Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Keňa Mombasa

Letenka Keňa Mombasa


Ak hľadáte dovolenkové miesto, kde si môžete vychutnať krásne pláže, prírodu a exotiku, tak by ste mali určite navštíviť Mombasu v Keňi. Mombasa leží na pobreží Indického oceánu a ponúka množstvo divokých zvierat, národných parkov, korálových útesov a vyhľadávanú turistickú atrakciu - plážový rezort Bamburi.

Ak plánujete cestu do Mombasy, môžete sa rozhodnúť pre letenku s viacerými dopravcami. Medzi týmito dopravcami sú Kenya Airways, Turkish Airlines a Emirates. Let trvá približne 9 až 12 hodín s jedným alebo dvomi prestupmi vo veľkých európskych mestách, ako sú Paríž, Frankfurt alebo Istanbul, v závislosti od dopravcu.

Cena letenky sa môže líšiť v závislosti od letového plánu a konkrétneho dopravcu. Priemerná cena letenky z Európy do Mombasy sa pohybuje v rozmedzí od 400 do 600 eur.

Keď už ste na letisku v Mombase, môžete sa rozhodnúť, či si prenajmete auto alebo si objednáte taxi. V Mombase je doprava relatívne lacná a bez problémov sa dostanete na miesto určenia.

Mombasa ponúka množstvo turistických atrakcií, ktoré si môžete pozrieť. Môžete sa vybrať na safari v národnom parku Tsavo East alebo Tsavo West, alebo navštíviť Národný park Maasai Mara. Ak by ste mali radi adrenalinové zážitky, môžete sa zúčastniť raftingu alebo výletu na lanovke nad riekou Tana.

Mombasa je tiež miestom s nádhernými plážami, ktoré sú ideálne na prechádzky, rozprávkové západy slnka a vodné športy. Pláž Bamburi je najznámejším ležadlom v oblasti, kde sa môžete vychutnať plážové hry ako vodné pólo alebo plážový volejbal.

Mombasa je teda skutočným exotickým miestom, ktoré stojí za to navštíviť. Preto neváhajte a zarezervujte si letenku do Mombasy, aby ste mohli zažiť nezabudnuteľnú dovolenku v krajine, kde zelená Afrika stretáva modrý oceán.


Dovolenka Keňa Mombasa


Dovolenka v Keňa je určite niečo, čo by si mal zažiť aspoň raz v živote. Keď už sa rozhodneš navštíviť tento africký štát, nabádam ťa, aby si si priplácal a strávil pár dní aj vo meste Mombasa.

Cestovateľská scéna sa stále viac upriamuje na Keňu, ktorá ponúka neuveriteľnú kultúru, prírodu a nádherné pláže. Druhé najväčšie mesto v Keni, Mombasa, sa nachádza na pobreží Indického oceánu a má mnoho zaujímavých vecí na ponúkanie.

Mombasa je miesto s historickým významom, kde sa stretávajú ľudia z rôznych kútov sveta. Mesto má bohatú históriu a architektúru, ktorá odráža rôzne kultúry, ktoré prichádzali a odchádzali. Cítiť vplyv Arabského sveta, Európy a Ázie, ktorý zanechal nepreberné množstvo pečatí a pamiatok na každom kroku.

Pre turistov sú hlavnou atrakciou múzeá, ako napríklad Fort Jesus, ktoré je najznámejšou a najnavštevovanejšou turistickou atrakciou v Mombase. Fort Jesus bol postavený Portugalcami v 16. storočí na ochranu prístavu a mesta. Dnes je skvelým miestom, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii regiónu a odkloniť pozornosť od každodenného vonkajšieho sveta.

Ak sa chystáte na dovolenku na pláži, Mombasa Vám ponúka niekoľko možností. Pláže v Mombase sú čisté, bielo piesočné a neuveriteľne krásne. Tu si môžete oddýchnuť, osviežiť sa v oceáne a vychutnávať si blahodarné zraky na súkromné a neďaleké ostrovy, alebo sa vydať na výlety do prírodných parkov, ktorých je v Keni množstvo.

Pre milovníkov safari a zvierat, Mombasa ponúka zaujímavé možnosti, ako navštíviť jeden z najlepších safari parkov vo svete, ako sú Tsavo East a West National Parks. Zrelaxujte sa a vnímajte krásy piesočných dun, púští, bažín, krajiny s protáčaním sa slonov, väčších kočkov a iných krásnych riečnych tvorov.

Na základe toho, čo máte radi, Mombasa Vám ponúka množstvo zážitkov a možností pre fyzicky aj mentálne relaxačné dni. V prípade, ak sa rozhodnete pre cestu do Keňa, dajte si určite uskutočniť tento výlet.

Dovolenka, Keňa, Mombasa. Tri slová, ktoré by mali byť neoddeliteľné zápís a predstavovať jednu z najlepších dovolenkových destinácii tohto sveta. Choďte do Keňa a urobte si z nej veľmi pekný zážitok svojho života.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Mombasa


Otázky:

1. Aké je klima v Mombase?
2. Potrebujem vízum na návštevu Mombasy?
3. Kde sa dá ubytovať v Mombase?
4. Aké sú najlepšie pláže v Mombase?
5. Ktoré atrakcie by som nemal/a prehliadať v Mombase?
6. Kde sa dá najlepšie nakupovať v Mombase?
7. Aké sú najlepšie reštaurácie v Mombase?
8. Potrebujem očkovanie na cestu do Mombasy?

Odpovede:

1. V Mombase je vlhké a horúce tropické klima.
2. Áno, potrebujete vízum na návštevu Keňy, vrátane Mombasy.
3. V Mombase sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov.
4. Najlepšie pláže v Mombase sú Diani Beach, Bamburi Beach a Nyali Beach.
5. Medzi najlepšie atrakcie v Mombase patrí Fort Jesus, Old Town Mombasa, Mombasa Marine National Park a Haller Park.
6. Najlepšie miesta na nákupy v Mombase sú City Mall a Nakumatt Nyali.
7. Medzi najlepšie reštaurácie v Mombase patrí Tamarind Mombasa, Moorings Floating Restaurant a Jahazi Pier.
8. Áno, na cestu do Keňy sa odporúča očkovanie proti žltej zimnici a hepatitíde A a B.


Ubytovanie Keňa Mombasa


Mombasa je krásne mesto na pobreží Keňy, ktoré je obľúbené medzi turistami kvôli svojim plážam, jemnému piesku a modrému nebu. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí sú pripravení stráviť niekoľko dní oddychu na pláži a skúsiť vodné športy alebo pozrieť si krásy mesta.

Aký hotel alebo rezort si vybrať pre svoje ubytovanie v Mombase? Možností je mnoho, od malých hotelov v Centre mesta po veľké rezorty na plážach blízko mesta.

Majestic Beach Resort

Jedným z najobľúbenejších rezortov na pláži je Majestic Beach Resort. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a ponúka štýlové izby s výhľadom na more alebo záhradu. Je tu niekoľko reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a tiež môžete navštíviť wellness centrum.

Nyali Sun Africa Beach Hotel & Spa

Ďalšou skvelou možnosťou je Nyali Sun Africa Beach Hotel & Spa. Tento hotel sa nachádza na úplnom konci pláže, čím sa zaručuje tiché a pokojné ubytovanie. Izby sú priestranné a majú súkromné patio s výhľadom na oceán alebo záhradu. K dispozícii sú tiež otvorené bazény, reštaurácie a bary.

Sarova Whitesands Beach Resort & Spa

Ak hľadáte ukážkový rezort v Mombase, potom si určite musíte skúsiť ubytovanie v Sarova Whitesands Beach Resort & Spa. Tento resort ponúka pohodlné a štýlové izby, z ktorých niektoré majú vlastný bazén. Okrem bazénov ponúka toto ubytovanie tiež rôzne reštaurácie a bary, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu.

Kenya Bay Beach Hotel

Kenya Bay Beach Hotel je malý a útulný hotel na pláži s čistými izbami a výhľadom na Indický oceán. Hotelovej reštaurácie sa nachádza priamo na pláži, kde si môžete užiť skvelé jedlo a nápoje. K dispozícii sú tiež rôzne aktivity ako lekcie potápania a šnorchlovania.

Ubytovanie v Mombase ponúka niekoľko možností pre rôzne typy cestovateľov. Od luxusného rezortu až po malý a útulný hotel, Mombasa má pre každého niečo. Nezabudnite si vyskúšať miestne jedlá a užiť si plážový život na jednej z najkrajších pláží v Afrike.


Počasie Keňa Mombasa


Počasie v Keňa Mombasa je výrazne ovplyvnené tým, že sa nachádza na pobreží Indického oceánu. Mombasa má podnebie typu tropické monzúnové, s výraznými suchými a dažďovými obdobiami.

Dažďové obdobie v Mombase trvá od apríla do júna, ale aj v novembri by ste mohli zažiť nejaké dažde. Teploty v tomto období sa pohybujú medzi 23°C až 32°C. Počet dní s dažďom môže byť veľmi variabilný a závisí od konkrétneho roka. V niektorých rokoch môže byť dažďové obdobie celkom suché a v iných môže dôjsť k veľkým záplavám.

Suché obdobie v Mombase trvá od júla do októbra a potom od decembra do marca. V tomto období teploty dosahujú vrchol a môžu sa pohybovať medzi 25°C až 32°C. Väčšinou sa objavujú iba občasné záplavy alebo dlhodobé suchá.

Ak plánujete cestu do Mombasy, najlepším obdobím na návštevu by bolo medzi decembrom a marcom, keďže v tomto období sú teploty vyššie a dažde sa obvykle nestavajú prekážkou pre plánované aktivity v okolí. Dôležité je však aj vybrať si správne oblečenie a chrániť sa pred slnkom, ktoré môže byť veľmi silné.

Celkovo môžeme povedať, že počasie v Mombase sa výrazne líši v závislosti od ročného obdobia. Pred cestou by ste sa mali pozrieť na presné predpovede počasia a prispôsobiť svoj program podľa toho, aby ste mohli plne vychutnať všetky aktivity a zážitky, ktoré tento krásny kút Keňy ponúka.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky