Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Tanzánia Olduvai Gorge

Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Olduvai Gorge


1. Čo je Olduvai Gorge?
Olduvai Gorge je údolie v Tanzánii, ktoré je známe svojimi významnými paleontologickými objavmi a archeologickými nálezmi.

2. Aké druhy nálezov boli v Olduvai Gorge zistené?
V Olduvai Gorge boli objavené stopy ľudských predkov, kosti dávnych zvierat a nástroje zhotovené ľuďmi pred 2,6 až 1,8 miliónmi rokov.

3. Aké zvieratá žijú v okolí Olduvai Gorge?
V okolí Olduvai Gorge žijú typické africké savanové zvieratá, ako sú lev, gepard, nosorožec, slon, zebra, hyena a mnoho ďalších.

4. Je možné navštíviť Olduvai Gorge a aké sú náklady?
Áno, je možné navštíviť Olduvai Gorge. Vstupné do oblasti Olduvai Gorge predstavuje asi 18 USD.

5. Aká je najlepšia sezóna na návštevu Olduvai Gorge?
Najlepšou sezónou na návštevu Olduvai Gorge je od júna do októbra, kedy prevláda suché obdobie v Tanzánii a je možné vidieť veľa zvierat na savane.

6. Aké sú ďalšie turistické atrakcie v okolí Olduvai Gorge?
V okolí Olduvai Gorge sú ďalšie turistické atrakcie, vrátane Národného parku Serengeti, Národného parku Ngorongoro a Masai Mara.

7. Ako sa dostať do Olduvai Gorge z Arushy?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Olduvai Gorge z Arushy, je prenajať si vozidlo s vodičom, čo by malo trvať asi 3 hodiny.

8. Je potrebné si zarezervovať vstupenky na návštevu Olduvai Gorge dopredu?
Nie, nie je potrebné si zarezervovať vstupenky dopredu, ale odporúča sa včasná príprava na návštevu, najmä ak sa prechádza cez viac oblastí alebo na tzv. hikingu.

9. Čo je najlepší spôsob, ako spoznať históriu Olduvai Gorge?
Najlepším spôsobom, ako spoznať históriu Olduvai Gorge, je prechádzať sa po miestach, kde boli nálezy a zistiť viac o objavoch a výskume na tomto mieste.

10. Je Olduvai Gorge vhodná na rodinnú návštevu?
Áno, Olduvai Gorge je vhodná na rodinnú návštevu. Existujú rôzne turistické atrakcie a aktivity, ktoré sú vhodné pre celú rodinu, ako sú turistické výlety, stretnutia s miestnymi kmeňmi a prehliadka exotických zvierat.


Počasie Tanzánia Olduvai Gorge


Tanzánia je krajina s rozmanitým a zaujímavým počasím, ktoré ovplyvňuje geografická poloha a reliéf krajiny. Olduvai Gorge, ktorý sa nachádza v Arušskej oblasti Tanzánie, má svoje vlastné klimatické podmienky.

Olduvai Gorge sa nachádza v oblasti, ktorá je charakteristická tropickým klimatom. Letá sú horúce a vlhké, zatiaľ čo zimy sú miernych teplôt. Teploty v oblasti Olduvai Gorge sa pohybujú medzi 18°C a 30°C.

Ak navštívite Olduvai Gorge počas obdobia dažďov, budete mať možnosť vidieť bujnú zeleň a kvitnúce rastliny. Obdobie dažďov začína v marci a končí v máji. Počas tohto obdobia sa očakávajú silné dažde, ktoré môžu byť miestami intenzívne. Toto obdobie môže byť pre turistov nepríjemné a častokrát sú nútení zrušiť svoje plány kvôli nedostupnosti trás a cestovných postupov.

Na druhej strane, obdobie sucha sa začína v júni a končí v októbri. Počas tohto obdobia je pravdepodobné, že bude menej zelene a menej kvitnúcich rastlín, ale viac viditeľnosti na divokú zver. Teploty sú tiež vyššie a môžu sa pohybovať od 25°C do 30°C. Toto obdobie sa považuje za ideálne obdobie na safari, pretože zvieratá sú oveľa viditeľnejšie, keď sa zblížite k vodnému zdroju.

Okrem toho, oblasť Olduvai Gorge je často zasiahnutá silným vetrovým podnebím. Počas obdobia dažďov môžu byť vetry zosilnené, čo môže spôsobiť určité problémy pri cestovaní. Preto ak navštívite Olduvai Gorge, mali by ste zobrať so sebou vhodné oblečenie, ktoré vás ochráni pred vetrovými podmienkami.

Na záver, ak chcete navštíviť Olduvai Gorge, bude pre vás najlepšie zvoliť si obdobie, ktoré najviac vyhovuje vašim preferenciám a harmonogramu cestovania. Bez ohľadu na tom, či sa rozhodnete navštíviť počas obdobia sucha alebo dažďov, Olduvai Gorge ponúka zaujímavý a jedinečný zážitok, ktorý si na dlhé roky zapamätáte.


Letenka Tanzánia Olduvai Gorge


Tanzániou hýbe jedna z nejznámějších archeologických lokalit na světě - Olduvai Gorge. Tento kaňon se nachází ve Východní Africe, v oblasti Ngorongoro v Tanzanii, a rozkládá se na ploše 50 km². V Olduvai Gorge byly objeveny pozůstatky nejstarších zástupců lidstva a proto se stala místem velkého zájmu archeologů a paleontologů z celého světa.

Pro turisty je Olduvai Gorge lákavý nejen kvůli svému archeologickému významu, ale také díky úchvatné přírodě. Celá oblast Ngorongoro je národním parkem a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete zde pozorovat zvířata jako sloni, nosorožci, gepardi, lvi, zebry, gazely a mnoho dalších.

Pokud plánujete návštěvu Tanzánie a jste zvědaví na Olduvai Gorge, můžete si zakoupit letenku do největšího města Tanzanie - Dar es Salaam nebo Kilimanjaro a odtamtud pokračovat do oblasti Ngorongoro. K nejlepším měsícům pro návštěvu této oblasti patří červenec a srpen, kdy je sucho a tak se zvířata stahují k vodopádům a dalším zdrojům vody.

Olduvai Gorge je přibližně hodinu cesty od města Arusha, kde se nachází mnoho možností ubytování, jako jsou například lodže, luxusní kempy a hotely. Vzhledem k tomu, že oblast Ngorongoro je jednou z nejnavštěvovanějších lokalit v Tanzanii, doporučujeme si ubytování zarezervovat dopředu.

Navštívit Olduvai Gorge a přírodu Tanzanie je jedinečná zážitek, který Vám navždy utkví v paměti. Země skýtá tolik krás a exotiky, že stojí za to si na ni udělat čas a vystoupit ze své komfortní zóny. Vydejte se na safari, prozkoumejte archeologické lokality a pořádně si užijte přírodu.


Dovolenka Tanzánia Olduvai Gorge


Tanzánia patrí medzi najkrajšie africké krajiny a ponúka množstvo prírodných krás. Okrem národného parku Serengeti či hory Kilimandžáro, návštevníci by si nemali nechať ujsť aj úžasné miesto Olduvai Gorge.

Olduvai Gorge je 50 kilometrov západne od národného parku Serengeti a pozostáva z úžlabiny s hĺbkou až 90 metrov. Je to miesto, kde boli objavené niektoré z prvých ľudských pozostatkov, ktoré sú datované až do miocénu pred viac ako 1,8 miliónmi rokov.

Tento areál je považovaný za jeden z najdôležitejších archeologických nálezísk v histórii a poskytuje nám informácie o tom, ako sa ľudia vyvíjali a ako začali praktikovať nástroje a zbrane.

Okrem archeologických hodnôt, Olduvai Gorge ponúka aj nádhernú prírodnú scenériu. Údolia s jazerami a kaňonmi, podmanivé rokliny a skalnaté plošiny sú pokryté exotickou vegetáciou a sú domovom mnohých zvierat, ako napríklad leoparda, geparda, hyeny, gazely, slony a mnoho iných.

Najlepším časom pre návštevu Olduvai Gorge je v období sucha, čo zvyčajne trvá od júla do októbra. V týchto mesiacoch je prístup k miestu menej komplikovaný a turisti majú viac možností vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Pre návštevníkov je k dispozícii niekoľko možností, ako sa dostať na miesto. Môžu si najať auto so súkromným vodičom alebo sa zúčastniť organizovaných zájazdov.

V Olduvai Gorge je mnoho miest a atrakcií, ktoré stojí za to vidieť. Medzi ne patrí múzeum, ktoré prináša návštevníkom všetky dôležité archeologické nálezy a ukazuje históriu miesta a jeho objavov. Okrem múzea by ste si nemali nechať ujsť prechádzku na vrcholy okolitých kopcov, ktoré poskytujú úchvatný výhľad na Olduvai Gorge a jeho nádherné okolie.

Celkovo vycestovanie do Tanzánie a návšteva Olduvai Gorge môžu byť skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Skombinovanie prírodnej krásy s historickými hodnotami miesta robí Olduvai Gorge jedinečným miestom na návštevu.


Ubytovanie Tanzánia Olduvai Gorge


Olduvai Gorge v Tanzánii je jedným z najvýznamnejších miest výskumu ľudskej evolúcie na svete. Tento údolný systém v Serengeti na západnom pobreží Tanzánie sa stal slávnym vďaka objavom kostrových pozostatkov, ktoré preukazujú vývoj našich primitívnych predkov. Pre turistov, ktorí chcú navštíviť toto miesto, je najdôležitejšie zabezpečiť si kvalitné ubytovanie.

V Olduvai Gorge je niekoľko možností, ako sa ubytovať. Nájdete tu hotely, lodže a táborové miesta. Väčšina z nich ponúka rôzne možnosti stravovania a rekreačných aktivít.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete si zvoliť napríklad Olduvai Tented Camp. Tento tábor ponúka vysoko kvalitné služby, ako sú vybavené stany s privátnymi kúpeľňami a terasami pre relaxáciu. Okrem toho tu nájdete aj reštauráciu a bar.

Pre tých, ktorí preferujú tradičnú africkú atmosféru a úzku spojitosť s prírodou, je ideálnou voľbou Maramboi Tented Camp. Tento tábor sa nachádza na brehu Veľkého slaného jazera a ponúka malebné chaty, ktoré sú vybavené všetkým potrebným zariadením. Okrem toho môžete využiť aj jedálenský priestor, ktorý pripomína klasický africký stan.

Pre tých, ktorí majú radi jednoduché ubytovanie a nepotrebujú luxusné vybavenie, je možnosť prenocovania v mobile camp-joch. Tento druh ubytovania je dostupný počas safari, kedy sa prenoci v stane uprostred savany. Aj keď je to menej pohodlné, ponúka to výnimočné zážitky a možnosť prebývania v prírode.

V Olduvai Gorge nájdete aj mnoho ďalších možností ubytovania, ktoré vyhovujú rôznym predstavám a financiám. Dôležité však je zabezpečiť si ubytovanie vopred, pretože počet turistov v tomto oblasti sa neustále zvyšuje a dovtedy, pokiaľ si nezabezpečíte miesto na prenocovanie, môže sa stať, že ostanete bez ubytovania.

Olduvai Gorge a celá oblasť Serengeti je skutočne jedným z najkrajších miest na svete pre turistov, ktorí hľadajú nádheru prírody a zároveň sa chcú ponoriť do histórie ľudskej evolúcie. Dobre si vyberte ubytovanie, aby ste si užili svoju cestu a zážitky, ktoré vám ponúkajú.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky