Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Namíbia Dune 45

Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Dune 45


Otázka: Kde sa nachádza Dune 45 v Namíbii?
Odpoveď: Dune 45 sa nachádza v Namibskom púštnom parku, v juhozápadnej časti Namíbie.

Otázka: Koľko vysoká je Dune 45 v Namíbii?
Odpoveď: Dune 45 má výšku približne 170 metrov.

Otázka: Je možné zahrnúť návštevu Dune 45 do safari v Namíbii?
Odpoveď: Áno, mnoho safari spoločností zahrnuje návštevu Dune 45 do svojich itinerárov.

Otázka: Aké je vhodné obdobie na návštevu Dune 45?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Dune 45 je v období jari a podzimu, keď sú teploty mierne a púšť nie je príliš horúca.

Otázka: Ako sa najlepšie dostať k Dune 45?
Odpoveď: Dune 45 je vzdialená približne 45 kilometrov od hlavného mesta Windhoek a najlepšie sa tam dostať autom alebo prostredníctvom organizovaných safari výletov.

Otázka: Je vstupné na Dune 45?
Odpoveď: Áno, vstupné na Dune 45 je zaradené do vstupného do Namibského púštného parku.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie Dune 45?
Odpoveď: Najlepšie miesta na fotografovanie Dune 45 sú z vrcholu duny a z niektorých vyhliadok v okolí.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v blízkosti Dune 45?
Odpoveď: V okolí Dune 45 sa nachádza niekoľko kempov a lodžií pre návštevníkov Namibského púštného parku.

Otázka: Je nutná fyzická zdatnosť na výstup na Dune 45?
Odpoveď: Áno, výstup na Dune 45 je náročný a vyžaduje dobrú fyzickú zdatnosť.

Otázka: Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Dune 45?
Odpoveď: V blízkosti Dune 45 sa nachádza niekoľko ďalších atrakcií, vrátane Deadvlei, Sossusvlei a Sesriem Canyon.


Dovolenka Namíbia Dune 45


Namíbia je jednou z najkrajších afrikánskych krajín, ktorá sa vyznačuje pôsobivou krajinou plnou nekonečných piesočných dun. Ak toužite po dobrodružstve a jedinečnej skúsenosti, Dune 45 v Namíbii je miesto, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Dune 45 leží v strednej časti Namíbie a patrí k najvyšším piesčitým dunám na svete, s výškou až 170 metrov. Táto atrakcia je často skúšaná množstvom turistov, ktorí čelia strmým svahom piesočnej duny. Výhľady sú úchvatné a ponúkajú návštevníkom pohľad na nekonečné množstvo pieskovcových a červeno-hnedých púští.

Pre tých, ktorí sa chcú priblížiť k Duny 45, existuje výlet začínajúci v blízkom meste Sesriem. Výlet sa zvyčajne začína skoro ráno, aby sa návštevníci vyhli horúčavám a mali čas na to, aby si užili najkrajších výhľadov. Návštevníci sú potom prepravení pohodlným vozidlom k základni Duny 45, kde sa vyzúvajú a vystúpia na piesok.

Počas výstupu na Duny 45, návštevníci budú musieť prekonávať strmé svahy a stúpať pieskom. Aj keď stúpanie znie náročne, toto úsilie je odmenené jedinečnými výhľadmi, ktoré návštevník získa z vrcholu.

Okrem Duny 45, Namíbia má mnoho ďalších fantastických miest, ktoré sú určite zaujímavé pre návštevníkov. Hlučné rieky, drsné pohorie a kus púšte, ktorá sa rozprestiera na juhozápade - to sú len niektoré z miest, kde si turisti môžu vychutnať výnimočnú prírodu Afriky.

V každom prípade, ak hľadáte adrenalinovú skúsenosť a chcete cestovať krajom, kde sa budete cítiť ako hrdina z putovania po neznámych piesočných dunách, Namíbia a Dune 45 sú skvelou voľbou. Pre skúseného cestovateľa to určite bude nezabudnuteľný zážitok.


Počasie Namíbia Dune 45


Namíbia, krajina kontrastov a krásy, je domovom najvyšších pieskových dún na svete. Jednou z najznámejších pieskových dún v Namíbii je Dune 45.

Dune 45 sa nachádza v oblasti Sossusvlei, ktorá je známa svojimi červenkastými dunami a pretvárajúcimi sa farbami v priebehu dňa. Dune 45 je vysoká takmer 170 metrov a pripomína obrovskú pieskovú vlnu, ktorá sa razí pomedzi púšť.

Počasie v tejto oblasti je extrémne suché a zriedkavo sa vyskytujú dažde. Priemerné teploty v lete (november až február) sa pohybujú okolo 35 °C a v zime (máj až august) sa teploty v noci môžu prepaľovať až pätnásť stupňami pod nulou.

Dune 45 je najkrajšia hodinu po zotmení alebo hodinu po východe slnka, keď svetlo preniká cez piesok a zvyšuje jeho farby. Na pozorovanie východu slnka sa však musíte zobudiť v skorých ranných hodinách. Popoludní sa dúnami šíri horúčava a turisti ju preto radšej vyhýbajú.

Ako sa dostanete k Dune 45? Cesta do Sossusvlei z Namibského národného parku leží na juhu Namíbie, približne 60 kilometrov od mestečka Sesriem. Cesta k Dune 45 je spomalená, pretože vedie po pieskových cestách a horských pasážach. Cesta však stojí za to, keďže Sossusvlei je jedným z najkrajších miest na svete.

Ak si plánujete návštevu Namíbie, odporúčame zahrnúť do svojho itinerára návštevu Dune 45 v Sossusvlei. Je to úchvatný zážitok, ktorý určite nikdy nezabudnete. Buďte však pripravení na extrémne počasie a dodržujte miestne pokyny.


Letenka Namíbia Dune 45


Letenka do Namíbie je pre mnohých cestovateľov snom a dobrodružstvom. Tento nádherný africký štát ponúka jedinečné zážitky, ktoré možno zažiť len tu. Medzi najvyhľadávanejšie miesta patrí návšteva oblasti Sossusvlei a najvyššia dunová hora v tejto oblasti - Dune 45.

Ak sa rozhodnete vyraziť do Namíbie už v úvode svojej cesty, určite by ste nemali prehliadnuť práve oblasť Sossusvlei. Táto oblasť je najvyššie položenou časťou Namíbii a jednou z jej najväčších atrakcií. Sossusvlei je známe pre svoje mohutné červené duny, ktoré dosahujú až výšku 300 metrov. Jednou z najvyšších a najznámejších dun je Dune 45.

Cesta k Dune 45 je dlhá 60 kilometrov a ponúka návštevníkom krásny výhľad na okolitú krajinu v štýle poušte. Po príchode na miesto sa turisti musia poprechádzať približne 15 minút k dunám a potom už stačí len vystúpiť na vrchol Dune 45.

Výhľad z vrcholu Dune 45 je úžasný a ponúka návštevníkom pohľad na celú oblasť Sossusvlei. Táto lokalita poskytuje možnosť pre krásne fotografie, ktoré si návštevníci môžu zobraziť aj doma na svojich stenách.

Ak sa chystáte na cestu do Namíbie a chcete zažiť jedinečný zážitok z výhľadu na Dune 45, rozhodne neváhajte a získajte si letenku na tento nádherný vrch. Tento zážitok bude určite na dlhý čas zanechať nezmazateľný dojem v pamäti každého návštevníka.


Ubytovanie Namíbia Dune 45


Namíbia je jednou z najkrajších krajín na svete, kde sa stretnete s ohromujúcimi prírodnými krásami a neuveriteľnou aridnou krajinou. Jedným z najspektačnejších miest, ktoré nájdete v Namíbii, je piesočný pahorok Dune 45. Toto miesto je magnetom pre turistov z celého sveta a mnohí sa radi ubytujú v blízkosti tejto atrakcie.

Ubytovanie pri piesočnom pahorku Dune 45 môžete nájsť v blízkom okolí, v prvej rade v kempoch a lodžiách. Kempovanie v Namíbii je jedinečný zážitok a väčšina turistov, ktorí navštívili Dune 45, si zvolila túto možnosť. Campingové miesto Sossus Oasis Campsite a Sesriem Camping vo vnútri Národného parku Namibrand sú dve z najobľúbenejších možností. Tieto kempy ponúkajú pohodlhové zariadenia ako sprchy a toalety, ako aj miesta na stanovanie a parkovanie karavanov.

Pre turistov, ktorí sú pripravení investovať do pohodlného ubytovania, sú v okolí dostupné aj rôzne lodže. Príkladom je Sesriem Canyon Lodge, ktorá je situovaná v blízkosti pahorku Dune 45 a ponúka luxusné privátne domy s masážnou vaňou a minimalistickým dizajnom. Na výber je aj Sossusvlei Lodge, ktorá poskytuje svetovú kvalitu ubytovania a ponúka vynikajúce vybavenie, ako aj romantické zážitky ako napríklad večere na pláži pod hviezdami.

Okrem toho existujú aj rôzne opustené miesta na ubytovanie, ktoré umožňujú jedinečné zážitky pre turistov, ktorí chcú zažiť autentický duch Namíbie. Veľa miest ponúka možnosť využiť miestnu stravu a starostlivosť miestnych rodín, čo umožní návštevníkom pripojať sa k miestnej kultúre a zvyklostiam.

Celkovo vzaté, piesočný pahorok Dune 45 je nesmiernou atrakciou Namíbie a ubytovanie v jeho blízkosti umožňuje turistom preskúmať potenciál - aridné krajiny, miestnych ľudí a ich kultúru. Bez ohľadu na to, akú možnosť ubytovania si vyberiete, vaše cestovanie Namíbiou bude nezabudnuteľné.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky