Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Thajsko Wat Arun

Dovolenka Thajsko Wat Arun


Thajsko je pre mnohých najkrajšou a najzaujímavejšou krajinou v juhovýchodnej Ázii. Pre turistov ponúka krásne pláže, farebné trhy, nádherné chrámy a kultúrne pamiatky. Jednou z najnavštevovanejších atrakcií v Thajsku je chrám Wat Arun, ktorý sa nachádza v Bangkoku a patrí k najkrajším chrámom v Thajsku.

Chrám Wat Arun je tiež známy ako Chrámová veža svitu a jeho názov pochádza od indického boha slnka Aruna. Dostupný je pre turistov po vybudovaní dvoch rámp na jeho základoch, na ktorých sa dá vystúpiť a preskúmať krásne a detailne zdobené podzemné poschodia.

V chráme Wat Arun je množstvo detailne zdobených budov a vežičiek, ktoré sú vyzdobené kanálmi a rôznymi zvieratami. Prvé podzemné poschodie je plné farebných mozaikov a grafických obrázkov, ktoré sa hádam ani nedajú popísať. Druhé podzemné poschodie je zas oddelené od prvého kamennými schodmi a vedie do hoci aj trochu temného priestoru. To však vôbec nevnímajú návštevníci a so záujmom preskúmajú každý štýl zdobenia a každý detail.

Ďalší veľkými atrakciami sú zvyšky početných budov a korídorov, ktoré zahrnujú unikátny animistický stôl a rozsiahly systém koridorov a chodieb. Pre turistov, ktorí majú malé deti, môže byť jazda na slonoch v okolí chrámu v Thajsku tiež populárnou aktivitou, pretože chrám aj v okolí poskytuje plný odtieň pre návštevníkov.

V chráme Wat Arun, ktorý je známy svojou veľkou a severskou kultúrnou hodnotou, sa turisti môžu poprechádzať veľrybou zlatom pokrytou Bránou Úsvitu, ktorá je jedným z najkrajších miest v chráme. Vysoký chlpy, ktoré sú kdysi boli spáše z palmových listov, teraz sformovali tému obrazu na obidvoch stranách a spolu s horami svetlôb v ich okolí sú dôležitými súčasťami celého chrámu.

V chráme Wat Arun sú hlavnými zaujímavosťami podzemné poschodia, koridory, posvätné stromy a rôzne faluszopravy (zmiešanie zarastených a vysokým porastom). Chrám, ktorý sa nachádza na pravom brehu rieky Chao Phraya, nie je v súčasnosti klenotom, ale v minulosti bol významnou oázou ducha významnejších bangkokských panovníkov.

Na záver treba poznamenať, že Wat Arun je chránený Thajskou vládou a poskytuje turistom nádherné výhľady na hlavné mesto Thajska. Chrám sa nachádza v Banglamphu na druhej strane Chao Phraya a je otvorený pre všetkých, ktorí chcú vyžiť si jedinečné zážitky spojené s thajskou kultúrou a históriou. Doplňujúcimi atrakciami sú aj iné zaujímavé chrámy v Bangkoku, ktoré by mohli byť pre turistov ešte zaujímavejšie, takže nenechajte ujsť príležitosť vidieť tie najjasnejšie klenoty ázijskej kultúry pri vašej ďalšej návšteve Thajska.


Letenka Thajsko Wat Arun


Thajsko je známe svojimi krásnymi chrámami a buddhistickými svätyňami. Medzi najznámejšie patrií chrám Wat Arun v Bangkoku. Tento chrám je nádherným a impozantným miestom, ktoré by si nemal nikto nechať ujsť.

Pri plánovaní návštevy Wat Arunu je dôležité vybrať si správne letenky. Ceny leteniek do Thajska sa môžu výrazne líšiť v závislosti na sezóne a letisku odletu. Najlepším spôsobom, ako nájsť lacné letenky, je použiť internet. Existuje množstvo letových vyhľadávačov, ktoré vám pomôžu nájsť najlepší let spolu s najnižšou cenou.

Wat Arun, alebo chrám úsvitu, je jedným z najkrajších buddhistických chrámov v Bangkoku. Tento chrám je obklopený riekou Chao Phraya a je veľmi blízko k známemu chrámu Wat Pho. Wat Arun bol postavený v roku 1768 a má unikátnu architektúru a výzdobu. Chrám má veľkú pagodu (stúpu), ktorá je vysoká 80 metrov a na jej vrchole sa nachádza pozorovateľňa, z ktorej si môžeš vychutnať krásny výhľad na Bangkok.

Od vstupe do chrámu až po jeho výzdobu, Wat Arun je miestom, ktoré by si mal každý turista, ktorý navštívi Bangkok, pozrieť. A nezabudni si zobrať svoj fotoaparát. Chrám má jedinečnú farebnú kombináciu – biele, zelené a oranžové farby, ktoré sa odrážajú vo vode rieky Chao Phraya.

Ak máš záujem o návštevu Wat Arun, odporúčame ti, aby si si zabezpečil letenky a ubytovanie skôr, ako priletíš do Thajska. V sezóne je totiž možné, že najlepšie miesta už budú obsadené. Je dobré si zároveň overiť otváracie hodiny chrámu, aby si si mohol plánovať svoju návštevu.

Ak hľadáš kus raja na zemi, Thajsko a konkrétne chrám Wat Arun sú miestami, ktoré musíš navštíviť. Thajsko ponúka turistom neskutočnú prírodnú krásu a bohatú kultúru. Chrám Wat Arun je najlepším miestom na to, aby si poznal zdanie, vietnamskú a východoázijskú kultúru podrobne. Tak neváhaj a vyber si dovolenku v Thajsku a navštív majestátny chrám Wat Arun.


Počasie Thajsko Wat Arun


Thajsko má celoročne teplé a vlhké podnebie, s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou. To znamená, že návštevníci, ktorí sú plánovaní na cestu do Thajska, by mali byť pripravení na horúce a vlhké dni, často s občasnými zrážkami.

Ak hľadáte najlepší čas na návštevu Thajska, tak súčasťou toho by malo byť aj to, ktoré miesta sú v danom období najvhodnejšie na návštevu.

Jedným z najkrajších miest na západe Thajska je chrám Wat Arun v Bangkoku. Tento krásny budhistický chrám je jedným z najnavštevovanejších turistických miest v Bangkoku. Kostol je voľne prístupný pre turistov, a to od rána do večera, a je najkrajší v noci, keď budova je moočnená osvetlením.

Ak hľadáte optimálny čas na navštívenie Wat Arun, tak najlepšie obdobie pre návštevu Bangkoku je od novembra do februára, keď sú tam najnižšie teploty a najmenšia vlhkosť. To znamená, že turisti sa môžu tešiť z pohodlnejších podmienok pri prehliadaní Wat Arun a mesta Bangkoku ako celku.

Na druhej strane, ak hľadáte cenu, tak najlacnejší čas návštevy Thajska by bol v období od júna do augusta, kedy sú náklady na cestovanie a ubytovanie nižšie. To však môže tiež znamenať väčšiu vlhkosť a vyššie teploty v porovnaní s chladnejšími mesiacmi.

Nakoniec, čo sa týka počasia pri návšteve Wat Arun, turisti by mali byť pripravení na teploty, ktoré sa môžu pohybovať medzi 30 až 40 stupňami Celzia a na vysokú vlhkosť. Taktiež by mali mať na pamäti, že v monzúnej sezóne, v júnovom až októbrovom období, môžu byť v Bangkoku a celom Thajsku zrážky intenzívnejšie a častejšie.

Celkovo však návšteva Wat Arun a Bangkoku nie je závislá iba od počasia, ale aj od osobnej preferencie turistov. Tiež by ste mali zvážiť vaše turistické ciele a záujmy, pretože Thajsko ponúka mnoho zaujímavých miest, ktoré sú v rôznych obdobiach roku viac vhodné na návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Wat Arun


1. Čo je Wat Arun?
Wat Arun je budhistický chrám nachádzajúci sa v Bangkoku, Thajsko. Je známy ako chrám úsvitu a je jedným z najznámejších turistických miest v Bangkoku.

2. Kedy môžem navštíviť Wat Arun?
Wat Arun je otvorený každý deň od 08:30 do 17:30 hod. Je však vždy dobré skontrolovať otváracie hodiny pred plánovanou návštevou.

3. Koľko stojí vstup na Wat Arun?
Vstup na Wat Arun stojí 50 bahtov pre dospelých a 25 bahtov pre deti. Vstup je zdarma pre thajských občanov.

4. Ako sa dostanem k Wat Arun?
Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať k Wat Arun, je vziať si loď z pieru Tha Tien na opačnej strane rieky Chao Phraya. Loďky sú lacné a jazdia tam a späť každých niekoľko minút.

5. Je potrebné sa pri návšteve Wat Arun riadiť niektorými pravidlami?
Áno, návštevníci by mali sa riadiť niektorými pravidlami a tradíciami. Mali by sa obliekať slušne a nosenie topánok je povinné. Okrem toho, turisti by mali byť ohľaduplní k sebe navzájom a k miestnym obyvateľom. Fotografovanie buddhov a posvätných miest je možné, ale s ohľadom na tradície a kultúru.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Wat Arun?
Najlepší čas na návštevu Wat Arun je ráno alebo večer, keď je chrám osvetlený, čo poskytuje nádherný pohľad. Je však dôležité si uvedomiť, že v tieto časy môže byť chrám plný turistov.

7. Čo by som mal vidieť v Wat Arun?
Najväčšou atrakciou Wat Arun je stúpa s výškou 70 metrov, ktorá je zdobená sklenenými mozaikami a keramickými ozdobami. Návštevníci by sa mali tiež pozrieť na chrámové zvony a zrkadlové dielce, ktoré sa nachádzajú okolo stúpy.

8. Môžem sa zúčastniť niektorého z náboženských obradov v Wat Arun?
Áno, návštevníci môžu sledovať náboženské obrady a obradné rituály v Wat Arun. Väčšina z nich sa konajú v raných ranných hodinách ráno alebo v neskorých popoludňajších hodinách.

9. Kde môžem saťatvistik put upan?
Saťatvistik put upan je tradičný thai kultúrny zvyk, ktorý spočíva v uctievaní a vkladaní piatich saťatvistiek do podstavca stúpy. Tento zvyk sa praktizuje v mnohých chrámoch po celom Thajsku, vrátane Wat Arun.

10. Je v Wat Arun povolené fotografovanie?
Áno, fotografovanie je povolené v Wat Arun. Návštevníci by však mali byť ohľaduplní a dbať na to, aby nerušili iných návštevníkov alebo narušili náboženský obrad. Okrem toho, fotografovanie buddhov a posvätných miest by sa malo robiť s ohľadom na tradície a kultúru.


Ubytovanie Thajsko Wat Arun


Thajsko je jednou z najnavštevovanejších turistických destinácií v Ázii. Milióny turistov každoročne prichádzajú, aby si užili pláže, jedlo a kultúru tohto jedinečného miesta. Jedným z najkrajších a najobdivuhodnejších miest v Thajsku je Wat Arun - chrám osvietenia.

Wat Arun je veľkolepý chrám nachádzajúci sa na západnom brehu rieky Chao Phraya v Bangkoku. Je to jeden z najikonickejších symbolov Bangkoku a určite stojí za návštevu. Okrem krásneho chrámu návštevníci majú možnosť vidieť aj nádherný výhľad na celé mesto.

Pre tých, ktorí chcú zažiť autentickú thajskú kultúru, je možné ubytovať sa priamo v blízkosti Wat Arun. Okolie chrámu ponúka množstvo možností pre ubytovanie v zariadeniach rôznych cenových kategórií.

Luxusné hotely ako napríklad Sala Arun alebo Riva Arun Bangkok ponúkajú prvotriedne ubytovanie s nádherným výhľadom na chrám. Tieto hotely sú ideálne pre páry alebo rodiny, ktoré chcú zažiť priamym blízkostou kultúrneho dedičstva Bangkoku.

Naproti tomu tých, ktorí hľadajú niečo menej nákladné, určite potesia miestne hostely a penzióny, ako napríklad The Arun Residence alebo Baan Wanglang Riverside Bangkok. Tieto ubytovania ponúkajú pohodlné a cenovo dostupné miesta pre turistov, ktorí radšej prespia na miestnej úrovni a zažijú autentickú thajskú atmosféru.

Okolie Wat Arun je plné miest, kde si môžete vychutnať typické thajské jedlo a nápoje. Môžete sa tiež prechádzať po miestnych uličkách, kde môžete objavovať tradičné thajské obchody, kaviarne a miestne trhy.

Wat Arun je určite jedným z najobdivuhodnejších a historicky najvýznamnejších chrámov v Thajsku a preto stojí za návštevu. Ubytovanie v blízkosti chrámu vám umožní objaviť toto miesto viac a zažiť Thajsko na miestnej úrovni. Toto miesto rozhodne stojí za to vidieť a po spánku pri susednom chráme by ste mohli cítiť, že ste súčasťou miestneho koloritu.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky