Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Nový Zéland Christchurch

Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Christchurch


Q: Ako dostať vízum na Nový Zéland?
A: Víza na Nový Zéland sa získavajú cez online formulár a platia sa poplatky. Na webovej stránke imigov.nz sa nachádza podrobný postup návštevy krajiny.

Q: Je potrebné mať očkovacie preukazy pre cestu do Nového Zélandu?
A: Nový Zéland nemá prísnu povinnosť očkovania pre návštevníkov, ale odporúča sa byť očkovaný proti určitým chorobám.

Q: Aké je počasie v Christchurchi?
A: Christchurch má oceánske podnebie s mierne chladnými zimami a teplými letami. Priemerná teplota v lete je okolo 20 stupňov Celzia, v zime okolo 9 stupňov Celzia.

Q: Kde sa môžem ubytovať v Christchurchi?
A: V Christchurchi sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, vrátane hotelov, hosteli, apartmánov a kempov.

Q: Aké atrakcie sa dajú navštíviť v Christchurchi?
A: V Christchurchi sa nájde mnoho zaujímavých atrakcií, ako je napríklad Botanická záhrada, Muzeum Canterbury, Akvárium SEA LIFE, Katedrála sv. Michala a mnoho ďalších.

Q: Ako sa dá dostať z letiska do centra mesta Christchurch?
A: Zo letiska sa dá dostať do centra mesta rôznymi spôsobmi, vrátane taxíka, autobusu alebo pôžičky auta.

Q: Môžem používať svoju cudziu SIM kartu na Novom Zélande?
A: Záleží na mobilnom operátore a na typu karty. Väčšina mobilných operátorov má zahrnutie Nového Zélandu do svojho medzinárodného plánu, ale je lepšie sa informovať a overiť to pred cestou.

Q: Aké sú miestne zvyky a tradície v Christchurchi?
A: Novozélandčania sú považovaní za priateľských a pohostinných ľudí. V meste Christchurch sa tiež dbá na ochranu zelene a životného prostredia.

Q: Aký druh stravy sa najčastejšie ponúka v Christchurchi?
A: V Christchurchi sa môžete stretnúť s rôznymi druhmi stravy, vrátane tradičnej novozélandskej kuchyne, ázijskej kuchyne a európskej kuchyne. Na miestnych trhoch sa dajú získať čerstvé suroviny a potraviny.


Dovolenka Nový Zéland Christchurch


Christchurch je mesto nachádzajúce sa na juhu Nového Zélandu a je hlavným mestom regiónu Canterbury. Je to miesto, ktoré má veľa ponúk turistom, kde sa nájdu krásne pláže, nádherná príroda a mnoho ďalších turistických atrakcií.

Ak sa rozhodnete, že práve Christchurch bude Vaším cieľom dovolenky, nezabudnite sa pozrieť na miestnu chránenú krajinu, ktorá ponúka veľa adrenalinových športov. Môžete sa vybrať na výlet na zvieratách, ako sú kozy alebo ovcie jazdy, ale tiež si môžete skúsiť i kajakovanie či skalolezenie.

Po návrate z expedícií sa opýtajte miestnych o to, čo by ste si mohli pozrieť. Veľmi známe miesto je Christchurch Botanic Gardens, ktoré je vzdialené len pár minút jazdy od mesta. Vyskúšajte asijské jedlá v mestskej časti japonských záhrad alebo si posaďte na nejakú z posedení a oddíchnite si. Ak chcete vidieť blízko Christchurch a urobiť si výlet na prekrásnu pláž, sú tu nádherné pláže v Surfers Paradise, ktoré sú prekrásne pozorované z vrchu na high seas.

V blízkosti mesta sa nachádza aj národný park Arthur's Pass, ktorý je jedným z najkrajších miest na Novom Zélande. Zahrnuje mačacie hory, ledovce, kopce a rieky, čo dokazuje, že toto miesto ponúka mnoho pre tých, ktorí majú radi horskú turistiku. Taktiež ponúka mnoho jazier a riek, kde sa dá plávať, alebo sa môžete vydať na rybačku.

Najlepšie obdobie na návštevu Christchurchu je od decembra do februára. Môžete si tu užiť krásne teplé dni, prekrásne prírodné scenérie a neopakovateľné zážitky. Práve tu môže byť vaša najlepšia dovolenka.

Ak sa rozhodnete navštíviť Christchurch, nezabudnite sa dostatočne pred odchodom informovať o miestnych zvykoch a tradíciách. Môže sa Vám osvedčiť aj naučenie sa pár základov miestneho jazyka a nezabudnite si zobrať dostatok oblečenia. Vždy sa totiž môže stať, že si počas vašej dovolenky zastihnete dážď alebo zmeny počasia. To ale určite nezničí vašu dovolenku v tomto neopakovateľnom meste, ktoré ponúka svojim návštevníkom to najlepšie z Nového Zélandu.


Ubytovanie Nový Zéland Christchurch


V srdci Južného ostrova v Novom Zélande, ležiace po úpätí pohoria Southern Alps, je mesto Christchurch. Svojimi zelenými parkami, arórou, skvelými reštauráciami a živou kultúrou, je to ideálne miesto pre turistov, aby si užili to najlepšie, čomu ponúka Nový Zéland. Ak hľadáte ubytovanie v Christchurche, podarilo sa nám vybrať pre vás niekoľko najlepších možností.

1. The George

The George Hotel je jeden z najlepších hotelov na Novom Zélande. Nachádza sa v skvelej lokalite v centre mesta a poskytuje luxusné ubytovanie, s 5-hviezdičkovými službami, ako sú vyhrievané podlahy v kúpeľniach a klimatizácia. Hostia si môžu užiť krásny výhľad na mesto, zatiaľ čo si vychutnávajú gastronomické zážitky v reštaurácii s kuchyňou od šéfkuchárskej hviezdy.

2. Heritage Christchurch

Heritage Christchurch je luxusný 4-hviezdičkový hotel, ktorý sa nachádza v historickom budove katedrály Sv. Johna. Hostia si môžu vychutnať krásny výhľad na centrum mesta a mať prístup k reštaurácii, bazénu, posilňovni a vírivke. Že ste si zabudli knihu? Žiadny strach, budova má vlastnú knižnicu.

3. Novotel Christchurch Cathedral Square

Novotel Christchurch Cathedral Square je hotovým v štýle moderného prístupu a priestranného dizajnu. Nachádza sa priamo v centre mesta, ponúka klimatizáciu, posilňovňu a vírivku pre svojich návštevníkov. V reštaurácii si môžete vychutnať rôzne jedlá z Nového Zélandu a zahraničia.

4. BreakFree on Cashel

BreakFree on Cashel je cenovo dostupná, no stále pohodlná možnosť ubytovania v meste. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti centra mesta, ponúka zdarma Wi-Fi, reštauráciu s pizzami a čerstvými šalátmi, ako aj posilňovňu a vlastný kocktail bar.

5. YHA Christchurch

Pre cestovateľov s rozpočtom je YHA Christchurch určite jednou z najlepších možností. Nachádza sa v prekrásnom historickom dome, a okrem spoločenskej miestnosti a kuchyne s možnosťou sebaobsluhy, ponúka aj množstvo izieb s rôznymi veľkosťami pre hostí.

Christchurch je skutočne výnimočné miesto, plné turistických atrakcií a nezabudnuteľných zážitkov. Pri výbere ubytovania sa vám však ponúka široká škála možností, aby ste si mohli vybrať potrebné podľa svojho vkusu, rozpočtu a preferencií. Odkiaľkoľvek sa rozhodnete zostať, určite sa budete baviť a užívať si toto krásne mesto.


Letenka Nový Zéland Christchurch


Letenka na Nový Zéland do mesta Christchurch je jednou z najlepších možností, ktorú môžete zvoliť pri plánovaní svojho cestovania. Toto mesto je známe svojou krásnou prírodou, fascinujúcou kultúrou a úžasnými aktivitami, ktoré ponúka pre turistov.

Letisko v Christchurche sa nachádza asi 12 kilometrov od centra mesta. Po prílete sa môžete využiť verejnú dopravu (autobusy, vlaky) alebo si požičať auto, aby ste sa bezproblémovo dostali do hotela alebo miesta, ktoré plánujete navštíviť.

Jeden z hlavných turistických centier v Christchurche je Botanická záhrada. Táto záhrada ponúka nádherné prechádzky, kvetinové záhony, jazerá a veľa iných krásnych vyžití pre návštevníkov. Ďalším významným miestom je Katedrála sv. Michala a sv. Jána. Táto katedrála vznikla v roku 1864 a je jednou z najväčších katedrál v Južnej pologuli.

Ak sa rozhodnete pre prieskum viac oblastí, ktoré mesto ponúka, môžete sa zúčastniť na rôznych aktivitách - ako sú napríklad vzlietnutie na balóne, outdoorové aktivity na rieke Waimakariri alebo si môžete užívať výhľad na mesto z vyhliadkovej plošiny v budove najvyššieho mrakodrapu v meste - The Pacific Tower.

Pre tých, ktorí milujú prírodu a adrenálín, nevynechajte túto príležitosť k návšteve Alpy v južných Alpách, romantičný prechádzky po pláži Sumner alebo jazdu na snowboarde v okolitých zimných strediskách.

Letenka na Nový Zéland do mesta Christchurch je investícia, ktorá sa vám rozhodne vyplatí. Moderné a pohodlné lety so skvelými letovými spoločnosťami vás zavedú do jedného z najkrajších miest Nového Zélandu. Užite si skvelú dovolenku v Christchurche, ktorá vám prinesie nezabudnuteľné zážitky a krásne spomienky.


Počasie Nový Zéland Christchurch


Christchurch je druhé najväčšie mesto na Novom Zélande a slávne svojou krásnou prírodou a rozmanitými klimatickými podmienkami. Mesto sa nachádza v Južnej ostrove, ktorá disponuje chladným podnebím s teplotami, ktoré sa líšia v závislosti od ročného obdobia.

V lete (december - február) teploty sa pohybujú medzi 20 a 30 stupňami Celzia, čo umožňuje obyvateľom aj turistom vychutnať si množstvo vonkajších aktivít, vrátane návštevy pláží a jazdenie na bicykli. Teploty v noci však môžu klesnúť na približne 13 stupňov, takže by ste mali mať pri sebe teplejšie oblečenie.

Jeseň (máj - júl) v Christchurche prináša nižšie teploty, ktoré sa pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia. Aj keď to môže byť menej pohodlné pre vonkajšie aktivity, je to ideálny čas na návštevu mnohých turistických atrakcií, vrátane záhradného mesta, ako aj prechádzky po prírodnom parku Canterbury.

Zima (jún - august) môže byť veľmi chladná, s teplotami, ktoré sa pohybujú medzi -2 a 10 stupňami Celzia. Aj keď je to pre niektorých turistov príliš chladné, je to ideálny čas na zimné športy v špeciálnych strediskách na južnej ostrove, ako sú napríklad Mount Hutt alebo Porters.

Jari (september - november) prinášajú opäť teplejšie počasie, s teplotami, ktoré sa pohybujú medzi 15 a 25 stupňami Celzia, a toto obdobie je obvykle plné kvitnutia rastlín a kvetov. Turisti môžu vystúpiť na južnej ostrove a navštíviť niektoré z najznámejších kráterov v oblasti, ako sú napríklad Okarito alebo Lake Tekapo.

V závislosti na období, v ktorom navštívite Christchurch, by ste sa mali pripraviť na rôzne podnebné podmienky a zlepšovať svoju dovolenku v tomto nádhernom meste s množstvom príležitostí pre turistov.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky