Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Kambodža Kampot

Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Kampot


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Kambodže a mesta Kampot sú:

1. Ako sa dostanem do Kampotu?
- Kampot má vlastné letisko a autobusové nádražie. Z Phnom Penhu je možné sa dostať autobusom alebo taxíkom.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Kampotu?
- Najlepšia doba na návštevu Kampotu je od decembra do marca. Je to obdobie sucha a teploty sú prijateľné.

3. Čo vidieť a robiť v Kampote?
- V Kampote sa nachádza množstvo historických miest ako napríklad Kráľovský palác, chrám Phnom Chhnok a chrámy Bokor a Ta Prohm. Môžete tiež navštíviť Národný park Bokor alebo sa ísť pozrieť na slané polia.

4. Kde sa ubytovať v Kampote?
- V Kampote je možné nájsť rôzne druhy ubytovania. Od hotelov, cez hostely až po apartmány. Záleží na vašom rozpočte a preferenciách.

5. Ako sa stravovať v Kampote?
- Kampot je známy svojou kuchyňou. Môžete ochutnať tradičné kambodžské jedlá ako amok alebo lok lak ale aj miestne plody a zeleninu.

6. Je bezpečné cestovať do Kampotu?
- Kambodža mala v minulosti problémy s kriminalitou a korupciou. Je dôležité byť opatrný a dávať pozor na svoje veci a osobnú bezpečnosť. Odporúča sa tiež necestovať do rizikových oblastí.

7. Aký je miestny jazyk?
- Kambodžania hovoria po kambodžsky. V turisticky navštevovaných oblastiach môžete očakávať, že sa budete stýkať s ľuďmi, ktorí hovoria anglicky.

8. Ako si zaobstarať platidlo?
- Môžete si pôžičať peniaze z bankomatov alebo vymeniť si ich v zmenárňach. Platby kartou sú tiež možné v niektorých reštauráciách a hoteloch.

9. Čo so sebou zobrať?
- Odporúčame si zobrať domácu zdravotnú zostavu, ktorá by mala obsahovať lieky na hnačky, horúčky a bolesti hlavy. Tiež nezabudnite na vysoký UV faktor opaľovacieho krému, veľa vody a horúceho počasia primerené oblečenie.

10. Ako sa dopravovať po meste?
- V Kampote sa dá prejsť autobusom, taxíkom či tuk-tukom. Chodci by mali byť opatrní na cestách a v centre mesta sa dá chodiť pešo.


Ubytovanie Kambodža Kampot


Kampot je jedno z najkrajších miest v Kambodži a ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých aktivít a pamiatok. Medzi najlepšie veci, ktoré tu môžete robiť, patrí návšteva národného parku Bokor, plavba po rieke Prek Teuk Chhu alebo ochutnávanie miestnej kuchyne. A aby ste si túto krásu užili v plnom nasadení, musíte najprv nájsť ubytovanie, ktoré bude pre vás dokonalé.

V Kampote je množstvo rôznych možností, ktoré si môžete vybrať. Od luxusných resortov po skromné, ale pohodlné ubytovania. Najpopulárnejšie sú hostely a bungalovy. Ak sa rozhodnete pre hostely, môžete očakávať, že nájdete ubytovanie nielen v samotnom meste, ale aj v tesnej blízkosti pláže alebo vo vidieckej oblasti. Väčšina hostelov ponúka rôzne možnosti, od vlastnej izby až po zdieľané izby a spoločné priestory, ako je kuchyňa, posedenie alebo pracovný kútik.

Ak vám hostely nevyhovujú, mnohé ponúkajú aj bungalovy. Tieto bungalovy budú vaším domovom na určitý čas, a viete si ich aj požičať pre seba a svoju rodinu či skupinu priateľov. Bungalovy sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú tešiť z kúpeľov v bazéne, majú radi súkromie a ticho či plážový život s jednoduchým prístupom k moru a pláži. Viaceré bungalovy v Kampote sú vybavené klimatizáciou, televíziou, kuchyňou a vlastným kúpeľňou.

Ak preferujete niečo luxusnejšie, nájdete v Kampote i niekoľko luxusných rezortov. Tieto hotely sú zvyčajne vybavené bazénom, súkromnými bungalovami a často aj reštauráciou. Veľa z nich leží priamo na brehu mora, sú v ňom zabudnuté a sú dokonalým miestom pre tých, ktorí si chcú trochu oddýchnuť od každodenného života. Tieto hotely však ponúkajú aj rôzne aktivity, napríklad jazdu na kajaku, prechádzky v lese či masáže v spa.

Všetky tieto možnosti ubytovania v Kampote sú skvelé pre ľudí, ktorí chcú preskúmať toto krásne miesto. Cena závisí od miesta, ktoré si vyberiete a od typu ubytovania, po ktorom túžite. Mali by ste však vedieť, že všetky tieto miesta sú plné atmosféry a priateľských ľudí. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete tešiť z miestnej kultúry a prírody, Kampot je určite tým správnym miestom pre vás.


Letenka Kambodža Kampot


Kambodža je fascinujúcim miestom, kde sa stretáva kultúra, histórie a krása prírody, ktoré ponúka mnoho zážitkov pre turistov. Jedno z týchto miest je provincie Kampot, ktorá sa nachádza na juhu Kambodže. Táto oblasť má mnoho unikátnych miest na návštevu, a tak bude určite stáť za to, ak si zabezpečíte letenku do Kampotu.

Letenky do Kampotu závisia od viacerých faktorov, ako je doba cestovania a predajné miesta. Avšak, najlepšie časy na cestovanie sú zvyčajne v období sucha, ktoré trvá od novembra do apríla. Existuje mnoho možností ako získať letenku do Kampotu. Mnoho leteckých spoločností, ako AirAsia, Cambodia Angkor Air a Vietnam Airlines ponúkajú lety do Phnom Penhu, odkiaľ môžete pokračovať v ceste do Kampotu. Ceny leteniek sa môžu líšiť, ale štandardná cena sa pohybuje okolo 100-200 dolárov.

Kampot je známy svojou historickou architektúrou, plážami, jaskyňami a veľa iných miestami na návštevu. Tu je niekoľko miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Prvym miestom na návštevu by mohla byť pláž Kep, ktorá ponúka prirodzenú krásu. Ďalšie miesto, ktoré by ste mohli zahrnúť do svojej cesty, je Kostol Sv. Mikuláša, ktorý bol postavený v časoch koloniálneho obdobia. Kostol ponúka skvelé fotografie a históriu tejto inej doby.

Stredoamerickí tržnici sú tiež skvelým miestom na návštevu, aby ste mohli ochutnať miestnu kuchyňu a zakúpiť si miestne výrobky. Môžete tiež navštíviť pamiatku Bokor Hill Station, kde nájdete staré koloniálne budovy, a zákutia krajiny, ktorá ponúka malebné panorámy.

Pokud ste človek, ktorý má rád prírodu, tak môžete navštíviť Phnom Chhngok, ktorý je jaskyňou s Buddhovou sochou uprostred, alebo Angkaal Waterfall, ktorý je obľúbeným miestom na výlet s rodinou.

Všetky vyššie uvedené miesta sú jedinečné a zaujímavé a majú pre turistov veľa ponúknuť. Letenka do Kampotu je jedným z najlepších spôsobov, ako sa tam dostať a odkryť mnoho z týchto krásnych miest.

Kampaň má svoj osobitý príťažlivý faktor a návšteva Kambodže by nemala byť konečná bez návštevy tejto malebnej provincie. Tak si zabezpečte svoju letenku do Kampotu a doprajte si neuveriteľné zážitky z jedného z najkrajších miest v Južnej Ázii.


Dovolenka Kambodža Kampot


Dovolenka Kambodža Kampot: Objavte exotické miesto plné prírodných krás

Kambodža je neodolateľnou dovolenkovou destináciou s krásnymi plážami, kultúrnymi pamiatkami a bohatou históriou. Jedným z najmalebnejších a najpodmanivejších miest, ktoré môžete navštíviť, je Kampot. To môže byť prírodný ráj, ktorý má návštevníkom ponúknuť úžasnú kombináciu scenérie, chutí a zážitkov.

Kampot sa nachádza na juhu Kambodže, v provincii s rovnakým názvom, a je vzdialený len niečo viac ako tri hodiny jazdy od hlavného mesta Phnom Penh. Toto miesto lemuje riadok krásnych zelených kopcov a skrýva vo svojich hlbokých džungľach rieky, ktoré pochádzajú z okolitých hôr. Tejto oblasti vládne pokoj a uvoľnenie a v ich stínu sa nachádza množstvo miestnych kaviarní, barov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať západ slnka nad Mekongom alebo sa pozrieť na život miestnych.

Ak sa rozhodnete vydať na dovolenku do Kampotu, budete mať veľa príležitostí vidieť niektoré z najkrajších prírodných zákutí tohto miesta. Napríklad, môžete skočiť na miestnu loď a plaviť sa po rieke, ktorá sa otvára do mora známej ako Kampotský záliv. Na ceste sa môžete zastaviť v miestach, ako sú napríklad telocvičňa netopierov, kde sú tisíce mačacích netopierov hudobné pre stovky turistov, ktorí ich navštevujú.

Okrem toho, ak chcete vidieť miestnu flóru a faunu, určite navštívte národný park Bokor, ktorý je známy svojimi impozantnými vodopádmi, mnohými starými chrámami a malými horskými dedinkami. V meste Kampot sa môžete prechádzať a obdivovať koloniálne stavby, ktoré odrážajú históriu miesta a jeho kultúru.

Väčšina turistov, ktorí prídu do Kampotu, sa samozrejme nechá prírodou unášať až to tak odnesie, bez stresu a bez starostí, a ak patríte k takejto skupine ľudí, radi zistíte, že máte množstvo možností. Môžete si užívať jazdu na bicykli po okolí, stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi a stať sa jedným z nich na miestnej rybolovnej trhu, alebo len relaxovať v jednej z miestnych kaviarní a vychutnať si pohodlnú atmosféru.

Či už hľadáte prírodnú krásu, kultúru alebo jedinečný zážitok, dovolenka v Kampote zaručene nezostane bez povšimnutia. Toto miesto vám ponúka jedinečnú príležitosť prebudiť zmysly a uvoľniť telo a myseľ. Bez ohľadu na to, či sa rozbehnú po plážach, strávia deň v národných parkoch, alebo sa len postavia na balkón svojho hotela a obdivujú výhľad s drinkom v ruke, smäd po dobrodružstve vám v Kampote nebude chýbať.


Počasie Kambodža Kampot


Kambodža je známa svojou tropickou klímou s dvoma výraznými obdobiami - suchým a daždivým. Mesto Kampot sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny a počasie tu závisí na ročnom období.

Suchá sezóna v Kampote trvá od novembra do marca a je najlepším časom na návštevu tohto miesta. Slnko svieti väčšinu dňa, teploty sú príjemné a vzduch je suchý. Dá sa tu teda pohodlne cestovať a turisti si môžu vychutnať nádherné scenérie a atrakcie v okolí.

Daždivé obdobie trvá od apríla do októbra a je spojené s monzúnovými dažďami, ktoré sem chodia z juhovýchodu. Počas tohto obdobia sa počet dažďov výrazne zvyšuje a turisti by mali byť pripravení na lejaky, ktoré môžu byť veľmi silné. Napriek tomu je možné cestovať do Kampotu aj počas daždivého obdobia, pretože dažde väčšinou netrvajú celý deň a turisti môžu využiť rôzne miestne atrakcie, ako napríklad návštevu kaviarne alebo trhu.

Teploty v Kampote sú vždy dosť vysoké a pohybujú sa medzi 25 a 30 stupňami Celzia počas celého roka. Najteplejšie mesiace sú v marci a apríli, najchladnejšie mesiace sú v januári a februári.

Celkovo povedané, najlepším časom na návštevu Kampotu je počas suchého obdobia, kedy môžu turisti vidieť najkrajšiu podobu tejto oblasti Kambodže. No aj v daždivom období môžu turisti zažiť množstvo zážitkov a nádherných výhľadov, stačí sa poriadne obliecť a byť pripravení na silné dažde.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky