Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Vatikán Hrad svätého Anhela

Ubytovanie Vatikán Hrad svätého Anhela


Vatikán Hrad svätého Anhela je nádherné miesto na ubytovanie pre tých, ktorí chcú navštíviť Vatikánsky Mestský štát. Nachádza sa vo vnútorných záhradách Vatikánskeho Mestského štátu, a zároveň ponúka nádherný výhľad na Rímske katakomby.

Vatikán Hrad svätého Anhela je jediným hotelom, ktorý sa nachádza priamo na území Vatikánskeho mestského štátu. Ubytovanie v tomto historickom mieste ponúka záujemcom jedinečnú príležitosť spoznať Vatikánsky Mestský štát a jeho bohatú históriu z prvej ruky.

Hotel ponúka moderné izby vybavené všetkými potrebnými príslušenstvom pre pohodlný pobyt. Okrem toho disponuje aj záhradou a terasou s výhľadom na okolitú krajinu, ako aj kaviarňou a reštauráciou, ktoré ponúkajú návštevníkom chutné jedlá a nápoje.

Pri ubytovaní v Vatikáne Hradu svätého Anhela majú hostia možnosť navštíviť niektoré z najznámejších významných miest v Ríme, ako napríklad Kolegium Svätého Petra, Vatikánske múzeum a Sixtínsku kaplnku. Okrem toho je Vatikán Hrad svätého Anhela ideálnym miestom na oddych po náročnom dni plnom pamiatok a zážitkov.

Zhrnutie

Vatikán Hrad svätého Anhela ponúka jedinečnú možnosť ubytovať sa v historickom mieste priamo na území Vatikánskeho Mestského štátu. Hostia budú vychutnávať moderné a pohodlné ubytovanie s výhľadom na okolitú krajinu, ako aj možnosť navštíviť niektoré z najvýznamnejších pamiatok v Ríme. Ak hľadáte jeden z najunikátnejších zážitkov v rímskej histórii, Vatikán Hrad svätého Anhela bude určite tou správnou voľbou pre Vás.


Dovolenka Vatikán Hrad svätého Anhela


Dovolenka v pohľade Vatikánu: Koniec Svätého Petra a začiatok Hradu svätého Anhela

Vatikán, toto najmenšie štátne územie na svete, prináša nekonečné množstvo pamätihodností a turistických atrakcií. V strohom meste Ríme sa nachádza okolo 10 % z obrovskej histórie svetovej kultúry a v kruhu jeho vysokých múrov zvyčajne končia pútnici celého sveta. Vatikánsky Hrad svätého Anhela patrí medzi extrémne vyhľadávané miesta medzi turistami a pútnikmi z dôvodu nádherného výhľadu na Rím, ale aj histórie, ktorá sa skrýva za každým kameňom.

Vatikánsky Hrad je jedným z najstarších stavaných komplexov v Ríme. Hrad bol postavený v 14. storočí na mieste istej pevnosti, ktorá sa tu nachádzala viac ako tisíc rokov. Svetoznámy taliansky architekt Francesco di Giorgio Martini bol povolaný, aby tento historický komplex prebudoval do vzhľadu vojenskej pevnosti, ktorá mala slúžiť na obranu Cuore della Cristianità, srdca kresťanstva. Po niekoľkých storočiach, v 16. storočí, bola na nádvorí hradu postavená obsahu a portiko, ktorá slúžila ako súčasť pevnostného systému. Staroveký hrad neskôr slúžil ako obytné pohostinstvo a v súčasnosti je v ňom kancelária a výroba.

Počas návštevy v Hrade svätého Anhela, ktorá ponúka nádherný výhľad na Rím, bude možné pozrieť si turistické atrakcie, tak ako nádherný park, ktorý pochádza z 17. storočia a kde nájdete stádo rysov. Okrem toho budú turisti mať možnosť prejdôť sa po vychutnať si nezabudnuteľný výhľad z výhliadky Parnaso, ktorá je situovaná na najvyššom mieste hradu vo veži San Giovanni. Samozrejmosťou budú aj virtuálne výstavy súčasnej umenia či predmety z histórie.

Hrad svätého Anhela s ohromujúcou históriou a vynikajúcimi turistickými atrakciami čaká na vás. V rámci vašej návštevy si budete môcť užiť nezabudnuteľný výhľad na Rím, ale aj pohľad na historické miesta, ktoré sú jednými z najstarších na svete. Vatikánsky Hrad je zároveň miestom pre duchovnú obnovu a obohacovanie rodinných a priateľských vzťahov. Ak sa teda rozhodnete navštíviť tento úchvatný komplex, zaručene sa nebudete nudiť.


Počasie Vatikán Hrad svätého Anhela


Vatikánský Hrad svätého Anhela je jedným z najvyšších a najimpozantnejších hradov na svete. Nachádza sa v centre Ríma a patrí medzi najdôležitejšie pamiatky mesta. Ako môžeme očakávať, počasie v tejto oblasti je veľmi podobné ako v celom Ríme.

Vatikánský Hrad svätého Anhela sa nachádza na pahorku zvanom Janiculum Hill, ktorý je vysoký asi 51 metrov nad hladinou mora. V tomto okolí sa počasie v lete často prejavuje horúcimi dňami s teplotami nad 30°C a so silným slnečným žiarením. Vhodné oblečenie sú ľahké a vzdušné oblečenie, klobúky a slnečné okuliare. Zároveň je potrebné si priniesť dostatok vody a chrániť sa pred slnkom.

Na jeseň a v zime býva v Ríme často zahmlené a daždivé počasie. V tomto období sa teploty pohybujú okolo 10-15°C a môžu byť veľmi nepriaznivé pre turistov. Na oblečenie by sme mali dbať na to, aby sme boli v teple a suchu, zároveň si môžeme vzdať slnečných okuliarov.

Niektorí turisti sa na Vatikánský hrad svätého Anhela vyberajú aj počas zimy, kedy je vo Vatikáne vianočná výzdoba a v mnohých kostoloch a chrámoch sa konajú vianočné koncerty. V tejto dobe je potrebné si zobrať dostatok oblečenia na zimu, vrátane zimných kabátov, čiap a rukavíc.

Napriek týmto nepriaznivostiam počasia, návšteva Vatikánskeho hradu svätého Anhela je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Jeho mohutné múry a monumentálne budovy nás prenášajú do histórie a vrátia nás do čias, keď sa tu rodili a umierali pápeži a keď sa tu rozhodovalo o osude kresťanskej civilizácie. Pre turistov, ktorých pritiahnu kúzla súčasnej histórie, je Vatikán jednoznačne miestom, ktoré je nutné navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Vatikán Hrad svätého Anhela


1. Aké sú otváracie hodiny Hradu svätého Anhela?

- Hrad svätého Anhela je otvorený denne od 7:00 do 19:00 hod.

2. Ako sa dostanem na Hrad svätého Anhela?

- K Hradu svätého Anhela sa dá dostať pešo, ako aj mestskou dopravou (autobusom alebo metrom).

3. Je nutné vopred rezervovať vstupenky na Hrad svätého Anhela?

- Nie je nutné rezervovať vstupenky dopredu, avšak odporúčame to urobiť v prípade, ak chcete navštíviť niektoré z exponátov alebo múzeí na hrade.

4. Koľko stojí vstup na Hrad svätého Anhela?

- Vstup na Hrad svätého Anhela je bezplatný, avšak niektoré múzeá alebo exponáty majú vstupné.

5. Je možné navštíviť pohreb pápeža?

- Nie, pohreb pápeža je súkromná udalosť a nie je prístupný verejnosti.

6. Aké sú oblekové pravidlá pre návštevu Hradu svätého Anhela?

- Pri návšteve Hradu svätého Anhela sa odporúča obliecť sa slušne a zákaz je na krátkych nohaviciach, šortkách alebo plavkách.

7. Možno na Hrado svätého Anhela fotografovať?

- Fotografovanie na Hrade svätého Anhela je povolené, avšak niektoré exponáty alebo múzeá si môžu vyhradiť právo na zákaz fotografovania.

8. Kde je možné zakúpiť suveníry z Vatikánu?

- Suveníry z Vatikánu sú k dispozícii v mnohých obchodoch v okolí Hradu svätého Anhela alebo na námestí svätého Petra.


Letenka Vatikán Hrad svätého Anhela


Vatikán je jedným z najmenších nezávislých štátov na svete, no zároveň jedným z najdôležitejších, pretože je sídlom katolíckej cirkvi a jej najvyšších predstaviteľov. Hlavou štátu je pápež a Vatikán je zároveň miestom, kam sa každoročne sťahuje množstvo pútnikov z celého sveta.

Ak sa aj vy chystáte navštíviť Vatikán, nezabudnite si naplánovať návštevu jedného z najkrajších miest, ktoré tam nájdete – Hrad svätého Anhela. Tento impozantný hrad, ktorý sa nachádza na brehu rieky Tiber, pomenovali po svätej Anjelovi Mikaovi, ktorý podľa viery ukončil mor, ktorý pustošil Rím.

Hrad svätého Anhela, ktorý je dnes súčasťou múzea, bol postavený v 2. storočí ako mauzóleum pre cisára Hadriána a jeho rodinu. V 5. storočí bol prestavaný na hrad a odvtedy bol využívaný rôznymi spôsobmi – ako väzenie, kasárne alebo dokonca ako umelecká galéria.

Jedným z najväčších lákadiel hradu sv. Anhela je jeho terasa, z ktorej sa naskytuje nádherný výhľad na Vatikán a Rím. Pohľad na Horný Rím a jeho krásne kostoly, baziliky a budovy zanecháva návštevníkovi nesmierny dojem. Okrem toho sa tu nájdete aj sochami, fontánami a luxusnou záhradou.

Okrem prekrásnych výhľadov má hrad svätého Anhela pre návštevníkov ďalšie lákadiel na základe, ktorých doporučujeme si prehliadku vopred naplánovať. Medzi ne patria múzeum so zbierkami antických nástenných maľieb, váz a soch, a tiež niektoré miestnosti v hradnom paláci, ktoré boli v minulosti využívané na rôzne účely.

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na hrad sv. Anhela, je využiť verejnú dopravu. Z Vatikánu sa sem môžete dostať autobusom č. 40 alebo metrom, zastávka Lepanto. Vstup na hrad stojí 14 eur a návštevu si vopred rezervujte, aby ste si ušetrili nepríjemné čakanie v rade na vstup.

Návštevník Vatikánu nemôže prehliadnuť návštevu tohoto krásneho miesta, ktoré inšpiruje a ponuká nádherné výhľady. Odporúčame si ho zaradiť do svojho plánu pri návšteve Ríma a Vatikánu.


Najkomplexnejšia online ponuka letov

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky