Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Jordánsko Aqaba

Letenka Jordánsko Aqaba


Jordánsko je fascinujúcou krajina s bohatou históriou a kultúrou. Pokiaľ sa chystáte na cestu do Jordánska a chcete spoznať jedno z najkrajších miest v tejto krajine, rozhodne by ste nemali vynechať Aqabu. Toto priemorské mesto sa nachádza na juhu Jordánska a ponúka nekonečné možnosti pre oddych, kúpanie v Krížovom mori a poznanie miestnej kultúry.

Ak hľadáte najlepšiu letenku do Aqaby, je potrebné sa poradiť s odborníkmi alebo vyhľadať rôzne možnosti na internete. V závislosti od vašich požiadaviek a rozpočtu, môžete si zvoliť z mnoho rôznych spoločností a letov. Dôležité je však zistiť, ktorá aerolinka ponúka najlepší komfort a kvalitu letu.

Jedna z možností je cestovať s aerolinkou Royal Jordanian, ktorá ponúka nezávislosť a maximálny komfort. Svojim klientom ponúka mnoho možností, ako získať letenku do Aqaby za výhodné ceny. Môžete si napríklad vyhľadať akčné lety alebo zaregistrovať sa do ich newsletteru, aby ste boli informovaní o akciách a zľavách.

Ak vás zaujíma jedna z najlepších možností, poteši vás, že Royal Jordanian je jedna z výhodnejších možností, pokiaľ hľadáte letenky do Aqaby. Výhodou tejto aerolinky je aj to, že ponúka pravidelné lety do Aqaby, čo umožňuje plánovať vašu cestu bez toho, aby ste museli riešiť nepríjemnosti s nepravidelnými letmi.

Aqaba je miestom s krásnymi plážami, kultúrou a históriou. Ak si chcete užiť kúpanie v Krížovom mori, navštívte Jordánsko a objavte toto fascinujúce miesto. Nezabudnite, že letenka do Aqaby môže byť vašou bránou do sveta plného prekvapení, ktoré vám poskytne Jordánsko. Takže vzhľadom na to, že túto destináciu nebudete lacnoť napríklad len za 250€ a zvančilo to môže byť aj viac ale rozhodne stojí z pohľadu zážitkov, ktoré vám môže ponúknuť. Výlet do Aqaby sa určite oplatí a budete na neho dlho spomínať.


Ubytovanie Jordánsko Aqaba


Jordánsko je bezpochyby jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na svete. Ak sa plánujete zastaviť v Aqabe, západnom pobreží Jordánska, môžete sa tešiť na orientálne exotiku, čarovné pláže a nádherné hotely. Avšak, predtým než príde ten správny hotový zážitok, je nevyhnutné zabezpečiť si kvalitné ubytovanie.

Aqaba môže ponúknuť niekoľko možností príjemného a zábavného pobytu. Obyčajné hostely, jednoduché hotely a exkluzívna ubytovňa; či už sa venujete turistike, potápaniu, alebo len oddychu, pekný a pohodlný hotel poskytne to správne východisko všetkému, čo si môžete predstaviť.

Ak ste skutočne chudobným turistom, odporúčame 3 * Qawafel Guesthouse. Táto ubytovňa sa nachádza v samom srdci Aqaby a ponúka pokorné a cenovo dostupné ubytovanie.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu lepšie, odporúčame hotel Days Inn Aqaba. Tento hotel sa nachádza približne 15 minút jazdy od centra mesta, ale ponúka pohodové izby s klimatizáciou, balkónom a elegantnými kúpeľňami.

Pre náročnejších turistov vám odporúčame exkluzívne ubytovanie v Holiday Inn Resort Aqaba. Tento hotel sa nachádza priamo na pláži, pri čarovnom, krištáľovo čistom mori a poskytuje všetko potrebné pre pohodlný a nadštandardný pobyt turistov.

Celkovo je celá Aqaba ideálnym miestom pre hostí po celom svete, ktorí hľadajú vzrušenie, atrakcie a pohodlie. A vďaka vynikajúcim možnostiam ubytovania je pobyt v Aqabe spojením dokonalých zážitkov a odpočinku. Naplánujte si tak pomyselne cestu do tejto krásnej destinácie a užite si jordánsky komfort.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Aqaba


Otázky a odpovede týkajúce sa Jordánska a mesta Aqaba:

1. Mám potrebné víza na vstup do Jordánska?

Áno, vstup do Jordánska vyžaduje víza, ktoré sa môžu získať buď na hranici, v letisku alebo online.

2. Aké sú najlepšie letiská, kam sa dá letieť do Jordánska?

Najlepšie letiská sú v hlavnom meste Amman a v meste Aqaba.

3. Aké sú najlepšie turistické atrakcie v Aqabe?

Najlepšie označované turistické atrakcie v Aqabe sú Koraľový útes Východného pobrežia Červeného mora, sirob Aqaba v Ázijských Himalájach a Zakoupení Beduínskej tradičnej textílie.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Aqabe?

Niekoľko populárnych reštaurácií v Aqabe sú La Maison Hotel Restaurant, Ali Baba Cafe a syrsky Palms Restaurant.

5. Aké sú najlepšie hotely v Aqabe?

Niekoľko najlepších hotelov v Aqabe sú Hyatt Regency Aqaba Ayla Resort, Mövenpick Resort & Residence Aqaba a Radisson Blu Resort Aqaba.

6. Mám sa báť teroristických útokov v Jordánsku a v Aqabe?

Jordánsko je považované za relatívne bezpečnú krajinu, ale mali by sa dodržiavať základné opatrenia bezpečnosti, ako napríklad sledovanie správ a oficiálnych upozornení.


Počasie Jordánsko Aqaba


Jordánsko je známe ako krajina s horúcim a suchým podnebím a to sa nevylučuje ani v prípade mesta Aqaba. Aqaba je jedno z najteplejších miest v Jordánsku a to najmä kvôli jeho polohe pri Moru Červenom.

Teploty v Aqabe sú najvyššie počas letných mesiacov, od mája až do septembra. Priemerné denné teploty v tomto období sa pohybujú okolo 35-40 stupňov Celzia, no môžu dosiahnuť aj teploty vyše 45 stupňov Celzia. Nočné teploty sú o niečo nižšie, pohybujú sa medzi 25-30 stupňov Celzia.

V zimných mesiacoch teploty klesajú, no stále sa pohybujú okolo 20-30 stupňov Celzia. Aqaba zriedka zaznamenáva zimný nápor a sneh padá len veľmi zriedkavo.

V Aqabe veľmi málo prší a keďže sa nachádza v púšti, je vzduch obvykle suchý. Najväčšie množstvo zrážok spadne v zimnom období, no aj tak je to len niekoľko dní v roku.

Napriek veľmi vysokým teplotám, Aqba ponúka množstvo atrakcií, ktoré turisti môžu využiť. Medzi najobľúbenejšie patrí potápanie v mori Červené, jedinečné kúpele v Mŕtvom mori a navštívenie ruín Petra.

Ak chcete navštíviť Aqabu, odporúča sa cestovať v období od októbra do apríla, keď sú teploty miernejšie a podmienky sú ideálne pre turistické aktivity. V lete je zase vynikajúcou alternatívou kúpanie v mori Červené.

V záveroch možno potvrdiť, že Aqaba je nádherným miestom s teplým a suchým počasím počas najväčšej časti roka, ktoré ponúka množstvo príležitostí pre turistov, aby si užili nezabudnuteľnú dovolenku.


Dovolenka Jordánsko Aqaba


Jordánsko Aqaba je kraj, ktorého návšteva určite stojí za to. Nachádza sa na juhu Jordánska a ponúka množstvo aktivít, ktoré z každej dovolenky urobia nezabudnuteľné zážitky.

Jordánsko je známe svojimi historickými pamiatkami, no Aqaba je v tomto smere výnimkou. Mesto sa nachádza na pobreží Červeného mora a ponúka skvelé možnosti na potápanie a príjemné dni strávené na pláži. Mnohí turisti prichádzajú práve sem kvôli tejto kombinácii - spojeniu oddychu na pláži s možnosťou objaviť podmorský svet.

Samotné mesto Aqaba ponúka bohatý kultúrny život a históriu. Nachádza sa tu napríklad pevnosť Mamluk, ktorá ponúka výhľady na pobrežie a ktorá bola postavená v 14. storočí. Navyše, mesto ponúka aj možnosti na nákupy a tradičnú jordánsku gastronómiu.

Potápanie v Aqabe je určite to, čo uritá vyzdvíhajú ako najvrchnejšiu atrakciu tomináce. Voda v Červenom mori je jednou z najjasnejších vôd na svete, takže je ideálna na potápanie a sledovanie podmorského sveta. Hneď pod hladinou vám vyrazí dych úchvatná farba koralov a špecifická fauna a flóra, ktorá vás vtiahne do sveta, kde zažijete veci, o ktorých ste nikdy nemali ani potuchy. Medzi najvyhľadávanejšie miesta patria Mossoom Gardens, Japanese Garden, Napoleon Reef.

Zdatnejší turisti by si rozhodne nemali nechať ujsť možnosť ochutnať si miestnu kuchyňu, ktorá je plná jordánskych špecialít. Jordánsko je známe svojou vynaliezavosťou v používaní korenia a bylín, ktoré robia z každej jednej z niekolkých chutných a nezabudnuteľných zážitkov.

Ak hľadáte miesto, kde by sa mohli vaše deti zabaviť, niekoľko parkov bude určite dosť: Aquapark a Ayla Oasis . Cieľom týchto parkov je ukázať skalnaté pobrežie Jordánska a ponúknuť deťom skvelé zážitky a atrakcie plné zábavy.

Dovoľenka v Jordánsku Aqaba sa určite stane nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto sa sem rozhodne vyraziť. Mediteránny klimat a kombinácia aktivít, ktoré ponúka toto mesto, sú pre mnohých turistov neskutočnou lahôdkou. Dá sa tu zažiť výnimočný oddych a zároveň aj spoznať zaujímavú, jordánsku kultúru.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky