Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Slovensko Jasna

Letenka Slovensko Jasna


Slovaks are blessed with a beautiful country surrounded by the magnificent Carpathian Mountains. Apart from being a winter wonderland for skiers and snowboarders, Jasna is one of the most popular destinations for winter sports in Slovakia. With a strong network of flights connecting the region to nearby countries, getting to Jasna has never been easier.

With its stunning scenery, a wide range of slopes for skiers of all levels, and a lively Après Ski scene, Jasna is the perfect winter getaway for snow enthusiasts. The region also has a rich history, unique culture, and traditions that make it one of the most fascinating destinations to visit in Slovakia.

The best way to reach Jasna is to book a flight to the closest airports, which are Poprad-Tatry Airport (TAT) and Bratislava Airport (BTS). Poprad-Tatry Airport is located just 45 kilometers from Jasna, and there are regular flights from Prague, London, Brussels, and other European cities. Bratislava Airport is a bit further, but it is more accessible as it has direct connections to more cities.

Once you arrive at either airport, there are several options to get to Jasna. You can rent a car at the airport and drive to Jasna, or you can take a taxi or a shuttle bus to your accommodation. Alternatively, you can take a train or a bus from Bratislava or Poprad to the nearby town of Liptovsky Mikulas, which is the closest town to Jasna. From there, you can take a local bus or a taxi to Jasna.

In terms of accommodation, Jasna has a range of options to suit all budgets. From cozy apartments and guesthouses to luxurious hotels, you can find something that suits your taste and preferences. Some of the popular accommodations in Jasna include Hotel Mikulas, Hotel Grand Jasna, and Hotel Ski & Wellness Residence Druzba.

Overall, getting to Jasna is easy and convenient, and there are several options to suit your budget and preferences. With its beautiful scenery, world-class ski slopes, vibrant Après Ski culture, and unique traditions, Jasna is a perfect destination for anyone looking for a winter adventure. So, if you're planning a trip to Slovakia this winter, don't forget to put Jasna on your list of destinations!


Ubytovanie Slovensko Jasna


Slovensko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií a má čo ponúknuť aj tým, ktorí si chcú užiť lyžiarske zážitky. Jedným z takých miest je lyžiarske stredisko Jasna, ktoré sa nachádza v Žiarskej doline na dvoch horských masívoch – Chopok a Dereše.

Pre tých, ktorí sa chystajú navštíviť Jasnu, je dôležité sa zamyslieť aj nad tým, kde sa budú ubytovať. V Jasnej je veľa rôznych ubytovacích zariadení, kde si môžete vybrať podľa vášho záujmu a náročnosti.

Ak sa chcete ubytovať v tesnej blízkosti lyžiarskych vlekov, môžete si vybrať z množstva hotelov, penziónov a apartmánov. Všetky tieto zariadenia ponúkajú pohodlné ubytovanie a možnosť stravovať sa v reštauráciách s rôznymi druhmi kuchýň – od tradičnej slovenskej až po zahraničné.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu alternatívu, existuje veľa ubytovania v okolitých dedinách. Tieto dediny sú vzdialené niekoľko kilometrov od lyžiarskeho strediska a ponúkajú rôzne možnosti ubytovania, ako sú napríklad penzióny, privátne izby a apartmány. Ceny sú na týchto miestach nižšie, ale ponuka bývania nie je taká rozmanitá.

Najvýhodnejšou alternatívou môže byť ubytovanie v chatkách alebo apartmánoch v samotnej Jasnej. Tieto zariadenia ponúkajú maximálnu slobodu a nezávislosť. Ich výhodou je aj poloha v centre lyžiarskeho strediska, kde môžete skvele využiť všetky atrakcie.

V každom prípade, ak hľadáte ubytovanie v Jasnej, máte veľa možností. Záleží len na vašom osobnom vkuse, preferenciách a rozpočte. V každom prípade si určite užijete krásne zimné dni a lyžiarske zážitky v jednej z najkrajších častí Slovenska!


Najčastejšie otázky a odpovede Slovensko Jasna


1. Ako sa najlepšie dostať na lyžiarske stredisko Jasna?
- Do Jasnej sa môžete dostať autom, autobusom, vlakom alebo taxíkom.

2. Kde sa nachádza stredisko Jasna?
- Jasna sa nachádza v Nízkych Tatrách, v Liptovskej kotliny, v blízkosti mesta Liptovský Mikuláš.

3. Aké má Jasna zjazdovky a lanovky?
- Na Jasne je 48 km zjazdoviek a 30 lanoviek a vlekov.

4. Kedy je lyžiarska sezóna na Jasne?
- Lyžiarska sezóna na Jasne prevažne trvá z decembra do apríla.

5. Ako môžem získať skipas na Jasnu?
- Skipas na Jasnu môžete kúpiť buď priamo na stredisku alebo online.

6. Kde si môžem zaparkovať auto na Jasne?
- Jasna má dostatok parkovacích miest, ktoré sa nachádzajú priamo na stredisku.

7. Čo sa dá robiť v Jasnej mimo lyžovanie?
- Jasna ponúka aj rôzne iné aktivity, ako napríklad jazdu na snowboarde, bežecké lyžovanie alebo turistiku.

8. Kde je najlepšie si zarezervovať ubytovanie v Jasnej?
- V Jasnej sa nachádza mnoho ubytovacích zariadení, ktoré si môžete zarezervovať buď priamo na webovej stránke strediska Jasna alebo cez rôzne bokové stránky.

9. Aký je cenový rozsah ubytovania na Jasne?
- Ceny ubytovania v Jasnej sa líšia podľa typu a dátumu ubytovania, no väčšinou sa pohybujú medzi 20 až 100 eurami za noc.

10. Kde sa môžem najesť na Jasne?
- Na Jasne sa nachádza niekoľko reštaurácií a bistro, kde si môžete niečo dobré a chutné zjesť.


Počasie Slovensko Jasna


Slovensko je krásna krajina s rôznorodým počasím. Na západnom Slovensku je ovplyvnené Atlantikom a na východnom zase kontinentálnym podnebím. Jasna, nachádzajúca sa na Slovensku, má charakteristické horské podnebie so značnými rozdielmi v teplotách v závislosti na nadmorskej výške.

V lete sa teploty na Jasnej pohybujú okolo 20 - 25°C, v závislosti od toho, na ktorom konci sa nachádzate. Najväčší rozdiel však pocítite, keď sa dostanete na vrchol hory. Tu môžu teploty klesnúť až na 10°C, a na niektorých miestach aj nižšie. V lete prichádza aj k menej častým, avšak silným búrkam, ktoré môžu byť doprevádzané bleskami a silnými vetrami.

Jesenné obdobie je na Jasnej krásnym pozorovateľným zážitkom. Farebné lístie a tmavé hory vytvárajú nádherný kontrast v krajine. Teploty v tomto období oscilujú okolo 10 - 15°C a vyskytuje sa tu aj veľa dažďa.

Zima je samozrejme najpopulárnejším obdobím na Jasnej, kedy sa tu stretávajú stovky lyžiarov a snowboardistov. Teploty sa môžu pohybovať od -10°C do -20°C. Zaznamenané boli aj extrémne nízke teploty, a to až -40°C v niektorých oblastiach. Toto obdobie býva na horách vždy mrazivé a suché.

Jar, ako na každom mieste na svete, prichádza s prvým zeleným lístím a teplejšími teplotami. Na Jasnej sa jar začína niekedy v marci a jazdy na lyžiach sa pomaly menia na bicykle a pešiu turistiku. Teploty sa pohybujú zväčša okolo 10 - 15°C.

Celkovo, Jasna ako každé horské stredisko má svoje vlastné počasie, ktoré môže byť dosť nepredvídateľné. Dôležité je si preto sledovať predpoveď počasia a prípadne sa pripraviť na nečakané zvraty. Bez ohľadu na počasie, Jasna je vždy pekným miestom na návštevu a ponúka množstvo aktivít pre každého.


Dovolenka Slovensko Jasna


Ak by si sa rozhodol stráviť dovolenku na Slovensku, určite by si nemal vynechať nádhernú oblasť Jasná. Nachádza sa v Nízkych Tatrách a je známa svojimi krásnymi horskými scenériami, zimnými športmi a turistikou.

Jasná je najväčším lyžiarskym strediskom na Slovensku, ktoré je rozdelené na dve hlavné oblasti - Jasná Nízke Tatry a Jasná Priehyba. Na týchto miestach sa nachádza viac ako 50 kilometrov zjazdoviek, ktoré sú vhodné pre rôzne úrovne skúseností. Okrem toho ponúka oblasť množstvo ďalších zimných športov, ako sú sánkovanie, skialpinizmus, korčuľovanie alebo jazda na motorkách.

Nie je to však len zimná destinácia. V letných mesiacoch môžu turisti využiť množstvo turistických chodníkov, ktoré vedú okolo Jasnianskej doliny a ponúkajú výhľady na krásne Tatry a okolitú prírodu. Medzi populárne turistické trasy patrí chodník na Chopok, z ktorého je možné vidieť celú oblasť Nízkych Tatier, ale aj turistická trasa na Žiarskou chatu.

Pre tých, ktorí sa radi cítia blízko pri prírode, existuje možnosť kempovať alebo ubytovať sa v chatách a penziónoch v okolí Jasná. Okrem toho je v blízkosti oblasti množstvo reštaurácií a barov, ktoré ponúkajú tradičné slovenské jedlá a nápoje.

Ak plánuješ dovolenku na Slovensku, Jasná je určite jedno z najatraktívnejších miest, ktoré by si si mal zahrnúť do svojho zoznamu. Ponúka množstvo zážitkov pre celú rodinu, a to ako v zimných, tak aj letných mesiacoch. Svojou nádhernou prírodou a množstvom aktivít je ideálnym miestom pre oddych a relax počas dovolenky.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky