Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Island Þingvellir (Národný park)

Dovolenka Island Þingvellir (Národný park)


Island je známy svojou nádherou a nezabudnuteľnými zážitkami. Jedným z najkrajších miest na tomto ostrove je národný park Þingvellir.

Tento park sa nachádza približne 40 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Reykjavíku a je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Þingvellir bol v minulosti dôležitým miestom pre islandskú históriu a kultúru. Bolo to miesto, kde sa stretávali starí severania a rokovali o vláde a zákonoch medzi sebou. Dnes sa v tomto parku nachádza množstvo krásnych jazier, vodopádov a historických miest.

Ak by ste chceli v parku Þingvellir navštíviť miesto, kde sa stretávali starí severania, tak si môžete dopriať prehliadku národných zasadnutí. Boli práve v týchto miestach realizované rokovania a ustanovenia zákonov. Okrem toho si môžete vychutnať prekrásne scenérie ostrova. Sú tu tiež možnosti na pohyb s generálnou nalepenosťou, od horolezeckých zážitkov po plávanie v krásnej prírode.

V parku Þingvellir sa nachádza aj najväčší a najznámejší vodopád na Islande, Gullfoss, ktorý sa nachádza asi 10 kilometrov juhovýchodne od parku. Tento vodopád je veľmi nápadný svojimi vysokými a bielejúcimi vodopádmi, ktoré dostali meno podľa svojho zlatého lesku, ktorý sa odrážal v slnku. V zimných mesiacoch je možné vidieť nádherné ľadové útvary, ktoré ho prikryjú.

Park Þingvellir rozhodne stojí za to vidieť. Ak sa chystáte na dovolenku na Island, nevynechajte túto nádhernú destináciu. Prežijete tu nezabudnuteľné chvíle a získate skvelé zážitky so svojimi najbližšími. Okrem toho vás táto nádherná príroda úplne unesie a nebudete sa chcieť vrátiť domov.


Ubytovanie Island Þingvellir (Národný park)


Island je jedným z najkrajších ostrovov na svete a ponúka turistom neskutočne množstvo zážitkov v prírode. Jedným z najkrajších národných parkov v Islande je Þingvellir, ktorý je zároveň aj najstarším parlamentom na svete. Ak sa rozhodnete navštíviť tento nádherný park, budete čeliť množstvu možností ubytovania.

Národný park Þingvellir je rozmanitý a ponúka turistom rôzne druhy ubytovania. Medzi najobľúbenejšie patrí kemping, kde si môžete postaviť stan alebo si prenajať malý domček. Tieto ubytovania sú pre turistov najlepšie, ak chcú zažiť ostré podmienky v prírode a nechcú si užiť luxus.

Ak hľadáte pohodlné ubytovanie bez obmedzení a výhodné polohy, potom sú hotely a penzióny vhodnou alternatívou. Nachádzajú sa v blízkosti národného parku Þingvellir a ponúkajú krásny výhľad na okolitú prírodu. Ideálne miesto na oddych a relaxáciu.

Okrem týchto foriem ubytovania, existuje aj možnosť zájsť do tradičnej islandsej ľadovej chaty a zažiť nezvyčajný a neopakovateľný zážitok, ktorý vám prinesie radostné spomienky na celý život.

V blízkosti národného parku Þingvellir sa nachádzajú aj miesta určené pre hriešnych duchov. To znamená, že návštevníci si môžu prenajať chaty v okolí a zažiť kúzlo ako pravekých čias, s grilovaňím na otvorenom ohni a vycházanie z chaty von. Jedná sa o dobrú voľbu pre ľudí, ktorí túžia po odpočinku a časovej izolácii.

V neposlednom rade sú ponúkané penzióny, ktoré sú najpohodlnejším a najluxusnejším spôsobom ubytovania blízko národného parku Þingvellir. Sú vybavené zariadením na relaxáciu a ponúkajú ľahký prístup k okolitým turistickým atrakciám.

Celkovo môžeme povedať, že Island ponúka rôzne formy ubytovania v blízkosti národného parku Þingvellir, ktoré spĺňajú požiadavky turistov všetkých druhov. Závisí len na vás, ktorý z nich si zvolíte a kde strávite svoj nezabudnuteľný pobyt v Islande.


Letenka Island Þingvellir (Národný park)


Island je známy svojimi nádhernými prírodnými zázrakmi a atrakciami a jedným z najkrajších miest, kde ich môžete nájsť, je národný park Þingvellir. Nachádza sa asi 40 km západne od Reykjavíku a je významným miestom pre kultúru Islandu a jeho prírodné bohatstvo.

Ak plánujete návštevu Islandu, odporúčame určite začať vašu cestu práve v národnom parku Þingvellir. Jedným z najlepších spôsobov, ako sa tam dostať, je cesta letecká. Island ponúka mnoho leteckých spojení z celého sveta, vrátane letov z hlavných letísk takých krajín, ako sú Nemecko, Veľká Británia, USA a Kanada. Letenky na Island môžete ľahko zohnať na internete a sú k dispozícii po celý rok.

Po pristátí v hlavnom meste Reykjavík sa môžete dostať do národného parku Þingvellir, kde sú k dispozícii mnohé atrakcie a aktivity, ktoré pre vás môžu byť príjemné. Þingvellir je miestom, kde sa stretávajú európske a severoamerické kontinentálne dosky, takže aj túra tu určite prinesie mnoho zážitkov.

Okrem toho je toto miesto bohaté aj na históriu. Bolo to miesto, kde sa stretávali vikingovia, aby rozhodovali o politických otázkach a súdili nad osobami, ktoré porušili zákony Islandu. Na mieste sa stále nachádza jedna z najstarších skupín parlamentu sveta a zároveň jedno z najstarších miest na svete, kde sa konali demokratické voľby.

Národný park Þingvellir je tiež nádherným miestom pre každého, kto si chce užiť krásy prírody. Tento park je jedným z tých mála miest na svete, kde môžete vidieť jasnú a čistú vodu lesklej rieky, mnoho vodopádov, skaly a veľa zelených trávnatých pozemkov. Taktiež môžete ale nájsť aj množstvo jazier a jazierok, kde si môžete zaplávať, alebo si len tak užívať pokojný výhľad.

V lete je tu populárna možnosť šnorchlovania alebo potápania sa v jazierku Silfra, jednom z najčistejších jazierok na svete. Návšteva tohto miesta vám tiež umožní vidieť okolo seba aj rôzne druhy zvierat, vrátane losov a rysov.

Ak sa chystáte na Island, národný park Þingvellir by nemal chýbať na vašom zozname miest na návštevu. Miesto ponúka mnoho zážitkov, ktoré si určite budete pamätať na celý život. Nie je teda prekvapením, že Island stále patrí medzi najobľúbenejšie miesta na svete a o jeho kráse a jedinečnosti sa ešte dlho budeme baviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Þingvellir (Národný park)


1. Čo je Þingvellir a prečo je to dôležité miesto?

Þingvellir je miesto, kde sa konal najstarší parlamentný zjazd na svete. Bolo to v mestečku nazývanom Alþingi v roku 930 nášho letopočtu. Toto miesto má veľký historický význam pre Island a jeho ľudí. Miesto je tiež známe svojou geologickou a prírodnou krásou.

2. Možno sa v Þingvellire kúpať?

Áno, môžete sa kúpať v kráterovom jazere Silfra, ktoré sa nachádza v Národnom parku Þingvellir. To je aj miesto, kde sa stretávajú tektonické dosky na Hornom Þingvalla.

3. Je potrebné si v Þingvellire kúpiť vstupenky?

Nie je nutné kupovať vstupenky na vstup do Národného parku Þingvellir, pretože je to verejné miesto. Existujú však nejaké poplatky za parkovanie a za niektoré atrakcie v okolí.

4. Aké aktivity sa v Þingvellire dajú robiť?

Existuje množstvo aktivít, ktoré sa dajú robiť v Þingvellire, ako je turistika, jazda na koni a rybolov. V parku sa tiež nachádzajú čisté jazerá, kde si môžete zanorieť a potápať sa.

5. Aký je najlepší čas na návštevu Þingvellir?

Najlepší čas na návštevu Þingvellir závisí od toho, aké aktivity plánujete v parku vykonávať. Ak chcete ísť na turistiku, najlepšie obdobie je jar až jeseň, keď sa počasie trochu zlepšuje a vidieť je množstvo kvetov. Ak plánujete vidieť polárne svetlo, výlet by ste si mali naplánovať v zimnom období.

6. Má Þingvellir nejaké reštaurácie alebo obchody?

V parku sa nachádza niekoľko reštaurácií a obchodov, kde si môžete kúpiť suveníry a potraviny. Je tu aj možnosť stravovania v kaviarni a rýchle občerstvenie.


Počasie Island Þingvellir (Národný park)


Island Þingvellir je národný park ležiaci v juhozápadnej časti Islandu. Tento nádherný park je obľúbeným cieľom turistov, ktorí sa sem snažia prísť počas leta, aby si mohli užiť krásy ostrova. Avšak, ako to býva s miestami s veľkým množstvom turistov, niekedy sa táto oblasť stáva preplnenou a preto sa odporúča navštíviť Þingvellir skôr obdobím mimo turistickej sezóny.

Počasie v Þingvellir v lete (jún až august)

Počas letných mesiacov sa môžete tešiť na príjemné teploty, ktoré by sa mali pohybovať od 10 do 18 stupňov Celzia. Je to ideálne počasie na prechádzky parkom a výlety po okolí. Aj keď sú letné mesiace veľmi populárne medzi turistami, počasie môže byť neisté. Dážď sa môže vyskytnúť každý deň a rýchlo sa meniť, takže nezabudnite si vziať so sebou vodeodolnú bundu a obuv.

Počasie v Þingvellir na jeseň (september a október)

Jeseň v Þingvellir môže byť priam pôsobivá. Farebné lístie, ktoré sa mení na červeno a žlté farby, vám umožní vidieť park úplne novým spôsobom. Počas tejto obdobia je počasie chladnejšie, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 10 stupňov Celzia a dochádza k zrážkam. Preto by ste mali byť pripravení na rôzne druhy počasia. Ak máte radi menej rušné miesta, počas jesene je národný park menej navštevovaný turistami.

Počasie v Þingvellir na zimu (november až marec)

Zimu v Þingvellir charakterizuje podstatne chladnejšie počasie, ktoré môže dosahovať teploty pod -10 stupňov Celzia. Avšak, navzdory tomuto faktu, krajina môže byť stále nádherná. Zasnežené krajiny a zamrznuté jazierka vytvárajú jedinečný výhľad a novú šancu na to, aby ste si užili tento nádherný park. Ak sa rozhodnete navštíviť Þingvellir počas zimy, nezabudnite si vziať so sebou viac vrstiev oblečenia, rukavice, šál a klobúk.

Počasie v Þingvellir na jar (apríl a máj)

Jar v Þingvellir je obdobím, kedy sa začína prebúdzať príroda. Tento národný park prekvitá kvetmi a zeleňou, čo je nádherné scenére pre vaše fotografovanie. Teploty sa začínajú zvyšovať, ale môžu byť stále trochu nestále, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 5 až 10 stupňov Celzia. Vzhľadom na to, že je to obdobie zimy, môže sa vyskytnúť aj dážď, takže nezabudnite na vodeodolné oblečenie.

Vychutnajte si krásy Þingvellir

Národný park Þingvellir je prírodným divom, ktorý ponúka krásu z každej oblasti. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete ho navštíviť, môžete sa tešiť na jedinečnú kópiu krajiny Islandu. S príchodom každej ďalšej sezóny sa počasie mení a ponúka nové zážitky a skúsenosti pre milovníkov prírody. Či už ste tu počas leta, jari, jesene alebo zimy, tento národný park vás odpúta svojou krásou a jedinečnosťou.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky