Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Turecko Bursa

Dovolenka Turecko Bursa


Turecko je pre mnohých Slovákov obľúbenou dovolenkovou destináciou. Krajina s bohatou históriou, rôznorodou kultúrou a krásnymi plážami si získala srdcia mnohých návštevníkov. Ak sa rozhodujete kam vyraziť na dovolenku, určite by ste mali zvážiť aj Bursu v Turecku.

Bursa je historické mesto nachádzajúce sa neďaleko Istanbulu, ktoré sa môže pochváliť krásnymi záhradami, historickými pamiatkami a nemenej krásnymi horami v okolí. Mesto bolo v minulosti hlavným mesto Osmanskej ríše a prezýva sa aj ako „zelené“ mesto Turecka kvôli množstvu zelene a stromov v meste.

Jednou z najväčších atrakcií Bursy je nepochybne Veľká mešita (Ulu Camii), jedna z najväčších mešít v krajine, ktorej stavba sa začala v 14. storočí. Na návštevu Určite stojí aj návšteva kúpeľov (hamamu) a historického centra s názvom Cumalikizik a Bodrum.

Okrem historických pamiatok a zelene si môžete užiť aj návštevu miestnych parkov a záhrad, čo určite ocenia rodiny s deťmi. V meste nájdete aj množstvo obchodov a trhov, kde si môžete zakúpiť tradičné burské výrobky, ručné práce a množstvo suvenírov.

Niektoré z najkrajších pláží na Tureckom pobreží sa nachádzajú v Burskej oblasti, kde vás čakajú jemný piesok, azúrové more a mnoho športových aktivít, ktoré dokážu zabaviť nielen deti, ale aj dospelých. Bursa je aj ideálnym miestom pre milovníkov hor, ktorých čakajú nekonečné túry po okolitých kopcoch.

Turecko a Bursa vás prekvapia svojou krásou, históriou, bohatou kultúrou a vynikajúcou gastronómiou. Ak hľadáte miesto, kde sa dokážete uvoľniť, relaxovať a zároveň objavovať nové krásy, Bursa je určite ideálnou destináciou pre vás. Stačí si zabezpečiť ubytovanie a letenky a vyraziť na nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Turecko Bursa


Turecko je krajina bohatá na históriu, kultúru, gurmánske zážitky, prírodné krásy a mnoho iného. Bursa, jedno z najstarších miest Turecka, patrí medzi oblasti, ktoré stoja za návštevu. Toto mesto sa nachádza na západnom pobreží krajiny, v blízkosti Istanbulu a ponúka množstvo obdivovaniahodných zaujímavostí.

Pokiaľ hľadáte letenky na dovolenku v Turecku, môžete si osloviť niektorú z firiem z oblasti cestovného ruchu alebo si nájsť letenky online. Bursa je slušne vybavená letiskom a letenky sú zvyčajne cenovo dostupné, hlavne ak ich kúpite niekoľko mesiacov pred plánovaným odletom.

Bursa ponúka skvelú dovolenkovú destináciu, plnú histórie, prírodných krás a štýlových hotelov. Pre milovníkov histórie je pamiatka Osmanskej ríše Burza Grand Mosk Zoo Modern obľúbenou atrakciou. Táto pamiatka ponúka jedinečnú architektúru a zdobené murovanie, ktoré sa vám bude páčiť. Je tiež ideálne miesto na fotografovanie a pochopenie histórie Turecka.

Okrem histórických pamiatok, nájdete tu aj krásnu prírodu, vrchy Uludağ, ktoré ponúkajú turistom možnosť zimných športov. Môžete ochutnať aj turecké špeciality východnej kuchyne v niektorých reštauráciách s výhľadom na panorámu krajiny.

Letenka do Bursy sa preto zúročí, ako najlepšia investícia do vašej dovolenky. Očakávajte krásne chvíle na Východnom pobreží Turecka. Preto, vypočujte si spätnú väzbu zákazníkov a vyberte si spoločnosť, ktorá vám poskytne najlepšie služby. Vyberte si hotely, ktoré učariujú vašemu oku a zabezpečia vám komfortný pobyt. Bursa je bez pochýb ideálne miesto pre dovolenku pre všetkých, ktorí chcú objaviť krásy Turecka.
Nikdy neľutujete, že ste si kúpili letenku do Bursy a objavili kus Turecka, ktorý ešte nikdy predtým nevideli.


Ubytovanie Turecko Bursa


Turecko Bursa je jedno z najvyhľadávanejších miest pre turistov, ktorí sa chcú dostať do tohto krásneho mesta. Táto destinácia ponúka širokú škálu atrakcií pre turistov a je známa svojou bohatou históriou a kultúrou. Ak sa chystáte navštíviť toto miesto, mali by ste sa naučiť viac o ubytovaní.

Ubytovanie v Bursi ponúka množstvo možností, ktoré uspokoja každého návštevníka. Od malých rodinných hotelov, až po veľké luxusné hotely. Turisti si môžu vybrať z množstva rôznych ubytovacích zariadení, ktoré zabezpečujú kvalitu a komfort.

Mnoho turistov uprednostňuje ubytovanie v centre mesta, kde môžu byť v blízkosti všetkých atrakcií a obchodov. Toto je pre turistov výhodné, pretože nemusia strácať čas cestovaním do centra mesta a môžu sa rýchlo dostato na svoju destináciu.

Ak hľadáte ubytovanie s výhľadom na mesto, môžete si vybrať z množstva hotelov s výhľadom na Ulu Dag. Toto pohorie ponúka pre turistov krásne scenérie a pre návštevníkov mesta Bursa je to must see destinácia.

Ak hľadáte lacné ubytovanie v Bursi, ponúkajú sa aj možnosti pre cestovateľov s nižším rozpočtom. Tieto možnosti vrátane hostelu, kde si môžu turisti užiť pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie.

V poslednom čase sa stáva pre turistov čoraz populárnejšou možnosťou aj ubytovanie v súkromí. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí chcú zažiť miestnu kultúru bývania a chcú sa cítiť ako doma.

Ak svoju dovolenku v Turecku trávite s rodinou, môžete si vybrať rodinné ubytovanie, ktoré môže byť ideálnym riešením pre vašu rodinu. Tieto ubytovania sú zväčša väčšie a ponúkajú viacero izieb s oddelenou obývačkou, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi.

Väčšina ubytovaní v Bursi poskytuje základné vybavenie, ako sú klimatizácia, TV, Wi-Fi a iné. Luxusné hotely poskytujú aj voľný prístup do bazéna alebo lôžka a tanierik ovocia, len aby ste sa cítili ako v hoteli s 5 hviezdičkami.

V Bursi existuje množstvo miest, kde si môžete ubytovanie rezervovať. Od inzercie na stránkach ako Booking.com, cez Trip Advisor po samostatné webové stránky ubytovaní.

Výber ubytovania v Bursi môže byť zložitý, pretože máte veľa možností. Najdôležitejšie je zvážiť svoje potreby a rozhodnúť sa, aké vybavenie a situácia ubytovanie musia ponúknuť. Bez ohľadu na to, ktoré ubytovanie si vyberiete, určite si v Bursi užijete svoju dovolenku.


Počasie Turecko Bursa


Bursa je jedno z najväčších miest v Turecku, ktoré sa nachádza v blízkosti jeho západného pobrežia. Mesto Bursa má subtropické podnebie, čo znamená, že je tu teplé počasie po celý rok s miernymi zimami a suchými letami.

Leto v Burse trvá od júna do septembra a teploty sa pohybujú v rozmedzí 25-30°C. Najteplejšie mesiace sú júl a august, kedy teploty dosahujú až 35°C a zvyčajne je to aj najsuchší čas roka. V týchto mesiacoch sa môže stať, že teploty prerazia aj hranicu 40°C, preto sa odporúča dennodenné hydratovanie a nie dlhé vystavenie sa na priamom slnku.

Jeseň v Bursa začína v októbri a končí v decembri, keď sa teploty obvykle pohybujú medzi 15-25°C. V tomto období si turisti môžu užiť pohodlné počasie a prechádzky po meste. Každopádne, môže sa vyskytnúť aj silnejší vietor, ktorý prináša aj klesajúce teploty až do mínusov.

Zima v Bursa nie je príliš chladná. Od januára do marca odporúčame vrstvovať sa, pretože teploty klesajú v priemere na 5°C s nočnými nárazmi až k mínusom. Zimné zrážky sú v Bursa časté, ale veľmi malé a riedke.

Na jar sa počasie v Bursa stabilizuje a teploty sa začínajú zvyšovať, pretože mesto sa začína opäť ohrievať pred letom. V tomto období môže byť veľa dažďa, ale tiež teplejšie a svižnejšie počasie.

Celkovo vzaté, Bursa má teplé počasie po celý rok, s extrémnymi horúčavami v lete a mírnym mrazom v zime. Turisti si môžu vychutnať množstvo aktivít vďaka sviežim a príjemným podmienkam, ktoré Bursa ponúka. Doporučujeme však, aby sa na každú sezónu vhodne pripravili, a to nielen počasie, ale hlavne kultúru a zvyklosti miestnych ľudí.


Najčastejšie otázky a odpovede Turecko Bursa


Najčastejšie otázky a odpovede o destinácii Turecko, konkrétne o meste Bursa, môžu byť tieto:

1. Aké letecké spojenie mám k dispozícii do mesta Bursa?

Bursu môžete navštíviť prostredníctvom medzinárodných letísk v Istanbule alebo v Ankare a potom cestovať autobusom alebo vlakom do mesta Bursa.

2. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v meste Bursa?

Medzi najlepšie miesta na návštevu v Bursi patria napríklad historická pevnosť Bursy, moslimské mauzóleum Yeşil Türbe (zelený hrob) alebo Kódžatepe, najvyšší bod v meste.

3. Aké je klimatické podnebie v meste Bursa?

Bursa má kontinentálne podnebie s horúcimi letami a chladnými zimami. Najlepšie obdobie na návštevu mesta Bursa je v lete (júl a august), kedy teploty môžu dosiahnuť až 35 °C.

4. Aké sú tradičné jedlá v meste Bursa?

Tradičné jedlá v meste Bursa zahŕňajú mäsovú polievku Iskender kebab, Bursa kebab, zeleninový šalát piyaz a sladkú zákuskovú dezertní špecialitu Irmik helvası.

5. Kde môžem nájsť ubytovanie v meste Bursa?

V meste Bursa nájdete rozmanité možnosti ubytovania, ktoré sa líšia od lacných hostelov až po luxusné hotely v centre mesta a na jeho okolí.

6. Aké sú najlepšie spôsoby, ako cestovať po meste Bursa?

Najlepšie spôsoby, ako cestovať po meste Bursa, zahŕňajú mestskú hromadnú dopravu v podobe autobusov a minibusov alebo taxíky. Navyše, mestská časť mesta Bursa, známa ako Cumalikizik, sa dá preskúmať aj peši.

7. Potrebujem nejaké víza na cestu do mesta Bursa?

Občania mnohých krajín, ako napríklad Európska únia a Spojené štáty americké, môžu cestovať do Turecka až na 90 dní bez víza. Vstupné víza sa vydávajú na hraničných prechodoch Turecka alebo na letiskách. Pre presnejšie informácie sa oplatí kontaktovať ambasádu alebo generálne konzuláty Turecka v krajine, z ktorej cestujete.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky