Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Singapur Pulau Hantu

Letenka Singapur Pulau Hantu


Singapur Pulau Hantu: neuveriteľné dobrodružstvo na malej ostrove vzdialenej od všetkého

Singapur je známy svojimi vysokými mrakodrapmi, bohatou kultúrou a chutným jedlom. Ale čo povedať na to, že v jeho blízkosti sa nachádza ostrov s názvom Pulau Hantu, ktorý ponúka návštevníkom neuveriteľné dobrodružstvo?

Let smerom k tomuto malému ostrovu trvá len pár minút, ale cestou si môžete užiť úžasný výhľad na Singapur a obdivovať jeho architektúru z inej perspektívy. V momente, keď sa ocitnete na ostrove Pulau Hantu, uvidíte, že toto miesto je naozaj rozmanité.

Ostrov je rozdelený na dva časti - Hantu Besar (Veľký Hantu) a Hantu Kecil (Malý Hantu). Návštevníci si môžu vybrať, na ktorom z týchto ostrovov chcú stráviť svoj deň. Pre tých, ktorí chcú byť v blízkosti zvierat, môže byť lepšou voľbou Hantu Kecil.

Tento ostrov ponúka úžasné možnosti na potápanie a pozorovanie morskej fauny, ako sú napríklad ryby-lebce, morské hady, krevetky a mnoho ďalších. Okrem plávania v čistom morskom mori, môžete sa tiež pridať k organizovaným túram po ostrove a spoznať históriu a kultúru miesta.

Na druhej strane, pre tých, ktorí hľadajú úplné odhodenie a relaxáciu, sa odporúča návšteva Hantu Besar. Táto časť ostrova má najkrajšie pláže na celom Pulau Hantu, kde si môžete užívať letné slnko a kúpanie v jemnom piesku.

Okrem toho, na Hantu Besar sa nachádza aj starobylá pokladňa, ktorá bola postavená na ostrove ešte pred rokmi. Toto miesto je zaujímavé nielen pre historikov, ale aj pre turistov, ktorí sa radi púšťajú do objavovania starobylých miest.

Singapur Pulau Hantu je skutočným klenotom v oblasti turizmu a jedným z najlepších spôsobov, ako opustiť mestský život a vychutnať si krásu prírody a morského sveta. Chcete sa cítiť ako zjavenie v záplave krásy? Potom sa vydajte na Pulau Hantu a užite si ten najkrajší ostrov v Singapure.


Dovolenka Singapur Pulau Hantu


Singapur je jedným z najvýznamnejších ázijských turistických miest s množstvom atrakcií pre návštevníkov. Ak však hľadáte niečo výnimočné a mimo väčšinového turistického ruchu, mali by ste sa vydať na miesto s názvom Pulau Hantu.

Pulau Hantu sa nachádza približne 30 minút jazdy loďou od pobrežia Singapuru a je miesto, kde sa môžete vyhnúť preplneným plážiam a preludovanému mestskému životu. Tento ostrov je skutočným rajom pre rezervujúci turisti hľadajúcich prírodné scenérie a miesto, ktoré ponúka dokonalý oddych a relaxáciu.

Na ostrove nie je žiadna infraštruktúra alebo obchodné priestory. Preto si musíte vziať so sebou všetky potrebné veci, ak nechcete odiť na Singapur ísť do obchodov. Avšak, pokiaľ chcete zažiť prírodne nedotknutý ostrov, Pulau Hantu je miesto, kde to dokážete.

Ostrov má dve pláže, na ktorých si môžete užívať. Pláž na severnej časti ostrova je lemovaná útesmi s množstvom koralových útvarov a ryby sú jasne viditeľné v nízkej vode. Na južnej strane je piesočnatá pláž s plytšou vodou, ideálne miesto pre plávanie a opaľovanie. Na oboch plážach sú viditeľné zraky, tropy a rôzne druhy vtákov. To je miesto pre milovníkov prírody a zvierat.

Ak chcete vidieť viac, môžete sa vydal pod vodu na potápanie s vodotesnými fotoaparátmi a sledovať rôznych druhov morských tvorov vo vode. Pulau Hantu je domovom pre rôzne koraly, ryby a iné podmorské tvary života vrátane množstva exotických druhov. Táto oblasť je významná pre prítomnosť chránených koralových útesov, kde sa môžete dozvedieť o ochrane morského prostredia.

Pulau Hantu ponúka aj rôzne formy námorného a vodného športu, vrátane rybolovu, potápania a Korčuľovania na vode. Sú tiež organizované rôzne aktivity, napríklad pikniky, kempovanie, turistiku a fotografovanie. Oveľa viac nevesty vďaka možnostiam, ktoré ponúka.

Celkovo je Pulau Hantu unikátnym miestom, kde môžete uniknúť z ruchu Singapuru a užívať si prírodu v znovu zrodení alebo v jej prvotnom stave. Ostrov je ideálny pre cestovateľov hľadajúcich dobrodružstvo, ktoré zahŕňa návrat k prírode, prístup k morskej faune a impresívnej prírodnej krajine. Ak hľadáte niečo iné a nezvyčajné na vašu ďalšiu dovolenku, Pulau Hantu by mohol byť pre vás ideálnym cieľom.


Najčastejšie otázky a odpovede Singapur Pulau Hantu


Napriek tomu, že môžeme pomôcť s radami a informáciami, neexistujú žiadne oficiálne odpovede na otázky o Singapure Pulau Hantu. Oto niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o tomto mieste:

Otázka: Čo je Singapur Pulau Hantu?
Odpoveď: Singapur Pulau Hantu je malý ostrov, ktorý sa nachádza v južnej časti Singapuru. V preklade znamená "Duchovský ostrov" (Ghost Island).

Otázka: Je Singapur Pulau Hantu nebezpečný?
Odpoveď: V závislosti od vašich záujmov môže Singapur Pulau Hantu vyžadovať odvahu a trochu dobrodružstva. Niektoré časti ostrova sú pomerne nezmapované a ostrovný terén môže byť strmý, takže je dôležité dávať pozor na svoje kroky. Okrem toho môže byť voda okolo ostrova ostrá a daždivé počasie môže zhoršiť podmienky.

Otázka: Aké aktivity je možné robiť na Singapore Pulau Hantu?
Odpoveď: Vzhľadom na to, že Singapur Pulau Hantu je malý ostrov, neexistuje tu veľa aktivít alebo atrakcií. Niektorí ľudia sa sem chodia sťahovať z vody a šnorchlovania okolo ostrova, avšak iný ľudia sa sem chodia iba pre svoju prírodu a pre pokojné miesto pre meditáciu.

Otázka: Ako sa dá dostať na Singapur Pulau Hantu?
Odpoveď: Singapur Pulau Hantu sa dá dostať iba vodou. K dispozícii sú tu verejné trajekty, ktoré vyplávajú zo Singapuru do prístavu Pulau Hantu. Je nutné sa dopredu registrovať a zakúpiť si lístky.

Otázka: Je možné na Singapure Pulau Hantu prespať?
Odpoveď: Nie, na ostrove nie sú k dispozícii ubytovacie zariadenia a kempovanie na ostrove nie je povolené. Cestujúci môžu navštíviť ostrov iba počas dňa a následne sa vrátiť späť na pevninu v Singapure.


Ubytovanie Singapur Pulau Hantu


Singapur, známa svojim impresívnym futuristickým mestom a zmesou kultúr, má však v sebe ukryté miesto, ktoré ponúka skutočným nadšencom prírody a dobrodružstva. Týmto miestom je ostrov Pulau Hantu, ktorý ponúka ubytovanie v neďalekej blízkosti fascinujúcej prírody.

Ostrov Pulau Hantu sa nachádza v Juhozápadnej oblasti Singapuru a je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí si chcú užiť prírodnú krásu tohto malebného ostrova. Ponúka niekoľko miestností a chát v rôznych veľkostiach, ktoré sú vybavené všetkými modernými zariadeniami a vybavením. K dispozícii sú aj spoločné priestory, kde si hostia môžu užiť relaxačnú atmosféru a zároveň sa spriatelniť s ostatnými hostmi.

Okrem ubytovania, ostrov Pulau Hantu ponúka aj množstvo aktivít a atrakcií, ktoré je možné zažiť na vlastnej koži. Jednou z najobľúbenejších aktivít je potápanie a šnorchlovanie, kde sa návštevníci môžu ponoriť do fascinujúceho sveta korálových útesov a rôznych druhov rýb. Ďalej je možné navštíviť múzeum s morskou tematikou, kde sa môžete dozvedieť viac o faune a flóre tohto regiónu. Milovníkom prírody sa bude páčiť vyhliadková veža, odkiaľ môžete mať krásny výhľad na celý ostrov a okolité ostrovy.

Pulau Hantu je miestom, kde sa môžu návštevníci úplne odrezať od ruchu veľkomesta a užiť si pohodlie prírody a jej krásy. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu na mieste s veľmi krásnou prírodou.

Ak hľadáte zážitok mimo ruchu turistických destinácií, ostrov Pulau Hantu na Singapure je tou správnou voľbou. Budete si môcť užiť dokonalý zážitok z prírody a relaxovať v útulnom prostredí, ktoré ponúka ubytovanie na mieste. Užite si tento malý kúsok raja medzi uzavretými stenami v Singapure.


Počasie Singapur Pulau Hantu


Singapur je známy svojimi turobnými dažďami a vysokou vlhkosťou, no malé ostrovy v jeho okolí môžu byť podstatne odlišné. Jedným z takých ostrovov, ktorým sa určite oplatí navštíviť, je Pulau Hantu.

Napriek tomu, že sa jedná o malý ostrov, klima na Pulau Hantu je celkom rozmanité. V priebehu roka tu panuje tropické monzúnové podnebie, ktorého charakteristickým rysom sú silné dažde a veľmi vysoká vlhkosť.

V období od júna do septembra sa na ostrove objavujú pravidelné dažde, ktoré sú často sprevádzané búrkami. Teploty v tomto období sa pohybujú okolo 28 až 30 stupňov Celzia a vlhkosť vzduchu dosahuje až 90 percent.

Na druhej strane v období od decembra do marca sa na Pulau Hantu nachádza suché obdobie. Vtedy sú teploty nižšie, pohybujú sa od 26 do 29 stupňov Celzia a vlhkosť vzduchu môže dosiahnuť aj 70 percent.

Pulau Hantu na rozdiel od Singapuru nie je tak presýtený znečistením ovzdušia, čo znamená, že okolitý vzduch je čistejší a sviežejší. Oceánový vzduch dokáže odviesť z ostrova znečisťujúce látky, ktoré ovplyvňujú kvalitu ovzdušia v Singapure.

Je však potrebné dodať, že v obidvoch obdobiach sa na Pulau Hantu nachádza množstvo hmyzu, ktorý môže byť pre turistov dosť rušivý. Okrem toho je potrebné si dať pozor na silný slnečný žiarenie, a tak sa zároveň chrániť pred slnkom vhodným krémom.

Celkovo možno teda povedať, že keď plánujete návštevu Pulau Hantu, je dôležité sledovať aktuálne počasie, najmä ak sú vaše plány spojené s plávaním alebo inými vodnými aktivitami. V každom prípade si určite užijete úžasnú prírodu a relaxáciu, ktoré ponúka tento malebný ostrov.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky