Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Grécko Olympia

Počasie Grécko Olympia


Grécko Olympia je mesto v Grécku, ktoré je známe svojou históriou a antickými olympijskými hrami. Ak plánujete navštíviť toto miesto, určite by ste mali byť informovaní o počasí v danom období, aby ste mohli naplánovať svoju cestu správne.

Klimatické podmienky v Grécku Olympia sú ovplyvnené južným Stredomorím a kontinentálnou Európou. Leto v Grécku Olympia by sa dalo charakterizovať ako horúce a suché, s teplotami vyššími ako 30 stupňov Celzia a minimálne množstvo zrážok.

Jeseň v Grécku Olympia je miernou sezónou, kedy sú teploty nižšie a zrážky sú častejšie. V tomto období môžeme očakávať teploty medzi 10 a 20 stupňami Celzia a menej slnečných dní.

Zima v Grécku Olympia nie je extrémne chladná, ale určite by ste nemali zabudnúť na teplé oblečenie. Teploty sa pohybujú medzi 5 a 10 stupňami Celzia, pričom v oblasti sú zima a jarné obdobie najmokrejšie a s najväčším počtom zrážok.

Jar v Grécku Olympia predstavuje obdobie, kedy sa príroda začína prebúdzať a teploty postupne stúpajú. V tomto období môžete očakávať teploty okolo 20 stupňov Celzia a menej zrážok ako v zime.

Ak plánujete navštíviť Grécko Olympia, najlepším obdobím na návštevu by bolo jar a jeseň, keď teploty nie sú extrémne vysoké a množstvo zrážok je minimálne. Letné mesiace sú vhodné pre tých, ktorí si chcú užiť teplé počasie a more. Zima by mala byť pre túto destináciu skôr obdobím, keď sa vyhnete, pretože má najväčší počet zrážok a nižšie teploty.

Okrem toho by ste mali sledovať predpoveď počasia pred vašou cestou a pripraviť si vhodné oblečenie a obuv, aby ste boli pripravení na možné zmeny počasia počas vašej návštevy. Najlepšie by bolo, ak by ste si so sebou vzali slnečné okuliare, opaľovací krém a klobúk na ochranu pred slnkom.

V každom prípade, nech prídete kedykoľvek, Grécko Olympia vás určite osloví svojou krásou a históriou.


Letenka Grécko Olympia


Grécko je pre mnohých z nás synonymom pre dokonalú dovolenku na pláži, slnko, dobré jedlo a historické pamiatky. Ak sa chystáte navštíviť Grécko a radi by ste sa dostali do mesta Olympia, existuje množstvo možností ako sa tam dostať. Jedinou možnosťou však nie je jazda autom, autobusom alebo vlakom – Olympia je totiž vybavená letiskom, na ktorom pravidelne pristávajú lety z rôznych svetových miest.

Najlepšou možnosťou pre cestovateľa, ktorý sa chce dostať do Olympie čo najskôr, je samozrejme letecká doprava. Letecké spojenie do Olympie zabezpečujú rôzne letecké spoločnosti, z ktorých najznámejšie sú Olympic Air a Aegean Airlines. Tieto spoločnosti ponúkajú pravidelné lety z Atén a Solúnu do letiska Patras Araxos, ktoré sa nachádza len 50 km od Olympie.

Letenka do Grécka Olympia sa dostanete aj z iných krajín Európy – lety sa konajú aj z Viedne a Curychu. Ceny leteniek sa líšia v závislosti od toho, ktorú leteckú spoločnosť zvolíte, kedy sa rozhodnete letieť a akú triedu zvolíte. Najlepšie ceny sa zvyčajne objavujú v predajoch vopred, takže ak máte dostatok času, vyplatí sa nakupovať letenky niekoľko mesiacov vopred.

Väčšina letov do Patras Araxosu sú krátkodobé a trvajú menej ako dve hodiny. Na letisku sa môžete ubytovať v blízkom meste Araxos alebo pokračovať v ceste a presťahovať sa do Olympie. Ak sa rozhodnete zostať v Araxose, nezabudnite užiť si skvelé pláže okolo mesta a vyskúšať si miestne grécke jedlá.

V každom prípade je letecká doprava do Olympie jednou z najlepších možností, ako sa dostať do tohto krásneho miesta v Grécku. Ak ste milovníkom histórie a kultúry, určite vás ohromia pamiatky, ktoré mesto ponúka. A ak sa rozhodnete využiť leteckú dopravu, nemusíte sa obávať dlhých ciest a unavujúceho cestovania – a môžete sa tak čo najskôr ponoriť do atmosféry Olympie.


Ubytovanie Grécko Olympia


Grécko Olympia je jedno z najkrajších miest v Grécku a tiež jedno z najviac navštevovaných turistických miest. Nachádza sa v regióne Ilia na severozápade Peloponéského polostrova, kde sa konali prvé olympijské hry v roku 776 pred naším letopočtom.

Ak sa chystáte navštíviť túto oblasť, určite si budete musieť zabezpečiť ubytovanie. Grécko Olympia ponúka širokú škálu možností ubytovania, od luxusných hotelov až po jednoduché apartmány a penzióny.

Medzi najobľúbenejšie hotely v Grécke Olympia patria Olympion Asty, Arty Grand Hotel, a Olympion Village Hotel. Tieto hotely ponúkajú prvotriedne služby a vybavenia, ako sú bazény, reštaurácie, bary a wellness centrá. Navyše sa nachádzajú v blízkosti mnohých kultúrnych a historických pamiatok.

Pre tých, ktorí preferujú nezávislosť a súkromie, sú k dispozícii aj mnohé apartmány a penzióny. Tieto apartmány ponúkajú samostatné spálne, kúpeľne a kuchynky, čo umožňuje hostom prispôsobiť si svoj pobyt podľa vlastných potrieb. Niektoré z populárnych apartmánov a penziónov v Grécku Olympia sú Hotel Hercules, Hotel Apollon a Hotel Kronio.

Ak hľadáte niečo niečo cenovo výhodné, jednoduché a "z prvej ruky" zároveň, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v súkromných domoch (tzv. "rent a room"). Tieto súkromné domy ponúkajú jednoduché zariadenie a služby, ale zároveň pre vás budú na dosah mnohé atrakcie regiónu.

Ďalšou populárnou možnosťou, najmä pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze, sú kempy a autobusové prenosy. Tieto možnosti ubytovania sú lacné a poskytujú jednoduchý spôsob, ako využiť niekoľko dní strávených v regióne Grécko Olympia.

V každom prípade, nech už si zvolíte akékoľvek ubytovanie, určite si užijete krásy tohto kúzelného regiónu a jeho kultúrneho dedičstva. Grécko Olympia ponúka množstvo zaujímavých aktivít, ktoré sa dajú robiť počas celého roka, a je to skutočne jedno z Gréckych miest, ktoré stojí za to navštíviť.


Dovolenka Grécko Olympia


Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a zároveň objavovať históriu, Grécko Olympia by mohla byť tou správnou voľbou pre vás. Toto miesto považujú mnohí za „kolísku olympijských hier“ a prvýkrát sa olympijské hry uskutočnili práve tu v roku 776 pred naším letopočtom.

Grécko Olympia sa nachádza vo zvlnenom pohorí Peloponéz na západnej strane Grécka a je zaistená krásnymi horami, ktoré ju obklopujú. Mesto Patras je veľmi blízko, cca 100km juhovýchodne od Olympie a Atény, hlavné mesto Grécka je vzdialené asi 300 km. Cesta autom z Atén by trvala približne 4 hodiny.

Aby ste si počas vášho pobytu mohli maximálne užiť Grécko Olympia, nezabudnite navštíviť archeologické miesta ako napríklad olympijský štadión, v ktorom sa kedysi konali historické olympijské hry. Pri prechádzke vás tiež určite zaujme Pythion alebo Hérakleion, ktoré sú to svätuša. Tu hľadajte najmä kultový priestor a posvätné fontány. Okrem týchto pekných miest môžete v blízkosti Olympie nájsť aj mnoho krásnych pláží, ktoré ponúkajú výborné možnosti na relaxáciu.

Jednou z najpopulárnejších pláží v okolí je Katakolo. Ide o malebné grécke mestečko, ktoré sa nachádza na západnej strane Grécka. Pláž je čistá a ponúka veľa priestoru na opaľovanie a plávanie. Okrem toho sa tu môžete vydať na prechádzku po promenáde alebo ochutnať nejaké grécke špeciality v jednej z miestnych tavern.

Ak máte radi kúpanie alebo vodné športy, nevynechajte navštívenie pláže Peparithos. Táto pláž sa nachádza asi 20 km na západ od Olympie a ponúka zaujímavé vodné aktivity ako napríklad kajakovanie alebo vodné lyžovanie. Okrem toho sú tu veľa obchodov a reštaurácií, kde si môžete dopriať kulinárske pochúťky a nákupy.

Na záver, počas vášho pobytu v Grécku Olympia si nezabudnite užiť fajn dovolenku, ktorá vám bude dlho visieť v pamäti. Tu si môžete oddýchnuť od stresu a užiť si krásy a zaujímavosti, ktoré tento kútik Grécka ponúka. Ak máte chuť na niečo iné a zaujímavé, pokochajte sa krásou histórických pamiatok a urobte si život hlavne a inak.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Olympia


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Olympie?
Olympia je najlepšie navštíviť v jarných a letných mesiacoch, keď sú počasie a teploty príjemné. Najnavštevovanejšie obdobie je v júli a auguste.

2. Koľko trvá prehliadka olympijského archeologického parku?
Prehliadka trvá približne 2-3 hodiny, v závislosti od toho, ako dlho sa zastavíte pri jednotlivých pamiatkach. Je dobré si dopredu pozrieť mapu a plánovať trasu.

3. Kde sa dajú zakúpiť vstupenky do archeologického parku?
Vstupenky sa dajú zakúpiť na mieste v pokladni, alebo si ich môžete zakúpiť online cez oficiálnu webovú stránku.

4. Aké sú v okolí Olympie možnosti ubytovania?
V okolí Olympie sa nachádza mnoho hotelov, apartmánov a penziónov. Odporúčame vopred si ubytovanie zarezervovať.

5. Kde sa dajú zakúpiť suveníry z Olympie?
V blízkosti archeologického parku sa nachádza mnoho obchodov so suvenírmi a darčekmi. Okrem toho sa dajú suveníry zakúpiť aj v mnohých obchodoch v okolí.

6. Aké sú najzaujímavejšie pamiatky v archeologickom parku Olympie?
Medzi najzaujímavejšie pamiatky patria Heraion, chrám Demeter, Olympijský štadión a múzeum Olympie, kde sú vystavené mnohé artefakty z antiky.

7. Je povolené fotografovanie v archeologickom parku?
Áno, je povolené fotografovanie v archeologickom parku, ale nie je dovolené používanie blesku a statívu.

8. Aké sú najlepšie spôsoby ako sa dostať do Olympie?
Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Olympie, sú letecky, vlakom alebo autom. V blízkosti archeologického parku sa nachádza aj autobusové nádražie, kde stojí mnoho autobusov rôznych spoločností.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky