Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Nemecko The Heidelberg Castle

Letenka Nemecko The Heidelberg Castle


Ak plánujete navštíviť Nemecko, jedným z miest, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať, je Heidelberg. Toto mesto je známe svojou krásnou architektúrou, históriou a kultúrou. A je tu jedna vec, ktorá jednoducho neodoláva pozornosti návštevníkov - Heidelberský zámok.

Najlepší spôsob, ako sa dostať do Heidelbergu a navštíviť zámok, je zakúpiť si letenku do Nemecka. Po prílete v najbližšom letisku (Frankfurt nad Mohanom, Stuttgart alebo Mannheim) sa môžete dostať do Heidelbergu autobusom alebo vlakom. Z Heidelberskej stanice môžete chytiť zásielkové autobusy smerom hore na zámok.

Heidelberský zámok bol pôvodne postavený v 13. storočí a fungoval ako kráľovský palác, potom bol zničený vo vojenských konfliktoch a znovu postavený v 16. storočí. Od tej doby bol niekoľkokrát upravený, pretože sa stal turistickou atrakciou Nemecka. Teraz už zámok slúži ako múzeum a turistická atrakcia, kde si návštevníci môžu prezrieť mnoho historických artefaktov a maľieb.

Základnou atrakciou zámku je jeho pozoruhodná architektúra, s mnohými vežami a vežičkami, mostíkmi a dvormi. Z hradných múrov sa ponúka úžasný výhľad na mesto Heidelberg a na rieku Neckar. Jedným z najpopulárnejších miest na zámku je tzv. "Velké sudovisko". Toto je obrovská drevená nádrž, kde sa skladalo víno. Bolo to tak obrovské, že do neho mohli zmestiť až 58 000 litrov vína!

Ak navštívite Heidelberský zámok, rozhodne nevynechajte vyhliadku z jeho najvyššej veže - Friedrichsbau. Táto veža sa nachádza v strede zámku a dáva vám úžasný výhľad na okolie. Návštevníci môžu tiež navštíviť kaplnku sv. Ondreja a nádvorie veží, kde sa budovali obrovské katapulty pre obranu zámku.

Záverečným krokom je potom návrat do mesta Heidelberg, kde návštevníci môžu objavovať starobylé ulice, kaviarne a obchody, ktorými je mesto také slávne. V Heidelbergu sa tiež nachádza jedna z najstarších univerzít v Nemecku, ktorá je stále aktívna a má dlhú históriu vysoko kvalitného vzdelávania.

Heidelberský zámok je jedným z miest, ktoré by ste určite mali navštíviť, ak sa ocitnete v Nemecku. Jeho históriu a architektúru si rozhodne zamilujete a odprezentuje vám nádherný výhľad na okolie. Tak neváhajte a zakúpte si letenku do Nemecka, aby ste si túto krásnu destináciu mohli užiť na vlastnej koži!


Počasie Nemecko The Heidelberg Castle


V súčasnosti je Heidelberg Castle jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v nemeckom meste Heidelberg.
Toto historické miesto bolo postavené v 13. storočí a vybudovali ho biskupi z Wormsu.
V rokoch 1689 a 1693 bolo zamorené počas vojenských útokov a v súčasnosti sa nachádza v starostlivom rekonštrukčnom procese.

Počasie v Heidelbergu môže byť ovplyvnené kontinentálnym podnebím a zmienkou o zimnom alebo letnom počasí.
V zime môže byť v Heidelbergu chladno a sniežiť, kde teploty môžu klesať až pod bod mrazu.
Leto je obyčajne teplejšie a slnečnejšie, s teplotami okolo 25-30 stupňov Celzia.
Ochrana pred slnkom a hydratácia je dôležitá v letných mesiacoch, aby ste zostali zdraví a pohodlne sa cítili.

Ak sa chystáte navštíviť Heidelberg Castle, odporúčame sledovať predpoveď počasia a prispôsobiť sa podmienkam, aby ste mohli plne vychutnať vašu návštevu.
Pri návšteve hradu sa budete presúvať po teréne, preto sa vybavte vhodnou obuvou a oblečením, ktoré by vám zodpovedalo počasiu.

Okrem toho môžete skúsiť aj nejaké tipy od miestnych ľudí o tom, ako vylepšiť váš zážitok z návštevy.
Napriek počasiu bude návšteva Heidelberg Castle určite nevyhnutná a nezabudnuteľná, kde sa môžete priblížiť k histórii a kráse tohto kultúrneho dedičstva Nemecka.


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko The Heidelberg Castle


Otázky:
1. Kedy bol postavený Heidelberský zámok?
2. Kto bol zakladateľom zámku?
3. Aké je miesto zámku v histórii Nemecka?
4. Aké sú hlavné atrakcie zámku?
5. Ako sa dostať na zámok?

Odpovede:
1. Heidelberský zámok bol postavený v 13. storočí.
2. Zakladateľom zámku bol falcký hrabia Rudolf I. von Pfalz.
3. Heidelberský zámok je jedným z najvýznamnejších pamiatok nemeckej kultúry a histórie.
4. Hlavné atrakcie zámku sú napríklad veľké vinárske sodové sudy, ktoré sú najväčšie na svete, renesančná vodotrysková fontána, okrem iného aj gotická kaplnka a zrkadlová sieň.
5. Najlepšie sa dostať na zámok autom alebo mestskou hromadnou dopravou. Z námestia Kornmarkt v Heidelbergu jazdí lanovka, ktorá vedie až na zámok.


Dovolenka Nemecko The Heidelberg Castle


Dovolenka v Nemecku je vynikajúcou príležitosťou na objavovanie histórie, kultúry a krásnej prírody tejto fascinujúcej krajiny. Ak hľadáte miesto, kde môžete okúsiť to najlepšie z Nemecka, nemôžete si nevšimnúť Heidelberský zámok.

Heidelberský zámok sa nachádza nad mestečkom Heidelberg v nemeckej spolkovej krajine Badensko-Württembersko. Tento zámok, ktorý je považovaný za jednu z najobľúbenejších atrakcií v Nemecku, sa datuje až do 13. storočia.

Počas vášho pobytu v Heidebergu si môžete užiť prechádzky historickým centrom mesta a jeho krásnymi záhradami, ale niečo podobné nevidíte každý deň. Heidelberský zámok ponúka návštevníkom prehliadku, ako sa žilo v minulosti na zámku. Okrem múzeí, knižníc a krásnych záhrad sa na zámku nachádza aj pôsobivá renesančná fasáda, ktorá vás určite vtiahne do minulosti.

Ak ste na dovolenke s deťmi, zámok bude pre neho skvelým miestom na zábavu a zároveň aj na učenie. Detská prehliadka zámku je dostupná aj v nemčine aj v angličtine. Takže môžete využiť príležitosť a doplniť si vaše vedomosti o históriu a kultúru Nemecka, aj keď ste len na dovolenke.

A čo keď ste prechádzajúcimi turistami, ktorí stoja v meste iba niekoľko hodín? Stále si môžete prezrieť nádherné výhľady z Heidelberského zámku. Vyhraďte si malý okamih na to, aby ste sa pohliadli na celé mesto z vyvýšenej polohy.

V Heidelbergu rozhodne nebudete nudiť. Viete si užiť chvíle s vašou rodinou, alebo si pripomenúť krásy minulosti a v histórií. Po návšteve Heidelberského zámku však budete mať určene pocit, že ste si dopriali niečo naozaj špeciálne.


Ubytovanie Nemecko The Heidelberg Castle


Heidelberg sa v Nemecku nachádza na sútoku riek Neckar a Königstuhl a je známe svojou slávnou hradnou pevnosťou - The Heidelberg Castle. Táto krásna pevnosť bola postavená v stredoveku a bývalo tu sídlo palatínov (kráľovských správcov). Dnes sa Heidelberg Castle stala dominantou mesta Heidelberg a návštevníci sem prichádzajú z celého sveta, aby videli túto starodávnu pevnosť.

Ubytovanie pri Heidelberg Castle ponúka rôzne možnosti pre turistov, ktorí chcú preskúmať túto oblasť. V blízkosti sa nachádza množstvo hotelov, penziónov a apartmánov, ktoré ponúkajú kvalitné ubytovanie v Heidelbergu. Záleží len na vašej predstavivosti a rozpočte, aké ubytovacie možnosti si vyberiete.

Ak ste na dovolenke s rodinou, môžete si vybrať zo širokej ponuky rodinných hotelov a apartmánov, ktoré sú vhodné pre väčšie rodiny. Sú k dispozícii aj moderné hotely, ktoré sú priateľské k zvieratám, takže nebudete musieť nechať svojho psa alebo mačku doma.

Ak preferujete viac luxusu, nájdete v blízkosti Heidelberg Castle aj luxusné hotely a spoločenské miesta, ktoré ponúkajú krásny výhľad na pevnosť. Existujú tiež ubytovacie možnosti, ktoré vám ponúkajú možnosť relaxovať v spa a wellness centrách, či už v interiéri alebo pod holým nebom. Môžete si tiež objednať masáže, aby ste sa zrelaxovali po dni strávenom objavovaním mesta.

Pokiaľ sa rozhodnete tráviť čas v Heidelbergu, môžete tiež skúsiť neobvyklé ubytovacie možnosti. Existuje množstvo hostelov a ubytovní v tejto oblasti, ktoré sú cenovo dostupné a vhodné pre backpackerov a turistov, ktorí hľadajú lacné ubytovanie.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si zvolíte pri Heidelberg Castle, všetci turisti sú jednomyseľní, že Heidelberg Castle je jedným z najnavštevovanejších miest v Nemecku a treba ho určite vidieť. Zážitok zo západu slnka nad krásnou pevnosťou vám ostane v pamäti na celý život. Ubytovanie v Heidelbergu sa môže stať dokonalou súčasťou kúska histórie a každý návštevník sa sem chce vrátiť.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky