Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Slovinsko Radovljica

Počasie Slovinsko Radovljica


Slovinsko, malá krajina v srdci Európy, je známa svojou krásnou prírodou, pôvabnými mestečkami a fascinujúcimi atrakciami. Jedným z takýchto kútov je aj mesto Radovljica, ktoré sa nachádza na severe Slovinska medzi hlavným mestom Lublanou a populárnym strediskom Bled.

Keďže sa Radovljica nachádza v kopcovitom teréne, jeho podnebie je pomerne chladné a vlhké. Počas jari a jesene môžeme očakávať mierne teploty s viac daždami, kým v zime sa teploty môžu dostávať pod nulu s vysokými snehovými zrážkami.

Počas letných mesiacov sa teploty v Radovljici môžu zvyšovať na teplé a príjemné hodnoty. Priemerné teploty sa v júni pohybujú okolo 20 stupňov Celzia, kým v júli a auguste sa môžeme tešiť na teploty až do 25 stupňov Celzia. Letné mesiace sú často vysoké vlhkosti, takže sa môže zdať, že je teplo ešte horúcejšie.

Zimné mesiace v Radovljici sú zvyčajne chladné a mokré. Môžeme sa tešiť na snehové zrážky, ktoré umožňujú lyžovať a snowboardovať na miestnych zjazdovkách. Teploty sa väčšinou pohybujú pod nulou a môžee sa vyskytnúť aj prechodne obdobie, kedy sa teploty dostanú až k -10 stupňovam Celzia.

Celkovo povedané, počasie v Radovljici je dosť nepredvídateľné, ale môže byť nádherné pre tých, ktorí sa radi pobavia na čerstvom vzduchu a užívajú si prírodu. Bez ohľadu na ročné obdobie, môžete si byť istí, že vo Vašej návšteve Radovljice nebude nuda a opakovane sa tam budete chcieť vrátiť.


Dovolenka Slovinsko Radovljica


Slovinsko je nádherná krajina, ktorej krása je unikátna v celej Európe. Táto krajina ponúka nádheru zelených hôr, jazier, vodopádov a nekonečného množstva historických a kultúrnych pamiatok. Medzi najpopulárnejšie oblasti patria aj turisticky atraktívne mestečko Radovljica. Preto ak sa chystáte na dovolenku do Slovinska, Radovljica je určite vaše ideálne miesto na oddych.

Radovljica sa nachádza v slovinskej doline rieky Sávy a na samom okraji národného parku Triglav. Mestečko je plné romantických a malebných uličiek s kamennými domami z 16. až 18. storočia. Prechádzka týmito uličkami vás zavedie do minulosti a ponúka prekrásne výhľady na okolitú prírodu.

Jednou z najvýznamnejších pamiatok v Radovljici je zámok Linhartov, ktorý sa nachádza v centre mestečka. Zámok bol postavený v gotickom štýle v 16. storočí a dnes mu dominuje romantická fasáda z 17. storočia. Hlavné námestie mestečka je tiež veľmi architektonicky zaujímavé a neďaleko Radovljice sa nachádza mestečko Bled, ktoré je známe svojim jazerom a hradom.

Slovinskí obyvatelia sú známi svojimi termálnymi kúpeľmi a Radovljica nie je výnimkou. Miestne kúpalisko Kropa ponúka skvelý relax pre turistov. Kúpalisko sa nachádza v kopcách a ponúka krásny výhľad na okolitú prírodu. Voda, ktorou sú bazény naplnené, prichádza z hôr a má vysoký obsah minerálov.

Okrem návštevy pamiatok a relaxácie v kúpeľoch si turisti môžu užiť aj množstvo ďalších aktivít. Východisko pre túry po národnom parku Triglav sa nachádza v neďalekej dedine Mojstrana, ktorá je vzdialená asi 20 kilometrov od Radovljice. Nájdete tu množstvo značených turistických ciest a nádherné výhľady na hory. Rafting, jazdectvo a cyklistika sú ďalšie športy, ktoré si môžete užiť.

Ak sa rozhodnete navštíviť Slovenkso, Radovljica je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať. Mestečko ponúka krásne pamiatky, prírodné kúzlo a množstvo možností, ako sa môžete prejaviť ako turista. Navštívte Radovljicu a získať nezabudnuteľné zážitky, ktoré si budete pamätať celý život.


Letenka Slovinsko Radovljica


Ak hľadáte nádhernú destináciu pre svoj nasledujúci dovolenkový výlet, Slovinsko by mohlo byť tou správnou voľbou pre vás. Toto krajina nachádza sa v srdci Európy a ponúka množstvo vidieckych oblastí, starobylých miest a nádherných prírodných scenérií.

Jedným z najkrajších miest v Slovinsku je Radovljica, ktorá sa nachádza iba niekoľko kilometrov od známeho Bledského jazera, známeho svojou nádhernou krajinnou krásou a bledomodrým jazerom. Radovljica je malebné a kúzelné mesto ležiace pri rieke Sava, s renesančnými domami a krásnym historickým centrom mesta. Tento malý starobylý klenot je skutočne niečím výnimočným a prináša úplne inú atmosféru ako klasické turistické letoviská.

Neprehliadnite jediný Radovljický hrad, ktorý pochádza z 11. storočia a nachádza sa na kopci nad mestom, s nádherným výhľadom na okolie. Turistov rovnako zaujme Muzeum medu, ktoré sa nachádza v blízkosti krásneho námestia v centre mesta. Toto originálne múzeum ponúka spoznať históriu výroby medu a môžete si vyskúšať aj niektoré zo sladkých lahôdok priamo z krabice. Okrem toho je tu niekoľko nádherných kostolov, z ktorých sa najkrajšie nachádza v centre mesta a má impozantnú barokovú fasádu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Radovljicu, najlepšie je si zabezpečiť vstupenky na let do blízkeho letiska v Lublane, hlavnom meste Slovinska. Napríklad je možné využiť leteckú spoločnosť Wizz Air, ktorá má pravidelné lety z Bratislavy do Lublan. Let trvá len necelú hodinu, takže to bude veľmi rýchla cesta. Po príchode do letiska v Lublane, vystúpte z lietadla a voľne sa prechádzajte po pôvabnej krajine Slovinska.

Vzhľadom na veľký nápor turistov v letných mesiacoch, odporúčame si zabezpečiť letenky na Slovinsko a Radovljicu dopredu, aby ste si mohli užiť svoje dovolenkové dni bez obáv, že vás ťažká hlava bude prenasledovať. Tak neváhajte a zarezervujte si letenku a vychutnajte si pokojnú atmosféru v Radovljici, pričom sa tešíte na skutočne nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovinsko Radovljica


Pre napísanie najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Radovljice v Slovinsku potrebujem bližšie informácie, aby som vám mohol poskytnúť relevantné odpovede. Môžete mi, prosím, poskytnúť ďalšie informácie alebo témy, o ktorých by ste radi vedeli?


Ubytovanie Slovinsko Radovljica


Slovinsko je krásna krajina s množstvom prírodných krás a kultúrnych pamiatok. Ak sa rozhodnete navštíviť túto krajinu, určite by ste sa mali pozrieť aj na miesto Radovljica. Toto mesto sa nachádza v strednej časti Slovinska a ponúka návštevníkom množstvo zaujímavostí.

Radovljica je známa svojou starobylou architektúrou, kúzelnými uličkami aj krásnym výhľadom na Alpy. Mesto sa nachádza takmer na hraniciach národného parku Triglav, ktorý je domovom niekoľkých unikátnych druhov flóry a fauny. Radi by ste sa sem teda vybrali, no neviete, kde nájdete ubytovanie? Preto si prečítajte nasledujúce riadky.

Ubytovanie v Radovljici nájdete v rôznych cenových kategóriách a typoch. Na výber máte medzi hotelmi, penziónmi a apartmánmi. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z rôznych hotelov, ktoré sú situované v okolí mesta. Na druhej strane, ak potrebujete ubytovanie pre rodinu alebo veľkú skupinu ľudí, ponúka sa vám možnosť nájsť si apartmán.

Ak hľadáte ubytovanie v historickej časti mesta, máte niekoľko možností. Mnoho starých budov bolo zrekonštruovaných a premenených na penzióny alebo malé hotely. Tieto hotely sú teda ideálnym miestom na ubytovanie pre tých, ktorí hľadajú autentický zážitok a priblíženie sa k histórii Radovljice.

Ak ste študent alebo cestovateľ na rozpočet, množstvo lacných ubytovní sa nachádza v okolí mesta. Tieto ubytovne ponúkajú základné vybavenie, ako je napríklad spoločná sprcha a kuchynka. Avšak, Aj napriek tomu môžete prenajať si izbu s vlastným sociálnym zariadením.

Celkovo je pre návštevníkov mesta Radovljica k dispozícii množstvo ubytovacích možností. Ak sa rozhodnete navštíviť toto krásne miesto, určite si nájdete ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim požiadavkám a očakávaniam.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky