Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Myanmar (Barma) Bogyoke Aung San Market

Letenka Myanmar (Barma) Bogyoke Aung San Market


Myanmar, známa aj ako Barmah, sa stala v poslednej dobe populárnym turistickým cieľom pre cestovateľov, ktorí hľadajú exotické a autentické zážitky. Medzi miestami, ktoré by mal každý turista navštíviť počas svojej cesty do Myanmaru, patrí bezpochyby Bogyoke Aung San Market.

Tento trh, ktorý sa nachádza v srdci Jangonu, hlavného mesta Myanmaru, pôvodne známy ako Scott Market, bol postavený v roku 1926 a pomenovaný po britskom štátnom úradníkovi, ktorý bol bombardovaný a zabitý počas druhej svetovej vojny. V roku 1948 bola Burma vyhlásená za nezávislý štát a neskôr bol trh premenovaný na Bogyoke Aung San Market, na počesť barmijského revolucionára a politického lídra, ktorý zomrel v roku 1947.

Bogyoke Aung San Market je známy svojou bohatou históriou a kultúrou, ktorá sa odráža v množstve rôznych výrobkov, ktoré sa na trhu predávajú. Medzi najpopulárnejšie patrí tradičná barmijská odevná bielizeň a odevy, ako sú longyi, sarongy a výšivky s ručnými motívmi. Okrem toho, na trhu nájdete aj rôzne druhy šperkov a bižutérie, drevené a mramorové sošky, ako aj skvelé darčeky a suveníry.

Trh je tiež skvelým miestom na ochutnávanie miestnych jedál, ako sú kari, mohinga, barmijské zmrzliny a ďalšie. Okrem tradičnej kuchyne nájdete na trhu aj rôzne druhy kávy a čaju. Cestovatelia by si mali tiež všimnúť množstvo stánkov ponúkajúcich tradičnú barmijskú medicínu a bylinky.

Bogyoke Aung San Market je otvorený každý deň okrem pondelka a je rozdelený do niekoľkých sektorov, ktoré sa špecializujú na konkrétne výrobky. Obchodníci na trhu sú obvykle priateľskí a ochotní, ale ceny výrobkov sa často dajú zjednávať.

Ak hľadáte autentickú a zaujímavú skúsenosť v Jangone, navštívte určite Bogyoke Aung San Market. Tento trh ponúka zmes histórie, kultúry, kuchyne a umenia, ktoré sú jedinečné pre Myanmar a prezentujú celú krajinu ako fascinujúci a zaujímavý cieľ pre cestovateľov z celého sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Bogyoke Aung San Market


1. Kde sa nachádza Bogyoke Aung San Market v Myanmare?
Bogyoke Aung San Market sa nachádza v centrálnom Yangone v Myanmare.

2. Ako sa dostať na Bogyoke Aung San Market?
Najlepšie je použiť taxi alebo motorku, pretože parkovanie v tejto oblasti je obmedzené.

3. Kedy je otvorený Bogyoke Aung San Market?
Bogyoke Aung San Market je otvorený každý deň okrem Pondelka od 9:00 do 17:00 hod.

4. Aké tovary nájdete na trhu Bogyoke Aung San Market?
Na trhu nájdete šperky, oblečenie, ručne robené predmety, suveníry, koberce, kožené výrobky, lacné elektroniku a mnoho ďalších.

5. Aké sú ceny tovarov na trhu Bogyoke Aung San Market?
Ceny závisia od druhu tovaru a jednotlivých predajcov, ale všeobecne sú nižšie ako v obchodoch s tovarom značky.

6. Je potrebné vyjednávať o cene tovarov?
Vyjednávanie je bežné a očakávané na trhu Bogyoke Aung San. Predajcovia často začínajú s cenou, ktorá je vysoká a je potrebné vyjednať lepšiu cenu.

7. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Bogyoke Aung San Market?
Dostupné sú múzeá, chrámy a pagody, ako je chrám Sule Pagoda a múzeum National Museum of Myanmar.

8. Môžem platiť kartou na trhu Bogyoke Aung San?
Nie je zaručené, že budete môcť platiť kartou na Bogyoke Aung San Market, preto si vyberte dostatok hotovosti.

9. Je potrebné sa obávať o bezpečnosť na trhu Bogyoke Aung San?
Trh obvykle dostáva veľa návštevníkov a je plný ľudí, ale plynie tu riziko drobného zločinu, preto sa treba starať o svoje veci a pamätať na to, že pokiaľ sa náhodou stratíte, kontaktujte najbližšiu políciu.

10. Môžem vyfotiť alebo natočiť na trhu Bogyoke Aung San?
Väčšina predajcov má rada, keď ich návštevníci fotia ich tovary, takže je to v poriadku, ak sa ich spýtate, ale treba si dávať pozor na okolité, kedy by to mohlo byť zakázané.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Bogyoke Aung San Market


Bogyoke Aung San Market v Myanmar (Barme) je jedným z najznámejších trhov v krajine a ponúka široký výber suvenírov, oblečenia a potravín. Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti tohto trhu, máte na výber z niekoľkých možností.

Prvou možnosťou je ubytovanie v hoteloch v blízkosti trhu. Niekoľko hotelov sa nachádza v blízkosti Bogyoke Aung San Market a ponúka možnosti pre turistov. Môžete si vybrať medzi luxusnejšími hotelmi alebo cenovo dostupnejšimi ubytovaniami. Niektoré z nich majú prvotriedne vybavenie, ako sú bazény, reštaurácie a bary.

Ak preferujete ubytovanie v tradičných domoch, môžete si rezervovať hostel alebo penzión v yangonskom štvrti Botahtaung. Táto oblasť ponúka široký výber tradičných bývaní s priemernou cenou. V mieste ubytovania vás tiež privítajú príjemní a starostliví domáci.

Hostely a pensiony v okolí trhu sú obvykle výhodou pre turistov s menším rozpočtom. Mnoho z nich má príjemnú atmosféru a ponúka možnosť stretnúť nových priateľov a spoznať miestnych ľudí. Najlepšie je si vybrať hostel alebo penzión, ktorý má recenzie od ostatných cestovateľov, ktoré sa zhodujú s vašimi požiadavkami.

V Bogyoke Aung San Market, ktorý ponúka nielen nádherné miesto na nákupy, ale aj na poznávanie miestnej kultúry, sa nachádza množstvo reštaurácií, stánkov s miestnou kuchyňou a exotické potraviny, aké nemáte možnosť ochutnať v žiadnom inom kúte sveta.

Vyhľadajte preto ubytovanie v blízkosti trhu a navštívte ho niekoľko krát. Uvidíte, že sa sem budete chcieť kedykoľvek opäť vrátiť.


Dovolenka Myanmar (Barma) Bogyoke Aung San Market


Myanmar, známa aj pod svojím historickým názvom Barmy, je krajina s bohatou kultúrou a jedinečnými pamiatkami. Jednou z najatraktívnejších destinácií pre turistov je Bogyoke Aung San Market v hlavnom meste Yangon.

Bogyoke Aung San Market, niekedy nazývaný aj Scott Market, je jeden z najväčších trhov v juhovýchodnej Ázii. Trh sa nachádza v centre Yangonu a je nádherným miestom, kde si môžete vychutnať autentickú atmosféru mesta a zároveň nakupovať miestne suveníry.

Miesto bolo pôvodne postavené v roku 1926 a bol pomenovaný podľa vtedajšieho koloniálneho správcu, Fredericka Scotta. Odvtedy sa trh rozrástol a rozšíril sa na štyroch hlavných uliciach, kde sa nachádza viac ako 2000 predajcov.

Na trhu nájdete širokú škálu tovaru vrátane lacných kópií šperkov, oblečenia, burziakov a suvenírov. Trh je známy aj pre svoje kvalitné kožené výrobky, ako aj pre svoje tradičné remeslá a rôzne druhy umeleckých diel.

Okrem nákupu môžete na trhu ochutnať aj miestne dobroty a pitie. Nezabudnite si ochutnať typické jedlo - mohinga, omnohou predávané jedlo na Barme. Je to rybí koktail podávaný v polievke s ryžou alebo nudlami.

Pri návšteve Bogyoke Aung San Market musíte byť pripravení znegovať cenu. Predajcovia sú vybavení vysoko kvalitnými tovarmi, ale odporúčame vám získať miestne rady a skontrolovať kvalitu toho, čo si chcete kúpiť.

Trh je otvorený denne okrem pondelka a je najlepšie navštíviť v skorých ranných hodinách alebo po zatrayeniu slnka. Vstupné je zdarma a hostia sa musia riadiť miestnymi zvyklosťami ako sú nošenie odievačky a holé nohy.

Bogyoke Aung San Market je jedným z najzaujímavejších prístavov pre nákup v Yangone a navštívenie trhu určite stojí za to. Takže keď zvažujete dovolenu v Myanmar (Barma), nezabudnite naplánovať svoju návštevu trhu Bogyoke Aung San Market, jednej z najkrajších a najtypickejších destinácií v meste.


Počasie Myanmar (Barma) Bogyoke Aung San Market


Myanmar, známa aj ako Barma, je krajina v juhovýchodnej Ázii, ktorá sa nachádza medzi Bangladéšom, Indiou, Čínou, Laosom a Thajskom. Krajina má tropické podnebie s dvoma hlavnými obdobiami - suchým a dažďovým.

Bogyoke Aung San Market je tradičný trh v Yangon, hlavnom meste Myanmaru. Je jedným z najznámejších trhov v krajine a ponúka širokú škálu produktov od odevov až po tradičné rukodielky a šperky.

Počas suchého obdobia v Barme, ktoré trvá od novembra do marca, je počasie teplejšie a suchšie. Teploty sa pohybujú medzi 30 a 35 stupňami Celzia a vzduch je suchý. V období dažďov, ktoré trvá od mája do októbra, teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia a vzduch je vlhký a ťažký.

Bogyoke Aung San Market môže byť veľmi preplnený počas obidvoch období, ale vzhľadom k tomu, že obdobie dažďov môže byť dosť mokré, návštevníci by si mali priniesť plášteky alebo dáždniky, aby si užili nákupy na maximum.

Väčšina stánkov ponúkajúcich ponuky ako odevy a šperky sa nachádza v krytej časti trhu, ktorá ochráni návštevníkov od dažďa a slnka. V zvyšku trhu nájdete predajcov so suvenírmi, tradičnými rukodielkami a potravinami.

Ak plánujete návštevu Bogyoke Aung San Marketu, je najlepšie sa tam dostať skôr v ranných hodinách, kedy je ešte stále chladnejšie a menej turistov. Ak sa rozhodnete návštíviť trh v období dažďov, buďte pripravení na mokré počasie a vömalé porcie zábavy počas vašej dovolenky v Yangon - zarážajúce výhľady a fascinujúcu históriu.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky