Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Švédsko Kalmar

Ubytovanie Švédsko Kalmar


Kalmar je malé mesto v juhovýchodnej Švédsku, ktoré sa nachádza pri pobreží Baltského mora. Mesto ponúka návštevníkom okrem historického centra a množstva krásnych pláží aj bohatú ponuku ubytovania. V nasledujúcom článku sa pozrieme na niektoré najobyčajnejšie druhy ubytovania v Kalme a to, čo od nich môžete očakávať.

Hotely

Kalmar ponúka množstvo hotelov rôznej kategórie – od malých rodinných hotelov až po väčšie reťazce. Najviac hotelov sa nachádza v blízkosti centra mesta. Väčšina hotelov v Kalme ponúka jedálenskú prevádzku a hostia sa môžu tešiť z bezplatného Wi-Fi prístupu. Niektoré hotely majú aj vlastný wellness a fitness centrum. Ceny ubytovania sa v závislosti na kategórii hotela pohybujú od približne 50 do 150 eur za noc.

Hostely

Hostely sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie. Kalmar má niekoľko hosteľov, z ktorých niektoré sa nachádzajú v blízkosti centra mesta. Hostely ponúkajú izby pre viac ľudí, ale aj súkromné izby pre jednu alebo dve osoby. Spoločné priestory sú priestranné a zahŕňajú kuchyňu, kde môžu hostia pripravovať svoje jedlá. Ceny ubytovania v hostele sa pohybujú od približne 20 do 50 eur za noc.

Apartmány

Apartmány v Kalme sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú viac súkromia a chcú sa cítiť ako doma. Väčšina apartmánov ponúka plne vybavenú kuchyňu, kde si hostia môžu pripravovať svoje jedlá. Niektoré apartmány majú aj balkón alebo terasu s výhľadom na more. Ceny ubytovania sa v apartmánoch pohybujú od približne 50 do 100 eur za noc.

Kempy

Ak preferujete ubytovanie v prírode, Kalmar má niekoľko kempov, ktoré ponúkajú krásne a pokojné prostredie. Kempy sa väčšinou nachádzajú mimo mesta, ale sú dobre dostupné verejnou dopravou. Kempy majú obvykle priestornú a zariadenú kuchyňu, kde si hostia môžu variť, alebo sa môžu vydať do reštaurácie na jedlo. Takéto ubytovanie je veľmi cenovo dostupné, s cenami približne 15 až 30 eur za noc.

Záver

Ubytovanie v Kalme je rôznorodé a každý si vie vybrať jedno, ktoré mu vyhovuje najviac. Mesto Kalmar ponúka niekoľko možností ubytovania, ktoré sú dostupné pre rôzne rozpočty a preferencie. Bez ohľadu na tom, ktorý typ ubytovania si zvolíte, určite si užijete pobyt v kalme a zároveň objavíte mnoho krásnych miest v okolí.


Najčastejšie otázky a odpovede Švédsko Kalmar


Otázky:

1. Ako sa dostanem do Kalmaru zo Švédska?
2. Aké pamiatky sa nachádzajú v Kalmaru?
3. Kedy je najlepší čas na návštevu Kalmara?
4. Aké sú najlepšie spôsoby, ako objaviť Kalmar?
5. Kde sa nachádza letisko v Kalmaru?
6. Kde by som mal byť ubytovaný počas návštevy Kalmaru?
7. Aké sú nevyhnutné veci na vidieť v Kalmaru?
8. Môžem používať verejnú dopravu v Kalmaru?
9. Aké sú najlepšie reštaurácie v Kalmaru?
10. Aké sú najlepšie aktivity, ktoré môžem robiť v Kalmaru?

Odpovede:

1. Kalmar je možné dosiahnuť vlakom alebo autobusom z hlavného mesta Švédska, Stockholmu.
2. V Kalmaru môžete navštíviť Kalmarov hrad, katedrálu Kalmar a múzeum Kalmar.
3. Najlepším časom na návštevu Kalmara je obdobie od mája do septembra.
4. Najlepším spôsobom na objavenie Kalmaru je pešo alebo na bicykli.
5. Letisko v Kalmaru sa nachádza asi 5 km od centra mesta.
6. Odporúčame byť ubytovaný v centre mesta, blízko hlavných turistických atrakcií.
7. Nevyhnutné veci na vidieť v Kalmaru sú Kalmarov hrad, katedrála Kalmar a múzeum Kalmar.
8. Áno, v Kalmaru je dostupná verejná doprava.
9. Najlepšie reštaurácie v Kalmaru zahŕňajú Restaurang Lakelands, Kalmar Nation a Restaurang Sandgatan.
10. Najlepšie aktivity, ktoré môžete robiť v Kalmaru, zahŕňajú prechádzky po pešej zóne, návštevu pláže a prehliadky historických miest v meste.


Dovolenka Švédsko Kalmar


Švédsko je známe svojím neobyčajným prírodným bohatstvom, čistým vzduchom a pomerne striedmym počasím. Práve tieto faktory robia z tejto destinácie ideálne miesto pre dovolenku. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť od preplnených miest a hluku, obísť nezvyčajné miesta a získať nové poznatky, potom by ste mali určite navštíviť švédske mesto Kalmar.

Kalmar je pôvabné mesto, ktoré sa nachádza na juhu Švédska. Okrem krásnych prírodných scenérií ponúka mesto aj množstvo historických zaujímavostí a architektúry. Kalmar bol v minulosti jedným z najdôležitejších miest v dánskom kráľovstve a jeho bohatú históriu možno vidieť v každom rohu mesta.

Ak máte radi morské pláže, určite si nevynechajte záliv Kalmarsund, ktorý sa tiahne okolo celého mesta. Pláže sú tu krásne, čisté a môžete sa tu kúpať alebo si vychutnať iné vodné aktivity ako rybolov, jachting alebo windsurfing. Ak ste športový typ, môžete si tiež prejsť do niektorého z mnohých parkov, kde si môžete zahrať golf alebo šlapať na bicykli.

Okrem pláží si v Kalmore môžete pozrieť množstvo historických zaujímavostí. Jednou z najnavštevovanejších je Kalmar a jeho Starý hrad, látka pre hráčov historických hier a vášnivých archeológov. Budova bola postavená v 12. storočí a bývala rezidenciou dánskych kráľov. Dnes sa v budove nachádza múzeum, ktoré vám umožní spoznať historické fakty o budove a jej vývoji.

Pokiaľ máte radi umenie a kultúru, určite si nevynechajte Galéria umenia v Kalmore. Hlavnou expozíciou sú tunelové obrazy od švédskeho umelca Ola Billgren, ktoré sú jedinečné na svete. Galéria navštevuje tisíce turistov z celého sveta a každým rokom si rozširuje svoju expozíciu.

Okrem návštevy múzeí a galérií si môžete vychutnať aj tradičnú švédske kuchyňu. Typické švédske jedlá zahŕňajú morské plody, rožky a ryby. Väčšina reštaurácií a kaviarní sa nachádza kúsok od centra mesta, čo vám umožní zároveň aj nákupy alebo obdivovanie miestnych pamiatok.

Dovolenka v Kalmore môže byť skutočne nezabudnuteľnou skúsenosťou. Môžete si odpočinúť, získať nové poznatky a vydať sa na dobrodružstvo, ktoré vám navždy zostane v pamäti. Preto neváhajte a vyberte sa do švédskeho mesta Kalmar.


Počasie Švédsko Kalmar


Švédsko Kalmar je oblast v jižní části Švédska, která leží na pobřeží Baltského moře. V Kalmaru panuje mírné oceánské podnebí, což znamená, že roční teploty se zvyšují a klesají pomalu a podíl srážek je rovnoměrně rozložen po celý rok. Přestože počasí Kalmaru může být velmi proměnlivé od jednoho dne k druhému, zde si můžeme očekávat převážně mírné a vlhké počasí.

Na jaře, tedy v období od března do května, se zde začíná ochlazovat a snížit počet slunečných dní. Teploty se pohybují kolem 5 až 15°C a bývají dostatečně mírné na to, aby se příroda začala probouzet z dlouhé zimy. Nicméně, nadále zde mohou být deštivé dny.

V letních měsících od června do srpna je Kalmar opravdu skvělým místem k návštěvě. Zde jsou teploty příjemnější a většinou se pohybují okolo 25 až 30°C. To znamená, že můžete trávit čas venku a být na pláži. Nicméně, v letních měsících, stejně jako v jiných oblastech Švédska, je třeba počítat s tím, že může být i deštivo.

Podzim v Kalmaru začíná od září do listopadu a toto období mohou být počasově poměrně nestabilní. Průměrné teploty se pohybují mezi 10 až 20°C a bývají často spojené s vlhkým a větrným počasím.

Zima zde trvá od prosince do února a to znamená celkové ochlazení počasí. Nejvyšší teploty mohou být kolem 0 až -5°C a naopak mohou být i velmi nízké teploty kolem -10 až -15°C. I když zima může být velmi krutá, existuje dostatek možností jak si zábavu i v zimních měsících najít. Zimní sporty jako lyžování, běh na lyžích nebo zimní pěší turistika jsou velmi oblíbené.

Celkově vzato, počasí v Kalmaru a v jižních oblastech Švédska je poměrně mírné a vlhké po celý rok. Nicméně, návštěva této oblasti v letních měsících může být zvláště příjemná, s dostatkem slunečných dní a příjemnými teplotami. Je důležité připravit se na možnost deštivých dní a mít vždy po ruce vhodné oblečení pro ochranu před změnami počasí.


Letenka Švédsko Kalmar


Ak hľadáte nezávislosť a nekonvenčnosť, potom vám môže byť Kalmar tou správnou destináciou na vašom zozname ciest. Švédsky prístavné mesto Kalmar sa nachádza na juhovýchodnom pobrezí krajiny a ponúka návštevníkom široké spektrum zážitkov. A aby ste sa tam dostali, potrebujete letenku do Kalmaru!

Letenky do Kalmaru sú dostupné z mnohých európskych miest a zvyčajne sa lišia podľa mesiaca a leteckej spoločnosti, ktorá let do Kalmaru poskytuje. Ceny leteniek sa pohybujú okolo 120€, ale ak rezervujete vo vyššej sezóne, môže byť cena vyššia.

Napriek tomu, že Kalmar nie je polohou na žiadnom z toho, čo by ste mohli nazvať "turistickým trase", to znamená, že nemáte v Kalmaru záujem turistických skupín a masového turizmu, Kalmar ponúka niečo úplne iné. Mesto Kalmar má staré historické jadro, ktoré je stredobodom mesta a ktoré je obklopené starým opevnením z 16. storočia. V centre mesta sa nachádza katedrála sv.Řehořa. Tá bola vystavaná v 17. storočí a je obdivuhodnou ukážkou gotickej architektúry. Okrem toho, mesto Kalmar je aj domovom pre Kráľovský hrad Kalmar, ktorý je jedným z najznámejších hradov v Švédsku a významné miesto v histórii Švédska.

No a samozrejme, k Kalmaru patrí aj krásna a svieža príroda a pobrežie, kde si môžete užiť prechádzky, cyklistiku, rybolov, alebo preplávanie na malých člnoch. Najlepšie obdobie na toto je od mája do septembra.

Kokteilom z histórie, zápasenia s prírodou a pokoja je Kalmar naozaj výbornou destináciou pre každého, kto chce netradičný zážitok. V Kalmare nájdete rovnako aj množstvo miestnych trhov a kultúrnych podujatí, a preto je dôležité sa pred vašou cestou informovať, čo presne sa v meste v danom období deje.

Tak prečo nevyužiť túto príležitosť a pozdvihnúť záujem o netradičné cestovanie a kúpiť si letenku do Kalmaru? Pretože už akonáhle tam prídete, zistíte, že sa tieto letenky do Kalmaru vždy oplatia!


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky