Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Malta Mġarr

Dovolenka Malta Mġarr


Dovolenka na Malte je jednou z najpopulárnejších možností pre tých, ktorí hľadajú miesto, kde sa môžu spojiť s históriou a kultúrou mediteránskeho prostredia. Medzi množstvom možností v oblasti Mġarr, ťažko odporučiť ten najlepší, ale určite je to miesto, kde sa nájdu požiadavky pre každého turistu.

Mġarr je prístavné mesto na severe Malty, kde sa zvyčajne vylodňujú turisti, ktorí sa chcú dostať na susedné Gozo a Comino. Okolie mesta Mġarr však ponúka oveľa viac, než len jednoduchú prepravu. V blízkosti mesta sa nachádza viacero pláží, vrátane Gnejna Bay a Imġiebah Bay. Pláže sú sice drobné ale priezračne čisté a ideálne pre kúpanie aj pre rodiny s deťmi.

Množstvo dedín a miest s historickým a kultúrnym významom sa nachádzajú v tesnej blízkosti Mġarru. Skúsenosti sú pozoruhodné a dajú turistovi pocit, že sa na chvíľu ocitol v inom svete. Jednou z týchto dedín je napríklad Mosta, čo znamená most. Most Mosta je úplne klenutý a fotografie sú nádherné. V Júnii sa koná tízdnňová slávnosť s ohňostrojmi obklopujúce histórický most.

Ďalšou atrakciou v blízkosti mesta Mġarr je vodopád Magħtab. Tento vodopád sa nachádza len 10 minút autom od Mġarru a stojí za to ho navštíviť. Vodopád nemá veľkú výšku, ale jeho okolie sú strmé skalné útesy, čo robí tento vodopád čarovný.

Keď si potrebujete oddýchnuť od všetkej nádhernej histórie a kultúry v Mġarru, môžete navštíviť večerné bary a reštaurácie a zažiť miestnu atmosféru. Na Malte sú veľmi obľúbené vínne pivá a Maltské pršute, ktoré sa ocitnú na stoloch v ktorejkoľvek reštaurácii namierenej na malebný prístav. Pokojná atmosféra v tomto malom prístavnom mestách je vhodná pre každého, kto túži po miernom tempore života.

Mġarr je ideálnym miestom pre každého, kto hľadá dovolenku na Malte s roztomilým prístavom, úžasnými plážami a výbornou históriou a kultúrou. Množstvo aktivít v Mġarru a v jeho okolí si vás určite získajú a nechajú po vás trvalú spomienku.


Letenka Malta Mġarr


Letenka na Maltu vás prenesie do malého pobrežného mesta Mġarr. Tento kúsok neba na malom ostrove v Stredozemnom mori zaujme každého, kto si praje oddych a dovolenku v príjemnom prostredí. S nádherným výhľadom na modré more a okolité skaly, toto miesto je skutočne jedinečné.

Let z Bratislavy na Maltu trvá približne 2 a pol hodiny a dopravca vám ponúka niekoľko možností. Lety sú spravidla ponúkané viacnásobne týždenne, takže nájdete svoju ideálnu letenku ľahko. Po príchode na letisko na Malte vám stačí ešte niekoľko minút jazdy taxíkom alebo autobusom, a už sa môžete pustiť do objavovania tohto nádherného miesta.

Mesto Mġarr je prístavné mesto, ktorého zaujímavosťou je jeho pestrá história. Mnohé artefakty sa datujú na obdobie bronzovej doby a ako návštevník nemôžete prehliadnuť jeho krásne pláže a nádherné prírodné scenérie.

Malta ako taká je známa svojimi morskými útesmi, ktoré sú ideálne pre potápačov a milovníkov vodných športov. Pretože Mġarr sa nachádza na pobreží, nájdete tu veľa príležitostí na plachtenie, potápanie alebo vodné lyžovanie. Môžete tiež navštíviť miestne potápačské strediská, ktoré vám ponúkajú možnosti objaviť okolité tesne u vrchu spomenuté morské útesy.

Okrem toho je tu ešte veľa kultúrnych a historických miest, ktoré si môžete pozrieť. Najznámejšie je pravdepodobne megalitický chrám Ggantija a impresionistické zámky, ktoré sú charakteristické pre mnoho miest na Malte.

Mnoho z týchto miest ponúka prehliadky, ktoré vám umožňujú pozrieť si všetky zaujímavosti a naštudovať si ich históriu a kultúru.

Okrem Mġarru, tu je množstvo iných zajímavých miest ktoré by ste mali vidieť, a rozhodne sa vám tieto miesta oplatí navštíviť. Medzi ne patrí napríklad La Valetta, prekrásne mesto postavené nad zálivom. Nájdete tu pamiatky z rôznych období, ako aj súčasné moderné múzeá a galérie.

Celkovo je Malta krásne miesto, ktoré ponúka návštevníkom široké spektrum možností pre dovolenkársku atmosféru, od prírodných scenérií po starej megalitické chrámy a historické miesta. Letenka na Maltu Mġarr vám tak umožní zažiť jedinečnú dovolenku a návrat do starovekých kultúrnych zvykov a tradícií.


Počasie Malta Mġarr


Mġarr je krásnym mestečkom, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Malty. Toto mestečko sa pýši jedným z najkrajších prístavov na Malte a svojim návštevníkom ponúka nezabudnuteľné zážitky. Okrem nádherných pláží a útulných kaviarní, v Mġarr máte možnosť zažiť aj veľmi príjemné počasie.

Mġarr má subtropické podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Najteplejšie mesiace sú júl a august, kedy sa môžu teploty vyšplhať až na 35 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch sa zároveň vyskytuje aj vyššia vlhkosť vzduchu, čo znamená, že môže byť cítiť horúčavu. Ak teda plánujete svoju dovolenku v Mġarr v týchto mesiacoch, určite odporúčame si zobrať dostatok vody a ochranný krém.

Ak vám nevyhovuje silné teplo, máte na výber viaceré mesiace, v ktorých je počasie skôr príjemné, akožto ideálne na turistiku a objavovanie neďalekých pamiatok. Od septembra počasie na Malte začína trochu ochladzovať, ale teploty sa stále nachádzajú okolo 25 stupňov Celzia. Tieto mesiace sú ideálne na prechádzky po prírode, keďže vlhkosť vzduchu klesá a príroda získava značné množstvo svojej zelene.

Počas zimných mesiacov sa teploty na Malte pohybujú okolo 15-20 stupňov Celzia, čo sa javí ako mierna chladná teplota pre Vianoce. Aj keď sa nebudete môcť kúpať v mori, určite tu nájdete množstvo krásnych miest na návštevu a kultúrne podujatia, ktoré zaručia vynikajúcu atmosféru.

V Mġarr sa môžete tešiť na veľmi príjemné počasie počas celého roka. Od zimy, keď sa teploty pohybujú okolo 15-20 stupňov Celzia, až po teplé letné mesiace, kedy sú teploty jasne vyššie. Hoci sa môžu vyskytnúť niektoré extrémne dni, väčšinu času tu nájdete ideálne počasie na relax a objavovanie nádherných miest. Nezabudnite si však so sebou vziať dostatok vody, ochranný krém a slnečné okuliare. V prípade, že sa rozhodnete navštíviť Mġarr, máte istotu, že sa tu budete cítiť skutočne príjemne.


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Mġarr


Otázka: Ako sa dostanem z letiska na Mġarr?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je taxík alebo prenájom auta. Je tiež možné použiť autobusovú dopravu, ale nie je to také pohodlné.

Otázka: Koľko stojí taxík z letiska do Mġarr?
Odpoveď: V závislosti od mnohých faktorov, ako je čas jazdy, počet cestujúcich a kabínový typ, cena taxíka môže byť medzi €20 - €40.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Mġarr?
Odpoveď: Najlepšími miestami na návštevu sú: The Parish Church of the Assumption, Qalet Marku Tower, Għajn Tuffieħa Bay, Golden Bay a Popeye Village.

Otázka: Kde si môžem vypožičať auto v Mġarr?
Odpoveď: Existujú rôzne prenájmy áut v Mġarr. Niektoré z nich sú: Europcar, Hertz, Avis, Budget a Thrifty.

Otázka: Aký je najlepší čas na návštevu Mġarr?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Mġarr je v lete, keď je počasie teplé a slnečné. Avšak môže byť dosť rušno kvôli sezóne a turistickému ruchu. Máj a september sú tiež skvelé mesiace pre návštevu, keď je počasie stále pekné a menej turistov.

Otázka: Ako sa dostanem z Mġarr na Comino a Gozo?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je vziať si trajekt z prístavu Cirkewwa, ktorý sa nachádza len pár kilometrov od Mġarr a dostanete sa tam taxíkom alebo autobusom. Trajekty premávajú na Comino a Gozo každých 45 minút a ceny sa pohybujú okolo €4 na jednu cestu.

Otázka: Aký je najbližší lekár v Mġarr?
Odpoveď: Najbližší lekár sa nachádza v prímorskom letovisku Mellieħa, asi 10 - 15 minút jazdy autom od Mġarr. Existuje niekoľko lekární na uliciach Mellieħa a tiež Kriptogija v blízkosti baní zlatých pieskov.

Otázka: Kde si môžem kúpiť potraviny v Mġarr?
Odpoveď: V Mġarr nájdete niekoľko malých supermarketov a obchodov so základnými potravinami. Naples Supermarket je asi 5 minút chôdze od prístavu a je to najprijateľnejší supermarket v meste. Ak hľadáte väčšie nákupné centrá, odporúčame ísť do letoviska Mellieħa.

Otázka: Aké sú miestne typy jedál v Mġarr?
Odpoveď: Mġarr je známy pre svoje domáce špeciality, ako sú pečené zajace a diviaky. Sú tiež známe pre svoje čerstvé ryby a morové plody, popri iných tradičných jedlách ako rizoto s morskými plodmi alebo kôpr a kapary. Mnohé reštaurácie v Mġarr majú toto jedlo na svojom menu.

Otázka: Koľko stojí lístok na autobus v Mġarr?
Odpoveď: Lístok na autobus v Mġarr stojí €1,50 na jednu cestu. Existuje možnosť kúpiť si 12-jazdový lístok s cenou €15,00 a tiež lístky pre detský a dôchodcovský vek. Lístky pre dôchodcov sú lacnejšie.


Ubytovanie Malta Mġarr


Malta Mġarr je malé mestečko na juhu Malty, ktoré sa nachádza asi 20 kilometrov od hlavného mesta Valletta. Toto mestečko je ideálne pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť rušnej turistickej časti Malty a radi by si užili pokojnejšiu dovolenku. Ak hľadáte ubytovanie v tomto mestečku, máte niekoľko možností.

Hotel Linda

Hotel Linda sa nachádza v blízkosti prístavu v Mġarr a ponúka komfortné ubytovanie s výhľadom na more. V hoteli sa nachádza reštaurácia, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a všetky izby sú vybavené klimatizáciou a káblovou TV.

Għajn Tuffieħa Holiday Farmhouse

Ak preferujete samostatné ubytovanie, Għajn Tuffieħa Holiday Farmhouse je pre vás pripravené. Tento farmhouse ponúka krásne izby v tradičnom miestnom štýle so všetkými modernými zariadeniami a kuchyňou pre vlastnú prípravu jedla. Okrem toho máte prístup aj k súkromnému bazénu a terase s výhľadom na more.

Port View Guesthouse

Port View Guesthouse sa nachádza v blízkosti prístavu a ponúka moderné a pohodlné izby so súkromnou kúpeľňou, káblovou TV a klimatizáciou. Výhodou tohto ubytovania je aj to, že sa nachádza v blízkosti miestnych obchodov a reštaurácií.

Sea Spray Apartment

Sea Spray Apartment je samostatný apartmán, ktorý ponúka krásny výhľad na more. Apartmán je vybavený kuchyňou pre vlastnú prípravu jedla, satelitnou TV a klimatizáciou. Nachádza sa v blízkosti miestnych obchodov a je ideálny pre tých, ktorí chcú mať väčšiu slobodu a nezávislosť na čase.

V Mġarr nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré spĺňajú potreby každého cestovateľa. Bez ohľadu na to, či preferujete hotelové ubytovanie alebo samostatné apartmány a domy, Mġarr je ideálnym miestom na strávenie dovolenky na Malte.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky