Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Saudská Arábia Mekka

Počasie Saudská Arábia Mekka


Saudská Arábia je známa svojim horúcim a suchým počasím, ktoré je ešte viac zvýraznené v Mekke, najposvätnejšom mieste islamského sveta. Mekka patrí k najhorúcejším oblastiam na svete, kde teploty často prekračujú 40 stupňov Celzia.

V lete, ktoré trvá približne od júna do septembra, sú teploty ešte vyššie. Denné teploty sa pohybujú medzi 40 až 45 stupňami Celzia, zatiaľ čo nočné teploty zostávajú okolo 30 stupňov. Súčasne s horúčavami prichádza i sezóna monzúnových dažďov a zvýšená vlhkosť, čo môže byť pre turistov náročné na zvládnutie.

V zime, ktorý trvá od decembra do marca, sú teploty miernejšie a pohybujú sa okolo 25 stupňov Celzia. Nočné teploty klesajú pod 15 stupňov. V zime sa v Mekke vyskytuje málo zrážok a počasie je suchšie.

Vzhľadom k drsnému a suchému podnebiu v Mekke, je pre návštevníkov dôležité chrániť sa pred slnkom a teplotami, aby sa predišlo riziku úpalu, dehydratácie alebo iných ochorení. Turisti by si mali obliecť ľahké, voľné oblečenie a nosiť klobúky alebo lemované čiapky. Okrem toho, je potrebné aj prijímať dostatočné množstvo tekutín a vyhýbať sa dlhodobému pobytu na priamom slnku.

V Mekke sa konajú rôzne duchovné udalosti a oslavy počas celého roka. Najdôležitejšou z nich je hadždž – islamský púťový festival, ktorý sa koná v priebehu mesiaca dhu al-hidždža. Počas hadždžu, sa množstvo ľudí stretáva v Mekke, aby vykonali náboženskú povinnosť, a to aj napriek extrémnym teplotám a podmienkam. Pre tých, ktorí chcú navštíviť Mekku a vykonať hadždž, je potrebné dbať na prípravy a zabezpečenie dostatočného množstva vody a ďalších potrieb, aby nedošlo k riziku zdravotných problémov.

Celkovo je počasie v Mekke značne drsné a náročné, ale tisícky návštevníkov z celého sveta sa pravidelne zbiehajú do tohto svätého miesta, aby vykonali svoju náboženskú povinnosť a prežili nezabudnuteľné zážitky.


Dovolenka Saudská Arábia Mekka


Saudská Arábia a konkrétne Mekka je možno najpopulárnejšou destináciou pre prívržencov islamskej viery. Mekka je posvätné miesto pre moslimov a každoročne privíta milióny veriacich v rámci hadždžu – povinnej púte do Mekky.

Ak plánujete navštíviť Mekku, mali by ste sa na to dobre pripraviť. Najprv je potrebné získať víza a následne sa oboznámiť s miestnou kultúrou a zvyklosťami. V Mekke sú napríklad prísne pravidlá o oblečení a správaní. Moslimovia musia mať oblečené samozrejme ihramy, pričom táto dvojica bielizne má špecifické požiadavky na strih a veľkosť. Zároveň sa musia vyvarovať akéhokoľvek pôsobenia na úchylnejšie správanie, fajčenie a alkohol.

Mekka však nie je len miestom posvätným a náboženským. Okrem pútnikov sem prichádza aj množstvo turistov, ktorí si chcú pozrieť napríklad Al-Rajbát, miesto, kde sa bojovať s Levyvej kobylkou až do smrti radšej rozhodol posol Boží Muhammad. Ďalšími zaujímavosťami sú Mina, Arafát alebo Muzdalifah.

Okrem Mekky môžete v Saudskej Arábii navštíviť aj iné zaujímavé miesta. Rakbu je miesto, ktoré je pre návštevníkov veľmi zaujímavé, kedže má kamenné konštrukcie vo forme obdĺžnikov, ktoré vytvárajú dokonalé kruhy. V skutočnosti sú to púte a medzi nimi sa v minulosti nachádzali stany pútnikov. Pre turistov predstavuje skutočne výnimočný zážitok.

Ďalším miestom, ktoré je zaujímavé navštíviť, je Tieef. Mestečko sa nachádza v pohorí Hidžáz a je známe svojím historickým významom. V minulosti sa tu nachádzal dom posla Božieho, ktorý mal vplyv aj na osudy Mekky.

Nie je pochýb o tom, že Saudská Arábia a Mekka sú miesta, ktoré majú svoje určité čaro. Pre moslimov je to miesto posvätné a priťahuje milióny turistov z celého sveta. Ak sa rozhodnete navštíviť Mekku, mali by ste byť dobre pripravení a rešpektovať miestne pravidlá a zvyklosti. Nielenže si však prežijete výnimočné zážitky plné pozitívnej energie, ale zároveň budete mať príležitosť spoznať miestnu kultúru a zvyky.


Najčastejšie otázky a odpovede Saudská Arábia Mekka


1. Čo je Mekka?
- Mekka je najsvätejšie miesto islamskej viery. Nachádza sa v Saudskej Arábii a každoročne sem zamieri milióny moslimských pútnikov na hadž.

2. Kedy je možné navštíviť Mekku?
- Pre moslimov je najlepšie navštíviť Mekku počas mesiaca Dhul al-Hidždža, keď sa koná najväčšia moslimská púť hadž. Pre ne-muslimov je vstup do Mekky zakázaný.

3. Čo sa nachádza v Mekke?
- V Mekke sa nachádza Kába, najsvätejší miestny islamský chrám. Okolo neho sa nachádza Veľká mešita, ktorá môže pojať až milión veriacich naraz.

4. Môžu ne-moslimovia navštíviť Mekku?
- Nie, ne-moslimovia nemajú povolený vstup do Mekky ani jej okolia. Táto oblasť je prísne kontrolovaná a môže ju navštíviť iba moslimský veriaci.

5. Je možné získať víza na návštevu Saudskej Arábie?
- Áno, je možné získať turistické víza na návštevu Saudskej Arábie, avšak prístup do Mekky a Medina je povolený iba moslimským veriacim. Pre turistov sú k dispozícii oblasti ako Jeddah, Riyad a ďalšie.

6. Aký je význam Mekky pre islamskú náboženskú komunitu?
- Pre islamskú komunitu má Mekka nesmierny význam, pretože v nej sa nachádza najsvätejší islamský chrám - Kába. Verí sa, že sa nachádza na mieste, kde sa narodil a kde prezentoval svoje náboženské myšlienky prorok Mohamed. Preto je pre moslimov povinnosťou absolvovať hadž a vykonať púť do Mekky aspoň raz v živote.


Letenka Saudská Arábia Mekka


Ak ste kedy snívali o návšteve jedného z najposvätnejších miest islamského sveta, rakúska letecká spoločnosť Austrian Airlines vám ponúka príležitosť navštíviť Mekku v Saudskej Arábii. Makkah, ako je miesto nazývané miestnymi ľuďmi, leží na severe krajiny a je tiež hlavným mesteom Makkahského regiónu.

Letenky z Viedne s Austrian Airlines do Mekky sú k dispozícii s časom letu približne 6 hodín, cez súbor s prestupom v Dauhe.

Mekka je miesto, kde sa každý rok zhromažďujú milióny pútnikov na slávenie najväčšieho islamského sviatku Hajj. Toto je tiež miesto, kde sa narodil a strávil určitú časť svojho života Prorok Mohamed, a preto je to také posvätné miesto islamského náboženstva.

Avšak, pretože sa jedná o posvätné miesto pre veriacich islamského náboženstva, návštevníci ne-islamského vierovyznania sú v Mekke zakázaní. Toto miesto je také posvätné, že sa na povoľovanie prístupu k nemu dohliada saudijská vláda, ktorá často odmietne prístup turistom a návštevníkom.

Ak však plánujete cestu do Saudskej Arábie, existuje ešte mnoho miest, ktoré môžete navštíviť. Jeddah, jedno z najdôležitejších miest v Saudskej Arábii, je západné prístavné mesto a je známe svojimi kávovými a obchodnými trhmi.

Niekoľko hodín jazdy od Jeddah sa nachádza národný park Asir, kde môžete vidieť niekoľko endemitických druhov rastlín a zvierat. V Asire sa nachádza aj krásne vyrezávané drevené stavenia "qassabah", ktoré sú popredným príkladom tradičnej architektúry Saudskej Arábie.

Saudská Arábia je krajina bohatá na kultúru, históriu a prírodné krásy, a je zaujímavou destináciou pre tých, ktorí sa radi ponárajú do exotických kultúr a prírodných krás. A ak sa vám podarí získať prístup do posvätného miesta Mekky, budete mať jedinečnú skúsenosť, ktorú nikdy nezabudnete.


Ubytovanie Saudská Arábia Mekka


Saudská Arábia je krajina plná kontrastov a pre mnohých pútnikov je jej najväčšou atrakciou Mekka. Ak plánujete navštíviť toto posvätné miesto, budete potrebovať ubytovanie. Mekka ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane luxusných hotelov a jednoduchých hosteniek.

Vzhľadom na to, že Mekka je jedno z najdôležitejších miest islamského sveta, je zrejmé, že tu nájdete množstvo luxusných hotelov, ktoré sú určené pre pútnikov, ktorí si môžu dovoliť svoje ceny. Medzi najluxusnejšie hotely patrí napríklad Raffles Makkah Palace, ktorý ponúka vynikajúce ubytovanie a ktorý má krásny výhľad na Kábu. Ďalším veľmi obľúbeným hoteldom je Makkah Clock Royal Tower, ktorý je vysoký 600 metrov a ponúka okrem vynikajúceho ubytovania aj služby, ako je fitnes centrum a spa.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie ubytovanie, je možnosť prenajať si izbu v hostenici. Hostenice navyše umožňujú turistom spoznať miestne obyvateľstvo a zistiť viac o ich kultúre. Hlavným problémom pri ubytovaní v hostenici môže byť nedostatok súkromia a hygienických podmienok, preto sa vždy uistite, že si vyberiete kvalitnú a bezpečnú hostenicu.

Ďalšou možnosťou ubytovania v Mekke sú izby v súkromných bytoch alebo apartmánoch, ktoré sú k dispozícii na prenájom. Takéto miesta poskytujú o niečo viac súkromia a môžu byť pre mnohých turistov aj cenovo dostupnejšie ako hotely.

Najdôležitejším faktorom pri výbere ubytovania v Mekke je jeho umiestnenie a vzdialenosť od Káby. Ak plánujete ísť na púť, určite sa uistite, že vaše ubytovanie sa nachádza v blízkosti Káby, aby ste nemuseli cestovať dlhú cestu každé ráno a večer.

V každom prípade, bez ohľadu na vašu voľbu ubytovania v Mekke, je dôležité dbať na to, aby vaše dovolenka bola bezpečná a splnila všetky vaše očakávania. Mekka patrí medzi najposvätejšie miesta na svete a preto sa musia turisti správať v súlade s miestnymi zvyklosťami a kultúrou. Ak budete dodržiavať tieto pravidlá, váš pobyt v Mekke bude nezabudnuteľným a duchovne obohacujúcim zážitkom.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky