Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Japonsko Hakone

Počasie Japonsko Hakone


Počasie v japonskom meste Hakone sa mení v závislosti na ročnom období a polohe v horách. V zime sa tu teploty pohybujú okolo nuly a v letných mesiacoch môžu byť horúce a vlhké.

Hakone leží blízko aktívneho sopky Fuji, čo má vplyv na jeho mieru so zemskými klimatickými vplyvmi. Obdobie od marca do mája sa v Hakone považuje za jar a teploty sa pohybujú medzi 10 a 18 stupňov Celsia. V tomto období sa oblasti okolo rieky Hayakawa a Koito stávajú atrakciou pre turistov, pretože tu kvitnú rôzne druhy kvetov.

Leto v Hakone je horúce a vlhké, s teplotami často presahujúcimi 30 stupňov Celsia. Toto obdobie je populárne pre návštevníkov, ktorí prichádzajú sledovať prirodzené krajiny ako je Lake Ashi a Owakudani. V dôsledku svojej polohy v horách, Hakone má rôzne mikroklimatologicke podnebie pod vplyvom rôznych nadmorských výšok.

Jeseň v Hakone s teplotami okolo 20 stupňov Celsia, prichádza s krásnou fialovou scenériou saguromi. Toto je čas, kedy mnoho turistov prichádza na jeho krajiny, aby si užili scenéry a relaxovali v termálnych prameňoch.

Zima v Hakone je časom v ktorom je pomerne zimno a sneží sa tu najmä v decembri a januári. Turisti prichádzajú sledovať obchody v gejzíroch a hlbokých termálnych kopaniach. Toto je tiež ideálny čas pre lyžovanie.

V celkovom hodnotení, Hakone ponúka svojim návštevníkom celý rad možností sledovania krásnych krajín, prírodných krovní a termálnych prameňov, ktoré ponúkajú veľa pre tých, ktorí prichádzajú do Japonska hľadať krásny výhľad a relaxáciu. Aj keď je počasie v Hakone zmenlivé, má určite svoje que v každom období.


Letenka Japonsko Hakone


Letenka Japonsko Hakone – navštívte unikátnu časť Japonska

Hakone je malé mesto ležiace vo vnútrozemí Japonska. Oblasti Hakone a okolia sú typické pre svoje hory, termálne pramene, rybníky a úžasný výhľad na horizont. Navštívte toto miesto a zažijte jedinečné momenty plné krásy a relaxu. Letenka na túto destináciu Vám zaručí nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Ak chcete navštíviť locality, ktoré sú bohaté na históriu, kultúru a prírodné krásy, tak Hakone je tou správnou voľbou. V meste sa nachádza niekoľko prírodných národných parkov, ktoré sú vhodné na turistiku, hiking, ale aj prechádzku. Môžete si užiť úchvatný pohľad na hory, jezera, rieky a prírodné jazierka.

Hakone je veľmi známe aj pre svoje termálne kúpele, ktoré sú súčasťou japonskej kultúry a tradície. Rôzne typy vodných kúpeľov, sušenie rybiek, zelený čaj a mnoho ďalších kulinárskych zákuskov sú vám k dispozícii. Môžete sa tiež zrelaxovať v kúpeľoch, užiť si masáže, alebo len tak sa prechádzať a obdivovať krásy miesta.

Hakone ponúka aj mnoho miest na nákupy a zábavu, kde nájdete rôzne druhy suvenírov, ktoré vás privádzajú blízko k japonskej kultúre. Budete mať príležitosť vyskúšať obliekanie kimona, kari v pravom japonskom štýle alebo ochutnať japonské sladkosti.

Ak chcete zažiť najlepšie z Hakone, tak si objednajte letenku práve na túto destináciu. Užite si úplne iný svet, ktorý ponúka nielen krásu, ale aj kultúru a jedinečnosť. Nájdete tu relax, zábavu a nové zážitky, ktoré si poznamenáte do vašej životnej záznamenosti. Vyraziť do Japonska na letenke do Hakone by mala byť vaša nasledujúca cesta!


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Hakone


Q: Ako sa dostanem do Hakone z Tokya?
A: Existuje niekoľko možností, vrátane vlaku, autobusu, áut a dokonca aj lodi. Odporúčame využiť vlak z Tokya do stanice odchodu Hakone-Yumoto a potom sa prepraviť miestnou dopravou, ako sú autobusy či kabelky.

Q: Aký je najlepší čas na návštevu Hakone?
A: Počas jarných a jeseňných mesiacov (marec - máj a september - november) je väčšinou nádherné počasie, kedy kvitnú sakury alebo listy menia farbu. Leto (jún - august) môže byť dosť horúce a vlhké, zatiaľ čo zima (december - február) môže byť studená a snežiť.

Q: Koľko dní by som mal stráviť v Hakone?
A: Odporúčame pobyt na minimálne 1 - 2 dni. Pre lepší zážitok sa však odporúča pobyt na dva až tri dni, aby ste mohli vidieť najdôležitejšie miesta, ako napríklad Onsen, Owakudani, kabelka a mnohé ďalšie.

Q: Kde sa nachádza najlepšie Onsen/spa v Hakone?
A: Existuje množstvo Onsen v Hakone a výber bude závisieť od vašich preferencií. Určite odporúčame navštíviť Onsen Gora, Širahama Onsen a Yumoto Onsen.

Q: Aké sú najlepšie turistické atrakcie v Hakone?
A: Niektoré z najlepších turistických atrakcií v Hakone zahŕňajú Owakudani (údolie sopiek), kabelku Hakone, Chokoku-no-Mori (obrazová miera múzea), Hakone Jinja (svätyňa) a Lake Ashi (plošina Ashi).

Q: Mám si kúpiť Hakone Free Pass?
A: Áno, ak plánujete vidieť viacero miest v Hakone, odporúčame zakúpiť si Hakone Free Pass. Táto karta vám umožňuje neobmedzené cestovanie pohodlnou dopravou v Hakone, a tiež umožňuje zľavy na niektoré atrakcie a obchody.

Q: Kedy môžem vidieť Mt. Fuji v Hakone?
A: Mt. Fuji môže byť viditeľný z rôznych miest v Hakone, ale závisí to od počasia a oblačnosti. Najlepší čas na pozorovanie Mt. Fuji je zväčša počas jarných a jeseňných mesiacov.

Q: Aké je japonské jedlo, ktoré by som mal skúsiť v Hakone?
A: Môžete sa snažiť ochutnať Kuro-tamago, čo sú vajcia uvarené v horúcej vode z Owakudani, ktoré sú často tmavé a majú oveľa výraznejší chuť ako normálne vajcia. Okrem toho môžete vyskúšať aj ryby a morské plody v tejto oblasti, ako je napríklad unagi.

Q: Aké je počasie v Hakone v októbri/novembri?
A: Počas októbra a novembra je priemerná teplota okolo 14 - 20 stupňov a zväčša môže byť celkom teplé. Môžu sa vyskytnúť nejaké dažde a oblačnosť, ale to poskytuje výborné prostredie na fotografovanie kvitnúcich sakúr a javorových listov.

Q: Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v Hakone?
A: Existuje mnoho miest na ubytovanie v Hakone a to zahŕňa rôzne možnosti, ako sú napríklad ryokany (japonské hotely), onsens, hoteli alebo Airbnb, medzi nimi odporúčame Gōra, Yumoto a Motohakone.


Dovolenka Japonsko Hakone


Ak hľadáte neobvyklú a zaujímavú dovolenku, určite by ste mali navštíviť japonské mesto Hakone. Nachádza sa len niekoľko hodín od Tokia a ponúka rozmanité možnosti zábavy pre návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Hakone je známe svojou prírodou, kúpeľmi, bohatou históriou a kultúrou. Mesto leží uprostred krásnej Scénickej oblasti Fuji-Hakone-Izu, ktorá ponúka úchvatné výhľady na hlavný symbol Japonska – horu Fudži. Návštevníci mohú využiť kruhovú vlakovú trasu "Hakone Round Course", ktorá vedie cez hory, rieky, jazerá a kúpele, aby mohli vychutnať všetky zaujímavosti Hakone.

Najlepšie miesto na obdivovanie krásy jazera Ashinoko a hory Fudži je z hora Komagatake, kam vás zvezú lanovkou z Hakone. Z vrcholu sa môžete taktiež pozrieť na malé ostrovy na jazere, na ktorých stoja modlitebné svätyne.

Mesto Hakone je tiež populárne pre svoje kúpele onsen. Tieto kúpele sú známe svojimi liečivými vlastnosťami a dokážu upokojiť, oddialiť stres a zlepšiť krvný obeh v tele. V Hakone sa nachádza mnoho kúpeľov, kde si môžete vychutnať tento relaxačný zážitok.

Okrem toho má mesto aj niekoľko múzeí, ktoré sa zaoberajú históriou a kultúrou Japonska. Medzi tie najpopulárnejšie patrí Museo de Arte Pola, kde sa nachádza kolekcia umenia z rôznych krajín a epôch, vrátane mnohých diel japonských umelcov.

V Hakone je veľa možností, ako užiť si tradičné jedlo a nápoje. Napríklad môžete ochutnať japonský čaj v jednom z mnohých čajových domčekov alebo sa pokúsiť o sushi v nejakej z mnohých reštaurácií.

Väčšina turistov si prenajíma automobil a preskúmava krásy Hakone svojimi spôsobom. Postarajte sa však, aby ste sa vyhli večerným hodinám a víkendom, keď cesty sú preplnené.

Hakone je jedno z miest, kde sa stará japonská kultúra mieša s modernou technológiou a trendy. Vmestí sa do neho však aj niečo pre každého. Ak plánujete cestu do Japonska, neopomeňte navštíviť Hakone – mesto ponúka úchvatnú scenériu, kúpele, históriu a kultúru Japonska – všetko v jednom.


Ubytovanie Japonsko Hakone


Hakone je krásne letovisko nachádzajúce sa na juhozápade Japonska. Tento malebný kúpeľný a turistický región obklopený zčasti aktívnym vulkanickým pohorím Fuji-Hakkone-Izu, ponúka turistom krásne scenérie s množstvom zaujímavostí. Ak hľadáte miesto na oddych, ktoré kombinuje krásnu prírodu a japonskú tradíciu, Hakone je ideálna destinácia pre vás.

Aj keď sa Hakone môže zdať ako malé letovisko, ponúka množstvo možností na ubytovanie. Vo väčšine prípadov ide o japonské tradičné hotely, ale nájdete tu aj moderné hotely a ubytovania zahraničných značiek.

Veľmi populárne sú tradičné japonské hotely, známe ako ryokany. Ryokany sú zvyčajne starobylé a ich izby sú vybavené tradičným nábytkom. Väčšina ryokanov ponúka aj vírivé kúpele, ktoré sa nazývajú onseny. Ceny za ubytovanie v ryokanoch sú zvyčajne vysoké, ale v prípade, že si ich zarezervujete dopredu, môžete dosiahnuť dobré zľavy.

Ak hľadáte viac súkromia a nechcete zdieľať miestnosť s ostatnými hostami, môžete si vybrať aj moderný hotel. Väčšina hotelov v Hakone ponúka izby s kúpeľňami a klimatizáciou. Cena za ubytovanie v hoteloch sa líši v závislosti od toho, ktorý hotel si vyberiete.

V poslednom čase sa v Hakone objavilo aj niekoľko ubytovaní zahraničných značiek. Tieto hotely ponúkajú zahraničný štýl ubytovania, ktorý sa môže líšiť od tradičného japonského štýlu. V zahraničných hoteloch sa zvyčajne nachádza anglicky hovoriace personál a ponúkajú sa západné jedlá. Cena za ubytovanie v týchto hoteloch je zvyčajne vyššia ako cena v japonských ryokanoch.

Ubývajte v Hakone a objavte krásu tohto miesta. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, vaše ubytovanie bude mať niečo spoločné – nezabudnuteľné zážitky a skvelé zážitky, ktoré si budete pamätať celý život.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky