Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Jordánsko Wadi Rum Desert Castles

Dovolenka Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a kultúrou. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku v exotickom prostredí, určite by ste si mali zakúpiť letenky na Jordánsko a pustiť sa do objavovania krás tejto krajiny. Medzi najatraktívnejšie miesta patrí nekonečná púšť Wadi Rum a histórické Desert Castles.

Wadi Rum

Wadi Rum je rozľahlá púšť východne od mesta Aqaba. Má charakteristické červené pieskovcové útvary a bizarné skalné formácie vytvorené v priebehu miliónov rokov vetrom a vodou. Wadi Rum je už niekoľko rokov vyhľadávanou turistickou atrakciou pre svoju jedinečnosť a krásu. Okrem neopakovateľného scenérie ponúka aj možnosť ubytovania v Beduínskych stanoch a okrem iných vecí poskytuje i možnosť požičania sa na horských kameňoch, jazdu na koňoch, alebo relaxovanie pri ohni a počúvaní miestnych beduínskych pesní v noci.

Desert Castles

Desert Castles je súbor hradiel vo východnej časti Jordánska. Tieto hrady boli postavené v 7. a 8. storočí kedy toto územie behom odborníkov považovaných za východné hranice Rímskej ríše kontrolovali umajjádovci, ktorí neskôr vytvorili svoje kalifát v oblasti. Desert Castles sa skladá z množstva kamenných budov, palácov a pevností, ktoré boli používané ako kráľovské letné rezidencie alebo miesto na zber dane. Hradílach sa nachádza množstvo dobových nástenných fresiek a mozaiek, ktoré sú obzvlášť dobre zachované. Medzi najznámejšie hradby sa radia Qasr Kharana, Qasr Amra, Qasr Mushatta a Qasr Azraq.

Celkovo Jordánsko ponúka výnimočnú dovolenku pre turistov, ktorí sa snažia spoznať iné kultúry a iné svety. Wadi Rum s jeho úžasnou krajinou je ideálny prekážkou pre každého milovníka prírody a Desert Castles ponúkajú zaujímavý historický záznam a fascinujúcu architektúru pôvodnej arabskej kultúry. Takže, ak máte záujem poznať Jordánsko z prvej ruky, určite sa neváhajte pustiť do tejto výpravy.


Ubytovanie Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je obľúbenou turistickou destináciou pre milovníkov histórie, kultúry a prírody. Medzi svoje najobľúbenejšie lokality patrí aj púštna oblasť Wadi Rum, ktorá ponúka jedinečný zážitok z ubytovania v tradičnom jurtovom stane. Okrem toho tu nájdete aj množstvo zaujímavých a historických miest, ako sú púštny hrad, paláce a väzenia.

Wadi Rum je púštny park na juhu Jordánska, ktorý ponúka návštevníkom možnosť pobytu v tradičných jurtách. Tieto jurtové stany sú vytvorené z kože, dreva a kameňa a poskytujú jedinečný zážitok z pôvodnej Beduínskej kultúry. Pri ubytovaní v jurtách tu nájdete základné pohodlie ako posteľ, krb a kúpeľňu so sprchou a záchodom.

Wadi Rum je tiež domovom mnohých kultúrnych a historických miest. Jedným z nich je púštny hrad Qasr al-Azraq z 13. storočia, ktorý bol postavený kráľom Ľudovíta IX. z Francúzska. Hrad bol používaný ako základňa pre armádu počas mnohých vojen, a v súčasnosti slúži ako múzeum a turistická atrakcia.

V oblasti sa nachádzajú aj ďalšie púštna opevniteľné miesta ako Qasr Kharana, ktorý bol postavený počas Byzantskej ríše a bol používaný ako karavanný hostinec, alebo Qasr Amra, ktorý bol postavený v 8. storočí a obsahuje niektoré z najkrajších umeleckých diel islamskej kultúry.

Keby ste mali radi aj skúsenosť s luxusnejším ubytovaním, mali by ste navštíviť Jordan Desert Castles. Táto oblasť pozostáva z niekoľkých starých palácov a väzení, ktoré boli postavené v 8. storočí za vlády kalifátu omajjádov. Tieto paláce a väzenia boli postavené pre pohodlné ubytovanie kalifov a ich tovaryšov, a dodnes sú významnou pamiatkou.

Závisí na vašich preferenciách, ktoré z týchto miest navštívite. Wadi Rum ponúka skutočný pôžitok z púštnych jurtov a návšteva Jordan Desert Castles poskytuje možnosť oboznámiť sa s históriou a kultúrou Jordánska na vyššej úrovni. Bez ohľadu na vaše rozhodnutie, v Wadi Rum a Jordan Desert Castles nájdete nezabudnuteľné zážitky a zážitky, ktoré nikdy nezabudnete.


Letenka Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko sa môže pochváliť nádhernými miestami, ktoré si získavajú srdcia turistov z celého sveta. Ak patríte medzi milovníkov prírody a kultúrneho dedičstva, potom by ste mali zvážiť cestu do Jordánska. Medzi najpopulárnejšie miesta patria Wadi Rum, púštny hrad alebo desert Castle.

Wadi Rum, známe aj ako Údolie Mesiacov, je jedno z najkrajších miest na svete. Preciťte úžasné scenérie, ktoré sa vám ukážu počas jazdy na kameľoch alebo motorových vozidlách ATV. Výhliadka na slnko vychádzajúce nad púšťou Wadi Rum bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom. Nachádza sa medzi mnohými červenými piesočnými skalami, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť. Zažite západ slnka nad púšťou a pozrite sa na hviezdy z kaňonov a skalnatých útesov. V tomto mieste si môžete zmysluplne stráviť niekoľko dní bez akýchkoľvek zbytočných povinností a rušivých vplyvov.

Desert Castle je architektonickou pamiatkou, ktorá je súborom hradov a pevností, ktoré sa nachádzajú v blízkosti hlavného mesta Jordánska, Ammanu. Táto oblasť je ohradená horami a nachádza sa v severnej časti Jordánska. Týmto spôsobom sa chráni pred výbušnými udalosťami, ktoré sa môžu stať v meste. Vyobrazené v komiksových knihách alebo vo filme Indiana Jones, sú to miesta s mnohými históriami na rozprávanie. Prečítajte si o ich histórii, ktorá sa datuje do 5. až 8. storočia. Niektoré z hradov sú známe remeslami, ktoré v nich boli robené, napríklad keramika, výroba oleja, vína a mnoho ďalších.

Spojte tieto dve miesta a navštívte Wadi Rum a Desert Castle v rámci jednej cesty. Vyberte si jednu z leteniek Jordánsko Wadi Rum Desert Castles a odrazte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Spoznajte miestne zvyky a kultúry Jordánska, ochutnajte tradičné jedlá a zistite viac o histórii tohto nádherného miesta. Navštívte Jordánsko a získajte skúsenosti, ktoré vám zostanú v pamäti navždy.


Počasie Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je krajina ležiacia v juhovýchodnej časti Blízkeho východu s rozmanitým počasím, ktorého tóny sa odvíjajú od ročného obdobia a miesta, kde sa človek nachádza.

Wadi Rum je skalnatá krajina v južnom Jordánsku, známa svojou spektakulárnou scenériou a históriou. V zime býva tu často jasno a teploty sa pohybujú okolo 10-20 stupňov Celzia. V lete je tu horúco a suchá krajina sa zmení na peklo s teplotami presahujúcimi 40 stupňov.

V oblasti Jordánskych púští, na úpätí hor, sa nachádzajú zaujímavé a krásne hrady. Súčasťou tohto systému sú pevnosti, paláce, mestečká, ktoré si môžete navštíviť. Klima v tejto oblasti je rovnaké ako v otrasoch Jordánska, avšak vzhľadom na svoju nadmorskú výšku sa teploty môžu líšiť.

V lete, keď je teplota najvyššia, odporúčame vám, aby ste sa vybrali na cestu skoro ráno alebo neskoro popoludní, pretože vysoké teploty môžu byť veľmi desivé a nebezpečné. Pozrite si najlepšie pracovné oblečenie, ktoré je špeciálne navrhnuté pre púštnu krajinu, ako aj lekárničku na prípadné popáleniny, ťažkosti s trávením a podobne.

Ak máte v úmysle navštíviť Jordánsko v zime, ktorá sa považuje za miernu, odporúčame vám vybaviť sa s teplym oblečením, keďže teploty sa môžu pohybovať od 5 do 20 stupňov.

V konečnom dôsledku, Jordánsko ponúka rozmanité podnebie a počasie, a vy si musíte vybrať, ktorý čas a časový rozvrh vám najviac vyhovuje. Bez ohľadu na tom, aké je počasie, Jordánsko vám určite poskytne neopakovateľné zážitky a jedinečnú chuť Blízkeho východu.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


1. Ako sa najlepšie dopraviť do Jordánska?
- Doporučujeme leteckú dopravu, ktorú zabezpečujú rôzne letecké spoločnosti, ale je možné do Jordánska prísť aj po ceste cez susedné krajiny alebo lodiou cez Červené more.

2. Kedy je najlepšie navštíviť Jordánsko?
- Najlepším obdobím na návštevu Jordánska je jar a jeseň, kedy sú teploty miernejšie. V lete sú miestami extrémne horúčavy.

3. Ako sa dostanem do púšte Wadi Rum?
- Do Wadi Rum sa dá dostať autobusom, taxíkom alebo súkromným autom. Je možné si aj zabezpečiť celodennú alebo viacdňovú exkurziu s miestnymi sprievodcami.

4. Kam sa oplatí ísť v Jordánsku okrem Wadi Rum?
- Okrem Wadi Rum sú v Jordánsku aj iné atrakcie, ako sú starobylé mesto Petra, Nachalat Binyamin Market v Tel Avive alebo Ajlunský hrad.

5. Sú jordánske púšte bezpečné na návštevu?
- Jordánsko je považované za relatívne bezpečnú destináciu, avšak treba si uvedomiť riziká a rešpektovať miestne zvyky a pravidlá.

6. Koľko stojí vstupenka do jordánskeho mesta Petra?
- Vstup do Petry stojí okolo 50 jordánskych dinárov, čo je asi 70 amerických dolárov.

7. Čo sú Jordánske Desert Castles?
- Jordánske Desert Castles sú staré púštne zámky a paláce, ktoré sa nachádzajú v púšti blízko mesta Amman.

8. Aké je miestne jedlo a čo sa oplatí ochutnať?
- V Jordánsku sú populárne jedlá, ako je hummus, falafel, šaorma alebo mansaf, ktorý je tradičnou jordánskou jedlom. Oplatí sa ochutnať aj miestne ovocie a sušené plody.

9. Je nutné si v Jordánsku zabezpečiť množstvo peňazí?
- Pre pobyt v Jordánsku sa odporúča mať s sebou minimálne 200 amerických dolárov na osobu. V Jordánsku je bežné platenie v miestnej meny - jordánskych dinároch.

10. Aké sú miestne zvyky a tradície?
- V Jordánsku sa dodržiavajú miestne zvyky a tradície, ako sú napríklad prijímanie darčekov s obomi rukami, rešpektovanie miestnych rituálov či nenápadné oblečenie pre ženy.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky