Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Španielsko Malorka

Najčastejšie otázky a odpovede Španielsko Malorka


1. Kedy je najlepší čas na návštevu Malorky?
Najlepší čas na návštevu Malorky je v lete, od júna do septembra, keď je teplo a slnečno.

2. Potrebujem víza na návštevu Malorky ako slovenský občan?
Nie, slovenskí občania nepotrebujú víza na návštevu Malorky.

3. Aké sú najlepšie pláže na Malorke?
Záleží na preferenciách, ale niektoré z najlepších pláží na Malorke sú Cala Agulla, Cala d'Or a Playa de Muro.

4. Ako sa dostanem z letiska na Malorke do hotela?
Môžete si zabezpečiť transfery alebo taxi z letiska do hotela, alebo môžete využiť autobusovú dopravu.

5. Koľko stojí taxi z Palmy de Mallorca na iné miesta na ostrove?
Ceny sú rôzne, ale priemerná cena je asi 1,50 € za kilometer.

6. Môžem piť vodu z vodovodu na Malorke?
Nie je vhodné piť vodu z vodovodu na Malorke, lepšie je piť balenú vodu.

7. Aké sú najlepšie miesta na nákupy na Malorke?
Najlepšie miesta na nákupy na Malorke sú Palma de Mallorca, Inca a Manacor.

8. Ako sa najlepšie presúvať po Malorke?
Je najlepšie prenajať si auto alebo skúter, alebo využiť dopravu autobusom alebo taxíkom.

9. Aké sú najlepšie miesta na večeru na Malorke?
Najlepšie miesta na večeru na Malorke sú Palma de Mallorca, Port de Pollença a Alcúdia.

10. Aké sú najlepšie miesta na turistiku a pešie túry na Malorke?
Najlepšie miesta na turistiku a pešie túry na Malorke sú Sierra de Tramuntana, Cap de Formentor a Parc Natural de Mondragó.


Letenka Španielsko Malorka


Letenky na Malorku, ostrov patriaci ako jedna z Baleárskych ostrovov k Španielsku, sa stávajú čoraz populárnejšími. Toto miesto si totiž získava záujem nielen medzi turistami, ktorí sú nadšení prekrásnymi plážami a krásnym prostredím ostrova, ale aj medzi tými, ktorí hľadajú dovolenku plnú zážitkov a adrenalínu.

Letenky na Malorku sa dajú zohnať online u rôznych leteckých spoločností, ktoré ponúkajú túto destináciu. Začínajúc svojou cestou z letiska v Barcelone či Madridu, do času cesty máte možnosti si vychutnať krásy Španielska. Po prílete na letisko na Malorke sa vám okamžite naskytne presvedčenie, že ste pricestovali na miesto, ktoré ostane vás na celý život.

Na plážiach Malorky si môžete oddýchnuť a užívať si slnečné dni. Prírodné pláže Mallorykého ostrova sú plné zaujímavých možností, ako si užiť vašu dovolenku v plnej miere. Môžete vyskúšať surf, kajaking, šnorchlovanie, potápanie, alebo si len tak oddýchnuť na pláži. Okrem toho sa môžete zúčastniť na výletoch a prehliadkach po ostrove, ktoré sú plné histórie a kultúry.

Klima na Malórke je priaznivá a ročné obdobia sú výrazne miernejšie ako na väčšine európskych destinácií a to najmä v zime. Letenky na túto juhozápadnú časť Španielska sú preto často cieľom turistov, ktorí sa chcú vyhnúť chladnejšej zime v iných krajinách.

V každom prípade si nechajte ujsť príležitosť navštíviť Malorku a vychutnať si jej krásy. Ak máte radi slnečné pláže, zaujímavú kuchyňu, krásne pamiatky a atrakcie, ktoré vás prenesú do minulosti, potom ste na správnom mieste. Kúpte si letenky na Malorku a zažite dovolenku snov.


Ubytovanie Španielsko Malorka


Malorka - ostrov plný slnka, morských pohybov a bohatej histórie, v neskorých mesiacoch, kedy sa teploty držia vysoko, prináša mnoho turistov z rôznych častí sveta. Nachádza sa v strede Stredomoria, Malorka je ideálnym miestom pre oddych, relax a zážitky. Avšak, aby ste si užili svoju dovolenku na plné kiahne, je potrebné si zabezpečiť ubytovanie. V tomto článku vám predstavíme niektoré z najlepších hotelov na Malorke.

1. Sant Francesc Hotel Singular

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, nezamieňte si tento hotel. Lístky na perinách, kútniky na fotografiách - všetko so značkou štýlu. Sant Francesc Hotel Singular sa nachádza v srdci Palmy, teda v hlavnom meste Malorky. Okrem krásneho dizajnu hotela, ponúka aj výborné jedlá.

2. Can Bordoy Grand House & Garden

Často sa rozpráva o Can Bordoy Grand House & Garden ako o najkrajšom hoteli na Malorke. Nachádza sa v historickom centre Palmy, kde očarí svojimi záhradami, bazénmi a útulnými izbami. Menšie zariadenia ponúkajú väčšie výhody. V tomto hotely sa to jednoducho len jednoducho láka.

3. Hotel Saratoga

Príjemné wellness sa nachádza v Hoteli Saratoga, ktorý sa nachádza poblíž zátoky Palma. Tento hotel si zaslúži vašu pozornosť vďaka svojmu bazénu na streche, ktorý biedi jedinečný výhľad na mesto. Nájdete tu fyzioterapeutické a relaxačné masáže, ako aj solária. Tento hotel je skutočne špeciálny.

4. Gran Hotel Son Net

Ak hľadáte hotel v centre Malorky, máme pre vás Gran Hotel Son Net, ktorý sa nachádza v horách Tramantana. Tento hotel ponúka krásne výhľady a letné večere v objekte. Nachádza sa v oblasti s viacerými rekreačnými možnosťami, vrátane golfu a surfovania. Je to skvelý hotel pre každého, kto si užije pohybovú činnosť.

5. Belmond La Residencia

Je to jeden z najstarších a najluxusnejších hotelov v Malorke. Belmond La Residencia sa nachádza v horskej oblasti Tramantana a ponúka luxusné apartmány s výhľadom na more. Okrem toho ponúka wellness centrum, tenisové kurty a mnoho ďalších zábavných možností.

Prečo ísť na Malorku a ubytovať sa na nej? Malorka má nielen krásnu prírodu, ale aj históriu, ktorá vás určite ohromí. Mesto Palma je sídlom najkrajšieho gotického paláca, katedrálneho námestia, ako aj ruín padlých v Rímskej ríši. Pri pohľade na vodu budete naplnení pozitívnou energiou a pôžitkom, ktorý si budete dlho pamätať. Ak by ste sa chceli cítiť ako na tropických destináciách, môžete navštíviť národný park Mondrago a ukázať svojim poznávacím zručnostiam. Ako môžete vidieť, Malorka ponúka mnoho možností, ktoré sa určite oplatí vyskúšať. A výber z vyššie uvedených hotelov vám umožní užiť si svoju dovolenku v maximálnom komforte, ktorý si zaslúžite.


Počasie Španielsko Malorka


Španielsko, s jeho obrovským územím a geografickými rysmi znamená rozmanitosť počasia. Toto obrovské množstvo klimatických zón znamená, že v rôznych častiach Španielska môžete naraziť na rozdielne podnebie.

Jedným z najobľúbenejších miest pre turistov je Malorka, najväčšie ostrovné španielske územie vo vnútrozemskom Stredozemnom mori. Toto nádherné letovisko má mnoho krásnych pláží, kultúrnych pamiatok a hojnosti prírodných scenérií, ktoré robia z Malorky jedno z najobľúbenejších miest pre dovolenky.

Počasie v Malorka je typické pre Stredozemné podnebie s veľmi teplými letami a miernymi zimami. Letné mesiace od júna do septembra sú zvyčajne extrémne horúce s teplotami, ktoré sa môžu dostaviť až k 35 stupňom Celzia. Tieto mesiace sú ideálne pre turistov, ktorí chcú užívať si slnko a vodu, ale sú tiež obdobím veľkej návštevnosti turistov, ktorí vyhľadávajú Malorku pre ich dovolenku.

Jesenné mesiace (október a november) v Malorka sú veľmi príjemné s teplotami okolo 20 stupňov a veľmi málo zrážok. Toto obdobie je ideálne pre tých, ktorí chcú užívať si krásne počasie a zároveň sa vyhnú návalu turistov.

V zimných mesiacoch (december a január) teploty klesajú na približne 12 stupňov, s občasnými zrážkami. Zimné mesiace sú menej obľúbené pre turistov, ale stále môžete nájsť mnoho aktivít a celoročných prírodných scenérií, aby ste si užili svoju dovolenku.

Jarné mesiace (marec a apríl) sú tiež krásne v Malorka s odznelými zimnými mesiacmi, teploty sa úmerne zvyšujú a opäť klesajú na približne 20 stupňov Celzia. Zlúčenie letného tepla a príjemnej jarnovej atmosféry robí z tohto obdobia ideálne obdobie pre turistov.

Všeobecne platí, že Malorka má krásne počasie takmer celý rok. Pre návštevníkov sú ideálne mesiace od mája do septembra, ale nemusíte sa báť návštevy v inom období roka, a to aj v zime. V každom prípade počet turistov by mal byť nižší v zime, ktorý onedlho znamená, že budete môcť užiť priestor a pokoj, ktorý by ste v iných mesiacoch možno nemali. Celkovo je Malorka nádherným miestom pre dovolenku počas celého roka, ktorú určite nebudete chcieť premeškať.


Dovolenka Španielsko Malorka


Španielsko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Európe a Malorka je jej najväčším ostrovom. Tento ostrov je jedným z najkrajších a najviac navštevovaných miest v Španielsku, kde sa turisti môžu tešiť z plnej vali pláží, nádherných prírodných scenérií a bohatej histórie a kultúry.

Jednou z najznámejších atrakcií Malorky sú jeho pláže. Turisti si môžu vybrať z mnohých miest, ako napríklad Cala Mesquida, Cala Agulla, Cala d'Or alebo es Trenc. Pláže na Malorke pôsobia ako raj, s jasným modrým morom a jemným bieľom piesku. Niektoré pláže sú vhodné aj pre nudistov. Návštevníci sa môžu tešiť na mnoho rôznych vodných športov, ako napríklad surfovanie, potápanie alebo šnorchlovanie.

Malo by sa však pamätať na to, že Malorka nie je len o plážach. Tí, ktorí hľadajú kultúrnu atmosféru, môžu navštíviť mnoho starobylých miest a pamiatok, ako napríklad nádherné katedrály a kláštory alebo hrad Bellver, ktorý dnes slúži ako múzeum. Navštíviť môžete aj množstvo malých dediniek, ktoré sa zdajú, že sa zastavili v čase a ktoré prezentujú tradičnú španielsku kultúru.

Ďalšou atrakciou Malorky sú mnohé nočné kluby, diskotéky a bary v regionoch ako Magaluf alebo Palma de Mallorca, ktoré ponúkajú pestrofarebné zábavy pre návštevníkov. Niektoré z nich sú dokonca otvorené až do skorých ranných hodín ráno.

Malo by sa tiež spomenúť, že Malorka ponúka aj výbornú kuchyňu, kde sa miestni špecializujú na plody mora, ako napríklad krevety, kalmary alebo chobotnice. Okrem toho sú možnosti španielskych špecialít, ako napríklad paella a tapas, nespočetné.

Výlety a aktivitky sú tiež možnosti, ktoré bežne ponúka Malorka, od paraglidingu až po kurzy áŕabských hier a folklóru. Mnohé turistické sprievodcovia zvyknú organizovať výlety na susedné ostrovy, ako napríklad Menorca alebo Ibiza.

Dovolenka na Malorke je splnením snov návštevníka, či už hľadáte pláže ako z katalógov, kultúru, zábavu alebo len relaxáciu a oddych. Malorka ponúka všetko a more ešte viac. Nemôžeme sa dočkať, ako sa bude dariť nášmu budúcemu výletu na tento nádherný ostrov v Stredozemnom mori.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky