Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Slovinsko Bohinjské jazero

Dovolenka Slovinsko Bohinjské jazero


Slovinsko je jedna z najkrajších krajín Európy a ľudia z celého sveta sa snažia objaviť krásy, ktoré táto krajina ponúka. Medzi týmito krásami nechýba ani Bohinjské jazero, ktoré sa nachádza v oblasti Triglavského národného parku. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá vám umožní posedieť s rodinou pri krásnom jazere a vychutnať si pohľad na okolitú prírodu, potom by mohlo byť Bohinjské jazero tou správnou voľbou.

Bohinjské jazero je najväčšie jazero v Slovinsku a nachádza sa v západnej časti krajiny medzi Julskými Alpami. Jazero sa nachádza v nadmorskej výške takmer 500 metrov nad morom a má 4,3 kilometra na dĺžku a 1 kilometra na šírku. Okrem toho, že je to skvelé miesto na plávanie a slnenie, toto jazero je aj výborným miestom pre rôzne vodné aktivity a zážitky.

Okolitá príroda okolo Bohinjského jazera je nádherná a ponúka veľa možností pre turistiku a horskú turistiku. Lakatošské sedlo, ktoré tvorí súčasť alpského pohoria Kamnik a Savinja, sa nachádza v blízkosti Bohinjského jazera a ponúka úžasné výhľady na okolité hory a doliny. Návštevníci môžu vyskúšať aj rôzne iné aktivity ako cyklistiku, jazdu na koni, rafting či zimné športy.

Najlepší čas pre návštevu Bohinjského jazera je v lete, keď sa teploty pohybujú okolo 25°C a môžete si užiť slnečné dni. Ak sa sem rozhodnete ísť v zimných mesiacoch, môžete si užiť zimné športy, ako lyžovanie alebo snowboarding.

Bohinjské jazero ponúka mnoho možností atrakcií a aktivity, čo robí z neho ideálne miesto pre dovolenku. Pre svojich návštevníkov ponúka okolitú prírodu, kultúru a históriu, ako aj skvelé jedlo a ubytovanie. Takže, ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, Bohinjské jazero sa určite neprehliadne v zozname možností.


Počasie Slovinsko Bohinjské jazero


Slovinsko je známe svojimi krásnymi jazerami a Bohinjské jazero nie je výnimkou. Toto jazero leží v národnom parku Triglav a ponúka návštevníkom prekrásne prostredie, kde sa môžu oddýchnuť od hektického životného štýlu a užiť si krásy prírody.

Počasie v oblasti Bohinjského jazera je počas letných mesiacov teplé a suché. Letné teploty sa pohybujú medzi 20 - 25°C. Takže ak hľadáte miesto, kde sa môžete pohodlne vybrať do prírody a užiť si trochu kúpania, toto jazero by mohlo byť ideálne pre vás. Voda v jazere sa zvyčajne zohrievá na teplotu medzi 18 a 22°C, čo je ideálne na kúpanie.

V zime je Bohinjské jazero obvykle zamrznuté a okolie je pokryté snehom, čo poskytuje ideálne prostredie pre zimné športy. Teploty sa pohybujú v rozmedzí -5°C až 5°C, čo by mohlo byť vhodné pre milovníkov zimných športov.

Je dôležité poznamenať, že počasie v tejto oblasti môže byť veľmi nevyspytateľné a môže sa rýchlo zmeniť. Preto sa vám odporúča sa pripraviť na akékoľvek riziká a byť pripravený na zmene počasia.

Bohinjské jazero je jednou z najkrajších oblastí Slovinska a ponúka niečo pre každého. Prečo sa teda nevydať do tejto nádherné krajiny a užiť si krásy prírody a podmanivého prostredia Bohinjského jazera.


Letenka Slovinsko Bohinjské jazero


Bohinjské jazero sa nachádza v Julijských Alpách v západnej časti Slovinska. Toto jazero je druhým najväčším v krajine a je omnoho menej navštevované ako jazero Bled, čo z neho robí ideálne miesto na oddych pre tých, ktorí hľadajú kľud a relaxáciu v prírodnom prostredí.

Ak chcete navštíviť Bohinjské jazero, najlepšou možnosťou je lietať do letiska v Lublaňskom letisku, ktoré je asi hodinu jazdy autom od jazera. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Lublaně, vrátane známych spoločností ako Ryanair alebo EasyJet.

Po príchode do Lublaně si môžete prenajať auto a vziať si prekrásnu cestu po kopcoch a vidieckych scénach až k jazeru. Bohinjské jazero je obklopené prírodou, kde sa môžete prechádzať okolo jazera a obdivovať úchvatné scenérie. Ak ste ochotní trochu sa zapotiť, môžete sa vydať na túru na hory v okolí jazera.

Ak máte radi vodu, Bohinjské jazero je ideálne miesto pre rôzne vodné aktivity, ako napríklad plachtovanie, kajakárenie alebo rybolov. Okrem toho si môžete prenajať bicykel a prejsť si cyklistické trasy okolo jazera.

Pre tých, ktorí hľadajú kultúrne zážitky, existuje mnoho historických pamiatok v okolí jazera. Najvýznamnejšou z nich je kostol sv. Janeza Krstníka, ktorý sa nachádza na brehu jazera. Tento kostol pochádza z 11. storočia a je považovaný za najstarší kostol v Slovinsku.

Bohinjské jazero je teda skutočnou perličkou v prírodnom prostredí Slovinska. Ak hľadáte miesto na oddych v krásnom prostredí, toto jazero je ideálna voľba pre vás. Vyberte si vhodnú letenku a užite si prírodu a kultúru tohto úžasného miesta.


Ubytovanie Slovinsko Bohinjské jazero


Slovinsko je krajina plná krásnych scenérií a neopakovateľných výhľadov. Jeden z takýchto oblastí je Bohinjské jazero, ktoré ponúka úchvatné výhľady a je výbornou destináciou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu relaxu, turistiky a adrenalinových zážitkov. Naše ubytovanie sa nachádza práve v tejto oblasti a ponúka skvelé možnosti pre komfortné ubytovanie.

Bohinjské jazero je jedno z najväčších a najkrajších jazier Slovinska a je obklopené nádhernou prírodou. Ak sa rozhodnete pre pobyt v tejto oblasti, máte niekoľko možností, ako si užiť celodenný výlet na čerstvom vzduchu. Môžete sa prejsť po nádherných turistických trasách, ktoré sa vinú popri jazere a okolitých kopcoch. Okrem toho môžete vyraziť na bicykloch a navštíviť okolité dedinky.

Ak hľadáte viac adrenalínu, môžete si prenajať kanoe či rôzne vodné športy a vyskúšať si rafting alebo kajakovanie. Medzi najvyhľadávanejšie atrakcie patrí tiež výlet na lanovke k horskému stredisku Vogel, kde môžete vidieť úchvatné výhľady na okolité hory.

Po celodennom objavovaní okolitej prírody a aktívnom dne sa bude určite hodiť oddych a relaxácia. Naša ubytovacia ponuka sa nachádza na súkromnom pozemku v tichej lokalite, kde máte k dispozícii plne vybavenú kuchyňu s jedálňou, kúpeľňu a izbu s výhľadom na okolitú prírodu. Interiér je vkusne zariadený a vytvára príjemnú atmosféru, ktorá vám umožní oddýchnuť si od všedného dňa.

Majitelia ubytovania sa snažia o maximálnu spokojnosť klientov, a preto ponúkajú aj doplnkové služby, ako sú organizovanie výletov, typy na najlepšie miesta v okolí a sú ochotní pomôcť s akýmkoľvek dotazom, ktorý by ste mohli mať.

Bohinjské jazero ponúka nespočetné množstvo možností pre aktívny oddych aj relaxáciu. Naše ubytovanie v tejto oblasti dokáže urobiť z vašej dovolenky skutočný zážitok, ktorý si budete pamätať na celý život. Príďte sa presvedčiť sami a užite si neopakovateľný zážitok z bohatej prírody Slovinska.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovinsko Bohinjské jazero


Otázka: Aké je najlepšie obdobie na návštevu Bohinjského jazera v Slovinsku?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu je medzi májom a septembrom, keď je počasie teplejšie.

Otázka: Aké aktivity môžem robiť pri Bohinjskom jazere?
Odpoveď: Môžete sa venovať turistike, cyklistike, vodným aktivitám, kúpaniu a rybolovu.

Otázka: Môžem si prenajať loď alebo kajak na jazere?
Odpoveď: Áno, existuje niekoľko miest, kde si môžete prenajať loď alebo kajak.

Otázka: Aké sú najlepšie turistické trasy pri jazere?
Odpoveď: Jednou z najpopulárnejších turistických trás je cesta okolo jazera, ale existujú aj ďalšie trasy do okolitých hôr.

Otázka: Aké ďalšie miesta by som mal/a navštíviť v okolí Bohinjského jazera?
Odpoveď: Môžete navštíviť Vintgarov kaňon, jazero Bled, hrad Predjama a mesto Ljubljana.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky