Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Island Gullfoss

Dovolenka Island Gullfoss


Island Gullfoss - krajina ohromujúcej prírody

Island je známe svojou krásnou prírodou a Gullfoss, známy tiež ako Zlatý vodopád, je jedným z najkrajších prírodných divov Islandu. Vodopád, nachádzajúci sa v rieke Hvitá, je dvojstupňový a padá z výšky takmer 32 metrov. Tento úžasný prírodný klenot je jedným z najnavštevovanejších miest na Islande a je neprehliadnuteľným zážitkom pri ceste po krajine.

Gullfoss leží v Geysiru, jednom z najpopulárnejších turistických miest Islandu, ktorý je známy svojimi geotermálnymi aktivitami a gejzírmi. Tento úžasný geotermálny park je domovom najznámejšieho gejzíra Islandu, Geysiru, ktorý dáva meno celému parku. Geysiru je považovaný za najstarší gejzír na svete a bol prvýkrát opísaný v roku 1294.

Gejzír Geysir bol kedysi rovnako impozantný ako Old Faithful v národnom parku Yellowstone v USA, v súčasnosti však nie je taký aktívny. Napriek tomu je stále jedným z najdôležitejších turistických miest Islandu, kde môžete vidieť vodné zábery, fumaroly a kiperové kúpele. Okrem Geysiru môžete navštíviť aj najmodernejší geotermálny prameň Islandu, Strokkur, ktorý každých 5-8 minút vybuchne a vystrieľa vodu do výšky až 30 metrov.

Cesta na Island

Ak plánujete cestu na Island, určite nezabudnite na správnu výbavu. Island má drsné a zmenlivé počasie, takže by ste mali byť pripravení na mrazivé dni za vetrovým a daždivým počasím. Najlepšie obdobie na návštevu Islandu je od júna do septembra, keď sú dni najdlhšie a počasie najpríjemnejšie. Pre cestovateľov s obmedzeným časom odporúčame najlepšie turistické cesty Islandu, ktoré vás zavedú do najkrajších krajín Islandu.

Dovolenka na Islande je dnes dostupná pre mnoho cestovateľov. Môžete si vybrať z mnohých ponúk cestovných kancelárií, alebo si zariadiť vlastnú dovolenku. Štýl ubytovania sa môže líšiť od kempovania, horárskych chatiek až po luxusné hotely a letné domy. Ceny sa môžu líšiť v závislosti na sezóne a ponukách.

Dovolenka na Islande je jedným z najkrajších zážitkov, ktoré si môžete vychutnať. Gullfoss je jedným z najkrajších prírodných klenotov Islandu. S jeho úžasnou krásou a nevídaným vodopádom si každý návštevník získa nezabudnuteľné zážitky. Okrem toho, Island je tiež domovom pre mnohé ďalšie krásy, ktoré stojí za vidieť. Takže, neváhajte a plánujte dovolenku na Islande už teraz!


Počasie Island Gullfoss


Island je krajina plná krásnych prírodných scenérií a fascinujúcich krajín. Jedným z najkrajších miest na Islande je Gullfoss - veľkolepý vodopád, ktorý sa nachádza na rieke Hvítá a videí sa medzi mestami Flúðir a Gullfoss.

Podmienky počasia na Islande sa môžu rýchlo meniť a vytvárať výzvy nielen pre turistov, ale aj pre miestnych obyvateľov. Napriek tomu, že Gullfoss je známy svojou krásou, počasie môže mať vplyv na to, ako tento vodopád vyzerá a funguje.

V porovnaní s niektorými inými miestami na Islande je klimatické pásma v Gullfoss miernejšie, s nízkymi teplotami v zime a miernymi teplotami v lete. Počas zimných mesiacov tu môžete očakávať chladné a veterné podnebie, ktoré dokáže vytvoriť ešte nádhernejšie scenérie s námrazou na kamenných stenách okolo vodopádu. V lete tu môžete očakávať oveľa príjemnejšie a teplejšie počasie, ktoré nesie so sebou vyššiu návštevnosť turistov.

V zime sa vodopády zostávajú zamrznuté a transformujú sa na krásne ľadové útvary, ktoré sú pre niektorých turistov dôvodom, prečo navštíviť Gullfoss práve v tomto ročnom období. Na druhej strane, zima sa rýchlo mení a môže tu nastať búrka. V takýchto situáciách môže byť ťažké alebo dokonca nemožné vidieť vodopád.

V lete, keď je počasie stabilnejšie, je Gullfoss prístupnejší pre turistov. Vodopád pracuje na plný výkon, čím sa vytvára hromadné množstvo vodných kvapiek a oblakov, ktoré vytvárajú tisíce oblúkov dúhy v podvečerných hodinách.

Ak plánujete navštíviť Gullfoss, mali by ste sa pripraviť na zmenu počasia a prispôsobiť sa tomu. Vezmite si na seba vhodné oblečenie a obuv, ktorá bude zodpovedajúca aktuálnemu počasiu. Ak plánujete navštíviť vodopád v zime, môže byť užitočné použiť špeciálne povrazové laná, ktoré pomôžu udržať sa na svojich nohách v kľzkých podmienkach.

Nie je divu, že každé ročné obdobie prináša do Gullfossu niečo iného. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť tento kúsok prírody, nevynechajte túto príležitosť vidieť jednu z najkrajších scenérií, ktoré Island ponúka.


Ubytovanie Island Gullfoss


Island Gullfoss je turistická destinácia na Islande, ktorá je známa pre svoje nádherné, prírodné scenérie. Miesto je známe aj svojím názvom Zlatá vodopádová cesta, a to právom. Toto miesto má množstvo atrakcií, ktoré by vás mohli zaujímať, ale čo by bola cesta bez kvalitného ubytovania? Tu vám predstavíme niektoré možnosti pre vaše ubytovanie v Island Gullfoss.

Hotel Gullfoss

Hotel Gullfoss sa nachádza 24 km od tohto prírodného zázraku, preto vás bude jazda autom trvať asi 30 minút. Tento hotel ponúka 43 moderných a dobre vybavených izieb. Všetky izby majú kúpeľne so sprchou a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Hotel má vlastnú reštauráciu, kúpeľňu a malú posilňovňu. Hotel Gullfoss je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a luxus.

Guesthouse Fludir

Guesthouse Fludir je ďalší ideálny hotel pre turistov, ktorí chcú byť blízko k miestu, kde sú vodopády Gullfoss a Geysir. Nachádza sa 28 km od vodopádu a bude vás cesta autom trvať približne 30 až 35 minút. Hotel ponúka 14 izieb s kúpeľňou a bezplatné parkovanie pre hostí. Hostia majú prístup k centrálnemu kuchynskému bloku, kde si môžu pripraviť jedlo pre seba alebo zdieľať so spolubývajúcimi. Medzi ďalšie vybavenie patria bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a záhrada, kde si môžete posedieť a užiť si pokojnú atmosféru.

Golden Circle Apartments

Golden Circle Apartments sú v miestnom jazyku nazývané "Ríkisskógur", čo znamená "národný les". Tento komplex ponúka 11 apartmánov a nachádza sa len 9,7 km od vodopádu Gullfoss. Cesta autom trvá asi 10 až 15 minút. Táto možnosť je ideálne riešenie pre rodiny s veľkým počtom členov. V každom apartmáne je vybavená kuchyňa, jedáleň a obývačka so sedačkou a TV. To umožňuje hostom jednoduché prípravu jedla a obstaranie potrebných vecí, ktoré sú im potrebné. Každý apartmán má aj kúpeľňu s vanou alebo sprchou a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

Island Gullfoss vás očarí svojou nádhernou prírodou a pamätuhodnými scenériami. Ak sa chystáte na túto turistickú destináciu, nezabudnite si dopredu zabezpečiť ubytovanie. Vyššie uvedené možnosti sú vhodné pre každého, či už chcete byť v pohodlí a luxuse, alebo naopak úsporne, s dostupnými vlastnosťami a príležitosťou na pripravenie vlastnej stravy. Rozhodnutie závisí od vašich preferencií a potrieb. Prajeme príjemný pobyt v Island Gullfoss!


Najčastejšie otázky a odpovede Island Gullfoss


1. Čo je Gullfoss?
Gullfoss je veľkolepý vodopád nachádzajúci sa na juhu Islandu.

2. Ako sa dostať k vodopádu?
Najlepší spôsob, ako sa dostať k vodopádu Gullfoss, je autom alebo organizovanými výletmi z Reykjavíku.

3. Koľko stojí vstup na vodopád?
Nie je potrebné platiť žiadny vstupné na návštevu vodopádu Gullfoss.

4. Môžem sa vykúpať v blízkosti vodopádu Gullfoss?
Nie, vstup do vody v blízkosti vodopádu je zakázaný a nebezpečný.

5. Aké je najlepšie obdobie na na návštevu vodopádu Gullfoss?
Najlepší čas na návštevu vodopádu Gullfoss je na jar alebo v lete, kedy sú na Islande dlhé dni a teploty sa vyšplhajú nad mrazom.

6. Môžem sa dostať na hornú časť vodopádu?
Nie, prístup na hornú časť vodopádu je zakázaný kvôli bezpečnostným opatreniam.

7. Je možné sa odfotiť v blízkosti vodopádu Gullfoss?
Áno, fotografovanie je povolené a odporúčame vám, aby ste si zobrali so sebou kvalitný fotoaparát.

8. Aké iné atrakcie sú v blízkosti vodopádu Gullfoss?
V blízkosti vodopádu sa nachádza aj Gejzír a národný park Thingvellir, ktoré stojí za navštívenie.

9. Je vodopád Gullfoss prístupný pre hendikepovaných ľudí?
Áno, návšteva vodopádu Gullfoss je prístupná pre hendikepovaných ľudí s príslušnou dopravnou službou.

10. Aké sú otváracie hodiny vodopádu Gullfoss?
Vodopád Gullfoss je otvorený 24 hodín denne, 7 dní v týždni.


Letenka Island Gullfoss


Island je jednou z najkrajších krajín na svete a každý rok ju navštívi tisíce turistov z celého sveta. Krajina je známa svojimi krásnymi prírodnými scenériami, termálnymi prameňmi, pohosteným pohľadom na svetovú kultúru a veľkolepými vodopádmi. Medzi najkrajšími a najnavštevovanejšími vodopádmi na Islande sa nachádza Gullfoss.

Letenka Island Gullfoss je ideálnou možnosťou pre tých, ktorí si chcú užiť obdivuhodné scenérie, ktoré Gullfoss a jeho okolie ponúka. Letenky sú k dispozícii z celého sveta a turisti si môžu vybrať z mnohých odletových miest. Ceny sa zvyčajne líšia v závislosti na letovom pláne, ale všeobecne sú dostupné aj pre tých sú najnáročnejších a najkvalitnejších požiadaviek.

Po príchode na letisko vo meste Reykjavik si turisti môžu prenajať auto alebo si objednať prepravu na jednom z mnohých turistických autobusov, ktoré sú dostupné online. Cesta z Reykjaviku na Gullfoss trvá približne 90 minút a ponúka točiace sa cesty, ktoré vedú cez zasnežené vrchy a husté lesy. Táto jazda je nepochybne jedným z najkrajších turistických zážitkov, ktoré Island ponúka.

Po príchode na miesto sa turisti dostanú na miesto s jedným z najkrajších výhľadov na vodopád, kde môžu mať neobmedzený prístup k fotografickým príležitostiam. Gullfoss je vodopádom, ktorý má dva stupne s celkovou výškou padu 32 metrov. Táto vysoká voda s hukotom padajúcich vôd a miešajúcej sa hmote je pre návštevníkov nezabudnuteľným zážitkom.

Okolitá príroda Gullfoss ponúka aj ďalšie turistické atrakcie a zážitky. Turisti si môžu vychutnať krásu rôznych prírodných scén a plniť svoje srdcia dojmom, ktoré Gullfoss a jeho okolie ponúkajú.

Ak sa rozhodnete navštíviť Island a jeho krásu, nezabudnite si zabezpečiť svoje letenky Island Gullfoss. Tým si zabezpečíte bezproblémovú cestu a nezabudnuteľné dojmy, ktoré sa vám budú držať najdlhšie. Island je krajina, ktorá oslní a upúta návštevníkov svojou jedinečnou prírodou a atmosférou. Vyživte svoje srdce a dušu a buďte súčasťou tohto fantastického sveta.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky