Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque

Počasie Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Spojené arabské emiráty sú charakteristické svojím stredomorským podnebím, ktoré sa vyznačuje teplými letami a miernymi zimami. Konkrétne mesto Abu Dhabi, v ktorom sa nachádza Sheikh Zayed Grand Mosque, má veľmi horúce a vlhké leto s vysokými teplotami okolo 40 stupňov Celzia.

Letné obdobie v Abu Dhabi trvá od mája do septembra a je zvyčajne dosť vlhké vďaka blízkosti Perského zálivu. Táto vysoká vlhkosť v kombinácii s vysokými teplotami môže byť pre niektorých návštevníkov náročná, preto je dôležité si zabezpečiť dostatok vody a nájsť úkryt v chlade.

Zima v Abu Dhabi je príjemnejšia a trvá od decembra do februára. Teploty sa pohybujú skôr okolo priemerných 20 stupňov Celzia a nocami dokáže byť chladnejšie, najmä v decembri a januári. Pretože je to ideálne pre turistov, ktorí sa nemusia obávať vysokých teplôt a horúcich dní, mnoho ľudí sa rozhodne navštíviť Abu Dhabi práve v tomto období.

Je dôležité si zapamätať, že v náboženských budovách, ako je Sheikh Zayed Grand Mosque, sa vyžaduje príznačné obliekanie, aby sa rešpektovali miestne zvyky a tradície. Pri návšteve sa preto odporúča obliecť šatku na hlavu, dlhé rukávy a nohavice alebo sukňu.

Vzhľadom na to, že Sheikh Zayed Grand Mosque je umiestnená na otvorenom priestranstve, návštevníci by si mali zabezpečiť dostatok hydratácie a ochrániť sa pred slnečným žiarením. Je tiež dôležité sledovať miestne správy o počasí, najmä počas letných mesiacov, keď môže dôjsť k silným búrkam.

Celkovo je počasie v Abu Dhabi a v okolí Sheikh Zayed Grand Mosque v zásade príjemné po celý rok, ale všetci návštevníci by si mali uvedomiť, že vysoké teploty, vysoká vlhkosť a silné slnečné žiarenie môžu byť v horúcich letných mesiacoch náročné. Je to však skutočne pôsobivé miesto a hajdy by to malo vidieť.


Dovolenka Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Sheikh Zayed Grand Mosque - nádherný komplex

Spojené arabské emiráty sú synonymom luxusu, pôvabu a fascinujúcej kultúry. Ak chcete zažiť túto výnimočnú atmosféru, navštívte Sheikh Zayed Grand Mosque, nádherný komplex, ktorý je hlavnou mešitou v Abú Zabí, hlavnom meste Spojených arabských emirátov. V tomto článku sa dozviete, prečo by ste si nemali nechať ujsť návštevu tejto krásnej a zaujímavej pamiatky.

Hlavné rysy Grand Mosque

Komplex Grand Mosque sa skladá z guľovej kupoly a štíhlých minaretov, ktoré sa vypínajú do neba. Nachádza sa na rozlohe viac ako 30 akrov a môže hostiť viac ako 40 000 ľudí naraz. Je to jedna z najväčších mešít na svete a určite jedno z najkrajších miest na návštevu v Spojených arabských emirátoch.

Keď sa dostanete do areálu mešity, budete ohromení elegantnosťou architektúry, ktorá kombinuje tradičný arabský dizajn s modernými vplyvmi. Všade, kam sa pozriete, uvidíte kresťanskú motiváciu, sú to napríklad mozaiky, vitráže, zrkadlové steny a krásne dubové dvere zdobené arabskými písmenami.

Nad vstupom do mešity sa nachádza 17 metrov vysoký a 10 metrov široký mihrab (modlitebný priestor), ktorý vytvára dojem nekonečnej nesmierne. Na zemi sú položené koberce, ktoré sú vysoké až 5 centimetrov a sú ručne tkané. Návštevníci si však môžu všimnúť aj množstvo umenia v mešite. Vystavujú sa tu veľké umelecké diela od košického klenotníka, musí sa tiež poznamenať, že návštevníci sa musia správať rešpektne, pretože je to sväté miesto.

Dôležitou súčasťou každodenného dňa v Spojených arabských emirátoch sú netradičné šaty a obliekanie v prípade návštevy Grand Mosque nie je inak. Mnoho návštevníkov, ktorí navštívili mešitu v minulosti, boli zamietnutí kvôli svojim nevhodným odevom. Preto by ste sa mali pripraviť na to, že ak plánujete navštíviť Grand Mosque, musíte sa správať rešpektne a nosiť vhodné odevy. Ženy by mali nosiť šaty alebo dlhé nohavice, ktoré pokrývajú ich ramená, ruky a nohy. Okuliare sa musia nosiť len na vyznačených miestach. Muži by mali byť v dlhých nohaviciach a košeli.

Spoločenské a náboženské benefity

Grand Mosque neponúka len zážitky pre turistov, ale aj pre miestnych obyvateľov a náboženských veriacich. Mešita ponúka možnosť modliť sa a spoznávať islamskú kultúru. Školy a univerzity vykonávajú veľa aktivít, aby svojim študentom umožnili pripojenie sa k týmto príležitostiam na vzdelávaciu a duchovnú požiadavku. Je to úžasný spôsob, ako pomôcť ľuďom získavať skúsenosti a znalosti a obohacovať svoje vedomosti.

Vysvetlenie náboženského významu mešity by bolo celý článok, ale dôležité je, že Grand Mosque je one z miest islamského sveta, kde by sa mohli veriaci modliť a prehĺbiť svoju duchovnú angažovanosť. Aktivity učenia a diskusie taktiež pomáhajú ľuďom z islamových krajín zapojiť sa do medzinárodných vzťahov a prepojiť ich so zvyškom sveta.

Záverečné myšlienky

Grand Mosque je jednou z najkrajších pamiatok na svete a návšteva je skutočným zážitkom. Mnoho cestovateľov a turistov sa vracajú späť kvôli jej úžasnej architektúre a atmosfére. Ak plánujete navštíviť Spojené arabské emiráty, nemali by ste prenechať túto historickú mešitu. Budete mať príležitosť obdivovať úžasné umenie, pričom sa zároveň naučíte o islamskej kultúre a náboženstve. Ak chcete zažiť naozaj jedinečný zážitok, pridajte si Grand Mosque na svoj zoznam miest, ktoré musíte navštíviť.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Sheikh Zayed Grand Mosque je nádherný mešita, ktorá sa nachádza v hlavnom meste Spojených arabských emirátov Abu Dhabi. Bola postavená v roku 2007 na počesť zakladateľa národa a prvý prezident Spojených arabských emirátov, Jeho Excelencia Shaikha Zayeda bin Sultana Al Nahyana.

Táto krásna mešita je jednou z najväčších a najluxusnejších mešít na svete. S rozlohou 22 400 metrov štvorcových a kapacitou až 41 000 návštevníkov, je to pôsobivý symbol náboženskej a architektonickej krásy.

Ubytovanie v okolí Sheikh Zayed Grand Mosque má mnoho možností. V blízkosti mešity sa nachádza niekoľko luxusných hotelov ako napríklad The Ritz-Carlton Abu Dhabi, Grand Canal, ktorý ponúka neobmedzený výhľad na skutočne úchvatnú mešitu a majestátnu Grand Canal. Tento hotel ponúka krásne priestory s moderným dizajnom a elegantnými nábytkom.

Ak preferujete niečo menšie a diskrétnejšie, potom Hilton Abu Dhabi Yas Island je vzdialený len 15 minút jazdy od Grand Mosque, je skvelým výberom. Tento hotel má prekrásne balkóny, ktoré ponúkajú výhľad na celé mesto a dokonca aj na Formule 1 okruh a nádherné pláže v blízkosti hotela.

Ak ste zasvedčili lásku ku kempovaniu, niekoľko kempov ponúka túto možnosť, kde si môžete užiť čerstvý vzduch, relaxovať v prírode, a zároveň byť v blízkosti Grand Mosque. Al Wathba Desert Resort & Spa a Anantara Qasr Al Sarab Desert Resort sú dva skvelé miesta na kempovanie, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť autentické Emirátske pohostinnosť.

Je to jednoznačne skvelé miesto na návštevu, a ďalší výhodou je, že môžete si zarezervovať svoje ubytovanie priamo v blízkosti tejto skvelej mešity a užiť si nezabudnuteľný zážitok. Takže, či už sa chystáte na rodinnú dovolenku alebo romantický pobyt, ubytovanie v okolí Sheikh Zayed Grand Mosque v Abu Dhabi má pre každého niečo!


Letenka Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Sheikh Zayed Grand Mosque v Spojených arabských emirátech patrí medzi najväčšie a najkrajšie mešity na svete. Táto nádherná stavba sa nachádza v hlavnom meste Abú Dhabi a je významným symbolom kultúry a náboženstva v tomto regióne.

Mešita bola otvorená pre verejnosť v roku 2007 a nesie meno po zakladateľovi Spojených arabských emirátov, veľkémohammedovi bin Zayedovi Al Nahyane. Táto nádherná stavba je zhotovená z prvotriednych materiálov a vyzdvihuje sa svojou umením a architektúrou.

Návšteva mešity ponúka jedinečné zážitky, pretože turisti majú možnosť vidieť nádherné zdobenie mešity. Vnútri budovy sa nachádza 82 priečelí, ktoré sú pokryté bielej a sivej farby mramoru a najväčšie čriepky z opálu. Chodby sú ozdobené islamskou kaligrafiou a moslimskou ikonografiou, čím sa vytvára nádherný a pokojný prostredie pre návštevníkov.

V mešite sa nachádza aj najväčší kryštálový luster na svete, ktorý je zavesený v najväčšom sále a váži neuveriteľných 12 ton. Okrem toho sa v mešite nachádza aj najväčšia keramická maľba na svete, ktorá bola vyrobená v rukách umelcov z rôznych krajín.

Je to miesto, na ktorom možno vidieť západy slnka, ktoré vytvárajú perfektné pozadie pre fotografie. Okrem toho sa návštevníci môžu zapojiť do sprievodcovského obhliadky a dozvedieť sa viac o histórii a kultúre mešity.

Pre turistov a návštevníkov je dôležité si uvedomiť, že sa jedná o náboženské miesto a preto sa musia riadiť pravidlami a zvyklosťami. Tuniky a šatky na zakrytie hlavy sú k dispozícii pre turistov, ktorí neodtokrátajú dlhý fankl na zakrytie hlavy a lakťov. Okrem toho sa od návštevníkov očakáva rešpektovanie kultúrnych tradícií a náboženských zvyklostí.

Návšteva Sheikh Zayed Grand Mosque ponúka zaujímavý pohľad na islamskú náboženskú kultúru a zároveň ukazuje nádheru architektonického zázraku. Táto mešita v Spojených arabských emirátoch má významné miesto v histórii tohto regiónu a predstavuje symbol kultúry a náboženstva. Pre turistov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru, je to zaujímavé miesto, ktoré by nemali prehliadnuť pri návšteve Spojených arabských emirátov.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Najčastejšie otázky a odpovede o Sheikh Zayed Grand Mosque:

1. Aké sú otváracie hodiny Sheikh Zayed Grand Mosque?
- Moslimiadka (urobí sa vychodziť slnko do západu slnka) až do 23:00.

2. Potrebujem nejakú špeciálnu oblečenie, aby som sa mohol dostať do mešity?
- Áno, návštevníci by mali nosiť kryt na hlavu a nepravdepodobne odhalovať ďalšie časti tela. Môžete si prenajať vhodné odevy od mešity.

3. Je vhodné, aby žena navštívila mešitu v Spojených arabských emirátoch?
- Áno, ženy majú prístup k mešite, ale musia si zakryť hlavu a telo. Pokyny sú k dispozícii na webovej stránke mešity.

4. Je povolené fotografovať sa v mešite Sheikh Zayed Grand Mosque?
- Áno, je povolené fotografovať sa, ale ani jedna fotografia by nemala mať obsah alebo zábery pohybu.

5. Potrebujem si pred návštevou rezervovať priestor v mešite?
- Nie, je to voľné a návšteva je otvorená pre všetkých. Avšak, pri plánovaní návštevy s väčšou skupinou, môže byť žiadúce rezervovať si si priestor.

6. Je tam nejaký vstupné na návštevu Sheikh Zayed Grand Mosque?
- Nie, návšteva je zdarma.

7. Je povolené vstúpiť do mešity s obuvou na nohách?
- Nie, je potrebné ju odložiť pri vstupe do mešity a obliecť si pantofle, ktoré sú zahrnuté v cene vstupu.

8. Je v mešite povolené hovoriť nahlas?
- Nie, od návštevníkov sa žiada, aby rešpektovali svätosť a sústrediť všetku pozornosť na modlitbu a oddych.

9. Aké je odporúčané trvanie návštevy Sheikh Zayed Grand Mosque?
- Prehliadka mešity väčšinou trvá niekoľko hodín, ale návštevníci by mali plánovať aspoň hodinu a pol na jej návštevu, aby si užili jej krásu a atmosféru.

10. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do mešity Sheikh Zayed Grand Mosque?
- Najlepšie je využiť taxi alebo verejnú dopravu, ako napr. autobus č. 54. Parkovacie miesta sú v blízkosti, ale je lepšie tam prísť skôr, aby ste sa vyhli rušným obdobiam dňa a zajtra.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky