Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Jamajka Blue Hole (Island Gully Falls)

Dovolenka Jamajka Blue Hole (Island Gully Falls)


Jamajka je známa svojim karibským atmosférou, slnečnými plážami a krásnymi vodopádmi. Blue Hole, tiež známy ako Island Gully Falls, je jeden z najkrajších vodopádov na Jamajke a je perfektným miestom na oddych a relax.

Blue Hole sa nachádza len krátku jazdu od Ocho Rios, na severnej strane ostrova. V tejto oblasti sa nachádza niekoľko vodopádov, ktoré sú populárne u turistov, ale Blue Hole je zvláštne vďaka svojmu tichému a pokojnému prostrediu.

Keď prídete k vodopádu, budete mať možnosť stráviť čas plávaním, skákaním alebo len relaxovaním na slnku. Miesto je obklopené zeleňou a základné vybavenie, ako sú plavacie vesty a topánky na skákanie sú zahrnuté v cene vstupu.

Zájdite na miesto, kde je trampolína a skáčte do jazera. Toto je zábavná aktivita, ktorá je ideálna pre všetky vekové kategórie. Ak máte radi adrenalínové športy, skúste si skočiť z vyšších miest. Pred skokom však nezabudnite na bezpečnostné opatrenia.

Prihláste sa na exkurziu a prejdite sa po okolí, kde uvidíte niektoré z najkrajších výhľadov. Počas exkurzie sa dozviete o histórii miesta a miestnych zvykoch. Po návrate si môžete opäť užiť vodu a pokoj.

Ak navštívite Jamajku, nezabudnite ísť na Island Gully Falls. Jedná sa o skutočne nádherné miesto, kde si môžete užiť prírodnú krásu a oddych. Bude to určite jeden z najlepších zážitkov na vašej dovolenke.


Ubytovanie Jamajka Blue Hole (Island Gully Falls)


Na Jamajke je niekoľko skvelých miest, ktoré stojí za to navštíviť, a jedným z nich je Blue Hole, tiež známy ako Island Gully Falls. Je to prírodný vodopád, ktorý sa nachádza v oblasti Ocho Rios. Ak plánujete navštíviť tento nádherný kúsok prírody, budete potrebovať ubytovanie, ktoré bude blízko a pohodlné pre vás.

Niekoľko hotelov a rezortov sa nachádza v blízkosti Blue Hole, aby ste mohli vychutnať všetky najlepšie aspekty tejto úchvatnej atrakcie. Tu sú niektoré z nich:

Sandals Royal Plantation: Tento piate prstencový resort ponúka luxusné zariadenia, súkromné pláže a vynikajúce služby pre hostí. Nachádza sa len 15 minút od Blue Hole, takže si môžete ľahko dopriať celodenný výlet a vrátiť sa do komfortného a luxusného ubytovania. Medzi hlavné výhody patrí súkromná pláž, plánik bez plaviek, solárne vyhrievané infinity bazény a exkluzívne reštaurácie.

Jamaica Inn: Ak hľadáte niečo skromnejšie, ale stále luxusné, Jamaica Inn je tou správnou voľbou pre vás. Ponúka historické, ale stále moderné izby s výhľadom na oceán. Resort sa nachádza len 20 minút od Blue Hole a je ideálny pre romantické víkendové pobyty a oddych v prírode. V budove sa nachádza kaviareň bar s výhľadom na okolitý oceán.

Moon Palace Jamaica: Tento rezort sa nachádza len niekoľko minút od Blue Hole a poskytuje pohodlné izby, bohaté zariadenia a luxusné vybavenie. K vybaveniu patria napríklad 24 hodinová raňajková služba v izbe, voľný prístup k pláži, niekoľko bazénov a reštaurácií a kaviarní. Tento rezort je ideálny pre rodinné dovolenky a romantické pobyt pre dvoch.

Za ubytovanie v blízkosti Blue Hole si však môžete vybrať aj menšie hotely a penzióny, ktoré sú ekonomicky výhodnejšie a poskytujú rovnaké vynikajúce služby. Medzi takéto hotely patria napríklad Chrisanns Beach Resort, Hibiscus Lodge a Little Shaw Park Guest House.

V každom prípade, nech už sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie, ktoré bude pre vás najlepšie, určite si nezabudnite vychutnať krásu Blue Hole. Je to jedno z najkrajších miest na Jamajke a určite stojí za návštevu!


Letenka Jamajka Blue Hole (Island Gully Falls)


Jamajka Blue Hole, známa tiež ako Island Gully Falls, je skutočným klenotom v karibskom raji. Táto prírodná krása sa nachádza v oblasti Ocho Rios, v paríži St. Ann na Jamajke.

Blue Hole je nádhernou kaskádou krásy, kde sa budete cítiť ako v pravej džungli. Modrá farba vody je z toho dôvodu, že prameny vody prúdia z podzemných jeskýň a tieto vody obsahujú minerály, ktoré jej dávajú nezabudnuteľnú farbu. Blue Hole tiež ponúka množstvo rôznych aktivít, ktoré vyžadujú odvahu a zručnosti. Môžete sa z tohto miesta pustiť do vody z rôznych výšok, plávať v prírodných bazénoch alebo pozrieť si malebné prostredie okolo nehnuteľnosti.

Okrem samotnej Blue Hole je tu tiež množstvo miest, ktoré si tu môžete vychutnať. Môžete sa zúčastniť jazdy na koňoch, navštíviť miestne farmy, vidieť staré mlynčeky a prístavy alebo prejsť sa po rieke Rio Bueno.

Cestovanie do Jamajky a návšteva Blue Hole je jednoduchá vec. Existuje množstvo spoločností, ktoré ponúkajú letenky alebo balíčky vrátane letu a ubytovania. Cesta z letiska do Blue Hole trvá asi hodinu a pol, ale stojí to za to, keď uvidíte miesto, ktoré vás roztancuje.

Krása a zelené prostredie Jamajky je fascinujúca. V Blue Hole uvidíte niečo, čo sa zriedkavo vidí na iných miestach. Výhľad na modré jaskyne a krásne vodopády sú nezabudnuteľným zážitkom, ktorý si každý turista, ktorý sa rozhodne navštíviť Jamajku, musí vyskúšať. Nezáleží na tom, aký druh cestovania si vyberiete - balíčky alebo letenky, Jamajka Blue Hole je miesto, ktoré stojí za to vidieť a zažiť.


Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Blue Hole (Island Gully Falls)


1. Kde sa nachádza Island Gully Falls?
Island Gully Falls sa nachádza v parížskej západnej časti Jamajky, neďaleko mesta Ocho Rios.

2. Musím byť dobrý plavec, aby som sa mohol zúčastniť výletu na Jamajka Blue Hole?
Nie, nie je potrebné byť dobrým plavcom. Všetci v návštevníckom tíme budú mať na sebe plávajúce zariadenia a návštevníci budú mať možnosť použiť ochranné vesty počas celej časti výletu.

3. Ako sa dostanem na Island Gully Falls?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na Island Gully Falls, je získať dopravu prostredníctvom vášho hotelu alebo turistického servisu. Cesta trvá približne 20 minút z Ocho Rios.

4. Aké aktivity sú k dispozícii na Island Gully Falls?
Návštevníci môžu vyskúšať rôzne aktivity, ako sú skákacie kamene, tobogany a plávajúce kruhy. Môžete si tiež vybrať z iných aktivít, ako sú skákanie zo skokanských dosiek, klopenie z mosta a skákanie z vodopádu.

5. Je bezpečné navštíviť Island Gully Falls?
Áno, návšteva Island Gully Falls je bezpečná. Návštevníci budú mať na sebe plávacie zariadenia a budú mať k dispozícii ochranné vesty. Okrem toho bude celý výlet sprevádzaný profesionálnymi turistickými sprievodcami, ktorí zabezpečia bezpečnosť všetkých návštevníkov.

6. Potrebujem sa pripraviť na výlet na Island Gully Falls?
Áno, je dôležité priniesť so sebou kúpacie oblečenie, uterák, opaľovacie krémy a ľahké obuv ako tenisky alebo sandále. Všetky ďalšie potreby, ako sú voda a občerstvenie, budú zahrnuté v návštevníckej cene.

7. Koľko stojí vstup na Island Gully Falls?
Ceny vstupu sa môžu líšiť v závislosti od poskytovateľa služieb. V priemere sa cena pohybuje medzi 30 a 50 USD na osobu. Ceny môžu byť ovplyvnené sezónou a počtom ďalších zahrnutých aktivít.


Počasie Jamajka Blue Hole (Island Gully Falls)


Jamajka Blue Hole (Island Gully Falls) je nádherné miesto, ktoré sa nachádza v okolí mesta Ocho Rios na Jamajke. Toto miesto je známe pre svoj úchvatný prírodný bazén, kde sa môžete zabaviť a užívať si jasnú a osviežujúcu vodu.

Podmienky počasia v mieste Jamajka Blue Hole sú väčšinou veľmi priaznivé pre návštevy turistov. Zhruba pol roka v roku, od decembra do mája, je toto miesto zväčša slnečné a suché. Teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia a počasie je pomerne stabilné, takže si môžete náležite vychutnať všetky aktivity, ktoré ponúka Jamajka Blue Hole.

V druhej polovici roka, od júna do novembra, je situácia s počasím odlišná. Toto obdobie je pre Jamajku obdobím hurikánov a silných búrok. I keď sa väčšinou nedá predpovedať, kedy a kde presne sa búrky a hurikány vyskytnú, turisti by si mali byť vedomí rizika a zvážiť, či sa vydať na návštevu Jamajka Blue Hole.

Napriek tomu, že počasie v Jamajka Blue Hole môže byť nepredvídateľné, návštevu tohto miesta rozhodne odporúčame. Okrem úžasného prírodného bazénu ponúka miesto aj iné atrakcie, ako napríklad skok na lanách do vody, skoky z opustených budov a prechádzky v okolí horskej rieky.

Ak sa rozhodnete navštíviť miesto Jamajka Blue Hole, nezabudnite si so sebou vziať opaľovací krém, klobúk a dostatok vody na hydratáciu. Navyše, pri počasí iba oblačnom alebo s občasnými dažďami môžete prehrávať vo vode, takže nezabudnite na vhodné odevy.

Takže čo ešte čakáte? Vyrazte na Jamajku a užite si úžasné počasie a krásu miesta Jamajka Blue Hole!


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky