci sa môžu usadiť v kempoch a domoch, ktoré sú k dispozícii v oblasti, kde si môžu užiť pohľad na opice a iné zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Celkovo môže byť návšteva Wli-Todzi Monkey Sanctuary nezabudnuteľným zážitkom v prírode. Ak vás láka rôznorodá príroda a opice, potom je táto oblasť jednoznačne miestom, ktoré by ste mali vidieť. Počas leta je tu príjemne teplo, ale hoci aj teraz by sa mal návštevník pripraviť na vlhkosť a pohyb v teréne.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary


Otázky o Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary:

1. Aké druhy opíc môžem vidieť v rezervácii Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- V rezervácii Wli-Todzi Monkey Sanctuary môžete vidieť opice ako napríklad kolobusy a vervety.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- Najlepším časom na návštevu rezervácie Wli-Todzi Monkey Sanctuary je v období sucha, ktoré trvá zhruba od decembra do marca.

3. Aké sú vstupné poplatky do Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- Vstupné poplatky do rezervácie Wli-Todzi Monkey Sanctuary sú zvyčajne relatívne nízke, okolo 10 až 15 GHC (ghanských cedisov).

4. Aké je oblečenie vhodné na návštevu Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- Na návštevu rezervácie Wli-Todzi Monkey Sanctuary by ste si mali obliecť pohodlné, atletické oblečenie, ktoré vám umožní pohodlné pohybovanie a neprekáža opiciam.

5. Môžem sa dostať do rezervácie Wli-Todzi Monkey Sanctuary verejnou dopravou?
- Áno, k rezervácii Wli-Todzi Monkey Sanctuary sa môžete dostať verejnou dopravou, napríklad autobusom alebo taxíkom.

6. Sú v rezervácii Wli-Todzi Monkey Sanctuary k dispozícii ubytovacie zariadenia?
- V rezervácii Wli-Todzi Monkey Sanctuary nie sú k dispozícii ubytovacie zariadenia, ale v blízkosti sa nachádzajú hotely a penzióny.

7. Môžem si v rezervácii Wli-Todzi Monkey Sanctuary kúpiť suveníry?
- Áno, v rezervácii Wli-Todzi Monkey Sanctuary si môžete kúpiť suveníry ako napríklad tričká alebo plagáty s motívom opíc.

8. Aké sú miestne pravidlá a obmedzenia v rezervácii Wli-Todzi Monkey Sanctuary?
- V rezervácii Wli-Todzi Monkey Sanctuary je zakázané krmiť, dotýkať sa a fotografovať opice. Tieto pravidlá sú v platnosti na ochranu zvierat a návštevníkov.


Ubytovanie Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary


Ghana je krajina v západnej Afrike, ktorá je bohatá na kultúru a prírodu. Medzi národnými parkami a chránenými oblasťami, ktoré Ghana ponúka, je aj Wli-Todzi Monkey Sanctuary v južnej časti krajiny.

Wli-Todzi Monkey Sanctuary je miesto, kde sa môžete nesmierne priblížiť k opicám a vidieť ich v ich prirodzenom prostredí. Chránená oblasť sa rozprestiera na ploche 12 kilometrov štvorcových a má viac ako 500 opíc.

Ako dostať sa k ubytovaniu v Wli-Todzi Monkey Sanctuary?

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať k tomuto úžasnému miestu, je lietať do Akry, hlavného mesta Ghany, a potom cestovať autom alebo autobusom odtiaľ na juh do mesta Hohoe, blízko ktorej sa oblasť nachádza. Odtiaľ môžete ďalej cestovať taxíkom alebo motorkou do samotnej chránenej oblasti.

Ubytovanie v chránenej oblasti

V chránenej oblasti Wli-Todzi Monkey Sanctuary sa nachádza niekoľko ubytovaní, ktoré sú ideálne pre návštevníkov, ktorí si chcú užiť prírodu a zvieratá a najmä opice v ich prirodzenom prostredí.

Jednou z možností je ubytovanie v bungalovoch, ktoré sú dostupné pre turistov. Tieto bungalovy sú postavené v tradičnom štýle domorodých obyvateľov a nachádzajú sa uprostred lesa. Bungalovy majú kapacitu pre 4 až 6 osôb a sú vybavené všetkým, čo potrebujete na pohodlný pobyt.

Okrem ubytovania v bungalovoch, existujú aj možnosti pre kempovanie v chránenej oblasti. Pre tých, ktorí majú radi tento spôsob ubytovania, sú k dispozícii stanové miesta. Táto možnosť je ideálna pre návštevníkov, ktorí sa chcú úplne ponočiť v lesnej krajine, počúvať zvuky prírody a cítiť čistý vzduch.

Aktivity a zaujímavosti v Wli-Todzi Monkey Sanctuary

Wli-Todzi Monkey Sanctuary nie je len miesto pre ubytovanie. Nachádza sa tu množstvo aktivít a zaujímavostí, ktoré by ste mali vyskúšať.

Jednou z hlavných aktivít, ktoré Wli-Todzi Monkey Sanctuary ponúka, je opačná turistika v čase západu slnka. Táto aktivita vám umožní pozorovať večerné aktivity opíc a sledovať ich na ich návrate do svojich príbytkov. Môžete sa tiež prejsť po lesnej turistickej trase, ktorá vám umožní vidieť nezvyčajné rastliny, koraly a živočíchy.

Rovnako bude pre vás skvelým zážitkom sledovanie opíc zo výhliadky. Túto aktivitu si vypýtajte priamo v bungalovoch alebo v stredisku. Na výhliadke budete mať možnosť sledovať opice zblízka a pozorovať ich chovanie.

Pre tých, kto majú radi plávanie v prírode, nie je ďaleko od Wli-Todzi Monkey Sanctuary tiež rieka Wli, kde sa môžete kúpať a vychutnať si krásy okolitej prírody.

Zhrnutie

Wli-Todzi Monkey Sanctuary je skutočne jedinečné miesto a je to ideálna poloha pre tých, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a opiciam v ich prirodzenom prostredí. Ubytovanie v tejto chránenej oblasti vám umožní stráviť čas v prírode a vychutnať si zvieratá a zaujímavosti, ktoré táto oblasť ponúka. Choďte a objavte krásy Wli-Todzi Monkey Sanctuary s garantovaným nezabudnuteľným zážitkom.


Letenka Ghana Wli-Todzi Monkey Sanctuary


Letenka do Ghany, krajiny západnej Afriky, môže byť nadmieru zaujímavou skúsenosťou. Okrem kultúrneho bohatstva a krásneho prírodného prostredia sa môžete dojímavým spôsobom priblížiť k opiciam, ktoré v živosti vidíte len v ZOO alebo na televíznej obrazovke.

Wli-Todzi Monkey Sanctuary, založená v roku 1997, je malý park v blízkosti hraníc s Togom, situovaný medzi obcami Wli a Todzi. Cieľom parku je zachovať dedičstvo prirodzeného stanovišťa opíc a ich záznamu, ktoré sú voľne prechádzajúce v oblasti.

Keďže miesto nie je zahrnuté do turistického circuitu Ghany, môžete očakávať, že stretnete miestnych obyvateľov a prírodopisné zaujímavosti v rámci jednej návštevy. Personalizovaná príležitosť pomôcť majiteľovi pri obnove lesného porastu, ako aj možnosť vidieť vynikajúceho vzniku divokej opice.

Ak sa rozhodnete pre let do Ghany, Wli-Todzi Monkey Sanctuary je určite destináciou, ktorú by ste nemali prehliadnuť. Je to neopakovateľná príležitosť vidieť opice v ich prirodzenom prostredí a v podstate podporiť záchranu ich dedičstva.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky