Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Mongolsko Kharkhorin

Ubytovanie Mongolsko Kharkhorin


Mongolsko je krásna krajina so vzrušujúcou históriou a kultúrou. Navštívenie jej hlavného mesta, Ulan Batoru, je už samozrejmosťou, no rozhodne by ste nemali vynechať ani miesto nazývané Kharkhorin. Nachádza sa asi 370 km juhozápadne od Ulan Batoru a bola kedysi historickým centrom Mongolska. Dnes je známa ako hostiteľ myslenia veľkej čínskej dynastie Ming, monastického centra Erdene Zuu a je taktiež na ceste do slávneho národného parku Khustain Nuruu, kde sa môžete pozrieť na divoké koníky Przewalského.

Ak ste sa rozhodli navštíviť Kharkhorin, máte na výber medzi rôznymi druhmi ubytovania. Ak ste spokojní s tradičnými formami ubytovania, môžete si prenajať jurtu, typickú mongolskú stanu z kože alebo plátna. Radi by ste ale mali trochu viac súkromia a pohodlia, môžete si zvoliť niektoré z hotela v blízkosti Kharkhorinu.

Vo vzdialenosti 2 km od centra mesta sa nachádza hotel Kharkhorin Queen, ktorý ponúka pokojné a pohodlné ubytovanie za prijateľnú cenu. Každá izba je vybavená televíziou, klimatizáciou a vlastnou kúpeľňou. Hotel má aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné mongolské jedlá.

Hotel Munkh Khuree ger camp, ktorý sa nachádza asi 3,5 km od centra Kharkhorinu, je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú zažiť autentický pobyt v jurtách. Každá j urta má veľkosť asi 25 metrov štvorcových a je vybavená kozenty a krbom. Bývajú tu tradiční mongolskí pastieri, ktorí sa starajú o kozy, ovce a kone, ktoré sa pasú okolo tábora. Hostia sa môžu zúčastniť aj tzv. nomádskej show, kde sa môžu naučiť tradičné mongolské techniky ako lukostreľba, jazda na koňoch alebo tanec na rôzne druhy hudby.

Ďalšou voľbou je hotel Khongor Guest House, ktorý sa nachádza asi 1,5 km od centra mesta. Hotel ponúka základné ubytovanie, no na druhej strane má príjemnú atmosféru a milý personál. Každá izba má vlastnú kúpeľňu, televíziu a klimatizáciu. Hostia si môžu vychutnať jedlá v reštaurácii, kde sa varia tradičné mongolské jedlá aj medzinárodné špeciality.

Výber ubytovania v Kharkhorine je pomerne malý, no ponúka rôzne druhy ubytovania, ktoré uspokoja rôzne potreby a obdobia. O čo sa ale určite nemusíte báť, je strata kontaku s prírodou a kultúrou Mongolska. V Kharkhorine sa budete cítiť ako v inom svete, ktorý vás j istotou obohatí o nové zážitky a zážitky.


Počasie Mongolsko Kharkhorin


Mongolsko je fascinujúca krajina, ktorá ponúka úžasné prírodné scenérie, kultúrne oblasti a historické pamiatky. Jedným z najzaujímavejších miest je Kharkhorin, hlavné a náboženské centrum Mongolska v stredoveku. Počasie v Kharkhorine výrazne ovplyvňuje ročný obdobie, ktoré má v tejto oblasti svoje charakteristické znaky.

Leto (júl a august) v Kharkhorine sa vyznačuje teplým, slnečným a suchým počasím. Priemerná denná teplota sa pohybuje medzi 20 a 25 stupňami Celzia, avšak môže dosiahnuť až 30 stupňov. Nocou sa teplota znižuje na približne 10 stupňov. Chladné zrážky v tejto oblasti sú zriedkavé, ale búrky sú možné hlavne v neskorých popoludňajších hodinách.

Jeseň (september a október) v Kharkhorine je skôr chladná a suchá. Denné teploty sa pohybujú okolo 10 až 15 stupňov Celzia, avšak môžu sa výrazne znížiť, najmä v noci. Príležitostné zrážky sú možné, ale väčšinou sú krátke a miestne.

Zima (november až február) v Kharkhorine je dlhá a extrémne chladná. Priemerné denné teploty sa držia okolo mínus 10 až mínus 20 stupňov Celzia, ale môžu klesnúť až na mínus 35 stupňov. V zime je často silný vietor, ktorý spôsobuje snehové búrky.

Jar (marec a apríl) v Kharkhorine je stále celkom chladná, ale začína sa oteplovať a v tejto dobe môžu byť dni milé a slnečné. Priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 5 až 10 stupňov Celzia, avšak v noci môže byť stále mrazivo. Zrážky sa v tomto období zvyčajne zvyšujú.

Celkovo platí, že Kharkhorin má silne kontinentálne podnebie s teplým letom a extrémne chladnou zimou. Najlepšími mesiacmi na návštevu tejto oblasti sú júl a august, keď je teplota príjemná a počasie suché. Avšak, každá ročná doba v Kharkhorine ponúka svoje vlastné zvláštnosti a krásy, a je to vynikajúce miesto pre pozorovanie týchto zmien. Pri plánovaní návštevy Kharkhorinu, nezabudnite zohľadniť ich zvláštne počasie a prípravu potrebných odevov a výstroja.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Kharkhorin


1. Čo je Kharkhorin?
Kharkhorin je malé mesto v Mongolsku, ktoré bolo kedysi hlavným mestom Mongolska a sídlom veľkého Čingischána.

2. Aké atrakcie možno navštíviť v Kharkhorine?
Kharkhorin je známe svojimi historickými a kultúrnymi pamiatkami, vrátane kláštora Erdene Zuu, ruín starého mesta a múzea Genghis Khana.

3. Ako sa môžem dostať do Kharkhorinu?
Kharkhorin sa nachádza v strednej časti Mongolska a je najlepšie prístupný z hlavného mesta Ulaanbaatar cez autobusy alebo autá.

4. Aký je najlepší čas na návštevu Kharkhorinu?
Najlepší čas na návštevu Kharkhorinu je od júna do septembra, kedy je počasie teplé a suché.

5. Ako dlho by som mal zostať v Kharkhorine?
Ideálne by ste mali zostať v Kharkhorine minimálne 2 dni, aby ste si mohli pozrieť hlavné atrakcie a pokochali sa krásou miestneho vidieka.

6. Potrebujem víza na návštevu Mongolska?
Väčšina návštevníkov potrebuje víza na vstup do Mongolska, ktoré sa dajú získať na konzulátoch alebo veľvyslanectvách Mongolska v zahraničí.

7. Je v Mongolsku bezpečné cestovať?
Všeobecne platí, že Mongolsko je bezpečná krajina, ale berte na vedomie, že sa tam vyskytujú rôzne druhy zločinov, a tak by ste mali byť opatrní so svojimi cennosťami a nenechávať ich na očiach zlodejov.

8. Aká je miestna kuchyňa v Mongolsku?
Miestna kuchyňa v Mongolsku je obohatená o mäsové jedlá, ako sú napr. khorkhog (uzený jahňací alebo koňský rez), khuushuur (plnené cesto), aaruul (sušené kyslé mlieko) a rôzne druhy čaju.

9. Aké aktivity možno robiť v Kharkhorine?
Medzi populárne aktivity v Kharkhorine patrí turistika, jazda na koňoch, rafting, rybolov a sledovanie tradičných kultúrnych udalostí.

10. Aká je miestna reč v Mongolsku?
Miestna reč v Mongolsku je mongolčina, ktorá sa píše pomocou cyrilice. V niektorých oblastiach sa stále používa staršie písmo v mongolčine, ale väčšina obyvateľov hovorí a píše cyrilicou.


Dovolenka Mongolsko Kharkhorin


Mongolsko je krajina s nezvyčajne bohatou históriou a kultúrou. Jeho divoká príroda a fascinujúce zvyky a tradície z neho robia jedno z najzaujímavejších miest na svete na dovolenku. Ak hľadáte dovolenku, kde si zároveň užijete dobrodružstvo a kultúrne zážitky, tak by ste určite mali zvážiť Mongolsko a návštevu jeho hlavného mesta Kharkhorin.

Kharkhorin, ktoré bolo kedysi hlavným mestom Mongolska, sa nachádza na juhu krajiny. Toto mesto plné histórie a tradícií ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest, ktoré by ste nemali vynechať.

Prvým miestom, ktoré by ste mali navštíviť, je kláštor Erdene Zuu. Tento kláštor bol založený v 16. storočí a je jedným z najstarších a najväčších kláštorov v Mongolsku. Kláštor sa skladá z mnohých budov a chrámov, ktoré sú rozmiestnené v rozsiahlej záhrade s množstvom cypov a stromov. Je to miesto, ktoré ovplyvnilo mnoho aspektov mongolskej kultúry a duchovnosti.

Ďalším zaujímavým miestom je Tovkhon kláštor, ktorý sa nachádza na kopci v pohorí Khangai. Tento kláštor bol založený v 17. storočí a je jedným z najsilnejších a najzaujímavejších kláštorov v Mongolsku. Okrem toho ponúka aj nádherný výhľad na okolitú prírodu.

Ak máte radi prírodu a dobrodružstvo, určite si nenechajte ujsť Gobi púšť. Gobi púšť je jednou z najväčších púští na svete a ponúka neuveriteľný výhľad na nádherný krajinu, vrátane Dunenej skaly, Flaming Cliffs a Bojiniho kláštora.

Mongolsko ponúka aj množstvo zaujímavých zážitkov, ktoré nebudete nikdy zabudnúť. Môžete jazdiť na koňoch, navštíviť mongolské nomádske rodiny, ochutnávať tradičné mongolské jedlá a užívať si neustále meniaci sa scenériu. A samozrejme, nemôžete odísť bez toho, aby ste si nevyskúšali mongolské tradičné umenie, ako napríklad vonou a tancovaním.

V Kharkhorine a okolí je množstvo ubytovateľských zariadení a reštaurácií, ktoré ponúkajú turistom vynikajúce služby. Krajina je plná pohostinných ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť a zdieľať s Vami kus svetovej histórie a kultúry.

Mongolsko a Kharkhorin sú miesta, ktoré Vám môžu poskytnúť jedinečné zážitky, ktoré nebudete nikdy zabudnúť. Bez ohľadu na to, či máte radi kultúrne zážitky, dobrodružstvo alebo oba, Mongolsko Vás nikdy nesklame. Takže neváhajte a vyberte si túto krajinu pre nezabudnuteľnú dovolenku!


Letenka Mongolsko Kharkhorin


Mongolsko je krásna a fascinujúca krajina, plná histórie a kultúry. Najväčšie mesto v krajine je Ulaanbaatar, no ak sa chcete dostať do srdca Mongolska, musíte navštíviť Kharkhorin.

Kharkhorin bol kedysi hlavným mestom Mongolska a nachádza sa v západnej časti krajiny. Pre svoju bohatú históriu a kultúru sa stal dôležitým turistickým miestom pre návštevníkov z celého sveta. Letenky do Mongolska sú často dostupné a môžete si tak splniť sen a navštíviť tento krásny kúsok zeme.

Ak chcete cestovať do Mongolska a navštíviť Kharkhorin, najlepšou možnosťou je vyhľadať letenky do hlavného mesta Ulaanbaataru. Hlavným letiskom v krajine je Chingis Khaan International Airport, kde dolietate z väčšiny svetových letísk.

Po prílete do Ulaanbaataru máte niekoľko možností, ako sa dostať do Kharkhorinu. Napríklad si môžete požičať auto a vyraziť na cestu, no pre tých, ktorí sú zvyknutí na dopravu verejným dopravným prostriedkom, sú dostupné aj autobusy a taxíky.

Cesta z Ulaanbaataru do Kharkhorinu vám umožní vidieť nádherné horstvá a roviny Mongolska. Cesta trvá približne 6 hodín a môžete sa dozvedieť množstvo informácií o krajine a jej kultúre od miestnych spolucestujúcich alebo vodičov.

Kharkhorin je však len začiatkom vašej dobrodružnej cesty. Po príchode uvidíte množstvo starodávnych pamiatok a turistických atrakcií, ktoré vám ukážu, prečo sa Kharkhorin stal takým dôležitým miestom v histórii Mongolska. Môžete navštíviť Erdene Zuu, najstarší buddhistický kláštor v krajine, alebo khansport, sídlo Ďingiskána, ktoré stojí pri putách Goby.

Kharkhorin ponúka úchvatnú krajinu, bohatú históriu a kultúru a lákavé možnosti dobrodružstva. Letenky do Mongolska Vám umožnia zažiť tento krásny kraj plný nadšenia a užiť si dovolenku, o ktorej ste vždy snívali. Tak neváhajte a vyrazte do Mongolska, kde Vás čakajú neskutočné zážitky, ktoré nezabudnete.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky