Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Japonsko Šikoku

Ubytovanie Japonsko Šikoku


Japonsko Šikoku - Raj pre milovníkov prírody a histórie

Šikoku, štvrtý najväčší ostrov Japonska, sa dá popísať ako raj pre milovníkov prírody a histórie. K dispozícii máte rozmanité turistické atrakcie, vrátane úchvatných hôr, útesov, pláží, chrámov, záhrad a múzeí, čo robí z tohto ostrova jednu z najobľúbenejších destinácií pre turistov.

Poďme sa ale pozrieť na to, ako si môžete vychutnať ostanúť na tomto krásnom ostrove.

Ubytovanie v Šikoku:

V Šikoku nájdete rôzne možnosti ubytovania od útulných ubytovní až po luxusné hotely. Väčšina turistov využíva tradičné japonské ubytovanie známe ako ryokan, ktoré sa nachádza v blízkosti kultúrneho dedičstva ostrova.

Ak hľadáte lacné ubytovanie, zvážte možnosť bytových zdieľaných ubytovní alebo hostelic. Nižšia cena sa však môže odrážať na kvalite služieb a nie sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú väčšiu súkromnosť a pohodlie.

Na druhej strane, ak hľadáte luxusné ubytovanie, Šikoku má mnoho možností, ktoré si môžete dovoliť ako súkromný plážový dom, exkluzívny ryokan alebo hotel. Takéto hotely zvyčajne ponúkajú vyššiu úroveň služieb, snažia sa vás rozmaznávať a dobre postarať o to, aby vaša dovolenka bola plná pohodlia a oddychu.

Ryokan - Tradičné japonské ubytovanie:

Ryokan je tradičné japonské ubytovanie, ktoré sa môže nachádzať na veľa miestach po celom Japonsku, vrátane Šikoku. Tieto ryokany sú zvyčajne vybavené tatami (japonské rohožové podlahy) a futonmi (japonské posteľné matrace). Ryokany sú často veľmi luxusné a niektoré z nich majú tiež vlastné onseny (teplé prírodné minerálne kúpele).

Najlepšie miesta na Šikoku:

Šikoku má mnoho miest, kde môžete poznať kultúru a históriu krajiny, ako aj vychutnávať si krásy prírody. Medzi najlepšie miesta patrí:

1. Kencho-ji: Tento staroveký chrám sa nachádza v Kamakure a je považovaný za jeden z najstarších a najvýznamnejších chrámov v Japonsku.

2. Tama Rokuto Koen: Tento nádherný park sa nachádza na vrchole hory a ponúka výhľad na Tokijskú zátoku a okolité hory.

3. Dógo Onsen: Je to jeden z najstarších a najslávnejších onsenov v Japonsku a bol založený už v 12. storočí.

4. Naoshima: Ostrov Naoshima je zafúkaný slaným vzduchom Japonského mora a je domovom mnohých umeleckých galérií a múzeí.

Ako sa dostanete do Šikoku?

Šikoku sa dá jednoducho dosiahnuť vlakom alebo lietadlom z Tokia alebo Osaky. Z Tokia vlakom trvá cesta približne 5 hodín a z Osaky asi 3 hodiny. Lietadlom trvá let z Tokia alebo Osaky do Šikoku asi jednu hodinu.

V Šikoku môžete prenajať auto a preskúmať ostrov, no ak s tým nemáte skúsenosti, odporúčame vám ísť do japonských turistických kancelárií a zarezervovať si celodennú exkurziu.

Prečo Šikoku?

Šikoku je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú objaviť krásy prírody a kultúry. Toto miesto ponúka krásne scenérie, ako sú hory, rieky, pláže a japonské záhrady, ako aj kultúrnu dedinu v starobylých mestečkách a chrámových komplexoch. Šikoku si telefón pripomína, no neohrabanosťám a jazykovým bariéram sa budete môcť smiať až na konci vašej dlhej a nezabudnuteľnej dovolenky.


Letenka Japonsko Šikoku


Letenky do Japonska sú ideálnou voľbou pre všetkých cestovateľov, ktorí túžia po spoznávaní jedinečnej a fascinujúcej kultúry Ázie. Nachádza sa tam množstvo miest, ktoré stojí za návštevu. Jedným z takýchto miest je ostrov Šikoku, ktorý je najmenším z hlavných japonských ostrovov.

Ak plánujete navštíviť Šikoku, máte možnosť si zarezervovať letenku do najbližšieho letiska, ktorým je letisko Matsuyama. Z tohto letiska môžete ľahko a pohodlne cestovať po celom ostrove, kde si môžete užiť japonskú kuchyňu, navštíviť chrámy a svätynie a zúčastniť sa tradičných slávností.

Ak patríte medzi fanúšikov japonskej kuchyne, nevynechajte návštevu trhov v Takamatsu alebo Kochi, kde môžete ochutnať rôzne druhy moči, suši a obľúbené japonské pokrmy ako ramen alebo udon. Pri návšteve ostrova Šikoku si tiež nemôžete nechať ujsť návštevu Kóbo Daishiho, ktorý je posvätnou miestom Šikoku, ale aj Kumano Kodo, svetej pútnickej ceste.

Ostrov Šikoku je tiež známy svojimi mnohými chrámami a svätyniami, ktoré remeselníkstvo a architektonické záznamy. Napríklad, Naoshima, umelecký ostrov, sa stáva populárnym pre turistiku. Nachádza sa tam mnoho múzeí a galerií, ktoré predstavujú japonskú modernú a súčasnú kultúru.

V závislosti od vašich cestovateľských preferencií môžete vybrať mnoho rôznych druhov leteniek do Japonska a nakombinovať ich podľa svojich potrieb. Existujú letenky, ktoré vám umožnia zažiť a preskúmať viac oblastí v rámci Japonska, ale aj tie, ktoré sa zameriavajú len na jeden región.

Je nevyhnutné kontrolovať dátumy, pred nákupom letenky do Japonska si vždy skontrolujte víza a ďalšie povolenia, ktoré by mohli byť potrebné pre váš pobyt. Avšak, napriek týmto úskaliam si môžete byť istí, že Japonsko vám ponúkne nepreberné množstvo zážitkov a neopakovateľnej kultúry.

Ak sa teda rozhodnete vydať sa na cestu do Japonska, neváhajte si zarezervovať letenku do Šikoku a zažite toto unikátne japonské miesto, ktoré vám ponúka mnoho zážitkov a kultúrnych záznamov.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Šikoku


Nie som schopný poskytnúť najčastejšie otázky a odpovede o Japonsku Šikoku, pretože výber týchto otázok a odpovedí by závisel od požiadaviek a záujmov daného človeka. Napriek tomu, môžem poskytnúť niektoré bežné otázky týkajúce sa tejto oblasti, spolu s príslušnými odpoveďami, ktoré by mohli pomôcť:

1. Čo je Šikoku a kde sa nachádza?
Šikoku je jednou z 4 hlavných japonských ostrovov a nachádza sa juhozápadne od Honšú.

2. Aké sú najpopulárnejšie turistické miesta v Šikoku?
Najznámejšie miesta v Šikoku sú Kóbe, Hirošima, Uwadžima a Matsujama.

3. Čo je známe na Šikoku?
Šikoku je známy pre svoje posvätné cesty známe ako "Šikoku Henro". Tieto cesty pochádzajú z buddhistického náboženstva a sú veľmi populárne medzi návštevníkmi.

4. Aké sú najlepšie cesty na Šikoku?
Najlepšie cesty na Šikoku sú Henro cesty, Iya cesta a Nankai cesty.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Šikoku?
Najlepší čas na návštevu Šikoku je od marca do maja a zase od septembra do novembra, keď sú teploty mierné a počasie je suché a slnečné.

6. Aké sú tradičné jedlá v Šikoku?
Tradičné jedlá v Šikoku zahŕňajú Sanuki udon, Tosa šóju (rízový alkoholický nápoj) a Dago-jiru (polievka s ryžou a zeleninou).

7. Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti na Šikoku?
Najlepšie ubytovacie možnosti na Šikoku zahŕňajú tradičné japonské hotely známe ako ryokans, hostely a kapsulové hotely.

Tieto otázky a odpovede sú len nejaké z možných tém, ktoré by mohli byť relevantné pre záujem o Japonsko Šikoku. Existuje množstvo ďalších otázok, ktoré by sa dali položiť a ktoré by mohli prispieť k lepšiemu porozumeniu tejto oblasti, napríklad otázky týkajúce sa kultúry, zvykov a tradícií, alebo otázky o doprave, bezpečnosti a podobne.


Počasie Japonsko Šikoku


Japonsko Šikoku je ostrovské území nacházející se v Japonsku. Jde o čtvrtý největší ostrov této země a je zahrnut do pěti hlavních ostrovních skupin. Počasí v Japonsko Šikoku se může v průběhu roku výrazně lišit a ovlivňovat tak životy jeho obyvatel.

Jarní počasí na Šikoku začíná v březnu a trvá do května. Tyto měsíce jsou obvykle mírné a vlhké, s průměrnými teplotami kolem 15 až 20 °C. V tomto období může být během noci chladnější, proto je vhodné mít se na co teplejší oblečení.

Letní měsíce na Šikoku začínají v červnu a trvají až do srpna. Toto období bývá velmi vlhké a horké se středními teplotami kolem 30 až 35 °C. Tuto dobu doprovázejí obvykle bouřky a silné deště. Protože Šikoku má poměrně vysokou úroveň vlhkosti vzduchu, může být letní období pro turisty náročné.

Podzimní období na Šikoku začíná v září a končí v listopadu. Podzim je charakterizován stálou a mírnou teplotou, průměrná teplota se pohybuje kolem 15 až 20 °C. To je ideální počasí pro pěší turistiku, neboť ještě nezačalo pršet a příroda je plná sytých barev.

Zimní sezóna začíná v prosinci a končí v únoru. Šikoku se v tomto období může setkat s velmi chladnými teplotami, někdy až -5 °C. V zimě může být oblast vinutá mlhou, ale jsou zde také slunečné dny s teplotami kolem 10 °C.

Celkově lze říci, že klima v Japonsko Šikoku je měkké se sezónními výkyvy teplot a srážek. Je důležité být vhodně oblečen v závislosti na počasí. Například v létě být oblečený ve vzdušných materiálech, je dobré mít regeneraci a hydrataci, ale v zimě musí být oblečení a obuv teplá a odpovídající počasí. Turisté, kteří plánují návštěvu tohoto ostrova, by si měli být vědomi rozdílů v počasí a vhodně se na ně připravit.


Dovolenka Japonsko Šikoku


Japonsko je jednou z najzaujímavejších krajín na svete a každý rok láka tisíce turistov z celého sveta. Ak sa chystáte na dovolenku v Japonsku, určite si nevymažte z listu možností návštevu ostrova Šikoku.

Šikoku je zaujímavým ostrovom, ktorý patrí do Japonska. Nachádza sa na juhu krajiny a je známy svojou nádhernou prírodou, čistými plážami a tradičnou kuchyňou. Pre mnohých turistov je Šikoku ešte stále neobjavené turistické miesto a preto je ideálne pre tých, ktorí chcú zážiť Japonsko mimo klišé a hluku.

Po prílete na ostrov nesmiete vynechať návštevu mesta Matsuyama. Toto mesto je jedným z najväčších a najstarších na ostrove a ponúka návštevníkom množstvo historických pamiatok a tradičných obchodíkov. Najväčšou atrakciou v tomto meste je hrad Matsuyama, ktorý sa týči uprostred mesta. Je to jeden z mála hradov v Japonsku, ktorý má pôvodnú bránu a vyzerá tak, ako keď bol postavený.

Kunisaki je miesto, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve ostrova Šikoku. Nachádza sa na juhovýchodnom okraji ostrova a je známe pre svoju krásnu prírodu a tradičné mestečká. Najväčšou atrakciou v Kunisaki je chrám Usa Jingu, ktorý patrí medzi najdôležitejšie svätyne v Japonsku. Okrem toho môžete navštíviť aj niekoľko chrámov a posvätných miest, ktoré sa nachádzajú v okolí mestečka.

Ak máte radi pláže a vodné aktivity, nezabudnite navštíviť pláže v oblasti Uwajima. Tieto pláže sú známe pre svoje biele piesky a jasne tyrkysovú vodu. Ideálne miesto pre plávanie, potápanie a orieškovanie. Ak sa vydáte trošku ďalej, môžete sa dostať k chrámu Jinpukaku, ktorý je jedným z najkrajších na ostrove.

Na ostrove Šikoku nájdete množstvo tradičných obchodíkov a reštaurácií, kde si môžete vyskúšať miestne špeciality. Okrem tradičnej kuchyne nájdete aj množstvo miestnych zmrzlinární a kaviarní. Ak ste fanúšikom japonskej kuchyne, určite si nevymažte mesto Uwajima z listu vašich dovolenkových destinácií.

Ostrov Šikoku je v súčasnosti jedným z najzaujímavejších miest v Japonsku. Ponúka návštevníkom krásne prírodné scenérie, kultúrne a histórické pamiatky a tradičné obchodíky a reštaurácie. Ak sa chystáte na dovolenku v Japonsku, určite si nevymažte z listu svojich destinácií tento fascinujúci ostrov plný zážitkov.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky